Co kolekcjonujemy?

Dowolne Tematy, ale bez nabijania...

Co kolekcjonujemy?

Postprzez bayernman » 2009-07-01, 21:03

Wpadłem na pomysł wzorem innych forum sportowych by stworzyć taki temat, a nóż dzięki nie mu osoby które coś kolekcjonują wymienią się daną rzeczą lub po prostu pochwalą się tym co mają:) Można tylko pisać lub wrzucać zdjęcia...


Ja kolekcjonuje Vlepki w szczególności Piasta Gliwice mam ich 99 oraz Bayernu Monachium ale tu tylko 4 sztuki. W najbliższym czasie dorzucę zdjęcia.

Gdyby ktoś miał na sprzedaż lub wymianę jakieś to proszę o kontakt.

Mam nadzieję że temat będzie się cieszył popularnością, jeśli nie to proszę o usunięcie go.

Pozwoliłem sobie poprawić literówkę w nazwie tematu, coby (ewentualnie) łatwiej było go znaleźć za pomocą wyszukiwarki :wink:
Grzechoo
Ostatnio edytowano 2009-07-01, 21:08 przez bayernman, łącznie edytowano 4 razy
Obrazek


NIGDY NA DNIE!!
ZAWSZE NA SZCZYCIE!!:)
bayernman
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 177
Wiek: 39
Dołączył(a): 2008-08-01, 09:30
Lokalizacja: GLIWICE
Online: 0s

Re: Co kolekcjonujemy?

Postprzez grejfrut » 2009-07-02, 09:36

Ja osobiście kolekcjonuje pieczątki z górskich schronisk, dolin bądź jaskiń (ale to słowackich - bo w Polsce ciężko o taką). Wbijam je do książeczki GOT PTTK, robię to od 2004 roku, chociaż moja pierwsza pieczątka pochodzi z 2003, jednak jest wycięta z zeszytu i wklejona do książeczki. Oczywiście jest to potwierdzenie pobytu w Murowańcu ;-) w tym roku też wzbogacę swoją kolekcję gdyż będę nocował - w Murowańcu, MOK'u, pięciu stawach, Ornaku oraz w Chochołowskiej ;) tylko ciężko będzie o pieczątki z dolin, bo specjalnie nie będę po nie schodził.

Oczywiście w książeczce notuję jeszcze dokładne trasy, które przebyłem - to też jakieś kolekcjonowanie. Mam kilka pieczątek o które zabili by się kolekcjonerzy ;p m.in trzy wbicia w książeczce zajmuje słowackie Klastorisko, obecnie już w użyciu nie ma tych pieczątek więc są naprawdę unikatowe.

Obecnie mam takich książeczek piętnaście, z czego cztery wypełnione. Kupiłem aż tyle ponieważ coraz rzadziej można je spotkać, a są naprawdę fajne.

Czy coś jeszcze kolekcjonuję? Hmmm.... oprócz kurzu w pokoju to nic ;)
grejfrut
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4623
Wiek: 32
Dołączył(a): 2005-05-12, 07:35
Lokalizacja: Kraków
Online: 11d 20h 48m 21s

Re: Co kolekcjonujemy?

Postprzez emem » 2009-07-02, 10:19

Ja jakieś grubo 10 lat temu zbierałem karty telefoniczne. Zajmowałem się tym dość na poważnie, miałem zawsze aktualne katalogi, swoje karty trzymałem w klaserach, znałem wielu kolekcjonerów z którymi regularnie się "wymieniałem", nawet takich starych wyjadaczy. Jeździłem na Jarmark Dominikański do Gdańska, kiedyś zawsze było tam wiele stanowisk z kartami telefonicznymi, można było kupić, wymienić się. Moją kolekcję mam do dzisiaj tylko, że od wielu lat nic w niej nie przybywa, no może oprócz kurzu :) . Miałem kilka perełek w swojej kolekcji, m.in. jedną z pierwszych wydanych kart w Polsce z początku lat 90-tych 8)
"Wir sind Bayern, wir gewinnen."

Obrazek
emem
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1163
Wiek: 39
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:05
Lokalizacja: Wejherowo
Online: 19m 48s

Re: Co kolekcjonujemy?

Postprzez Krzysiek » 2009-07-03, 22:19

Podobnież jak Emem, sporo czasu temu zbierałem karty telefoniczne, mam je do dziś, nie zbierałem może jakoś "zawodowo", po prostu była moda na osiedlu :P Raczej nie mam jakichś kart kolekcjonerskich, wtedy liczyło się kto ma więcej i aby się nie powtarzały ;) No i trzymam je w klaserach, ale to raczej dlatego, że tata dostał kiedyś w pracy kilka zamiast wizytowników ;o .

A teraz poza piłką interesuje mnie kolejnictwo, zbieram różne rzeczy z tym związane, głównie modele, chociaż i te staram się raczej w miarę zdolności manualnych budować sam, bo to dość drogie hobby ;|
Krzysiek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1591
Wiek: 31
Dołączył(a): 2007-05-04, 21:57
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Online: 33m 53s

Re: Co kolekcjonujemy?

Postprzez grejfrut » 2009-07-04, 17:22

Oto moja kolekcja:

Obrazek

Te pieczątki pochodzą z 2004 roku, widać tu (gubałówka, dol. kościeliska, dol. strążyska, schronisko kalatówki x2 oraz dol. małej łąki)

Obrazek

Kolejna dostawa pieczątek z 2004 roku (widać tu - Kalatówki, Kuźnica, Dol. Białego, Gubałówka, Dol. Chochołowska, 3x Kasprowy Wierch, Pieniński park narodowy - zimorodek).

Obrazek

Pieczątki z 2003 (Murowaniec - wklejone z zeszytu, gdyż nie posiadałem wtedy książeczki) 2004 (Ornak), 2005 (Dol. Strążyska, polana strążyska, dol. białego)

Obrazek

Pieczątki z roku 2005 (dol. białego, schronisko PTTK pięć stawów), dol. kościeliska, Palenica Białczańska, Schronisko Morskie Oko - mało widoczne).

Obrazek

Niestety nie wiem z którego dokładnie roku pochodzą te pieczątki (brak daty), jednak na pewno jest to 2005 bądź 2006. A więc widać tu ( Dolina suchej wody, Brzezin 2x, Dolina Olczyska, Schronisko na Polanie Chochołowskiej, Gubałówka, Mesto Vysokie Tatry - ze słowackiej strony)

Obrazek

Pieczątki z 2006 (Dol. Małej łąki, Dol. Kościeliska, Murowaniec, Palenica Białczańska, 2x Ornak)

Obrazek

Także rok 2006 (Dolina suchej wody, Dolina Filipka, Brzeziny, Slovensky Raj, 3x Klastorisko)
Obrazek

Nie ma daty przy pieczątkach (2x Ornak, dol. Kościeliska, Klastorisko)

Obrazek

Chusteczka ta pochodzi z 2004 roku (jak widać jest w dobrym stanie) nabiłem na niej dwie pieczątki z Bielańskiej jaskini, oczywiście nie są w książeczce ponieważ wtedy jej zapomniałem ;)

Obrazek

Pieczątki z 2006 roku (dol strążyska, polana strążyska) oraz z 2007 (Ornak, dol. Kościeliska, dol. Strążyska, polana strążyska, Murowaniec)

Obrazek

Pieczątki z 2007 i 2008 roku (3x dol. Chochołowska – dwie z jednej wyprawy, schronisko na polanie chochołowskiej, Murowaniec, dol. Strążyska, oraz dol. Jaworzynki)

Obrazek

I ostatnia pieczątka jaką posiadam w mojej kolekcji to polana strążyska.

To na razie wszystko ale w tym roku powinienem wzbogacić się o – schronisko – Ornak, polane Chochołowską, Murowaniec, Schronisko w dol. 5SP, schronisko Morskie Oko, oraz o bardzo ważną jak dla mnie pieczątkę chaty pod Rysami, czy schronisko pod Rysami jak kto woli. Nie wiem jak będzie z dolinami – pewnie cienko bo śpimy w tym roku po schroniskach. Chociaż pewnie dwie wpadną – ta którą będziemy zaczynać wędrówki (pewnie Dol. Kościeliska) oraz ta którą będziemy kończyli (tego jeszcze nie wiadomo)

Kolekcja może nie jest zbyt wielka, ale jestem młody, ledwo co pełnoletni więc myślę, że nie jest tak źle, zobaczymy co będzie za lat dwadzieścia ;)
grejfrut
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4623
Wiek: 32
Dołączył(a): 2005-05-12, 07:35
Lokalizacja: Kraków
Online: 11d 20h 48m 21s

Re: Co kolekcjonujemy?

Postprzez norbi » 2009-07-04, 18:05

Fajna kolekcja, też zbierałem takie pieczątki, mam gdzieś w biurku taką książeczkę. Teraz interesuje się monetami ;)
FC Bayern Forever Number One !
norbi
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5034
Wiek: 32
Dołączył(a): 2009-05-28, 18:22
Online: 35d 6h 55m 37s

Re: Co kolekcjonujemy?

Postprzez grejfrut » 2009-07-04, 19:27

Dziękuje ;) ogólnie jestem fanatykiem gór i je uwielbiam. Wędrówki zacząłem od 1999 roku, ale moja pierwsza pieczątka jest niestety z maja 2003, no cóż ale w sumie jakoś się zaczęło. W tym roku moja kolekcja wzbogaci się o (jak dla mnie) najcenniejszą pieczątkę w Tatrach - chodzi o Schronisko pod Rysami (2250 m.n.p.m). Oczywiście chce mieć jeszcze słowackie schroniska, ale wszystko w swoim czasie. Mam jeszcze wiele lat na zbieranie pieczątek. Te książeczki się przydają bo i dokładną trasę z datą można ładnie zanotować ;) będzie co wspominać np za 20 lat, zobaczę jak na przestrzeni lat zmieniały się pieczątki.

Zapraszam także innych do prezentowania swojej kolekcji.
grejfrut
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4623
Wiek: 32
Dołączył(a): 2005-05-12, 07:35
Lokalizacja: Kraków
Online: 11d 20h 48m 21s

Re: Co kolekcjonujemy?

Postprzez bayernman » 2009-07-04, 21:56

To ja wrzucę moją kolekcję vlepek mam 125 Vlepek Piasta i 4 Bayernu. Czekam aż listonosz przyniesie nowe :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Ps. grejfrut super kolekcja no i ładna ilość kilometrów w nogach ;)
Obrazek


NIGDY NA DNIE!!
ZAWSZE NA SZCZYCIE!!:)
bayernman
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 177
Wiek: 39
Dołączył(a): 2008-08-01, 09:30
Lokalizacja: GLIWICE
Online: 0s

Re: Co kolekcjonujemy?

Postprzez grejfrut » 2009-07-04, 22:12

Dziękuje, Twoja kolekcja też jest imponująca. Widać lubisz to zbierać, ale coś mało bawarskich vlepek posiadasz ;P no ale jak zagorzałym fanem Piasta jesteś, to można to zrozumieć. A teraz ile dojdzie do Twojej kolekcji?? :)

Wiesz co może i to sporo kilometrów, ale ja po prostu to lubię, a wręcz kocham. Góry uważam za mój drugi dom i ja po prostu uwielbiam chodzić :). Szkoda tylko, że raz do roku mogę wbijać pieczątki, ale cóż :) Teraz robię miejsca dla tej z chaty pod Rysami oczywiście dam jej zdjęcie, ale to pod koniec wakacji, bo w Zakopcu będę dopiero 10 sierpnia.

PS - ale szczerze powiem, że nie spodziewałem się iż chusteczka z pieczątką po pięciu latach będzie jak nowa. No może widać, że jest trochę przygnieciona (taka spłaszczona), ale nadaje się nadal do użycia, chociaż dla mnie ma nieco większą wartość :lol: A nie chce próbować tego wklejać, w sumie chciałem spróbować taśmą dwustronną, ale jak się nie uda to już takiej pieczątki nigdy nie dostanę.
grejfrut
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4623
Wiek: 32
Dołączył(a): 2005-05-12, 07:35
Lokalizacja: Kraków
Online: 11d 20h 48m 21s

Re: Co kolekcjonujemy?

Postprzez bayernman » 2009-07-11, 12:55

To ja wrzucę moją kolekcję vlepek mam 125 Vlepek Piasta i 4 Bayernu. Czekam aż listonosz przyniesie nowe :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Ps. grejfrut super kolekcja no i ładna ilość kilometrów w nogach ;)



Aktualizacja 11.07.2009

139 Vlepek Gliwickiego Piasta i 4 Bayernu :)


Obrazek

Obrazek
Obrazek


NIGDY NA DNIE!!
ZAWSZE NA SZCZYCIE!!:)
bayernman
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 177
Wiek: 39
Dołączył(a): 2008-08-01, 09:30
Lokalizacja: GLIWICE
Online: 0s

Re: Co kolekcjonujemy?

Postprzez grejfrut » 2009-07-11, 13:46

No ładnie, ładnie ;) widać, że kolekcja się powiększa. A masz już coś nowego w drodze? :)

Ja dopiero od 10 sierpnia pojawię się w górach ;) pierwszy przystanek to nocka w Ornaku, albo Chochołowskiej ;) zobaczymy i wtedy zacznę uzupełniać kolekcję pieczątkami :P
grejfrut
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4623
Wiek: 32
Dołączył(a): 2005-05-12, 07:35
Lokalizacja: Kraków
Online: 11d 20h 48m 21s

Re: Co kolekcjonujemy?

Postprzez bayernman » 2009-07-11, 13:56

nic nowego na razie...
Obrazek


NIGDY NA DNIE!!
ZAWSZE NA SZCZYCIE!!:)
bayernman
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 177
Wiek: 39
Dołączył(a): 2008-08-01, 09:30
Lokalizacja: GLIWICE
Online: 0s

Re: Co kolekcjonujemy?

Postprzez radekfcb » 2009-07-11, 14:02

Ja w życiu zbierałem mnóstwo rzeczy. Znaczki, karty telefoniczne, monety, plakaty, komiksy, pokemony :D, modele samochodów, czasopisma o piłce i grach komputerowych, skarby kibica, programy żużlowe, bilety z meczów piłkarskich, książki o tematyce piłkarskiej, gry komputerowe, wycinam też z czasopism artykuły o Bayernie, wkładając je do segregatora i tworząc coś na kształt kroniki.

Obecnie nie jestem mocno zaangażowany w poszerzanie żadnej z kolekcji, po prostu jak coś mi się nawinie to dodaje do zbioru ;)
radekfcb
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 601
Wiek: 32
Dołączył(a): 2007-03-21, 20:46
Lokalizacja: Toruń
Online: 0s

Re: Co kolekcjonujemy?

Postprzez OSZA » 2009-07-11, 14:26

A ja kolekcjonuję siniaki.
A na poważnie: mam sporą kolekcję gadżetów Bayernu oraz sporą kolekcję książek o tematyce historycznej :P
Bayern Des Samma Mia
OSZA
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4469
Wiek: 33
Dołączył(a): 2007-06-09, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Online: 6d 5h 1m 45s

Re: Co kolekcjonujemy?

Postprzez grejfrut » 2009-07-11, 14:39

Może przedstawisz nam coś z kolekcji gadżetów FCB ;>
grejfrut
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4623
Wiek: 32
Dołączył(a): 2005-05-12, 07:35
Lokalizacja: Kraków
Online: 11d 20h 48m 21s

Następna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron