Sport forumowiczów

Dowolne Tematy, ale bez nabijania...

Re: Sport forumowiczów

Postprzez mancipium » 2010-04-29, 10:14

Dużo tego napisaliście :D.

No więc tak:
zdjęcie ciężko, nie mam aparatu, w komórce do dupy do tego nie mam podłączenia komórki do komputera.

Mam 176-178
Do tego 73-74 kg
Tłuszczu...? Waga taka zmyślna którą mam pokazuje 22-24%, ale nie wiem na czym sie opiera, chyba to sa bzdury. Jestem nie najgorzej zbudowany.

Chodzę 3x w tygodniu na siłownię. pon-środa-piątek/sobota.
1x w tygodniu coś z basenu/piłki/interwałow
Dodatkowo trochę chodzę, mam na autobus około 20' marszu i tak z 6-8x w tygodniu jak nie mam samochodu taki kurs robię, to chyba coś tam znaczy :P.

Celem jest jedynie zbicie tluszczyku z ciała. Nie do 5%, tylko tak żebym nie miał takiej fałdy na brzuchu :), co prawda daleko do prawdziwego boilera, ale ....
Dlaczego jajecznica na dobranoc to zło, przecież nie ma węglów a ich powinno się wystrzegać ...?

No i co do obiadu, nie mam czasu sam gotować :). Tyńczyk? W życiu nie jadałem... rozumiem jakiś w puszce?

Ogólnie ta drożdżówka to rzadko, chodziło o różne smakołyki co czasami jem. Mam olbrzymią słabość do czekolady. Właśnie przez nią obecnie muszę się tak tutaj na forum wyżalać, bo jadłem nawet do 200g dziennie. I tak cudem przytyłem tak mało :).

Bieganie... Musiałbym sobie kupić dobre buty. Kasa nie gra roli, ale nie znam się na tym. No i bieganie 3-4x w tygodniu raczej odpada, za bardzo niszczyłbym stawy a mam bardzo słabiutkie. Staram się 1x czasami 2x w tygodniu nie więcej, bo potem to już jest ból a nie przyjemność.

[ Dodano: 2010-05-15, 16:45 ]
widzę temat upadł.

No więc = 3 tygodnie odżywiałem się zdrowo - chleb razowy, serki, tunczyki, orzechy itd, według tego co pisaliście. zero efektów.
zrezygnowany i dodatkowo majac dwa wymagajace dla umyslu tygodnie zaczalem jesc co popadnie, kiedy popadnie. O dziwo schudłem 0,5kg :D. Wróciłem do diety i 0,5kg więcej.

coś tu nie gra :D
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Sport forumowiczów

Postprzez spyrczak » 2010-05-24, 20:13

ja mam pytanko do ekspertów od siłowni których jest tu trochę jak widać :) sam trenuje po 3-4 razy w tygodniu od października ale mam pytanie: jakie ćwiczenia wykonywać i w jaki sposób na mięśnie klatki piersiowej aby ja "rozciągnąć" jeśli wiecie co mam na myśli. Ogólnie mój problem tkwi w tym że, jakiś czas temu straciłem sporo kilogramów w krótkim czasie i po prostu, klatka nie wygląda jak powinna. Obecnie 2 razy w tygodniu ćwiczę tę partie gdyż na niej najbardziej mi zależy. Czy szerokość klatki uwarunkowana jest od rozwoju barków i pleców?
spyrczak
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 703
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-10-11, 21:18
Lokalizacja: Jaworzno
Online: 0s

Re: Sport forumowiczów

Postprzez mancipium » 2010-05-24, 20:38

Szerokości klatki to chyba nie zrobisz :). Jeżeli chcesz być szerszy to możesz tylko właśnie w barkach-plecach. Ja właśnie jadę bardzo mocno akcentujący barki trening, bo mam nierówne.

Moim zdaniem jeżeli jesteś początkujący i nie masz kogoś kto doradzi to najlepiej znajdź wszystkie ćwiczenia na daną partię. Potem spójrz, które są "najistotniejsze" czyli jak wyciskanie przy klacie, czy martwy przy plecach. No i te ćwicz nieustannie, a inne ćwiczenia tak co miesiąc-dwa zmieniaj. Różnorodny trening to podstawa, bo miesień przyzwyczai się do kadego nawet najbardziej zabójczego treningu i przestanie się rozwijać.
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Sport forumowiczów

Postprzez upek » 2010-05-25, 20:47

spyrczak napisał(a):ja mam pytanko do ekspertów od siłowni których jest tu trochę jak widać :) sam trenuje po 3-4 razy w tygodniu od października ale mam pytanie: jakie ćwiczenia wykonywać i w jaki sposób na mięśnie klatki piersiowej aby ja "rozciągnąć" jeśli wiecie co mam na myśli. Ogólnie mój problem tkwi w tym że, jakiś czas temu straciłem sporo kilogramów w krótkim czasie i po prostu, klatka nie wygląda jak powinna. Obecnie 2 razy w tygodniu ćwiczę tę partie gdyż na niej najbardziej mi zależy. Czy szerokość klatki uwarunkowana jest od rozwoju barków i pleców?

jesli chcesz masy to nie trenuj 2 razy w tygodniu tej samej partii ;)
szerokosc tulowia zalezy przede wszystkim chyba od najszerszych grzbietu + barki ;) proponuje standardowy trening 3 razy w tygodniu, kazda partia raz, jesc duzo i czekac na efekty ;) rozciagnac mm piersiowe mozesz robiac rozpietki ;) i mam nadzieje ze robisz :P < wiem ze chodzi Ci o cala klatke :P >

Winkel, jesli poczatkujacemu proponujesz martwy ciag bo jest ' najwazniejszy ' na plecy to prosze Cie, nie wypowiadaj sie w tym temacie juz nigdy wiecej ;)
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: Sport forumowiczów

Postprzez mancipium » 2010-05-25, 20:59

Martwy to podstawowe ćwiczenie na siłowni tak samo jak przysiady.
uważam za obowiązek przeczytanie w internecie i pytanie doświadczonych na siłowni czy się ćwiczenie robi dobrze, bo jak się robi źle to nawet rozpiętki stawy rozwalą.
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Sport forumowiczów

Postprzez upek » 2010-05-25, 22:46

ale martwy jest niebezpieczny, takze dla kogos kto nie ma jeszcze zbyt wiele doswiadczenia, albo nie ma go w ogole jest moim zdaniem wysoce niepolecany. 1) taka osoba czesto zapomina ze musi miec plecy proste albo nawet nie potrafi przyjac pozycji odpowiedniej, przykurcze to teraz oczywista sprawa. druga kwestia ze niedoswiadczony, czesto znaczy przeceniajacy swoje mozliwosci ;) przychodzi trzech typow na silke, jeden kiedys mial laweczke i wyciskal + przeczytal jeden temat na forum, no to ekspert, pokazuje kumplom jak robic cwiczenia. i zeby pokazac jaki jest mocny, bierze ciezar ponad jego mozliwosci, co w polaczeniu z nieprawidlowa sylwetka moze dac powazne uszczerbki na kregoslupie, a jako fizjoterapeuta musze dzialac profilaktyczne 8) ;)

[ Dodano: 2010-05-25, 23:55 ]
Winkel napisał(a):Martwy to podstawowe ćwiczenie na siłowni tak samo jak przysiady.
uważam za obowiązek przeczytanie w internecie i pytanie doświadczonych na siłowni czy się ćwiczenie robi dobrze, bo jak się robi źle to nawet rozpiętki stawy rozwalą.

jesli znajdzie sie bardziej doswiadczony, ktory powie na czym to polega, pokaze i bedzie kontrolowal przez jakis czas ;) a z doswiadczenia wiem ze sie nie zdarzaja tacy zbyt czesto ;)
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: Sport forumowiczów

Postprzez spyrczak » 2010-05-26, 04:36

upek napisał(a):rozciagnac mm piersiowe mozesz robiac rozpietki ;) i mam nadzieje ze robisz :P < wiem ze chodzi Ci o cala klatke :P >


tzn. zamiast rozpiętek robię ćwiczenie na "bramce", ponoć można je wykonywać w zastępstwie rozpiętek ;>
spyrczak
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 703
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-10-11, 21:18
Lokalizacja: Jaworzno
Online: 0s

Re: Sport forumowiczów

Postprzez mancipium » 2010-05-26, 13:51

Jako fizjoterapeuta może napiszesz jak dbać nalezycie o swój kręgosłup ?:)
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Sport forumowiczów

Postprzez upek » 2010-05-26, 16:47

spyrczak napisał(a):
upek napisał(a):rozciagnac mm piersiowe mozesz robiac rozpietki ;) i mam nadzieje ze robisz :P < wiem ze chodzi Ci o cala klatke :P >


tzn. zamiast rozpiętek robię ćwiczenie na "bramce", ponoć można je wykonywać w zastępstwie rozpiętek ;>

to jest to samo w zasadzie ;) na maszynie, na hantlanch, na bramie ;) chodzi o to samo, z tym ze moim zdaniem na bramie jest trudniej wykonac to cwiczenie dobrze technicznie ;)

Winkel, jak dbac o kregoslup na silownii czy ogolnie w zyciu ? xD :P
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: Sport forumowiczów

Postprzez mancipium » 2010-05-26, 16:58

Jeżeli masz czas lub link to najlepiej "w życiu" jak nie to chociaz na silowni :).
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Sport forumowiczów

Postprzez upek » 2010-05-26, 17:18

tzn generalnie zasady sa podobne, podnosic ciezary na ugietych konczynach dolnych zachowujac fizjologiczne krzywizny kregoslupa i to jest najwazniejsze. poza tym trzeba rozciagac mm przykregoslupowe, zeby nie wytworzyc przykurczow i w rezultacie znoszenia lordoz. tutaj wracajac do tematu martwego ciagu, wiele osob majac przykurcze mm przykregoslupowych wykonuje cwiczenia wzmacniajace te miesnie, przykurczajac je jeszcze bardziej ;) a to zle :P poza tym, dla czlowieka prowadzacego siedzacy tryb pracy wazne sa przerwy, jakies delikatne zgiecia, przeprosty nawet w kregoslupie, bo pozwalamy wtedy krazkowi miedzykregowemu sie rozprezyc, poniewaz zachowujac przez jakis czas jedna pozycje, obciazajaca kregoslup < siedzenie > krazek ulega kompresji, przez co nie jest odpowiednio odzywiany i pojawia sie bol ;)

jak bede mial chwile czasu to znajde jakis dobry artykul albo ogarne temat szerzej ;)
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: Sport forumowiczów

Postprzez carry » 2010-05-26, 21:42

bardzo ciekawy temat sie zrobil :)

upek nie mam barkow. daj jakies cwiczenie cud!
zero podpisu.
carry
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1555
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-09-18, 21:28
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Online: 0s

Re: Sport forumowiczów

Postprzez mancipium » 2010-05-26, 21:53

@upek: czekam z niecierpliwością. A jakie ćwiczenia rozciągają te mieśnie kręgosłupa żeby martwy robić?

@carry: na barki najlepsze jest podnoszenie sztangi stojąc lub przenoszenie hantla/cieżaru nad głową leżąc, robiłeś to?
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Sport forumowiczów

Postprzez carry » 2010-05-26, 22:45

@carry: na barki najlepsze jest podnoszenie sztangi stojąc lub przenoszenie hantla/cieżaru nad głową leżąc, robiłeś to?


niezbyt dobrze rozumiem, ale jesli to to o czym mysle to robilem. zaniedbane te barki moje, bula rosnie a bary stoja w miejscu.
zero podpisu.
carry
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1555
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-09-18, 21:28
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Online: 0s

Re: Sport forumowiczów

Postprzez upek » 2010-05-27, 16:18

Winkel napisał(a):@upek: czekam z niecierpliwością. A jakie ćwiczenia rozciągają te mieśnie kręgosłupa żeby martwy robić?

@carry: na barki najlepsze jest podnoszenie sztangi stojąc lub przenoszenie hantla/cieżaru nad głową leżąc, robiłeś to?

jesli chodzi Ci o to co mysle, to jest cwiczenie na mm piersiowe wieksze ;) takze niewiele z barkami ma wspolnego, a juz na pewno nie jest 'najlepsze' ;) chyba ze chodzi Ci o inne :P wyjasnij w kazdym badz razie ;)

a rozciaganie standardowe, takie jak w podstawowce :P sklony na prostych nogach, siad plotkarski, dotykanie stop w siadzie ... takie bzdury ;)


carry, barki to w ogole zaniedbywana partia ;P najwazniejsze sa miesnie dyskotekowe, czyli biceps i klata :P xD a jak chcesz zeby Ci dobrze urosly to proponuje syntol ... greg nie narzeka ;>
Obrazek

a tak serio, przyciaganie sztangi do brody sunac sztagne po brzuchu, kl. piersiowej z uniesionymi lokciami < pamietaj zeby nie robic tego na prostych nogach, tylko lekko je ugnij, albo podstaw sobie pod piety 1.25kg ... tak zeby odciazyc kregoslup :)
unoszenie hantelek przodem stojac, wyciskanie hantli/sztangi siedzac raczej sprzed lba ;P zza glowy tez moze byc, choc generalnie cwiczenie moze powodowac problemy, z tym ze moim zdaniem ciezary jakie sie bierze na barki nie sprawia jakis ogromnych problemow ;) oczywiscie przy tym 'prosty' kregoslup, bo latwo sobie cos spieprzyc ;P
w opadzie unoszenie hantli bokiem, to bardziej na tyl barkow ...

raz w tygodniu porzadny trening na barki i dobrze sie odzywiac ;) powinno pojsc. A jak nie bedziesz widzial jakis bardzo dorbych efektow to albo sie zle odzywiasz, albo zle cwiczysz, albo i to bardzo prawdopodobne uwarunkowania genetyczne nie pozwalaja Ci rozbudzic na tyle jednostek motorycznych do wzrostu ;) to sie zdarza :P niektorzy maja naturalnie duze bicepsy, inni plecy < Colleman xD >, niektorzy tak nie maja xD
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości