Praca

Dowolne Tematy, ale bez nabijania...

Re: Praca

Postprzez Jarmo » 2011-12-04, 11:23

a jakie jest wasze zdanie na temat pracy w domu? wlasnie robie jedno zlecenie i powiem szczerze, ze nie wyobrazam sobie pracowac zdalnie. nonstop siedze na forumach roznych, ogladam filmiki na jutubie i mejluje. robota stoi w miejscu od wczoraj.

Coś o tym wiem. Obecnie siedząc w domu piszę wniosek o grant do NCNu. Idzie jak krew z nosa i tak jak piszesz ciągle wchodzę na wszystkie inne możliwe strony. Od wtorku wracam na uczelnie, bo w chacie to nie robota :D
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" Stanisław Lem

http://poznanznanyinieznany.tumblr.com/
Jarmo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1447
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-26, 12:33
Lokalizacja: Poznań
Online: 4h 16m 40s

Re: Praca

Postprzez Recit » 2011-12-04, 11:28

O, wniosek do NCN :D Sroga sprawa, coś o tym wiem. W jakiej dyscyplinie działasz?
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 11h 4m 45s

Re: Praca

Postprzez Jarmo » 2011-12-04, 11:33

Biologia środowiskowa, a dokładnie entomologia sądowa.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" Stanisław Lem

http://poznanznanyinieznany.tumblr.com/
Jarmo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1447
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-26, 12:33
Lokalizacja: Poznań
Online: 4h 16m 40s

Re: Praca

Postprzez Recit » 2011-12-04, 12:21

Ciekawe to. Coś jak moja fiancee, ona w genetyce siedzi :P

A co do pracy to ja jednak wolę, żeby mnie rozpraszały fora internetowe, gry, natarczywy kot i mecze w TV niż miałbym siedzieć w robocie np. 7.00-15.00 pięć dni w tygodniu i uważać, żeby nie podpadać szefowi :D
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 11h 4m 45s

Re: Praca

Postprzez szimi » 2011-12-04, 15:51

Olszesky napisał(a):i jak upek masz juz jakis fpyte pomysl?


a jakie jest wasze zdanie na temat pracy w domu? wlasnie robie jedno zlecenie i powiem szczerze, ze nie wyobrazam sobie pracowac zdalnie. nonstop siedze na forumach roznych, ogladam filmiki na jutubie i mejluje. robota stoi w miejscu od wczoraj.

jednak jak sie siedzi w firmie to latwiej sie zmobilizowac. a w domu to wiadomix. czlowiek idzie do kuchni zrobic herbate i wraca po 30 minutach.

Tak jak mówisz. Też miałem kiedyś pracę w trybie home office-nie polecam. Wszystko było ciekawsze od zadania na dany dzień.
Jeb.ć poprawność polityczną.
szimi
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4582
Wiek: 34
Dołączył(a): 2010-03-09, 13:41
Lokalizacja: Kijewo
Online: 7h 3m 47s

Re: Praca

Postprzez Recit » 2011-12-04, 17:21

szimi napisał(a):
Tak jak mówisz. Też miałem kiedyś pracę w trybie home office-nie polecam. Wszystko było ciekawsze od zadania na dany dzień.
No ale nie każdy jest taką ciapą, że nie umie się zmotywować do pracy jak nikt nie stoi nad głową i nie pogania :roll:

Jeżeli studiujesz, to też potrzebujesz bodźca zewnętrznego w postaci np. mamy goniącej do nauki aby coś zrobić przez zaliczeniem? :D
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 11h 4m 45s

Re: Praca

Postprzez Krzysiek » 2011-12-04, 17:31

Recit napisał(a):No ale nie każdy jest taką ciapą, że nie umie się zmotywować do pracy jak nikt nie stoi nad głową i nie pogania :roll:

Ale musisz przyznać, że w domu masz pierdylion rzeczy odciągających uwagę od pracy i na pewno trudniej jest się zmotywować, co nie znaczy, że się nie da ;)
Krzysiek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1591
Wiek: 31
Dołączył(a): 2007-05-04, 21:57
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Online: 33m 53s

Re: Praca

Postprzez Olszesky » 2011-12-04, 17:39

przeciez juz recit napisal, ze nie jest taka ciapa. tylko ludzie slabi ulegaja pokusom.
Scholli napisał(a):Olszesky zawsze ma rację - nawet jak jej nie ma
Olszesky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3445
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-12-18, 13:03
Online: 5h 1m 11s

Re: Praca

Postprzez Recit » 2011-12-04, 19:28

Krzysiek napisał(a):
Recit napisał(a):No ale nie każdy jest taką ciapą, że nie umie się zmotywować do pracy jak nikt nie stoi nad głową i nie pogania :roll:

Ale musisz przyznać, że w domu masz pierdylion rzeczy odciągających uwagę od pracy i na pewno trudniej jest się zmotywować, co nie znaczy, że się nie da ;)
Ej no, ale jeżeli mam coś do zrobienia to nie powiem, że (cenzura) :roll: A nawet jeżeli tak powiem, bo mi się nie chce (w końcu pracując w domu to ja decyduję kiedy pracuję) to potem zrobię co muszę. Odpowiedzialność jakaś musi być.

Przy takim podejściu jakie sugerujesz, to własnej firmy nikt by nie mógł mieć :D Bo przecież nikt mi nad głową nie stoi (chyba, że ZUS :mrgreen: ) i już nic nie muszę. Plajta murowana! ;)

Ja sobie cenię wolność, ale nikt nie powiedział, że wolność oznacza nic-nie-robienie.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 11h 4m 45s

Re: Praca

Postprzez szimi » 2011-12-04, 21:23

Recit napisał(a):
szimi napisał(a):
Tak jak mówisz. Też miałem kiedyś pracę w trybie home office-nie polecam. Wszystko było ciekawsze od zadania na dany dzień.
No ale nie każdy jest taką ciapą, że nie umie się zmotywować do pracy jak nikt nie stoi nad głową i nie pogania :roll:

Jeżeli studiujesz, to też potrzebujesz bodźca zewnętrznego w postaci np. mamy goniącej do nauki aby coś zrobić przez zaliczeniem? :D

Nie. Trochę samozaparcia :P
Jeb.ć poprawność polityczną.
szimi
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4582
Wiek: 34
Dołączył(a): 2010-03-09, 13:41
Lokalizacja: Kijewo
Online: 7h 3m 47s

Re: Praca

Postprzez Olszesky » 2011-12-04, 21:35

recit twoje posty brzmia strasznie dretwo. troche tak jakby moja matka sie wbila ci na konto.

wiadomo, ze prace i tak sie zrobi. po prostu siedzac w firmie nie ma zbyt wielu pokus. a siedzac w domu mam jakies 1000 rzeczy ciekawszych do roboty. no, ale wychodzi na to, ze jestem ciapa. w sumie nie przeszkadza mi to.

wydaje mi sie tez, ze inaczej wyglada sprawa jak ktos caly czas pracuje w domu. ale ja biore zewnetrzne zlecenia raz na jakis czas i nie jestem do tego zbytnio przyzwyczajony.
Scholli napisał(a):Olszesky zawsze ma rację - nawet jak jej nie ma
Olszesky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3445
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-12-18, 13:03
Online: 5h 1m 11s

Re: Praca

Postprzez alien666 » 2011-12-04, 21:40

Krzysiek napisał(a):
Recit napisał(a):No ale nie każdy jest taką ciapą, że nie umie się zmotywować do pracy jak nikt nie stoi nad głową i nie pogania :roll:

Ale musisz przyznać, że w domu masz pierdylion rzeczy odciągających uwagę od pracy...

1. PS3,
2. Gibson Les Paul + Blackstar ht 40 club,
3. Odwieczny problem - co dziś na obiad? :evil:
alien666
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4904
Dołączył(a): 2009-09-18, 15:37
Lokalizacja: Wrocław
Online: 42d 5h 5m 32s

Re: Praca

Postprzez Krzysiek » 2011-12-04, 21:43

Recit napisał(a): Przy takim podejściu jakie sugerujesz, to własnej firmy nikt by nie mógł mieć :D Bo przecież nikt mi nad głową nie stoi (chyba, że ZUS :mrgreen: ) i już nic nie muszę. Plajta murowana! ;)

Nic nie sugeruję, po prostu uważam, że jeżeli nikt Ci nie wisi nad głową, to trudniej się zmotywować, niż gdyby nie wisiał. Ale każdy poważny i odpowiedzialny człowiek w końcu się zmotywuje (o czym zresztą też już wspomniałem) i zrobi co ma do zrobienia. Zresztą Olszesky już napisał wszystko ;)
Krzysiek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1591
Wiek: 31
Dołączył(a): 2007-05-04, 21:57
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Online: 33m 53s

Re: Praca

Postprzez Tapir » 2011-12-04, 21:47

Dlatego trzeba robić interesy. Najlepiej takie: "...żeby zarobić, ale żeby sie nie narobić."
Tapir
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1887
Dołączył(a): 2009-06-01, 17:09
Online: 0s

Re: Praca

Postprzez Recit » 2011-12-04, 22:00

To, że ludzie są z natury leniwi jest jasne, a matematycy to liderzy w leniuchowaniu ;) Sam uważam się za totalnego obiboka. Ale nie jest dla mnie odpowiedzią "w końcu i tak to zrobi". To jest takie "na siłę". A gdzie zaangażowanie, kreatywność, pasja? Zarabiać na czymś co się robi "na siłę" to na dłuższą metę jest frustrujące, pracodawca też z takiego kogoś wielkiego pożytku nie ma. IMHO z takiej roboty lepiej odejść, bo to układ szkodliwy dla obu stron.

Zresztą nie wiem, może ja po prostu nie znoszę samej perspektywy, że ktoś mną steruje i mówi, co mam robić. Nawet z harcerstwa mnie wywalili :/

Olszesky napisał(a):recit twoje posty brzmia strasznie dretwo. troche tak jakby moja matka sie wbila ci na konto.
Bo jest Twoją matką leniuchu! Do książek, a nie na forum czas trwonisz! xD
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 11h 4m 45s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości