1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Wszystko o lidze niemieckiej

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez Grzechoo » 2006-08-20, 11:00

Zaskoczył mnie wynik meczu Hertha - Hannover (4:0). W poprzednim sezonie obydwie drużyny prezentowały mniej więcej ten sam (ale mimo wszystko H96 troche niższy) poziom. Dochodzi do tego fakt, że w Hercie są duże problemy, a Hannover z pozoru wygląda na całkiem solidną firmę.

Słabo zagrał również Dortmund. W pierwszej kolejce przegrali z Bayernem, a teraz zremisowali na własnym stadionie z Mainz (1:1). Coś mi sie wydaje, że w tym sezonie może pojawić sie jakaś nowa siła w Bundeslidze, która będzie walczyła przynajmniej o miejsce premiujące do gry w Pucharze UEFA (może Norymberga?)
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez Scholli » 2006-08-21, 00:49

Grzechoo napisał(a):Zaskoczył mnie wynik meczu Hertha - Hannover (4:0). W poprzednim sezonie obydwie drużyny prezentowały mniej więcej ten sam (ale mimo wszystko H96 troche niższy) poziom.
co do tego poziomu to ja bym wyszedł od celów/kasy/piłkarzy a osiągnięcia i bym się naprawdę wachał kto w takim prównaniu lepiej wyszedł... ale wracając do teraźniejszości - odejście Marcelinho może im wyjść na dobre...

Coś mi sie wydaje, że w tym sezonie może pojawić sie jakaś nowa siła w Bundeslidze, która będzie walczyła przynajmniej o miejsce premiujące do gry w Pucharze UEFA (może Norymberga?)
no też odnoszę takie wrażenie (co do FCN) jak i wysoko w końcowej tabeli widziałbym również Bayer...
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez carry » 2006-08-21, 08:31

Oj ja czuje, ze w tym sezonie Norymberga moze bardzo bardzo namieszac i walczyc nie tyle co nawet o UEFA, a o CL :shock:
Nie sugeruje sie tylko tym, ze sa liderami po dwoch kolejkach, ale gra jaka zaprezentowali w pierwszym meczu. Skrotow drugiego jeszcze nie widzialem, ale tez wygrali, wiec chyba nie bylo tak zle :wink:
Ten Vittek jest naprawde dobry. Zdecydowanie gracz ktory ciagnie ta druzyne. Teraz juz sie nie dziwie, ze zarzad kiedys tam przebąkiwal o transferze tego gracza.
carry
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1555
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-09-18, 21:28
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Online: 0s

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez Scholli » 2006-08-21, 10:09

carry napisał(a):Oj ja czuje, ze w tym sezonie Norymberga moze bardzo bardzo namieszac i walczyc nie tyle co nawet o UEFA, a o CL :shock:
Nie sugeruje sie tylko tym, ze sa liderami po dwoch kolejkach, ale gra jaka zaprezentowali w pierwszym meczu. Skrotow drugiego jeszcze nie widzialem, ale tez wygrali, wiec chyba nie bylo tak zle :wink:
Ten Vittek jest naprawde dobry. Zdecydowanie gracz ktory ciagnie ta druzyne. Teraz juz sie nie dziwie, ze zarzad kiedys tam przebąkiwal o transferze tego gracza.
tyle tylko, że Vittek w meczu reprezentacji złapał kontuzję i nie zagra przez 6 tygodni... jednak nie przeszkodziło to FCN w wygraniu kolejnego meczu, co tylko potwierdza ich dobrą dyspozycję...
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez carry » 2006-08-21, 13:55

Wiem czytalem to juz dawno na stronie Bundesligi.
W pierwszym meczu duze wrazenie wywarli na mnie Banovic i Schroth. Jan Polak byl chyba tez w jedenastce kolejki.
Warte odnotowania jest, ze po bardzo ciezkej kontuzji do gry w Norymberdze powrocil Marek Mintal Schocked

A co po tych dwoch kolejkach powiecie o meksykanskim zaciagu w Stuttgarcie ( Pardo, Osorio) :?:
carry
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1555
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-09-18, 21:28
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Online: 0s

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez DamKam » 2006-10-14, 20:56

Trzeba trochę odświeżyć ten topic...

No i HSV doznało kolejnej porażki. Tym razem przegrali u siebie z Schalke. Obecnie zajmują przedostatnie miejsce w tabeli i są jedyną drużyną, która jak dotąd nie odniosła w tym sezonie zwycięstwa. Jak dla mnie jest to po prostu szok. Nie wiem co ten Doll jeszcze tam robi. Dziwie się, że kibice jeszcze nie wrzeszczą "Doll raus!".

A Werder pojechał sobie na wyjeździe z Bochum aż 6:0. Bardzo dobry mecz zagrał Diego, popisując się swoją techniką. Za tydzień gramy właśnie z Werderem, w Bremie. Na pewno będzie ciekawie, ale i bardzo, bardzo ciężko.
"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, niepokonanym..."
DamKam
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:45
Online: 0s

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez Scholli » 2006-10-15, 00:14

HSV gratulujemy udanego sezonu :lol: :lol: :lol:
a Bremen niech się cieszy gromieniem szaraczków BL, bo w Europie i tak nie mają szans, a tak przynajmniej w BL na koniec, po kolejnym przegranym mistrzostwie, będą mogli się pocieszać, że strzelili najwięcej bramek :lol:

w sumie ciekawa sprawa - Bremen wygrywa 6:0 a Klose nie strzela bramki... kryzysik?
a i ja rozumiem, że fajnie się zasuwało przez 90min. i rozumiem, że dla Bremen to wielki zaszczyt ażeby takiemu Bochum walnąć 6 bramek, ale mam nadzieję, że starczy im sił na Levski w CL :roll:
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez Grzechoo » 2006-10-15, 09:39

Bochum - Werder 0:6 -> Weder jak zawsze zabójczo skuteczny. Ale ciekawostką jest to, że bramki w tym meczu zdobywali głównie pomocnicy, więc w Werderze ma kto strzelać. Moim zdaniem są konkurentem Bayernu numer 1 w drodze po mistrzostwo.

HSV - Schalke 1:2 -> Hamburczycy zrobili takie transfery, a tak słabo grają :shock: Wydaje mi się, że ich zespół jest poprostu niezgrany. A może brak im lidera z prawdziwego zdarzenia (jakim w poprzednim sezonie był Sergiej Barbarez) i nie ma kto pociągnać zespołu? Ciekawi mnie dalszy rozwój sytuacji...

Hannover - Eintracht 1:1 -> Bramka naszego byłego zawodnika - Vahida Hashemiana :wink: Ten remis na pewno nie jest zły dla obydwu zespołów, ale nie poprawia jakoś ich sytuacji. Są to zespoły środka tabeli, więc ten wynik ani ich nie krzywdzi, ani nie jest jakoś szczególnie dobry.

M'Gladbach - Wolfsburg 3:1 -> Zespół Jacka Krzynówka po sensacyjnej wygranej z Bayernem Monachium wraca na swoją niesławne miejsce jednego z najsłabszych zespołów w lidze.

Stuttgart - Leverkusen 3:0 -> Spodziewałem się remisu w tym meczu. Obydwa zespoły mają aspiracje do gry w europejskich pucharach, a po tym meczu nieco bliżej ich realizacji jest Stuttgart. Te punkty są bardzo ważne dla gospodarzy - wciąż zachowują ścisły kontakt z czołówką, a Leverkusen spadło na 11. pozycję i - delikatnie mówiąc - nie idzie im najlepiej w tym sezonie.

FSV Mainz - Alemannia 1:3 -> Mecz zespołów z dolnej części tabeli, mimo wszystko ważny dla obydwu. Mainz może w tym sezonie mieć problemy z utrzymaniem, więc w każdym meczu będą musieli walczyć przynajmniej o 1 pkt. I nie mogą przegrywać meczy u siebie z porównywalnymi umiejętnościami zespołami.
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez killy » 2006-10-15, 10:29

Grzechoo napisał(a):
FSV Mainz - Alemannia 1:3 -> Mecz zespołów z dolnej części tabeli, mimo wszystko ważny dla obydwu. Mainz może w tym sezonie mieć problemy z utrzymaniem, więc w każdym meczu będą musieli walczyć przynajmniej o 1 pkt. I nie mogą przegrywać meczy u siebie z porównywalnymi umiejętnościami zespołami.


w piatek Alemania zostala liderem BL takze nie wiem czy tak z dolnej czesci tabeli druzyna :!:

Diego :shock: genialny mecz...szkoda ze tylko z Bochum.
Obrazek
killy
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2181
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra/Wrocław
Online: 2d 22h 25m 47s

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez Olszesky » 2006-10-15, 11:30

Scholli napisał(a):a Bremen niech się cieszy gromieniem szaraczków BL, bo w Europie i tak nie mają szans, a tak przynajmniej w BL na koniec, po kolejnym przegranym mistrzostwie, będą mogli się pocieszać, że strzelili najwięcej bramek :lol:

nie kumam czemu sie z nich smiejesz. sadze, ze gdyby bayern wygral 6:0 to bys sie posikal z radosci, a jak werder gromi cieniasow 6:0 to to bagatelizujesz. wolalbym, zeby z wolfsubrgiem bylo 6:0 niz 1:0...
Scholli napisał(a):Olszesky zawsze ma rację - nawet jak jej nie ma
Olszesky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3447
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-12-18, 13:03
Online: 5h 8m 9s

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez Scholli » 2006-10-15, 11:50

Olszesky napisał(a):
Scholli napisał(a):a Bremen niech się cieszy gromieniem szaraczków BL, bo w Europie i tak nie mają szans, a tak przynajmniej w BL na koniec, po kolejnym przegranym mistrzostwie, będą mogli się pocieszać, że strzelili najwięcej bramek :lol:

nie kumam czemu sie z nich smiejesz. sadze, ze gdyby bayern wygral 6:0 to bys sie posikal z radosci, a jak werder gromi cieniasow 6:0 to to bagatelizujesz. wolalbym, zeby z wolfsubrgiem bylo 6:0 niz 1:0...
czekałem na taki post :lol: nie bagatelizuję tego, tylko stwierdzam fakt - co roku Bremen strzela nawięcej bramek w lidze a i tak mistrzem jest Bayerm, a kolejnym zagadnieniem jest to czy opłaca się grać przez 90min. na pełnych obrotach kiedy w środku tygodnia jest CL - to tylko takie moje przemyślenia... niczego im nie odbieram, uznaję fakt, że wygrali 6:0, że Diego był świetny, ale pytam się co im z tego jak na koniec sezonu znów zostaną z niczym?
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez haj » 2006-10-15, 12:09

Werder strzela i strzela, tylko szkoda, że tej świetnej armaty nie pokazuje w Europie. Jakoś nie potrafię sobie przypomnieć spektakularnego zwycięstwa drużyny z Bremy nad jakimś w miarę poważnym rywalem, choć nawet średnim.
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8555
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 42m 17s

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez Olszesky » 2006-10-15, 22:11

Scholli napisał(a):ale pytam się co im z tego jak na koniec sezonu znów zostaną z niczym?

spoko nie chce klotni czy cos, ale nie rozumiem takiego stwierdzenia. no to idac twoim tokiem rozumowania, powinni tam pojechac i se odpuscic bo i tak nie bede mistrzem? narazie (podkreslam - narazie) laduja kolesia 6 goli i sa liderem.
Scholli napisał(a):Olszesky zawsze ma rację - nawet jak jej nie ma
Olszesky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3447
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-12-18, 13:03
Online: 5h 8m 9s

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez Scholli » 2006-10-16, 01:36

Olszesky napisał(a):
Scholli napisał(a):ale pytam się co im z tego jak na koniec sezonu znów zostaną z niczym?

spoko nie chce klotni czy cos, ale nie rozumiem takiego stwierdzenia. no to idac twoim tokiem rozumowania, powinni tam pojechac i se odpuscic bo i tak nie bede mistrzem? narazie (podkreslam - narazie) laduja kolesia 6 goli i sa liderem.
ale czy ja gdzieś ich ganię za to, że im te 6 bramek strzelili? wygrali mecz w BL 6:0, nie po raz pierwszy i tyle - w tym momencie skończyłem mówić na temat tego meczu i przeszedłem do zupełnie czegoś innego, czyli tego, że na koniec sezonu, właśnie takie mecze są najjaśniejszymi punktami - a chyba nie to jest ambicją tego zespołu...
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: 1. Bundesliga. Kolejka po kolejce

Postprzez Olszesky » 2006-10-16, 09:55

"ale pytam się co im z tego jak na koniec sezonu znów zostaną z niczym?"

ale co im z tego?

no wlasnie sporo, moze zle to twoje pytanie odebralem, ale zrozumialem to jako "no i po co im tyle bramek ladowali jak i tak mistrzem nie beda."
Scholli napisał(a):Olszesky zawsze ma rację - nawet jak jej nie ma
Olszesky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3447
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-12-18, 13:03
Online: 5h 8m 9s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bundesliga

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości