Pomoc w liście

Dowolne Tematy, ale bez nabijania...

Pomoc w liście

Postprzez marin94 » 2012-01-31, 15:39

Witajcie jestem tu nowym już długo kibicuję Bayernowi od bodajże 2001 roku więc trochę już lat pierdykło. Zakładam temat, bo potrzebuję pomocy. Chciałbym was prosić o małą rzecz, bo chciałbym najbliższemu przyjacielowi na urodziny sprawić autografy z obecnego sezonu 2011/12 naszego Bayernu i napisać list, ale tu jest problem, że ja wgl się nie uczyłem niemieckiego ani angielskiego tylko ruskiego, bo w zawodówce tak jest. Mógłbym mi ktoś podsunąć list z tłumaczeniem? Najlepiej jakby było w języku niemieckim, ale również można angielskim. I jedna prośba czy ktoś już wysyłał i co trzeba jeszcze dołączyć?

Z całym sercem, Bayern :)
marin94
Bawarczyk
 
Posty: 7
Wiek: 29
Dołączył(a): 2012-01-31, 15:35
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Pomoc w liście

Postprzez baymann9 » 2012-01-31, 16:48

Wystarczy wysłać list z kopertą zwrotnę i znaczkiem, a coś Ci odeślą :]
baymann9
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2435
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-07, 23:10
Lokalizacja: Zabrze
Online: 65d 20h 47m 24s

Re: Pomoc w liście

Postprzez scholli7 » 2012-01-31, 19:43

ja wysyłałem kilkakrotnie ,ale oprócz listu z zaadresowaną na mój adres kopertą zwrotną ( dobrze ją już zaadresować bo Niemcy na ogół mają problemy z naszymi niektórymi literami) dorzucałem jeszcze do koperty 5 euro na pokrycie ewentualnych kosztów wysłania (np znaczka itp) zawsze przychodziły po jakimś czasie ( ale z tym jest naprawdę różnie i tutaj pojawia się pewien problem - kiedy ten Twój najlepszy przyjaciel ma urodziny ,czy zdążą te karty dojść do Ciebie do tego czasu ;) )
Ale jeśli nie znacz języka ,to proponowałbym Ci założyć sobie konto na ebayu jeśli go nie posiadasz i to nie koniecznie tym niemieckim , a polskim i tam naprawdę za nie duże pieniądze kupisz aktualne karty z autografami zawodników Bayernu na sezon 2011/2012.Też już w ten sposób kupowałem zarówno takie z nadrukami autografów jak i z oryginalnymi autografami.Mało tego w ten sposób według mnie szybciej je będziesz miał u siebie w domu ,o ile nie chcesz długo na nie czekać.Jeśli nie zależy Ci na czasie zrób tak jak napisałem Ci wcześniej wysyłając list.Pozdrawiam
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Pomoc w liście

Postprzez marin94 » 2012-02-01, 14:26

Dzięki za radę :) a jeżeli można proszę o przetłumaczenie i powiedzenie czy udało by się to wysłać?


Nazywam się ........, mam ..... i mieszkam w .... Od najmłodszych lat interesuję się sportem a w szczególności piłką nożną. Kiedy miałem 8 lat to razem z moim tatą oglądaliśmy 1 i 2 Bundesligę oraz Mistrzostwa Świata i Europy. I mniej więcej w tym wieku zaczęła się fascynacja właśnie Bayernem. Od tamtych lat do czasów obecnych nadal z ogromnym zapałem oglądam każdy mecz i kibicuję ile tylko mogę. Pamiętam każdego zawodnika i każdego darzyłem wielkim szacunek (odnosiło się to także do trenerów i prezesów). Jednakże do dziś mam ogromną radość, gdy widzę jak właśnie Bayern gra do końca i zdobywa punkty oraz wygrywa mecze w znakomitym stylu. Ja staram się to stosować w moim życiu sportowym a także osobistym. Od czasów młodzieńczych aż do teraz wielu byłych i obecnych piłkarzy naśladuję. Choć nie raz zdarzyło się, że się przyszło do domu zbrudzonym czy poobijanym to jednak widziałem, że jeśli się chce osiągnąć sukces to trzeba też tak robić. Bayern jest jeden z najbardziej popularnych ulubionych klubów w mojej rodzinie. Zawsze rodzice wiedzieli, że ja jestem kibicem to ja mam pierwszeństwo obejrzenia swojego ukochanego klubu. Nie ważne co by się działo czy mecz przegrany, zremisowany to i tak będę kibicował mojemu Bayernowi. W mojej miejscowości wielu młodych w moim wieku kibicuje Borussi Dortmund ze względu na występujących tam piłkarzy z Polski (ja osobiście za Borussią nie przepadam), ale darzę każdego przeciwnika szacunkiem tak jak Wy. Dzięki Wam wiele się nauczyłem i otworzyłem się jeszcze ściślej na kibicowanie i zachęcanie innych do kibicowania właśnie Bayernowi. Moim marzeniem jest wyjechanie na Allianz-Arenę, spotkać się z obecną kadrą i byłymi piłkarzami by porozmawiać na temat Bayernu i Ligi Mistrzów. Niestety nie mam możliwości pojechania do Monachium, gdyż to jest zbyt duży koszt na moją rodzinę, ale i tak staram się jak mogę szukam dużo informacji o wyjeździe do Monachium a w szczególności na Allianz-Arenę, ale nie mam szczęścia i talentu by się tam dostać. Nie mogę tez zapomnieć o stadionie Olimpijskim, który też wywarł na mnie wspaniałe wrażenie, ale Allianz-Arena i jak wspomniany stadion Olimpijski są godne podziwu i długo będę pamiętał. Dlatego piszę do Was z prośbą o przesłanie mi pamiątek (to co uważacie za słuszne, ale najbardziej chciałbym koszulkę Philippa Lahma, plakat,piłkę, brelok, czapkę, szalik,smycz oraz proporczyk) i oryginalne autografy na kartach zawodników Bayernu oraz jeżeli jest taka możliwość: Olivera Kahna, Franza Beckenbauera, Gerda Muellera, Seppa Maiera i Paula Breitnera. Z góry bardzo dziękuję i życzę jednocześnie wielu sukcesów sportowych (tych największych) oraz w życiu prywatnym i przyjemności grania na Allianz-Arenę. Pozdrawiam bardzo serdecznie i oczekuję na odpowiedź.
marin94
Bawarczyk
 
Posty: 7
Wiek: 29
Dołączył(a): 2012-01-31, 15:35
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Pomoc w liście

Postprzez marecki371de » 2012-02-10, 23:06

ja wysłałem koperte w niej kartkę z nazwiskami piłkarzy których chciałem autografy nic nie załączałem wszystko dali swoje (znaczek itp) raz załączyłem znaczek zwrotny to mi go odesłali. dostałem 4 autografy i robie tak co sezon. autografy przychodzą w ciągu tygodnia albo dwóch.
marecki371de
Bawarczyk
 
Posty: 42
Wiek: 30
Dołączył(a): 2009-09-11, 15:49
Lokalizacja: Szczecin
Online: 0s


Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości