1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Wszystko o lidze niemieckiej

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez haj » 2006-04-18, 07:57

Ale nadal się nie rozumimy - ja nie mam nic przeciwko temu, aby drużyny wygrywały mecze, w któych są gorsze, bo to jest właśnie urok futbolu.

Irytyuje sie tym, że drużyna zdobywa punkty po karnych, czerwonych kartkach, czy samobójczych trafieniach rywali co powiesz, że ma mało wspólnego z umiejętnościami :P

ostatnimi czasy rzadko widuje się drużynę która przyjeżdża do nas i gapi się z otwartą gębą jak strzelamy im bramki...


w sumie tak - teraz większość całym zespołemm stoi na swojej linii bramkowej ;)
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez Scholli » 2006-04-18, 16:41

haj napisał(a):Ale nadal się nie rozumimy - ja nie mam nic przeciwko temu, aby drużyny wygrywały mecze, w któych są gorsze, bo to jest właśnie urok futbolu.

Irytyuje sie tym, że drużyna zdobywa punkty po karnych, czerwonych kartkach, czy samobójczych trafieniach rywali co powiesz, że ma mało wspólnego z umiejętnościami :P
się rozumiemy - ja też nie mam nic przeciwko temu...
...o ile tą drużyną jest Bayern :P
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez haj » 2006-04-18, 19:03

Scholli napisał(a):
haj napisał(a):Ale nadal się nie rozumimy - ja nie mam nic przeciwko temu, aby drużyny wygrywały mecze, w któych są gorsze, bo to jest właśnie urok futbolu.

Irytyuje sie tym, że drużyna zdobywa punkty po karnych, czerwonych kartkach, czy samobójczych trafieniach rywali co powiesz, że ma mało wspólnego z umiejętnościami :P
się rozumiemy - ja też nie mam nic przeciwko temu...
...o ile tą drużyną jest Bayern :P


Widocznie nadal się nie rozumiemy, ale jakoś odeszła mi chęć dalszego wyjaśniania.
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez Scholli » 2006-04-18, 23:14

haj napisał(a):Widocznie nadal się nie rozumiemy, ale jakoś odeszła mi chęć dalszego wyjaśniania.
pomijając fakt, że sobie jaja robię, to już nawet zapomniałem o czym ta dyskusja była... słuszna decyzja - koniec! :)

[ Dodano: 2006-04-22, 17:28 ]
no i po HSV... :D tak ja przwidywałem, jeszcze się skończy na tym, że nie będziemy musieli zdobyć nawet punktu żeby zdobyć mistrzostwo... oczywiście mam nadzieję, że to nie nastąpi... tzn. że nie nastąpi to, że nie zdobędziemy już punktów, a nie mistrzostwo :P ;-)
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez haj » 2006-04-23, 08:32

1. FC Cologne 3 - 1 Duisburg - Kolonia zwiększa szanse na utrzymanie, zdibywając coraz więcej punktów w ostatnich kolejkach Bundesligi, a wydawało się, że ich sytuacja jest już przesądzona. Muszę powiedzieć, że w końcu podobał mi się Podolski, który grał na takim poziomie, jaki się od niego oczekuje. Szkoda tylko, że zaprezentował się w taki sposób dopiero w 31. kolecje Bundesligi, bo to jednak trochę za późno.

Arminia Bielefeld 0 - 1 Wolfsburg - tutaj trochę niespodziewany wynik dla mnie. "Wilki" grają bardzo słabo w tym sezonie i nic nie wskazywało na to, żeby dobrze grająca Arminia poległa na własnym boisku. Ale wystarczył głupi faul w polu karnym i wynik spotkania został ustalony. Jednak 3 punkty VFL się bardzo przydały, bo zagrożeni spadku do 2 ligi jest bardzo realne.

Borussia Dortmund 2 - 1 Nurnberg - wynik do przewidzenia. Druyżyna z Norymbergii zapewniła sobie byt w 1. Bundeslidze i mogła grać już na luzie. Właśnie tak sięzaprezentowała, co wykorzystało BVB, a tak prawdę mówiąc Kringe, który swoją drogą nigdy mnie nie przekonywał swoimi umiejętnościami i chyba tak zostanie ;) Poza tym podobała mi się gra Ebiego, choć co prawda zmarnował świetną okazję, ale wykazał się przy niej niesamowitym instynktem łowiecki 8)

Hamburger SV 0 - 2 Bayer Leverkusen - Chyba nie przesadze ze słowami, jeśli napisze o tym, iż na AOL Arena doszło do sensacji 8) Ze skrótów wynikało, że pierwsze minuty należały zdecydowanie do gospodarzy, ale w świetnie dysponowany Butt nie dał sobie wbić bramki. Później bardzo ładna akcja Rolfesa z Berbatovem i w dogodnej sytuacji ten pierwszy pakuje futbolówkę do siatki. Euforia w sektorze kibiców Bayeru i małe uśmiechy na twarzach kibiców Bayernu ;) Zaś po trafieniu Freiera zarówno fani "Aptekarzy" jak i Bawarczyków byli chyba w euforii :D Wspaniały prezent nam zafundowali piłkarze Bayeru - swoją drogą, może są oni lekiem na nie najlepszą dyspozycję Bayernu? :lol:

Kaiserslautern 1 - 0 Hannover - wynik nie zaskakuje, tym bardziej, że ich gra w ostatnich tygodniach daleka jest od ideału. A oglądając skróty rozbawiła mnie sytuacje kiedy to Pera Mertesackera w pojedynku główkowym przeskoczył... Daniel Halfar :lol: (dla tych co nie wiedzą - Mertesacker 198 cm, Halfar 172 :P ). Czy nie przypomina Wam to jakiejś sytuacji z meczu Real Madryt - Bayern Monachium? :P

Monchengladbach 2 - 2 Hertha BSC- mecz mógł się podobać, bodajże dwie bramki ładne, w tym Nico Kovaca, który nie wiadomo czemu nie strzelał w naszych barwach często takich goli. A potrafi to robić co pokazał jeszcze przed transferem do Monacvhium ;)

Stuttgart 0 - 2 Eintracht Frankfurt- gdy się popatrzy na styl gry VFB i wyniki jakie ostatnio osiągają, chyba mało kto był zaskoczony takim rezultatem. Stuttgart jest wybitnie pod formą i to od początku sezonu. Drużyna wzmocniona Ljuboją, Tomassonem i Gronkjaerem maiła walczyć o minimum Puchar UEFA, a z Trapattonim nawet pokusić się o LM. A jak się to skończy? zapewne gdzieś po środku tabeli...

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby okazało się, że bardziej pasjonująca walka będzie o utrzymanie się w Bundeslidze niż o tytuł mistrzowski, choć Bawarczycy pewni nie mogą być ;)
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez Scholli » 2006-04-23, 15:33

haj napisał(a):Wcale bym się nie zdziwił, gdyby okazało się, że bardziej pasjonująca walka będzie o utrzymanie się w Bundeslidze niż o tytuł mistrzowski, choć Bawarczycy pewni nie mogą być ;)
no Köln wziął się w końcu za granie (oby nie za późno, bo lubię ten klub)...

a co do pewności, to jeśli Bayern nie może być pewny mistrzostwa to już nic nie jest pewne :P
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez fcb27 » 2006-04-23, 19:36

Na moje to mistrzostwo już mamy, zrozumiano :D i nic nam go nie odbierze :!!!!!!
Bo Bayern to potęga !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bayern Fans Forever
fcb27
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 18
Wiek: 36
Dołączył(a): 2006-04-08, 19:17
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez haj » 2006-05-03, 10:26

Właśnie tyle wynosi przewaga Bayernu Monachium nad drugim w tabeli Hamburgiem SV. Stało się to po tym, jak wicelider wygrał swe dzisiejsze spotkanie w Kolonii z miejscową drużyną 0:1. Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił... Lukas Sinkiewicz. Młody zawodnik Koeln na nieszczęście pokonał swojego golkipera.


No szlag by to trafił :P Który już w ostatnim czasie samobój ? :P
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez Scholli » 2006-05-03, 10:41

Köln wczoraj walczył niesamowicie... szkoda, że nie mieli szczęścia a sędzia był ślepy... :( trudno, dziś nie będziemy świętować mistrzostwa... cóż, wtrzymam te 3 dni :P
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez Sajmon » 2006-05-03, 11:55

1. FC Koeln - HSV Hamburg 0:1 :arrow: Drużyna FC Koeln, w ostatnim czasie (przedtym meczem) naprawdę spisywała się powyżej moich oczekiwań. Niestety drużynie z Rheinenergie - Stadion nie udało się pokonać drużynę aktualnego wicelidera tabeli 1. Bundesligi HSV Hamburg, napewno ten wynik Nas (kibiców FC Bayern Munchen) nie pociesza, ale mamy nadzieję że może w następnej kolejce HSV Hamburg, się potknie i straci jakieś punkty.

Hertha Berlin - Bayer Leverkusen 1:5 :arrow: Widać że Bayer Leverkusen jest w "świetnej formie", mamy szczęście że nie gramy z Bayerem teraz, tylko że graliśmy już wcześniej, i zdołaliśmy zatrzymać na Alianz - Arena cenne 3 punkty.

Hannower 96 - Borussia Dortmund 1:2 :arrow: To był mecz w którym zawodnicy Borussi Dortmund przegrywali 1:0 do przerwy i "dostali bramkę do szatni", ale po przerwie się bardziej zmobilizowali i udało im się pokonać miejscową drużynę Hanoweru 96, po bramce w końcówce meczu Cristiana Wornsa. Borussia wywiozła z Hanoweru cenne 3 punkty, i założe się że to się dla nich najbardziej liczy.
P.S Na onecie pisze że do przerwy było 1:1, ale było 1:0, ponieważ Rosicky zdobył tą bramkę w 56. minucie, a przerwa jest w 45. minucie!!!

FC Nurnberg - Mainz 5:2 :arrow: Napewno duże brawa należą się drużynie Nurnbergu, która do przerwy przegrywała z Mainz 1:2, ale zdołała po przerwie strzelić 4 bramki, nie tracąc żadnego gola i to dało zatrzymanie na Franken - Stadion "3 oczek"

Zedytuję mój post wtedy gdy się zakończy kolejka.
http://img246.echo.cx/img246/8179/schw4ni.gif Bastian SCHWEINSTEIGER przyszłość Bayernu Monachijskiego!!!
Sajmon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 121
Dołączył(a): 2006-02-12, 13:34
Lokalizacja: z Katowic
Online: 0s

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez Scholli » 2006-05-08, 01:45

cytuję siebie sprzed kilku postów "HSV czekają mecze z Leverkusen, Herthą, Köln i na zakończenie z Bremen... idę o zakład, że HSV straci w tych meczach co najmniej 5pkt... jak ktoś nie jest przesądny może zacząć chłodzić szmpana :P" mówcie mi Nostradamus ;-)
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez haj » 2006-05-08, 06:19

trzeba przyznać, że w ostatniej kolejce Bundesligi namnożyło się ładnych goli. Co mecz to ładniejsza bramka ;) a że wogóle goli padło dużo, to fajnie się skróty tycfh pojedynków oglądało ;)
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez DamKam » 2006-05-15, 14:23

haj napisał(a):trzeba przyznać, że w ostatniej kolejce Bundesligi namnożyło się ładnych goli. Co mecz to ładniejsza bramka ;) a że wogóle goli padło dużo, to fajnie się skróty tycfh pojedynków oglądało ;)

No, trzeba przyznać. Ale to jest chyba normalne w Bundeslidze (i tak pewnie wszędzie), że pod koniec sezonu większość klubów daje z siebie wszystko i tym samym zawodnicy grają na jeszcze większych obrotach. Bawarczycy pod końcówkę również strzelali ładne bramki...
A co do ostatniej, roztrzygającej kolejki:

Hamburg-Werder: Werder rzutem na taśme przedarł się na 2 pozycję i zagra bez eliminacji w LM. Moim zdaniem jest to troszkę niesprawiedliwe ponieważ HSV należało się wicemistrzostwo, no ale widać, że po prostu nie wytrzymali do końca.

Wolfsburg-Kaiserslautern:mecz ten był bardzo emocjonujący i zmienny w nastroje obu drużyn. Najpier to fani czerwonych diabłów mieli powody do ogromnej radości a potem Wilki położyły gości na łopatki. Ja osobiście cieszę się, że do 2 ligi powędruje właśnie 1FCK ponieważ już od kilku lat na to zasługują.
To chyba tyle, bo reszta spotkań była mniej ważna...
"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, niepokonanym..."
DamKam
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:45
Online: 0s

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez Max » 2006-05-15, 17:06

podobal mi sie mecz o lige mistrzow
po meczu o taka stawke moznaby sie spodziewac nudnego meczu pelnego fauli i defensywnej gry... nic z tych rzeczy, obie druzyny zagraly na wysokim poziomie i werder zasluzenie wygral

ps zanim ktos nazwie rasiaka drewnem niech zobaczy co w tym meczu robil ailton ;)
Max
Administrator
 
Posty: 3212
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-03, 15:48
Lokalizacja: Berno
Online: 17m 53s

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez Scholli » 2006-05-15, 23:37

DamKam napisał(a):Wolfsburg-Kaiserslautern:mecz ten był bardzo emocjonujący i zmienny w nastroje obu drużyn. Najpier to fani czerwonych diabłów mieli powody do ogromnej radości a potem Wilki położyły gości na łopatki. Ja osobiście cieszę się, że do 2 ligi powędruje właśnie 1FCK ponieważ już od kilku lat na to zasługują.
a mi jest żal FCK, jest to klub z tradycją i wiernymi, wspaniałymi fanami - całkowite przeciwieństwo Wilków, a teraz FCK może się pogrążyć i na długi czas zniknąć z pierwszej ligi - w przypadku Wolfsburga Volkswagen by ich w ciągu roku wyciągnął spowrotem... szkoda też tych młodych zawodników którzy swoimi występami zasłużyli na pozostanie w lidze... coż, nikt nigdy nie twierdził, że piłka jest sprawiedliwa... :|
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bundesliga

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości