Bundesliga a inne ligi

Wszystko o lidze niemieckiej

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez dragi » 2005-05-01, 12:04

teraz kluce sie z typami na stronce www.pilka.pl ze Bundesliga jest lepsza od Serie A , jak dla mnie tak jest warto zobaczyc na wyniki ostatniej kolejki , kibice wloscy moga sobie tylko pomarzyc o takiej liczbie bramek, pozatym u nich wiadomo kto wygra lige Juve albo Milan bo Inter jest slaby , ile oni kasy wyrzucili w bloto , pozatym zdarzaja sie niespodzianki jak Kaiseslautern w 98 roku , pozniej swirtnie gralo w LM , , w lidze wloskiej nie ma szans zeby taka Sampdoria czy Udinese zdobylo mistrza , pozatym w Nimeczech sa lepsze stadiony , wiecej ludzi przychodzi na mecze , jest bardziej , pozatym warto zobaczyc na ile kasy ma Juve , Milan czy Inter , Bayern jako najbogatsza druzyna w niemczech nie ma takie budzetu jak te kluby

Jest rownierz bardzo ciekawa rywalizacja o miejsce w pucharach

Bundesliga musi dostawac wiecej kasy od TV , przynajmniej 500 mln , niech rownierz puszczaja mecze na Azje co wiaze sie ze zmiana pory rozgrywanych meczy , Bayern jedzie rownierz na Tourne do Japoni wiec zdobedzie nowych fanow , a ten turniej w USA bedzie w tym roku?? jak tak to Bayern musi tam byc

Ostatnie lata: rok 97 - BVB zdobywa LM , 98 - BVB w polfinale 99 - Bayern w finale 2000 - Bayern polfinal w towarzystwie 3 klubow z Hiszpani , 2001 - Bayern zdobywa LM , 2002 - Bayer w finale , podsumowujac biedne kluby z niemczech dobrze sobie radzily z klubami z wloch angli czy hiszpani , najczesciej na drodze klubow z Niemcech stawal wielki wtedy Real :P Kaiseslautern w 98 niestety nie dalo im rade w sumie nie dziwota

Najsmieszniejsza jest Premiership , najbogatsze kluby a zero sukcesow w Europie , w ostatnich latach tylko Manchester 6 lat temu , ta liga to zadna rewelacja , kto ma Polsat Sport ten cos o tym wie

jak dla mnie na :
1.liga hiszpanska - ze wzgledu na sukcesy Realu no i nie mozna zapomniec o Barcelonie i Valenci i takich klubach jak Atletico , Deportivo , Betis czy Espanyol , najlepsza liga piekna gra
2.Bundesliga - za wzgledu na wielki Bayern , swietne stadiony , duzo bramek i ostra rywalizacja
3.Serie A - 3 wielkie kluby Milan , Juve i wielki choc cienki Inter , malo bramek , cienkie stadiony , wiadomo kto wygra lige Juve badz Milan
4.Premiership - bogata i co z tego jak nie ma sukcesow , jednak Chelsea chyab to wszystko zmieni , ostra szybka gra ale troche chaotyczna , fajna liga ale brak sukcesow
dragi
 

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez Kulisz » 2005-05-02, 20:46

Prawda jest smutna. Bundesliga nie jest najlepsza. moze by sie to zmienilo gdyby bylo ze 20 druzyn w 1 bundeslidze i 5-6 walczylo by o mistrza, a od 2-3 lat w sumie o mistrzostwo licza sie bayern schalke stutgart i dortmund
Kulisz
Administrator
Avatar użytkownika
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2005-05-02, 20:37
Lokalizacja: Kraków/Bochnia
Online: 22m 45s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez B@m » 2005-05-02, 22:07

Kulisz napisał(a):Prawda jest smutna. Bundesliga nie jest najlepsza. moze by sie to zmienilo gdyby bylo ze 20 druzyn w 1 bundeslidze i 5-6 walczylo by o mistrza, a od 2-3 lat w sumie o mistrzostwo licza sie bayern schalke stutgart i dortmund

Prawda jest smutna?? :| Ja zrozumaielm to jak by bundesliga byla totalnei do niczego a tak nie jest mowisz ze 4 zespoly graja tylko o mistrza a teraz powoli dochodzi Bayer... do tej 4 wiec jest 5 tyle ile chciales ;P :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
B@m
 

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez czesc » 2005-05-06, 13:12

bundesliga to najbardziej brutalna liga ale ni najgorsza :|
czesc
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2005-04-11, 20:47
Online: 0s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez piotraldinho » 2005-05-06, 13:17

czesc napisał(a):bundesliga to najbardziej brutalna liga ale ni najgorsza :|

No nie wiem czy najbardziej brutalna . Chyba najbardziej brutalni sa jednak Anglicy i Wlosi . A najgorsza liga Bundesliga na pewno nie jest bo co ? Np. liga Togo jest lepsza :lol: ??? Z tym sie z Toba akurat kazdy zgodzi ale ja sie nie zgodze ze tu sie gra najbrutalniej bo raczej tak nie jest ...
pozdro :wink:
piotraldinho
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1289
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:26
Lokalizacja: Kraków
Online: 0s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez haj » 2005-05-06, 13:17

czesc napisał(a):bundesliga to najbardziej brutalna liga ale ni najgorsza :|
oj to chyba nie widziales jak sie gra w Szkocji :wink: tam to dopiero harpagany sa :wink:
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez Mateusz » 2005-05-06, 13:54

Dla mnie Bundeslige można podzielić na zespoły które grajš piłkš i te które grajš o piłe no czyli - do tych pierwszych należš : Bayern Bayer Hertha Dortmund Stuttgard Werder i HSV a do tych drugich cała reszta. " O piłe " tzn. mecz wygłada tak że jest wieczna walka dużo biegania ręce nogi pourywane od fauli :p itp. no ale takie teamy tesh muszš być...
ale ogółem bundesliga jest spoko a wyprzedzaja jš trylko premiership i hiszpańska Premier I ( chyba tak?? ) a jeœli chodzi o włoskš to chyba jest na tym samym pozimie mimo ze majš lepsze drużyny

pozdro
Mateusz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 81
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-07, 23:09
Lokalizacja: Zduńska Wola
Online: 0s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez Jaca_FCB » 2005-05-06, 15:41

haj napisał(a):
czesc napisał(a):bundesliga to najbardziej brutalna liga ale ni najgorsza :|
oj to chyba nie widziales jak sie gra w Szkocji :wink: tam to dopiero harpagany sa :wink:

Tak wogóle na wyspach się tak ostro gra, a co więcej sędziowie w bardzo licznych przypadkach poprostu na to pozwalajš, ile to już tam było brutalnych zagrań, wejœć a sędziowie poszczajš grę dalej. To jest właœnie angielska piłka. :572:
FC Bayern - Deutscher Rekordmeister
....::::::Forever Number One!!!::::::....
Obrazek
Jaca_FCB
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 294
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:03
Lokalizacja: Katowice
Online: 0s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez haj » 2005-05-06, 17:04

Jaca_FCB napisał(a):
haj napisał(a):
czesc napisał(a):bundesliga to najbardziej brutalna liga ale ni najgorsza :|
oj to chyba nie widziales jak sie gra w Szkocji :wink: tam to dopiero harpagany sa :wink:

Tak wogóle na wyspach się tak ostro gra, a co więcej sędziowie w bardzo licznych przypadkach poprostu na to pozwalajš, ile to już tam było brutalnych zagrań, wejœć a sędziowie poszczajš grę dalej. To jest właœnie angielska piłka. :572:
ale ja np lubie ogladac jak goscie sie kosza a sedzia nie reaguje :D smiesznie to wyglada jak np mecz K'lautern - Bayern nie dawno co poszypalo sie cos 9 zoltych kartek i 2 czerowne chyba :lol:
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez Jaca_FCB » 2005-05-06, 17:28

No a ja niegdzie nie napisałem, że tego nielubie, a wręcz przeciwnie lubię twardš piłke.
Myœlę, że sędziowie niereagujš bo chcš zachować cišgłoœć gry i potem widowisko staję się bardzo ciekawe, jest bardzo szybkie i widzowie niemajš się prawa nudzić na tekim meczu.
Moim zdaniem jednš z najbardziej ostro grajacš drużynš jest Celtic Glasgow, a w szczególnoœc Bobo Balde, którym się Bayern interesuje :wink: .
FC Bayern - Deutscher Rekordmeister
....::::::Forever Number One!!!::::::....
Obrazek
Jaca_FCB
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 294
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:03
Lokalizacja: Katowice
Online: 0s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez Simin » 2005-05-17, 02:58

Dla mnie Bundeslige można podzielić na zespoły które grajš piłkš i te które grajš o piłe no czyli - do tych pierwszych należš : Bayern Bayer Hertha Dortmund Stuttgard Werder i HSV a do tych drugich cała reszta.


oj chyba jeszcze zapomniales o Shalke kolego :P

Bundes jest po mojemu na 3 lokacie
1.Angielska
2.Hiszpanska (tendencja spadkowa)
3.Bundesliga (wyrazna tendencja wzrostowa)
4.Wloska (ostatnio raczej dno)
5.Francuska (coraz lepsza liga i teamy)
Obrazek

"Mamy zbyt mało dziadów w drużynie, a zbyt dużo grzecznych chłopców." - Mark Van Bommel
Simin
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1521
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-06, 22:45
Lokalizacja: Poznań
Online: 0s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez ANEM » 2005-05-23, 18:51

dla mnie najleprza liga jest
1 Hiszpania < tam jest ładna piłka no moze za realem ktorego niecierpie>
2 Budndesliga < pomojemu na drugiej bo jednak ostanio cos sie ruszyło w tym sezonie bayern doszedł dalej niz ostanio a leverkuzen i berma wyszły z grupy w lidze mistrzow to cos zaczyna sie poprawaiac według mie>
3 Francuzka < w tamtym roku Monaco szlało w tym Lyon nawet daleko zaszedł >
4. Włoska < graja taki pasywny futbol ale czołowe drzuyny jak MIlan czy JUve licza sie w europie>
5 Angielska < dla mnie ta liga jest jedna z gorzysch lig w europie taki klub jak Manchester idzie na dno a teraz wykupił kgo aglik ktory pewnie zrobi zniego to samo co z Chelsea zrobił Abramowic czyli bedziemy prawdopowdomnie mieli 3 Real >:/
ANEM
 

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez Simin » 2005-05-24, 02:12

5 Angielska < dla mnie ta liga jest jedna z gorzysch lig w europie taki klub jak Manchester idzie na dno a teraz wykupił kgo aglik ktory pewnie zrobi zniego to samo co z Chelsea zrobił Abramowic czyli bedziemy prawdopowdomnie mieli 3 Real >


No rozumiem, ze kazdy moze miec swoje zdanie, ale umieszczanie ligi angielskiej na 5 miejscu jest lekka przesada :569:
Przecie to jest swietna liga - na dzien dzisiejszy jedyna przed bundesliga!!
P.S. Bundes u mnie awansowala na 2 miejsce ostatnio, bo koncowka sezonu byla poprostu swietna!! Wszystkie lepsze druzyny (oprocz HSV i Dortmundu) mialy szanse na gre w europejskich pucharach nawet przed ostatnim meczem!! Swietna, emocjonujaca i... dla niektorych dramatyczna koncowka (czyt. szczegolnie Stuttgard :P )
Obrazek

"Mamy zbyt mało dziadów w drużynie, a zbyt dużo grzecznych chłopców." - Mark Van Bommel
Simin
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1521
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-06, 22:45
Lokalizacja: Poznań
Online: 0s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez olek » 2005-05-24, 12:14

P.S. Bundes u mnie awansowala na 2 miejsce ostatnio, bo koncowka sezonu byla poprostu swietna!! Wszystkie lepsze druzyny (oprocz HSV i Dortmundu) mialy szanse na gre w europejskich pucharach nawet przed ostatnim meczem!! Swietna, emocjonujaca i... dla niektorych dramatyczna koncowka (czyt. szczegolnie Stuttgard :p )


to chyba cos ci sie pomylilo bo borussia dortmund i hsv mialy szanse jeszcze na uefa cup przy ew porazce leverkusen i zwyciestwie jednej z tyhc druzyn (albo obu) wtedy jedna zagralaby w pucharze uefa a tak zostalo im (dortmund leverkusen wolfsburg) tylko granie w pucharze intertoto w nastepnym sezonie
olek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2787
Dołączył(a): 2005-04-06, 21:54
Online: 0s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez Simin » 2005-05-24, 12:21

fabian napisał(a):
P.S. Bundes u mnie awansowala na 2 miejsce ostatnio, bo koncowka sezonu byla poprostu swietna!! Wszystkie lepsze druzyny (oprocz HSV i Dortmundu) mialy szanse na gre w europejskich pucharach nawet przed ostatnim meczem!! Swietna, emocjonujaca i... dla niektorych dramatyczna koncowka (czyt. szczegolnie Stuttgard :p )


to chyba cos ci sie pomylilo bo borussia dortmund i hsv mialy szanse jeszcze na uefa cup przy ew porazce leverkusen i zwyciestwie jednej z tyhc druzyn (albo obu) wtedy jedna zagralaby w pucharze uefa a tak zostalo im (dortmund leverkusen wolfsburg) tylko granie w pucharze intertoto w nastepnym sezonie


Mozliwe, ale chodzilo mi glownie o LM :)
Gra w Intertoto to zawsze cos, biorac pod uwage, ze beda tam chyba najsilniejszymi druzynami :) W nagrode moga... awansowac do pucharu UEFA :lol:
smiech na sali :)
Obrazek

"Mamy zbyt mało dziadów w drużynie, a zbyt dużo grzecznych chłopców." - Mark Van Bommel
Simin
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1521
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-06, 22:45
Lokalizacja: Poznań
Online: 0s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bundesliga

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości