Bundesliga a inne ligi

Wszystko o lidze niemieckiej

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez olek » 2005-05-24, 12:25

Simin napisał(a):
fabian napisał(a):
P.S. Bundes u mnie awansowala na 2 miejsce ostatnio, bo koncowka sezonu byla poprostu swietna!! Wszystkie lepsze druzyny (oprocz HSV i Dortmundu) mialy szanse na gre w europejskich pucharach nawet przed ostatnim meczem!! Swietna, emocjonujaca i... dla niektorych dramatyczna koncowka (czyt. szczegolnie Stuttgard :p )


to chyba cos ci sie pomylilo bo borussia dortmund i hsv mialy szanse jeszcze na uefa cup przy ew porazce leverkusen i zwyciestwie jednej z tyhc druzyn (albo obu) wtedy jedna zagralaby w pucharze uefa a tak zostalo im (dortmund leverkusen wolfsburg) tylko granie w pucharze intertoto w nastepnym sezonie


Mozliwe, ale chodzilo mi glownie o LM :)
Gra w Intertoto to zawsze cos, biorac pod uwage, ze beda tam chyba najsilniejszymi druzynami :) W nagrode moga... awansowac do pucharu UEFA :lol:
smiech na sali :)


lol dla ciebie smiech na sali a dla druzyny to sa zawsze jakies pieniadze wiec dla nich to nie jest smiech na sali jednak minusem intertoto jest wczesne rozgrywanie tego pucharu bo zaczyna sie juz na poczatku lipca aha jezeli chodzilo ci o lige mistrzow to mogles napisac bo pozniej wychodza takie male nieporozumienia przez skroty myslowe (juz kiedys tak mialem ;) )
olek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2787
Dołączył(a): 2005-04-06, 21:54
Online: 0s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez Homer » 2005-06-02, 20:25

Moim zdaniem najlepsze ligi swiata:
1.Angielska
2.Hiszpańska
3.Niemiecka
4.Włoska
5.Francuska
Homer
 

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez emem » 2005-06-07, 20:08

z tego co zrozumialem fsv mainz ma wystapic w kwalifikacjach do pucharu uefa...niby bylo jakies losowanie i padlo na klub z moguncji 8) ..
"Wir sind Bayern, wir gewinnen."

Obrazek
emem
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1163
Wiek: 39
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:05
Lokalizacja: Wejherowo
Online: 19m 48s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez piotraldinho » 2005-06-07, 20:24

emem napisał(a):z tego co zrozumialem fsv mainz ma wystapic w kwalifikacjach do pucharu uefa...niby bylo jakies losowanie i padlo na klub z moguncji 8) ..


onet.pl napisał(a):Niemiecki FSV Mainz oraz duński klub otrzymały miejsca w kolejnej edycji Pucharu UEFA dzięki miejscu w klasyfikacji fair play i losowaniu przeprowadzonemu przez Europejskš Unię Piłkarskš (UEFA).
W losowaniu wzięły udział także szwedzkie Hammarby, Tulevik Viljandi z Estonii, angielski Tottenham Hotspur oraz Young Boys Berno ze Szewajcarii.
Losowanie przeprowadzono w przerwie meczu inauguracyjnego ME kobiet pomiędzy Angliš i Finalndiš w Manchesterze.
Nazwa duńskiego klubu zostanie ogłoszona po zakończeniu sezonu 19 czerwca.
Piłkarze norweskiego Viking FK zagrajš w kolejnej edycji rozgrywek o Puchar UEFA dzięki wygranej Norwegii w klasyfikacji fair play UEFA.

To jest wyjasnienie :wink: . Czyli w UEFA bedzie gralo Mainz . To 4 druzyna z Niemiec ...
Duzo , heh ...
pozdro
piotraldinho
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1289
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:26
Lokalizacja: Kraków
Online: 0s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez Max » 2005-06-07, 21:15

ja tam lubie mainz nawet :)
no i kolejna niemiecka druzyna w pucharze uefa milo ;)
Max
Administrator
 
Posty: 3212
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-03, 15:48
Lokalizacja: Berno
Online: 17m 53s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez Giovane » 2005-06-07, 21:32

Zobaczymy jak długo Mainz się utrzyma w tym Pucharze, bo wštpie, żeby długo tam pograli. Dobrze będzie jak nie zrobiš wstydu jak Werder z Lyon'em.
Obrazek
Giovane
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 292
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:25
Online: 0s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez Simin » 2005-06-08, 01:32

Ja tez jakos lubie Maiz!! Thurk wymiata :lol:
W sumie to dobra informacja, ze beda mogli zaprezentowac swoje sily na europejskich boiskach, choc nie wierze by daleko zaszli, ale trzymam kciuki, bo moga kilka rundek przejsc i troche kabony zarobic!! Za 10 lat Main - potega BL :)
Obrazek

"Mamy zbyt mało dziadów w drużynie, a zbyt dużo grzecznych chłopców." - Mark Van Bommel
Simin
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1521
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-06, 22:45
Lokalizacja: Poznań
Online: 0s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez fcbayern16 » 2005-08-24, 16:14

Dla mnie bundesliga jest najlepszš ligš œwiata
ponieważ:
w lidze hiszpańskiej np.real , u nich to wszyscy sš
gwiazdami bo real im daje tyle kasy że pewnie już bankrutujš
pszecież jak widze tego ronaldo czy bekchama to mi się
płakać chce wszędzie robiš szum a tak naprawde to grajš
jak (cenzura), w lidze hiszpańskiej wyróznia się tylko barca.
serie A:
ta oni to się broniš cały mecz cała jedenastka na swojej
połowie i sukcesem jest pszeważnie remis .
np inter mediolan haha oni to nigdy nie pszegrywajš
bo w każdym meczu remisujš 0-0.
bundesliga:
pszecież reprezentacja niemiec 3 razy była mistrzami
europy i œwiata.
po za tym europejskie puchary zdobywali
Bayern,eintracht,szalke,hamburger,borusia dortumnd
i mochengladbach, i wiele innych więc nie ma wštpliwoœci
że nasz klub jest w najlepszej lidze na œwiecie.
fcbayern16
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 565
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-10, 12:57
Online: 0s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez Tomachawek » 2005-08-24, 16:39

w lidze hiszpańskiej np.real , u nich to wszyscy sš
gwiazdami bo real im daje tyle kasy że pewnie już bankrutujš
pszecież jak widze tego ronaldo czy bekchama to mi się
płakać chce wszędzie robiš szum a tak naprawde to grajš
jak (cenzura), w lidze hiszpańskiej wyróznia się tylko barca.


chcialbys takiego beckhama w druzynie a juz nie pisz ze Ronaldo jest slaby bo to nie prawda on caly czas czaruje swa gra

serie A:
ta oni to się broniš cały mecz cała jedenastka na swojej
połowie i sukcesem jest pszeważnie remis .
np inter mediolan haha oni to nigdy nie pszegrywajš
bo w każdym meczu remisujš 0-0.


wlasnie z tego liga wloska slynie solidna obrona i za to jest ceniona

A w Bundeslidze jeszcze brakuje troche gwiazd kazda liga sie czyms wyrozna
Tomachawek
 

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez Scholli » 2005-08-24, 19:01

chcialbys takiego beckhama w druzynie
ja bym nie chciał... przecież Backham ostatnie sezony ma œredniawe - z pewnoœciš nie gra aż tak wybitnie żeby płacić mu w okolicach tego co pałaci mu Real... no, ale wiadomo, że dla nich nie koniecznie liczy się jak zwodnik gra tylko ile można na nim zarobić... mimo, że Backhama nigdy nie lubiłem, to podziwiałem jego wyczyny w ManU jednak ostatnio jakoœ mu daleko do formy sprzed lat...
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez piotraldinho » 2005-08-24, 21:30

Scholli napisał(a):
chcialbys takiego beckhama w druzynie
ja bym nie chciał... przecież Backham ostatnie sezony ma œredniawe - z pewnoœciš nie gra aż tak wybitnie żeby płacić mu w okolicach tego co pałaci mu Real... no, ale wiadomo, że dla nich nie koniecznie liczy się jak zwodnik gra tylko ile można na nim zarobić... mimo, że Backhama nigdy nie lubiłem, to podziwiałem jego wyczyny w ManU jednak ostatnio jakoœ mu daleko do formy sprzed lat...

popieram ! Beckham ostatnimi czasy naprawde gra dosc miernawo i niczym nie przypomina zawodnika z MU , zawodnika ktory umial byc motorem napedowym akcji ofensywnych angielskiej druzyny . Grał tam owiele lepiej . W Realu sie wogole nie sprawdza. Widac ,z te to o wiele za trudna liga na niego . Bo tu nie tylko trzeba miec sile i szybkosc . W lidze hiszpanskiej liczy sie takze , a moze przede wszystkim technika , a Beckham nie jest jakims oszolamiajacym technikiem .
W Anglii moze czasem go widzialem dobrze grajacego od kad gra w realu ale tak to rzadko gra cos wiecej niz przecietnie
pozdrawiam
piotraldinho
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1289
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:26
Lokalizacja: Kraków
Online: 0s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez Jaggel » 2005-08-24, 23:17

Dla mnie bundesliga jest najlepszš ligš œwiata

A dla mnie akurat nie. :wink:
w lidze hiszpańskiej np.real , u nich to wszyscy sš gwiazdami

Mylisz fakty... m.in Portillo, Salgado sš gwiazdami? poprostu sš to gracze na dobrš skalę, ale za żadne skarby, nie można ich uznać za gwiazdy.
...bo real im daje tyle kasy że pewnie już bankrutujš pszecież

Bankrutować to oni w szczególnoœci bankrutujš od gigantycznych transferów, które przeprowadzajš w cišgu okna transferowego.
w lidze hiszpańskiej wyróznia się tylko barca.

No fakt, po tylu transferach dokonanych przez zarzšd Barcy, zespół zaczšł grać efektowniej, co z czym łšczy się, większa skutecznoœć niż we wczeœniejszych latach. Lecz nie tylko Barcelona jest klubem wyróżniajšcym się w Primera Division, zapomniałeœ o Atletico Madryt, bšdŸ Villareal?
ta oni to się broniš cały mecz cała jedenastka na swojej połowie i sukcesem jest pszeważnie remis.

Nie każda drużyna prezentuje dosłownie taki styl. Grajšc w Europie, (chodzi mi o większe kluby) zespół zaczšł momentami się odsłaniać i zaczšć grać także często w ataku. Przykładem można okreœlić drużynę Milanu, która zdobyła LM - wygrywajšc w znacznym stopniu z większoœciš rywali, oraz Juve grało nieŸle, dochodzšc do samego finału...
pszecież reprezentacja niemiec 3 razy była mistrzamieuropy i œwiata.

Jeœli bierzesz pod uwagę tylko reprezentację, to można powiedzieć, że Brazylia jest lepszš ligš, bo zdobyła więcej pucharów Mistrzostw Œwiata? :roll:
po za tym europejskie puchary zdobywali
Bayern,eintracht,szalke,hamburger,borusia dortumndi mochengladbach,

Mam ci napisać jakie drużyny z okreœlonego państwa wygrały najwięcej? :roll:
Obrazek
Jaggel
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 74
Wiek: 113
Dołączył(a): 2005-08-16, 18:52
Online: 0s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez Roqe » 2005-08-25, 08:10

do Jaggela: ale zrozum ze my jestesmy fanami Bayernu i dla nas zawsze najlepszš ligš będzie Bundesliga!
Roqe
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1761
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-08-02, 21:34
Lokalizacja: Opole
Online: 1h 19m 46s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez piotraldinho » 2005-08-25, 08:39

Roqe napisał(a):do Jaggela: ale zrozum ze my jestesmy fanami Bayernu i dla nas zawsze najlepszš ligš będzie Bundesliga!
Ale w swojej wypowiedzi tez trzeba troszke obiektywizmu ! Ja np. jestem fanem Barcy ale nie uwazam wcale , ze na dzien dzisiejszy najsilniejsza liga jest hiszpanska . Najsilniejsza liga dzis jest chyba Włoska , potem hiszp. i ang . Oczywiscie , ze kolejnosc to kazdy sobie sam powinien przemyslec , ale nie jest tez tak ze jak jestes kibicem bayernu to powinienes uwazac ze Bundesliga jest najlepsza . Bo takim tokiem rozumowania , kibic Wisły powinien uwazac ze najlepsza liga jest liga polska ...
pozdro
piotraldinho
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1289
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:26
Lokalizacja: Kraków
Online: 0s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez Grzechoo » 2005-08-25, 10:09

Obiektywnie mówišc, królujš: włoska Calcio, angielska Premiership i hiszpańska Primera Division. Ale dla mnie, najciekawsza i najbardziej zacięta jest oczywiœcie niemiecka 1. Bundesliga. I myœlę, że prawie każdy mógłby się pod tym podpisać
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bundesliga

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości