Bundesliga a inne ligi

Wszystko o lidze niemieckiej

Bundesliga a inne ligi

Postprzez Luke » 2005-04-10, 18:48

Jak myœlicie, jak ma się Bundesliga do innych lig na œwiecie wg. Bukamcherów bundesliga jest pod wzgl. siły i prestiżu za ligš Francuskš, nawet za Brazylijskš, wiele razy spotkałem się też z szyderstwem na temat bundesligi i okreœleniem jej jako ligi słabej, co wy o tym myœlicie, czy jeżeli Bayern grajšc w Primiera Division, Serie A czy Premiership miałby powarzne szanse w walce o mistrzostwo, a tym bardziej na bycie "Rekordmeisterm" tak jak w Niemczech ?
Obrazek
Luke
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2635
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-07, 06:41
Lokalizacja: Racibórz
Online: 6d 11h 15m 36s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez koby » 2005-04-10, 19:41

Ci co tak mówiš sš niepełnosprawni umysłowo! Np: porównanie ligi niemieckiej z ligš hiszpańskš: aktualny mistrz Niemiec Werder 2:1 2:0 aktualny mistrz hiszpani Valencia. Poza tym niemiecki kluby maja lepszy bilans w meczach z hiszpanskimi zespołami. I jeszcze jedno: Ile Hiszpania ma Mistrzostw Œwiata? 0 Ile Hiszpania ma mistrzostw Europy? 0! Niemcy maja po 3 trofea z obu rozgrywek a zważajšc na fakt że obie reprezentacje składajš sie niemal tylko z piłkarzy wystepujšcych na rodzimych boiskach i powyzszymi argumentami widac jak na dłoni że liga niemiecka jest silniejsza od ligi hiszpanskiej! A że liga hiszpanska jest uwazana za najlepsza więc Bundesliga jest najsilniejszš liga na swiecie.
koby
 

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez Tschik » 2005-04-10, 19:46

Moim zdaniem to Bundesliga jest najlepszš Ligš w Europie :!:, Liga Hiszpańska jest bardzo dobra jednak moim zdaniem ona tylko zamydla oczy kibicom pod względem grania pięknej piłki, Bundesliga jest Ligš lepszš mogę to potwierdzić iż w ćwierćfinale Ligi Mistrzów nie ma żadnego hiszpańskiego zespołu a z Bundesligi jest Bayern.
Moja klasyfikacja najlepszych lig to:
1. Bundesliga
2. Serie A
3. Premiership
4. Primiera Division
Wielu się zdziwi czemuż to Hiszpanska Lgia dopiero na ostatnim miejscu, a włoska 2 :?: otóż dlatego że większoœć nie ceni Serie A dlatego że kluby grajš tam mało ciekawy futbol np. Juve, jednak drodzy użytkownicy to przynosi efekty.
Wiem że wielu zaraz zaprzeczy (czyt. piotraldinho ;)) ale co z tego że w Hispani gra się porywajšcy futbol skoro to nie przyniosło wielkich efektów.

Barcelona gra pięknie i co z tego odpadła w zeszłej rundzie CL. W Hiszpanii graja tylko na dobrym poziomie Barca, Real nikt poza tym się nie wyróżnia chyba że Villareal, a poza tym sš to wyskoki jednosezonowe to co robi valencia w tym roku woła o pomstę do nieba:/ w Serie A Milan, Inter, Juve, ta trójak gra zawsze na wysokim poziomie :!:, Premierhip Chelsea, Liverpool, Arenal, MU jednak tylko Chelsea gra w ćwierćfinale.

W Bundeslidze zawsze wyoki poziom podtrzymuje bayern z roku na rok Bundesliga staje się coraz bardziej ciekawsze fascynujšca, już nie jest tylko tak, że Bayern wyprzedza rywali o kilkanaœcie punktów, teraz o Meistera walczš Schalke, Stutrgart. Dobrze radzi sobie Werder który wyeliminował Velencie ;). Leverkusen które póki co jest w œrodku tabeli jednak w LM wyszli z grupy pokonujšc Real.
Na dzień dzisiejszy Liga Hiszpańska jest słabsza od Bundesligi.

pozdro ;) Bundesliga rzšdzi ;)
Tschik
Bawarczyk
 
Posty: 261
Dołączył(a): 2005-04-03, 16:02
Lokalizacja: Płońsk
Online: 0s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez piotraldinho » 2005-04-10, 20:15

Na pewno na czele Bundesligi nie dam .
1.Serie A
Najwiecej Wloskich druzyn jest obecnie w CL bo az 3 . 2 lata temu w 1/2 rowniez byly 3 druzyny wloskie wiec to potwierdza ze makaroniarze maja najlepsza lige . Milan jest teraz moim faworytem do zdobycia Cl
2.Premiership
2 druzyny w CL . jedna przypadkowo a jedna jest tak jak Milan (Cheslea) faworytem ligi mistrzow . Premiership jest od lat na dobrym poziomie .
3.Liga Francuska
Dobre druzyny , od lat zachodza daleko w eurpejskich pucharach i rowniez tak jest w tym roku .
4.Primiera Division
O sile tej ligi potwierdzily tylko 3 druzyny w tym roku (Barca,Real,Villareal) . Valencia sie osmieszyla . Ale jednak uwaazam ze ta liga powinna byc 4 przed Bundesliga bo w Bundeslidze jest tylko dobry Bayern .


5.Bundesliga
Co z tego ze Werder wygrywa z Valencia jak obrywa od Lyonu 7 bramek . Dobra druzyna na pewno nie jest . W BUndeslidze Bayern gra teraz tylko na bardzo dobrym , europejskim poziomie . Leverkusen co prawda z Realem wygralo 3:0 ale byc moze byl to tylko szczesliwy wieczor .

Ja tez oceniam nie tylko ten sezon tylko 3 ostatnie biore pod uwage i tak to sie prezentuje .
pozdro :wink:

Wielu się zdziwi czemuż to Hiszpanska Lgia dopiero na ostatnim miejscu, a włoska 2 otóż dlatego że większoœć nie ceni Serie A dlatego że kluby grajš tam mało ciekawy futbol np. Juve, jednak drodzy użytkownicy to przynosi efekty.
Wiem że wielu zaraz zaprzeczy (czyt. piotraldinho ale co z tego że w Hispani gra się porywajšcy futbol skoro to nie przyniosło wielkich efektów.

Nie potwierdzam , nie zaprzeczam ale w moim rankingu rowniez liga hiszpanska wysoko nie jest . Jest 4 bo na to zasluguje . Na nic wiecej . To wstyd zeby ani jednej druzyny nie bylo z Hiszpani . jednak primeria Division jest lepsza od Bundesligi wedlug mnie :P .
A poza tym :
CATALONIA IS NOT SPAIN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:P :P
pozdro :P
Ostatnio edytowano 2005-04-10, 21:06 przez piotraldinho, łącznie edytowano 1 raz
piotraldinho
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1289
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:26
Lokalizacja: Kraków
Online: 0s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez Żaba » 2005-04-10, 21:01

Nie ma co ukrywać że Bundesliga nie jest zbyt dobrš ligš, jest tylko kilka klubów które prezentujš jakiœ poziom a reszta to zwykłe ogóry. WeŸmy chociaż by taki Wolfsburg po 14 kolejkach był liderem a teraz błška się gdzieœ po œrodku tabeli. Wiele klubów gra nudny futbol.

Moim zdaniem najciekawszy futbol prezentujš drużyny z Hiszpanii, ładny ofensywny, techniczny. Ciekawie jest też w Premiership, szybkie akcje, szybkie tempo gry, gra na pograniczu lini autu. Najnudniejsza liga to moim zdaniem Serie A.

1. Liga hiszpańska
2. Liga angielska
3. Liga niemiecka
4. Liga francuska
5. Liga włoska
Żaba
 

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez olli » 2005-04-10, 21:33

Ogólnie kršży opinia o Bundeslidze jak o lidze słabej, jednak te opinie według mnie sa mocno przesadzone :P. W Bundeslisze gra sie szybki, atrakcyjny, futbol, pada dużo goli, i co ważne dużo ładnych goli ( patrz brama Marcelinho z ostatniego meczu :O ).
olli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1471
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-03, 16:04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Online: 1h 4m 47s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez tapczan » 2005-04-10, 21:36

1. liga włoska - jest najnudniejszš ligš, ale niestety nie mówimy o tym czy liga i grajšce w niej zespoły grajš ciekawy futbol
2. liga angielska
3. liga niemiecka
4. liga hiszpańska
5. liga francuska
tapczan
 

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez killy » 2005-04-11, 12:39

olli napisał(a):( patrz brama Marcelinho z ostatniego meczu :O ).


Ma ktos moze linka do tej brameczki
killy
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2181
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra/Wrocław
Online: 2d 22h 25m 47s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez emem » 2005-04-11, 14:02

czesto jak patrze na gre niektorych pilkarzy w bundeslidze to mam wrazenie ze liga podworkowa to dla nich miejsce a nie profesjonalna pilka...na pierwszym miejscu stawiam lige wloska, na starym forum stwialem jeszcze na hiszpanska ale jej poziom wyraznie spada, co innego wloska, widac to po rozgrywkach europejskich...

1. wloska
2. hiszpanska
3. angielska
4. niemiecka
5. francuska
"Wir sind Bayern, wir gewinnen."

Obrazek
emem
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1163
Wiek: 39
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:05
Lokalizacja: Wejherowo
Online: 19m 48s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez Lmollu » 2005-04-11, 14:04

Uwazam, ze nie mozna jednoznaczenie wskazac najlepszej ligi. Jednak sa pewne kryteria. Najwiecej gwiazd jest w Hiszpanii, Wloszech i Anglii, ale najciekawsza jest Bundesliga :P W Hiszpanii i Anglii juz wiemy kto ma mistrzostwo, a w Niemczech walka zawsze jest ostra.
Obrazek
Lmollu
Bawarczyk
 
Posty: 1814
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:22
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez Giovane » 2005-04-11, 14:05

1.Serie A
2.Primera Division
3.Premiership
4.Bundesliga
5.Ligue 1

Wg mnie tak jest w Europie, bo nie wiem jak gra Brazylijska i Argentyńska.
Obrazek
Giovane
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 292
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:25
Online: 0s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez Max » 2005-04-11, 17:42

jak dla mnie najlepsza jest liga angielska potem wloska hiszpanska i pozniej niemiecka jesli chodzi o atrakcyjnosc to bundesliga znacznie wyzej ;)
Max
Administrator
 
Posty: 3212
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-03, 15:48
Lokalizacja: Berno
Online: 17m 53s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez ostry99 » 2005-04-11, 17:44

klasyfikacja najlepszych lig Europy przedstawia się następujšco:
1. Premiera Diviosion
2. Bundesliga
3. Serie A
4. Premiership

Bundesliga jest naprawdę dobrš ligš. Nie wiem czemu jš fachowcy nie doceniajš.Hmmmm może dlatego że niemiecki klub już doœć dawno nie sięgnšł po Puchar Europy? Nie wiem. Moim zdaniem lepsza od Bundesligi jest tylko liga hiszpańska ze względu na to że występujš tam bardzo dobre drużyny z valenciš, deportivo, realem i barcelonš na czele. Te drużyny występujš w LM to nawet z niezłym skutkiem. ten sezon w Lm nie był dla nich udany ale za rok się poprawiš :p.
ostry99
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 152
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:08
Lokalizacja: Lubawa
Online: 0s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez Max » 2005-04-11, 17:47

ostry99 napisał(a):
Bundesliga jest naprawdę dobrš ligš. Nie wiem czemu jš fachowcy nie doceniajš.Hmmmm może dlatego że niemiecki klub już doœć dawno nie sięgnšł po Puchar Europy? .
ostatnio bylo to w 2001 roku wiec 4 lata temu wiec nie tak dawno dawniej np siegnal ostatni angielski klub a mimo to sie ta lige docenia
po prostu jest silniejsza niz nasza i taka jest prawda
Max
Administrator
 
Posty: 3212
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-03, 15:48
Lokalizacja: Berno
Online: 17m 53s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez zborek » 2005-04-12, 13:32

O to moja lista najlepszych według mnie lig na œwiecie:
1.SerieA
2.Primera Division
3.Bundesliga
4.Premier League
5.Ligue1

Pozdro
:) :) :wink:
Obrazek

Obrazek
zborek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 641
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:04
Lokalizacja: Suwałki
Online: 0s

Następna strona

Powrót do Bundesliga

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron