Bajki z naszego dzieciństwa

Dowolne Tematy, ale bez nabijania...

Bajki z naszego dzieciństwa

Postprzez KoRnKage » 2008-01-02, 17:37

Pamiętacie te bajeczki, które oglądało się z wypiekami na twarzy mając 10 lat??

Ostatnio z Serkiem rozmawiałem i odkopałem taki link: http://pl.youtube.com/watch?v=SnRNVuOzbws

łezka w oku się zakręciła!!


Ja ogólnie wychowałem się na niemieckich bajkach, znaczy z niemieckiej telewizji :) największy plus oczywiście dla Tsubasy leci :)

Jeszcze dziś słysząc Kojiro Hyuga, Genzo Wakabayashi
http://de.youtube.com/watch?v=4rNqKfwtulI

jak tam u Was ma się sprawa??
KoRnKage
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1523
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-05-27, 10:05
Lokalizacja: Szczytno
Online: 0s

Re: Bajki z naszego dzieciństwa

Postprzez upek » 2008-01-02, 17:41

ten sam temat byl juz poruszany tutaj -> http://bayern.9x.pl/forum/viewtopic.php ... &start=195
i tu raczej prosze go kontynuowac :>
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: Bajki z naszego dzieciństwa

Postprzez KoRnKage » 2008-01-02, 17:53

To są dwie oddzielne kategorie. To od razu zamknąć "seriale" bo to dłuższe filmy. upek, nie zgodzę się z Twoja opinią. <usuń w razie czego :P>
KoRnKage
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1523
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-05-27, 10:05
Lokalizacja: Szczytno
Online: 0s

Re: Bajki z naszego dzieciństwa

Postprzez Serek_ » 2008-01-02, 18:28

KoRnKage Obrazek Obrazek

Jejeu ja chce być dzieckiem ... pokażę Wam moja pierwszą miłość http://de.youtube.com/watch?v=Z6BJtuU-d ... re=related ... właśnie zauważyłem ze do tej pory pamietam wszystkie słowa intro. Pamiętam jak dzisiaj, że po bajkach z siostra w dużym holu rozwieszaliśmy wizualna siatkę i graliśmy

Co do innych bajek to oczywiście Kickers :D ... do tego również dochodziła Czarodziejka z Księżyca i DB.
Serek_
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5169
Wiek: 39
Dołączył(a): 2007-07-09, 15:37
Lokalizacja: Opole
Online: 15d 5h 48m 43s

Re: Bajki z naszego dzieciństwa

Postprzez Myszak » 2008-01-02, 18:32

Ja pamiętam jak na świętej pamięci RTL 7 czekałem na seans Dragon Ball'a :mrgreen:
O ile część pierwsza serii była "taka sobie" to już Z i GT powodowały wypieki na twarzy :mrgreen:
Obrazek
Myszak
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1464
Wiek: 34
Dołączył(a): 2007-07-10, 21:05
Lokalizacja: Dundee
Online: 5h 30m 53s

Re: Bajki z naszego dzieciństwa

Postprzez wojtas69 » 2008-01-02, 18:51

W sumie dużo tego było, ale największą frajdę dawały mi bajki emitowane na tv rondo, a potem polonii 1. Przede wszystkim: Yattaman, Tygrysia maska, Generał Daimos.
Do tego dochodzą jeszcze Tajemnicze złote miasta, Muminki :shock: no i oczywiście... Tsubasa :!:
Obrazek
wojtas69
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1853
Wiek: 38
Dołączył(a): 2006-03-03, 23:22
Lokalizacja: Żory/Katowice
Online: 12m 48s

Re: Bajki z naszego dzieciństwa

Postprzez Natalia » 2008-01-02, 19:34

Muminkow i Smerfow nic i nikt nie przebije :P Najlepsze bajki wszechczasow! :D A i jeszcze jak w piatej klasie bylam to Pokemony ogladalam :lol: hehe sama sie teraz dziwie jak moglam takie p.ierdoly ogladac i Pikachu sie zachwycac :D Jeszcze w chipsach zetony z Pokemonami zbieralam i w szkole sie wymienialismy nimi. Ojj co za czasy :)
Parle-moi
Prend soin de mes rêves
Tout ce dont j'ai besoin
Est que tu sois a mes cotés
Natalia
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1196
Wiek: 33
Dołączył(a): 2007-03-12, 17:49
Lokalizacja: Opole
Online: 7h 28m 3s

Re: Bajki z naszego dzieciństwa

Postprzez emem » 2008-01-02, 20:22

wojtas19 napisał(a):Tajemnicze złote miasta


Zapomniałem o tym tytule! Rewelacyjna bajka. A oglądał ktoś He-Mana? :)
"Wir sind Bayern, wir gewinnen."

Obrazek
emem
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1163
Wiek: 39
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:05
Lokalizacja: Wejherowo
Online: 19m 48s

Re: Bajki z naszego dzieciństwa

Postprzez wojtas69 » 2008-01-02, 20:32

emem napisał(a):
wojtas19 napisał(a):Tajemnicze złote miasta


A oglądał ktoś He-Mana? :)


Na potęgę posępnego czerepu mocy przybywaj :P

He-man też był niezły :D

Kiedyś to były bajki, nie to co teraz - padaka na jetix.
Obrazek
wojtas69
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1853
Wiek: 38
Dołączył(a): 2006-03-03, 23:22
Lokalizacja: Żory/Katowice
Online: 12m 48s

Re: Bajki z naszego dzieciństwa

Postprzez Scholli » 2008-01-02, 20:37

zajefajny temat! :D lecimy:

z wieczorynek to smurfy, muminki, bolek i lolek, reksio, przygody wróbelka elemelka, zaczarowany ołówek... niedzielne zawsze były świetne: gumisie, duck tales, brygada RR
potem oczywiście nieśmiertelne disneyowskie krótkie odcinki jaki i te dłuższe, ostatni jednorożec (zawsze na tym ryczałem! XD w sumie musiałbym sobie skombinować i zobaczyć czy nadal działa :) )...

te bajki co zawsze w niedziele i soboty rano leciały - flinstons, jetsons, w 40 dni dookoła świata, lucky luk, bajki hanna-barbara, różowa pantera, looney toons ze strusiem pędziwiatrem na czele

jeszcze w tygodniu na dwójce popołudniu też jakieś dawali, ale nie pamiętam, na pewno leciało "było sobie życie" i o jakiś zwierzakach co z lasu nawiały...

jednak moją ukochaną bajką dzieciństwa była lecąca chyba na ZDF "Puschel, das Eichhorn" w sumie nie wiele z tego pamiętam, ale wiem, że szalałem za tym :D

RTL 2 dawał od rana do popołudnia i wieczorem kreskówki nie pamiętam tytułów, ale było tego pełno he-man, fantastic 4, spiderman, transformers, taki jakiś co pamiętam tylko jak źli żołnierze wyglądali, bo zawsze mi się podobali, a ginęli hurtowo :lol:, tom & jerry ale to na SAT1 wieczorem... o! na RTL 2 jeszcze leciała She-Ra!!! chyba się w niej podkochiwałem :lol: :lol: :lol: kurde, jak to 7h dziennie leciało to nic dziwnego, że nie pamiętam już, ale właśnie dzięki tym bajkom nauczyłem się niemieckiego :) i nie ma, że boli - moje dzieci będą siedzieć przed telewizorem i nie odpuszczę im dopóki 2-3h dziennie nie pooglądają bajek po angielsku albo niemiecku :D

później było oczywiście anime na Polonii 1 yataman, królestwo kalendarza (to nadal tam leci!!! widziałem nie dawno!), tygrysia maska, tsubasa... i długo myślałem, że to włoskie bajki :P

niezapomniane bajki cartoon network - 2 stupid dogs, dexter, johnny bravo, o takich dwóch kotach co wypasionym odrzutowcem latały XD, I am weasel, cow & chicken

a później była "Czarodziejka z księżyca" która wprowadziła mnie w świat anime, dzięki czemu nadal oglądam sobie "bajeczki" :)
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: Bajki z naszego dzieciństwa

Postprzez Krzysiek » 2008-01-02, 21:21

No ja, mimo że jestem ciut młodszy, to generalnie najlepiej wspominam te same bajki co Scholli: niedzielne disnejowskie dobranocki, nawet miałem gdzieś Kaczora Donalda na kasetach ponagrywanego, chyba będę musiał poszukać ;) . Z wieczorynek to jeszcze się Smurfy pamięta (kiedyś znałem tą piosenkę z czołówki na pamięć :mrgreen: ), poza tym to w soboty przed południem lecieli Hanna-Barbera, a w niedziele z rana Power Rangers :lol: A jak byłem jakoś w 3-4 klasie podstawówki, to oczywiście Pokemony :D . No, pamiętam jeszcze jak byłem całkiem mały to budziłem rodziców o szóstej rano, żeby włączyli mi telewizor na Looney Toones'a (jeszcze wtedy Canal+ był ogólnodostępny ;) )

A z zagranicznych, to na 100% oglądałem kiedyś bajki w czeskiej telewizji, ale już nawet nie pamiętam jakie :/

Btw. Kurde, KoRn, co ci strzeliło do głowy, żeby zamykać plebiscyt przed założeniem tego wątku :D ?
Krzysiek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1591
Wiek: 31
Dołączył(a): 2007-05-04, 21:57
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Online: 33m 53s

Re: Bajki z naszego dzieciństwa

Postprzez Scholli » 2008-01-02, 23:45

wojtas19 napisał(a):Kiedyś to były bajki, nie to co teraz - padaka na jetix.
no dokładnie! nawet na Cartoon Network sam szmelc - tylko nocą puszczają Dextera, I am weasel itd. - nie powiem czasem sobie zerknę, ale nie mam jakiś zastanowień nad moją psychiką, bo w sumie dla kogo oni to puszczają o 2 w nocy jak nie dla takich ludzi jak ja? :mrgreen: latem pamiętam leciał odcinek Dextera który pamiętam oglądałem przed wyjściem do szkoły, tylko, że jak do końca oglądałem to zostawały mi 3 min. na dotarcie, a normalnie droga mi z 5 minut zajmowała :lol: to były czasy... i ja się pytam - gdzie byli wtedy rodzice?! :P

nie no w ogóle ten temat sentymentalny na maksa, jak tak pisałem tą listę przypominając sobie te wszystkie tytuły to normalnie banana na gębie miałem :)

ha! moja miłość: http://www.youtube.com/watch?v=1BxsAn-Khlo XD

O!!!! to też uwielbiałem! http://www.youtube.com/watch?v=rE3F5dot ... re=related tylko nie pamiętam czy w polskiej tv też leciało, bo na pewno po niemiecku to oglądałem

i jak mogłem zapomnieć o "Kapitan Planeta"?! a z niemieckich to jeszcze "Bionic 6"

dobra, skleroza... sami sobie sprawdźcie o ilu kreskówkach zapomnieliście: http://www.youtube.com/watch?v=Bto7l3cKhvk pół godziny czołówek z lat 80tych :D
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: Bajki z naszego dzieciństwa

Postprzez upek » 2008-01-03, 13:29

KoRnKage napisał(a):To są dwie oddzielne kategorie. To od razu zamknąć "seriale" bo to dłuższe filmy. upek, nie zgodzę się z Twoja opinią. <usuń w razie czego :P>

chodzilo o to ze w serialach toczyla sie dyskusja o tych kreskowkach :P
ale skoro temat sie przyjal to niech bedzie xD :P
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: Bajki z naszego dzieciństwa

Postprzez KoRnKage » 2008-01-03, 13:50

Scholli napisał(a):O!!!! to też uwielbiałem! http://www.youtube.com/wa...feature=related tylko nie pamiętam czy w polskiej tv też leciało, bo na pewno po niemiecku to oglądałem


O chłopie, ile ja się zastanawiałem, jak ta bajka się na

eh


Proponuję, aby do ewentualnego odświeżania bajek używać www.youtube.pl :) szukasz filmiku i lux :) hehe
KoRnKage
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1523
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-05-27, 10:05
Lokalizacja: Szczytno
Online: 0s

Re: Bajki z naszego dzieciństwa

Postprzez Serek_ » 2008-01-03, 14:30

http://www.youtube.com/watch?v=Bto7l3cKhvk Obrazek Obrazek Obrazek

Jeju jak ja mogłem zapomnieć o takich bajkach jak BlackStar ... do tej pory gdzieś mam kasety z ta bajką z rajchu :D ...
Captain N - zawsze chciałem by mnie mój Pegasus wciągnął.
Żółwie Ninja - przecież całe przedszkole to były tylko zółwie i żółwie.

Chyba zaraz sobie zassam całego D&D ... to była wybitna bajka:D
Serek_
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5169
Wiek: 39
Dołączył(a): 2007-07-09, 15:37
Lokalizacja: Opole
Online: 15d 5h 48m 43s

Następna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości