Bundesliga a inne ligi

Wszystko o lidze niemieckiej

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez Scholli » 2006-11-02, 20:00

Upek napisał(a):
Scholli napisał(a):
Upek napisał(a):gdzie jest Bundesliga ? :/
tam gdzie zawsze - w Niemczech :lol:

no i po kij ta ironia ? o_O nie rozumiem tego masz inne zdanie na ten temat ok ale czemu od razu wysmiewasz ironizujesz ? o_O
no i co z tego, że będą mieli takie pieniądze? co to zmienia? Bayern nie będzie się liczyć w CL - no i? trudno się mówi - jeśli będzie to tylko i wyłącznie zależeć od kasy - mam to w dupie... dla mnie to nic nie zmieni...

:roll: czy ja gdzies napisalem cos o Bayernie ? :roll: napisalem o Bundeslidze zgodnie zreszta z tematem wiec nie wiem o co Ci chodzi ... a kasa z praw telewizyjnych zmienia tyle ze poziom ligi jest wyzszy -> wiecej druzyn niemieckich w CL -> lepsze widowisko dla mnie. Tyle to zmienia ...
BL jest w Niemczech, Bayern gra w BL - to są fakty a nie ironia czy wyśmiewanie :roll:
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez Tymek » 2006-11-03, 09:26

O co Wy się sprzeczacie?
Obrazek
Tymek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1589
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-10-19, 09:36
Lokalizacja: Limanowa/Toruń
Online: 0s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez Scholli » 2006-11-03, 14:02

Tymek napisał(a):O co Wy się sprzeczacie?
ja? o nic! no chyba, że ktoś chce polemizować z tym, że BL jest w Niemczech :P
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez Tymek » 2006-11-03, 14:18

Wydaje mi sie że Upkowi nie chodziło o wytłumaczenie geograficzne,.....myle się Upku?
Obrazek
Tymek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1589
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-10-19, 09:36
Lokalizacja: Limanowa/Toruń
Online: 0s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez upek » 2006-11-03, 14:20

Tymek napisał(a):Wydaje mi sie że Upkowi nie chodziło o wytłumaczenie geograficzne,.....myle się Upku?

nie myslisz sie ... w sumie nie wiem o co chodzilo Scholli'emu wiec nie bede sie klocil bez sensu ;)
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez Tymek » 2006-11-03, 20:01

Ja bym się mylił :D hahaha
Obrazek
Tymek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1589
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-10-19, 09:36
Lokalizacja: Limanowa/Toruń
Online: 0s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez paluczanka » 2007-06-17, 21:51

kórde mać jestem niezadowolony że real madryt zdobył mistrzostwo ale cieszę się z tego że bayern wygrał z tymi cieciami w lidze mistrzów byłem za barceloną

Ostrzeżenie
Na forum nie obrażamy innych klubów...
DamKam
Ostatnio edytowano 2007-06-18, 10:02 przez paluczanka, łącznie edytowano 1 raz
paluczanka
paluczanka
Bawarczyk
 
Posty: 3
Wiek: 39
Dołączył(a): 2007-06-15, 15:21
Online: 0s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez trocky » 2010-02-10, 00:04

http://rafalstec.blox.pl/2010/02/Niemcy ... Komentarzy krzepiące słowa dla fanów Bundesligi
trocky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4693
Wiek: 37
Dołączył(a): 2007-03-01, 13:14
Lokalizacja: Rzeszów
Online: 1d 18h 16m 29s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez marcin_fcbm » 2010-02-10, 10:57

paluczanka napisał(a):kórde mać jestem niezadowolony że real madryt zdobył mistrzostwo ale cieszę się z tego że bayern wygrał z tymi cieciami w lidze mistrzów byłem za barceloną

Ostrzeżenie
Na forum nie obrażamy innych klubów...
DamKam


DamKam mógłbyś przy okazji poprawić tam ortografię, bo razi :D
sezonowcy.pl napisał(a):Chelsea Londyn wygrywając LM przedłużyła o rok kontrakty ze swoimi wszystkimi kibicami.
marcin_fcbm
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4038
Wiek: 34
Dołączył(a): 2007-09-04, 22:12
Lokalizacja: LBN
Online: 3h 55m 17s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez lechista_tomek » 2010-02-10, 11:17

Co do felietonu Rafała Steca, ma chłop rację. Nasza liga ma na prawdę ogromny potencjał i z roku na rok przychodzą do nas więksi piłkarze, liga staje się bardziej wyrównana, mecze wcale nie są nudne, ale są szybkie i pada dużo bramek. Widać też jakim zainteresowaniem cieszy się ta liga patrząc na frekwencję. Moim i pewnie wielu zdaniem Bundesliga jest już lepsza od Włoskiej, a kto wie co będzie za 10 lat gdy nasza liga będzie się cały czas tak rozwijać.
lechista_tomek
Bawarczyk
 
Posty: 1252
Wiek: 32
Dołączył(a): 2006-09-27, 14:08
Lokalizacja: Gdańsk
Online: 6d 11h 40m 11s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez mancipium » 2010-02-10, 11:52

Tylko właśnie przez to, że żadna ekipa oprócz Bayernu nie może dłużej niż 1 sezon z rzędu występować w LM, jest wiele klubów dobrych, ale nikt bardzo dobry. Do tego są sytuacje, że klub woli wystawić najmocniejszy skład w lidze, a nie lidze europejskiej itd.

Dopóki nie zdobędziemy czwartego miejsca w LM, i oprócz Bayernu jakaś ekipa nie zacznie regularnie się dostawać do LM to może być cieżko o sukcesy na arenie międzynarodowej.
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez Michał M » 2010-02-10, 12:35

Winkel napisał(a):jakaś ekipa nie zacznie regularnie się dostawać do LM

Moi faworyci do miana takiej "drugiej" drużyny to Leverkusen, Werder i Dortmund. Od biedy może i HSV, jeśli utrzymają swoją politykę transferową no i będą im wychodzić holenderskie transfery jak Elia a wcześniej van der Vaart. Oglądam BL od prawie 20 lat i tylko te wymienione przeze mnie ekipy byly w stanie przez większość tego czasu utrzymywać się w miarę na szczycie:
Leverkusen - chyba stoi już na tyle dobrze finansowo, że są w stanie utrzymać większość swoich młodych, zdolnych graczy przez dłuższy czas, a nie wyzbywać się ich przy pierwszej okazji zapukania przez silniejszy klub (choćby Bayern :P ). Byle tylko potrafili stabilizować swoją grę, bo tego zabrakło im w poprzednim sezonie, przez co nie zagrali w pucharach (a szkoda, bo wolałbym ogladać w nich aptekarzy niż taką Herthę).
Werder - nasz mocny rywal, odkąd w sumie pamiętam :wink: Dobrym elementem jest tu ciągłość trenerska, Schaaf tak się wpoił w drużynę, że jest jej w zasadzie nieodłącznym elementem. Problemem mogą być jednak finanse (zwłaszcza, że w tym roku może nie byc łatwo z pucharami), przez co Werder chyba nie jest w stanie na dłuższą metę utrzymać swoich najlepszych graczy (po Diego teraz Oezil raczej szykuje się do wyjścia). Za to jednak są w stanie ściągać wyróżniających się zawodników słabszych drużyn jak choćby Marin.
Dortmund - znów finanse - dzięki nim (a dokładniej - kredytom) wybili się na szczyt i przez nie upadli. Jednak marka BVB chyba w dalszym ciągu jest najbardziej rozpoznawalną marką klubową po Bayernie (przynajmniej w Polsce). No i klub ma świetnych kibiców. Do tego dochodzą młodzi, utalentowani gracze. Nie wiem tylko, czy nie przydałby im się lepszy trener od Kloppa, taki który mógłby ustabilizować tą młodą ekipę. Klopp owszem ma charyzmę, ale chyba jednak brakuje mu warsztatu takiego Heynckesa. Jednak, jeśli BVB wróci do pucharów i zagości w czołówce BL na stałe, to ich szanse na stanie się "drugą niemiecką siłą" oceniałbym najwyżej.
Michał M
Bawarczyk
 
Posty: 53
Wiek: 44
Dołączył(a): 2010-01-19, 12:03
Lokalizacja: Toruń
Online: 0s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez mancipium » 2010-02-10, 12:50

Według mnie patrząc czysto piłkarsko najlepszy jest Werder i HSV.
Leverkusen ma młody skład i póki im wychodzi to grają, ale nie wiem czy są wstanie dłuższy czas udowadniać swoją wartość.

HSV ma wielu znanych piłkarzy -> np. taki rozenthal na ławce. Ostatnio widzę Mathijsen gra słabo, bo co widzę bramkę to on kogoś niedopilnował. Ogólnie uważam, że są wstanie dużo zdziałać, natomiast słabo im to póki co wychodzi - może potrzebują lepszego trenera lub mniej pecha z kontuzjami ;).
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez marcin_fcbm » 2010-06-05, 02:16

Taka ciekawostka... Od nowego sezonu zmienia się logo Bundesligi.

Obrazek
sezonowcy.pl napisał(a):Chelsea Londyn wygrywając LM przedłużyła o rok kontrakty ze swoimi wszystkimi kibicami.
marcin_fcbm
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4038
Wiek: 34
Dołączył(a): 2007-09-04, 22:12
Lokalizacja: LBN
Online: 3h 55m 17s

Re: Bundesliga a inne ligi

Postprzez mancipium » 2010-06-05, 07:33

bardzo brzydko z ich strony. I nowe jest mniej estetyczne i po co zmieniać, coś co kojarzy każdy...
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bundesliga

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości