Bundesliga a inne ligi

Wszystko o lidze niemieckiej

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez Recit » 2013-07-03, 08:52

Borussia > City co udowodnione bezpośrednio
Schalke > Arsenal co udowodnione bezpośrednio

Dla mnie to były raczej incydenty niż reguły. Szczególnie w przypadku BVB, które do tej pory grało mieliznę w Europie i podobnej mielizny spodziewam się w tym roku (no dobra, max ćwierćfinał). Następny półfinał CL zagrają pewnie za 20 lat.

Zresztą tak jak napisał Mróz, zobaczcie wzmocnienia $ity i Arsenalu. To są realne wzmocnienia. Na moje $ity cierpiało głównie przez Manciniego. Pellegrini to chyba jednak inna liga i nie wydaje mi się, że BVB znów ich pojedzie jeżeli na siebie trafią.

Mimo sympatii dla niemieckiej piłki to muszę przyznać, że wolę oglądać angielską. Jest moc, zayebiste są tam mecze.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5330
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 8h 19m 12s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez Cejmi » 2013-07-03, 13:46

Póki co to City stanowi jedynie tło i to dość wyblakłe dla tuzów europejskiej piłki, a wzmocnień dokonują co roku z tym samym efektem, co mnie strasznie cieszy ;) To co różni kluby niemieckie od angielskich to pomysł na grę i dużo lepsza realizacja założeń taktycznych. W zeszłym sezonie żadna z czołowych drużyn PL nie umiała sensownie zagrać pressingiem czy atakiem pozycyjnym. Praktycznie nie ma u nich żadnego światowej klasy rozgrywającego...
Cejmi
Bawarczyk
 
Posty: 1734
Wiek: 36
Dołączył(a): 2009-06-04, 17:23
Lokalizacja: Dylewo/Olsztyn
Online: 6d 12h 44m 2s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez tomal125 » 2013-07-03, 13:50

Prawda, ale patrząc przez pryzmat ligi mistrzów według mnie to i tak się zmienia w takiej kolejności
Liga Angielska
Liga Hiszpanska
Bundesliga
Lub LH, LA, BL
Spójrzmy nieco szerzej - np. od roku 2000
Widzimy zjawisko że Bundesliga się teraz szybko rozwija i dobija do poziomu lig wyżej położonych. Nie wiadomo czy przewyższy je czy będzie na podobnym poziomie. Jednak mecze w lidze angielskiej są naprawde mega dynamiczne i po prostu piękne :) - kontry , przerzuty, wrzuteczki, podania "diagonalne" - tam jest wszystko i to w szybkim tempie.
tomal125
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:28
Lokalizacja: Wrocław
Online: 17d 11h 39m 43s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez Radosław Lubor » 2013-07-03, 14:24

tomal125 napisał(a):Prawda, ale patrząc przez pryzmat ligi mistrzów według mnie to i tak się zmienia w takiej kolejności
Liga Angielska
Liga Hiszpanska
Bundesliga
Lub LH, LA, BL
Spójrzmy nieco szerzej - np. od roku 2000


Od roku 2000 zespoły hiszpańskie zdobywały LM 5 razy, a angielskie 3 razy. Nie wiem skąd Ci się wzięła angielska przed hiszpańską, skoro patrzysz przez pryzmat ligi mistrzów od 2000 roku.

Ligę Europy/Puchar UEFA od 200 roku hiszpańskie zespoły wygrywały 5 razy, angielskie 2.

Superpuchar Europy hiszpańskie 7, angielskie 2 razy.

Od 2000 roku jest 17:7 w pucharach europejskich dla ligi hiszpanskiej względem angielskiej.
Ostatnio edytowano 2013-07-03, 15:48 przez Radosław Lubor, łącznie edytowano 1 raz
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 37
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez szimi » 2013-07-03, 14:55

tomal125 napisał(a): tam jest wszystko i to w szybkim tempie.

Bo mają mniejsze boiska to i wygląda to na szybsza grę. A w LM na lotniskach średnio sobie radzą.
Jeb.ć poprawność polityczną.
szimi
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4582
Wiek: 34
Dołączył(a): 2010-03-09, 13:41
Lokalizacja: Kijewo
Online: 7h 3m 47s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez Grzechoo » 2013-07-03, 15:37

szimi napisał(a):
tomal125 napisał(a): tam jest wszystko i to w szybkim tempie.

Bo mają mniejsze boiska to i wygląda to na szybsza grę. A w LM na lotniskach średnio sobie radzą.


Wymiary boisk nie zostały jakiś czas temu znormalizowane do 105x68[m]?
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez Radosław Lubor » 2013-07-03, 15:42

A, obok tego, że od 2000 roku jest 17:7 dla drużyn hiszpańskich w pucharach europejskich to jeszcze mam inny mit do zburzenia, tzn, że w Hiszpanii są dwie dobre drużyny i dlatego osiągają sukcesy, bo w Anglii jest ich pełno i stąd trudniej im wygrywać (co samo w sobie jest absurdem, bo rywalizacja w lidze podnosi poziom drużyn też w Europie).

Te puchary z Hiszpanii zdobywało 5 drużyn, Barcelona, Real, Sevilla, Valencia i Atletico, z Anglii zaś 3, Liverpool, MU i Chelsea.

To super wzmacniające sie co roku City brylujące w europejskich pucharach i "na pewno" lepsze w Europie od Borussii ostatnio w finale jakiegokolwiek europejskiego pucharu było 43 lata temu, gdy zdobyło Puchar Zdobywców Pucharów w 1970 roku. Ostatni raz i zarazem pierwszy. Jedyny. Borussia w finałach była sześć razy, w tym dwa razy w finale LM, nie 43 lata temu, ale 16 lat temu (wygrywając) i w tym. Plus inne trofea i finały międzynarodowe.

Stąd nie wiem jak można podważyć, że w Europie i w historii i aktualnie Borussia > City.
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 37
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez szimi » 2013-07-03, 15:56

Grzechoo napisał(a):
szimi napisał(a):
tomal125 napisał(a): tam jest wszystko i to w szybkim tempie.

Bo mają mniejsze boiska to i wygląda to na szybsza grę. A w LM na lotniskach średnio sobie radzą.


Wymiary boisk nie zostały jakiś czas temu znormalizowane do 105x68[m]?

Wydaje mi się, że nie.
Jeb.ć poprawność polityczną.
szimi
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4582
Wiek: 34
Dołączył(a): 2010-03-09, 13:41
Lokalizacja: Kijewo
Online: 7h 3m 47s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez bolcinho » 2013-07-03, 21:27

szimi napisał(a):Bo mają mniejsze boiska to i wygląda to na szybsza grę. A w LM na lotniskach średnio sobie radzą.


Rozumię że to żart z twojej strony?
Jak wiadomo we wszystkich poważnych ligach jest wymóg iż boisko ma miec wymiar 105x68. Było kilka stadionów gdzie te wymiary były nieznacznie mniejsze ale to tylko dlatego iż nie było możliwości powiekszenia powierzchni boiska. Taki problem miał kiedyś bodajże Arsenal na swoim poprzednim stadionie. Teraz wszystkie drużyny mają wymów aby płyta do gry miała 105x68. Oczywiście może się wydawac iż boiska są mniejsza ale to tylko z tego powodu iż trybuny są maksymalnie blisko murawy.

Co do poziomu sportowego poszczególnych lig. Mimo iż jestem fanatykiem Bundesligii to mam świadomości iż jest to na tą chwilę 3 liga w Europie. Mimo wszystko mocniejsze są Angielska i Hiszpańska. W tym roku wiadomo iż nasze zespoły świetnie wypadły w Lidze Mistrzów, ale w Lidze Europy już tak dobrze nam nie poszło. Mimo wszystko średniaki z Anglii czy Hiszpanii na tą chwile minimalnie lepsi od naszych średniaków. Totenham, Everton, Liverpool, Sewilla, Betis > nieznacznie lepsi od HSV, BM czy Eintrachtu. O ile mistrza mamy bardzo mocnego to zespoły z miejsc 2-4 też mimo wszystko mocniejsze są w Anglii i Hiszpanii. Chelsea, Arsenal, City, Real, Atletico też na pierwszy rzut oka minimalnie mocniejsze od naszych drużyn, aczkolwiek tutaj jest na moje oko minimalna różnica bo Schalke, Leverkusen czy BVB z powodzeniem mogą wejśc do czołowej osemki Ligi Mistrzów. Mocniejsze wydają się byc zespoły z dolnej części tabeli i tutaj Bundesliga wydaje mi się mocniejsza od pozostałych dwóch lig.

Podsumowując nieznacznie na tą chwile mocniejsze są ligii Angielska i Hiszpańska, może za kilka lat się to zmieni, mam nadzieję iż po tym sezonie przeskoczymy anglików w rankingu Uefa.
Jednak mimo iż Bundesliga na moje oka to trzecia liga Europy to ja zawsze oglądam mecz Bundesligi, i mają wybór mecz Liverpool- Chelsea bądż MU-AL to mimo wszsytko wybieram do oglądania mecz Niemieckiej ekstraklasy HSV-VFL czy BM-BL. Po prostu bardziej lubię Bundesligę i wolę oglądac średniaków z tej ligi niż hity w Anglii. Ogólnie liga Angielska mało mnie interesuje i w sezonie może oglądne 10 meczów może nie a Bundesligi oglądam tyle ile się da czyli około 100-150 meczów w sezonie.
bolcinho
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 810
Dołączył(a): 2012-10-09, 20:02
Online: 2h 19m 55s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez Kejker » 2013-07-04, 14:17

Borussia jest lepsza od wszystkich drużyn angielskich.
Kejker
Bawarczyk
 
Posty: 1069
Dołączył(a): 2012-10-26, 11:03
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Online: 1h 17m 25s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez seba5111998 » 2013-07-04, 21:05

Na tą chwilę Bundesliga jest najsilniejsza. Nie można patrzeć na historię, bo tak patrząc można powiedzieć, że nasza reprezentacja jest dobra, bo dwa razy byliśmy 3 na mundialu i zdobyliśmy złoto i srebro na olimpiadzie. Trzeba patrzeć na aktualny stan rzeczy. Co będzie w przyszłym sezonie zobaczymy.
PS. Ekstraklasa też jest wyrównana. A jeśli Bayern nie gra w danym spotkaniu to mecz jest też zacięty i wyrównany.
Kejker napisał(a):Borussia jest lepsza od wszystkich drużyn angielskich.

Może nie od wszystkich, bo od MU jest gorsza(przynajmniej tak mi się wydaje). Zobaczymy czy będą tak samo dobrzy po odejściu Goetzego.
Mia San Mia
seba5111998
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 30
Wiek: 25
Dołączył(a): 2013-04-07, 13:48
Lokalizacja: Września
Online: 2m 2s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez bolcinho » 2013-07-04, 21:51

Miejmy nadzieję iż potwierdzą to wyniki w europejskich pucharach, jednak tutaj będzie o to strasznie ciężko bo w Lidze Europy cudów się nie spodziewam. Wiadomo VFB stac nawet na półfinał ale pozostałe zespoły czyli Fraiburg i Eintracht jak awasnują do fazy grupowej i z niej wyjdą to już będzie sukces.
bolcinho
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 810
Dołączył(a): 2012-10-09, 20:02
Online: 2h 19m 55s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez szimi » 2013-07-04, 22:09

Z tego co słyszałem są tolerancje boisk i w Anglii są najmniejsze, co powoduje wrażenie szybszej gry. A w rzeczywistości grają na mniejszym obiekcie. Ale mogę się mylić.
Jeb.ć poprawność polityczną.
szimi
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4582
Wiek: 34
Dołączył(a): 2010-03-09, 13:41
Lokalizacja: Kijewo
Online: 7h 3m 47s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez mancipium » 2013-07-05, 18:54

Kejker napisał(a):Borussia jest lepsza od wszystkich drużyn angielskich.


no, a ja wcale ie pije alkoholu
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez Radosław Lubor » 2013-07-06, 01:05

Na pewno jest lepsza od City i aktualnie, i w historii ugrała w Europie wielokrotnie więcej, więc także w dłuższej perspektywie czasu.

A w tej chwili lepsza od wszystkich angielskich drużyn i to się zgadza. Ostatnia angielska drużyna, MU, odpadła z Realem pobitym potem przez Borussią. Wicemistrz poległ z Borussią bezpośrednio w grupie. Angielskie kluby zaliczyły 1/8, a Borussia finał. Jak dla mnie to uzasadnia slowa Kejkera.
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 37
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bundesliga

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron