Praca

Dowolne Tematy, ale bez nabijania...

Praca

Postprzez Adams » 2011-06-14, 10:33

z tego co widzę, nie ma tematu poświęconego pracy zarobkowej..pewnie większość na forum jeszcze studiuje/uczy się ale może macie jakieś pomysły na spędzenie wakacji aby dorobić ?:]
btw. znacie może jakieś godne zaufania biuro pośrednictwa pracy mające w ofercie pracę sezonową w Niemczech w okolicach Stuttgartu??
Adams
Redaktor
Avatar użytkownika
 
Posty: 1822
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-07, 09:01
Lokalizacja: Katowice
Online: 3h 28m 18s

Re: Praca

Postprzez Olszesky » 2011-09-07, 12:18

pracowac zaczalem na 3 roku studiow. studiowalem dziennie caly czas, ale 3 rok byl dosc luzny wiec postanowilem troche powiekszyc kieszonkowe, zeby miec na uzywki i hazard. pracowalem w kilku miejscach, opisze trzy :)

1. sklep obuwniczy. tak, bylem alem bundy. praca weekendowa, 20 godzin tygodniowo. kasa smieszna, bo jakies 7 stow wpadalo miesiecznie. na poczatku bylo ok, spoko ekipa (z kilkoma osobami do dzisiaj mam kontakt), sporo beki itd. potem zmienilo sie szefostwo. ludzie z IQ na poziomie stolca mowili mi kiedy moge jesc, kiedy isc do kibla itd. jednego dnia nie wytrzymalem i po prostu poszedlem do domu. bylo akurat po wyplacie, wiec za darmo robilem tylko 3 godziny, ale juz nie chcialo mi sie prosic o te kilkanascie zlotych. grunt to szacunek do siebie.

<dorabianie w norwegii na budowie>

2. praca w malej firmie zajmujacej sie ogrzewaniem. wytrzymalem miesiac. nie chce mi sie rozpisywac. srednia wieku w moim pokoju ok. 60 lat. nudy, smierdzace stare baby i wlasciciel z wieczna sraczka. masakra.

3. biblioteka. no tutaj posiedzialem dluzej bo prawie 2 lata xD krazy wiele stereotypow o pracy w bibliotece, ale zle nie bylo. pochlanialem hardkorowe ilosci ksiazek (czasem po dwie, trzy dziennie). zdazaly sie dni, gdzie przychodzilem na 10, zaczynalem czytac 10 po, a konczylem kiedy sprzataczka wkraczala o 18. kasa smieszna, bo nie duzo lepsza niz w obuwniczym. wspomnienia jednak dosc spoko, totalny luzik i zero spiny.

4. na piatym roku postanowilem cos zmienic. zatrudnilem sie w agencji interaktywnej. zaden ze mnie webmaster, ale na poczatku pelnilem role takiej zapchajdziury. wdrazanie tresci na stronach www, prowadzenie szkolen z obslugi systemu cms i inne glupoty typu robienie flashy. potem jednak prezes dostrzegl cos we mnie i zmienilem stanowisko na architekt informacji. nie opisujac bez sensu, napisze tylko, ze jestem specjalista (jasne...) od usability. dodatkowo prowadze firmowego bloga. praca mi sie bardzo podoba (mam zamiar zajmowac sie wlasnie tym, na studiach brylowalem na zajeciach temu zagadnieniu poswieconych), ekipa spoczko, kasiorka elegancka (aczkolwiek licze, ze z czasem jak bede mial wieksze doswiadczenie bedzie jeszcze lepiej). zyc nie umierac. do tego sporo czasu na forumowanie i sluchanie muzyki. ksiazek nie czytam bo jednak wole, zeby szef mnie nie zobaczyl jak siedze noga na noge i czytam ksiazke.



tak to wyglada. oczywiscie i tak nie lubie pracowac, wolalbym siedziec nonstop w domu, no ale uzywki i gry video kosztuja. kiedys moglem sobie wyjsc z roboty i miec to w du.pie, no ale od kiedy nie mieszkam juz ze starymi tylko z kobita no to trzeba znosic siano do domu.
Scholli napisał(a):Olszesky zawsze ma rację - nawet jak jej nie ma
Olszesky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3445
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-12-18, 13:03
Online: 5h 1m 11s

Re: Praca

Postprzez mancipium » 2011-09-07, 12:39

ja raz dorabiałem w restauracji pomiedzy matura a studiami. zarobiłem bardzo gruby hajs. wyzylem z tego super przez rok i wiele odkladajac jeszcze. potem przyszedl II rok studiow i zaczalem dorabiac w kancelarii i tak do dzisiaj siedze w tym samym, wiec malo ciekawa kariera :).
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Praca

Postprzez szimi » 2011-09-07, 12:45

Ja szukam pracy, a pracowałem wszędzie praktycznie-od magazynów, przez biuro dużej firmy po opiekuna dzieciaków na świetlicy. Wszędzie miałem spox ludzi, ale niestety albo staże się kończyły albo redukcje etatów i najmłodszy stażem wylatywał. I obecnie lipa i bezrobocie :-/
Jeb.ć poprawność polityczną.
szimi
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4582
Wiek: 34
Dołączył(a): 2010-03-09, 13:41
Lokalizacja: Kijewo
Online: 7h 3m 47s

Re: Praca

Postprzez Mariusz10 » 2011-09-07, 12:56

No to może i Ja coś napisze.

Obecnie po szkole średniej (technikum) pracuję w firmie Tekpro, o której możecie poczytać w linku (www.tekpro.pl).
Jestem Młodszym konstruktorem, tzn. staram się rysować w AutoCAD.
Jestem ogromnie wdzięczny mojemu nauczycielowi informatyki, że na zajęciach grafiki uczył nas rysunku technicznego (co tak na prawde nie było nam potrzebne). Teraz okazuje się, że te podstawy, które poznałem w szkole przydają mi się w pracy - kto by pomyslał.
Zarabiam 1600 zł. netto, może nie jest to dużo, ale po szkole średniej... wydaje mi sie, że też nie jest źle. Od stycznia (o ile tu zostanę) mam zarabić 2000zł netto. Nie chwalę się, po prostu pisze jak jest. "Prawdziwy" konstruktor po studiach i z doświadczeniem zarabia w tej firmie koło 3k zł., ale nie pytałem się dokładnie.

Jeszcze w szkole interesowałem się grafiką, lecz po skończeniu technikum jakoś straciłem zapał do zajmowania się ta dziedziną.
Miałem plan iść na studia graficzne, ale nic z tego nie wyszło.

Obecnie nie składałem papierów na żadne studia. Moim planem jest zrobienie sobie roku przerwy. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Wiem, że po roku (pewnie) nie będzie mi się chciało iść na studia, ale kto wie...


Pracy szukałem zaraz po maturze, od maja.
Zacząłem pracować od 1 sierpnia.

Wydaje mi się, że nie szukałem za długo. Bez "kontaktów", w małym mieście (65k mieszkańców), to chyba całkiem nie źle.


Moim marzeniem związanym z pracą... wróć może tym co chciałbym robić w życiu to jest pracować jako kierowca samochodu ciężarowego. Obecnie robię prawo jazdy na kat. C. Potem zamierzam na C+E i kwalifikacje, co trochę kosztuje.

To tyle o mnie. :D
Obrazek
Mariusz10
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3608
Wiek: 33
Dołączył(a): 2010-07-08, 09:21
Lokalizacja: Mielec
Online: 1d 3h 10m 14s

Re: Praca

Postprzez szimi » 2011-09-07, 13:01

Też bym chciał 1600 zarobić. Fajnie Ci się trafiło.
Jeb.ć poprawność polityczną.
szimi
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4582
Wiek: 34
Dołączył(a): 2010-03-09, 13:41
Lokalizacja: Kijewo
Online: 7h 3m 47s

Re: Praca

Postprzez Kubik » 2011-09-07, 13:02

Mariusz10 napisał(a):Moim marzeniem związanym z pracą... wróć może tym co chciałbym robić w życiu to jest pracować jako kierowca samochodu ciężarowego. Obecnie robię prawo jazdy na kat. C. Potem zamierzam na C+E i kwalifikacje, co trochę kosztuje.

Ciężki kawał chleba. Mam kat. D + dodatki jakie tam trzeba było. W czasie studiów jeździłem i robota dobra dla kawalera. W domu tylko nocowałem jak w jakimś motelu ;-)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym, która może zmienić się w dniu jutrzejszym, lub każdym innym terminie.
Kubik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3497
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-23, 21:41
Lokalizacja: Rybnik
Online: 37d 7h 53m 23s

Re: Praca

Postprzez audia4 » 2011-09-07, 13:16

Ja jeszcze szkoła, ostatni rok. Ale coś tam dorabiam. Na wakacjach robiłem z 2tyg w obuwniczym, praca spoko. Mało ludzi przychodzi, cały czas albo w pasjansa grałem lub coś w tym stylu :D

W roku szkolnym projektuje na zlecenie strony internetowe, tak więc jakaś kasa zawsze wpadnie.
Obrazek
audia4
Administrator
Avatar użytkownika
 
Posty: 4129
Wiek: 31
Dołączył(a): 2006-02-25, 12:56
Lokalizacja: Kolbuszowa
Online: 30d 2h 21m 58s

Re: Praca

Postprzez Mariusz10 » 2011-09-07, 13:52

Kubik napisał(a):
Mariusz10 napisał(a):Moim marzeniem związanym z pracą... wróć może tym co chciałbym robić w życiu to jest pracować jako kierowca samochodu ciężarowego. Obecnie robię prawo jazdy na kat. C. Potem zamierzam na C+E i kwalifikacje, co trochę kosztuje.

Ciężki kawał chleba. Mam kat. D + dodatki jakie tam trzeba było. W czasie studiów jeździłem i robota dobra dla kawalera. W domu tylko nocowałem jak w jakimś motelu ;-)


Jasne zgodzę się z toba.
Praca łatwa nie jest, ale jak się ma to prawo jazdy (+kwalifikację) i chęci oraz chce się to robić, to praca marzenie, do tego całkiem dobrze płatna.

W Mielcu (gdzie mieszkam) jest masa ofert dla kierowców, dlatego to mnie zastanawia.

Może ktoś od was z rodzin jeździ samochodem ciężarowym zawodowo? Podzielcie sie info. :D
Obrazek
Mariusz10
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3608
Wiek: 33
Dołączył(a): 2010-07-08, 09:21
Lokalizacja: Mielec
Online: 1d 3h 10m 14s

Re: Praca

Postprzez szimi » 2011-09-07, 14:33

Znajomych dwóch jeździ-będę miał chwilę wolniejszą to opisze :D
Jeb.ć poprawność polityczną.
szimi
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4582
Wiek: 34
Dołączył(a): 2010-03-09, 13:41
Lokalizacja: Kijewo
Online: 7h 3m 47s

Re: Praca

Postprzez mancipium » 2011-09-07, 14:49

Moich dwóch znajomych pojechało w jedne wakacje do Holandii. Właśnie na jeżdżenie ciężarówką z przyczepą. Jeździli 2,5 miesiąca non stop. Nie mieli kwaterunku - nic, tylko jeździli i spali w ciężarówkach lub na terminalu. Dostawali 800 euro tygodniowo [to było 3-4 lata temu]. Po tych 2,5 miesiącach założyli biznes, wreszcie mieli duży kapitał. 800 x 10 = 8000 euro na nasze warunki to spora sumka :).
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Praca

Postprzez przodowy » 2011-09-07, 14:50

Do wydobycia panowie do wydobycia :)
Ino BAYERN !!!
przodowy
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1672
Wiek: 38
Dołączył(a): 2007-03-04, 12:50
Lokalizacja: Myslowice
Online: 1d 10h 39m 4s

Re: Praca

Postprzez Mariusz10 » 2011-09-07, 15:16

mancipium napisał(a):Moich dwóch znajomych pojechało w jedne wakacje do Holandii. Właśnie na jeżdżenie ciężarówką z przyczepą. Jeździli 2,5 miesiąca non stop. Nie mieli kwaterunku - nic, tylko jeździli i spali w ciężarówkach lub na terminalu. Dostawali 800 euro tygodniowo [to było 3-4 lata temu]. Po tych 2,5 miesiącach założyli biznes, wreszcie mieli duży kapitał. 800 x 10 = 8000 euro na nasze warunki to spora sumka :).


Za granicą to inna sprawa, mozna zarobić 2x tyle co w Polsce.
Ale ja myslałem o jeździe w PL.
U mnie w mieście zarobki kierowcy w międzynarodówce to około 3000-5000k miesięcznie.
Obrazek
Mariusz10
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3608
Wiek: 33
Dołączył(a): 2010-07-08, 09:21
Lokalizacja: Mielec
Online: 1d 3h 10m 14s

Re: Praca

Postprzez Kubik » 2011-09-07, 15:26

przodowy napisał(a):Do wydobycia panowie do wydobycia :)

Ponoć najfajniejsze są harce na łaźni
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym, która może zmienić się w dniu jutrzejszym, lub każdym innym terminie.
Kubik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3497
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-23, 21:41
Lokalizacja: Rybnik
Online: 37d 7h 53m 23s

Re: Praca

Postprzez przodowy » 2011-09-07, 15:48

E tam, harce to sa na dole :)
Ino BAYERN !!!
przodowy
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1672
Wiek: 38
Dołączył(a): 2007-03-04, 12:50
Lokalizacja: Myslowice
Online: 1d 10h 39m 4s

Następna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości