Jan Tomaszewski

Dowolne Tematy, ale bez nabijania...

Re: Jan Tomaszewski

Postprzez Recit » 2012-05-28, 16:00

Scholli napisał(a):wchodzę na onet a tam tytuł: "Jan Tomaszewski: Lato zna dwa języki, od butów i swój" :lol: :lol: poziom przedszkolaków osiągnięty :D
Dziennikarze go sprowokowali :D
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 10h 22m 11s

Re: Jan Tomaszewski

Postprzez Grzechoo » 2012-05-28, 16:07

Recit napisał(a):
Scholli napisał(a):wchodzę na onet a tam tytuł: "Jan Tomaszewski: Lato zna dwa języki, od butów i swój" :lol: :lol: poziom przedszkolaków osiągnięty :D
Dziennikarze go sprowokowali :D


Pewnie pytaniem o umiejętności lingwistyczne prezesa :mrgreen:
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Jan Tomaszewski

Postprzez Jarmo » 2012-05-28, 18:01

Od dziecka jestem tak nauczony, że nawet jeżeli w reprezentacji Polski grałyby same farbowane lisy to i tak kibicowałbym im z całego serca.
Tak jak u Recita. Mój umysł nie ogarnia jak Polak może kibicować w meczu bezpośrednim innej reprezentacji niż polska. Chyba, że ktoś jest pełnym ideałów obywatelem świata :lol:

Co do Janka Tomaszewskiego. Jest mi go po części żal. Jak kiedyś oglądałem wywiad Olejnikowej z nim zastanawiałem się jak to możliwe, że jej jeszcze nie przypieprzył (zresztą ta Pani uprawia dziennikarstwo rodem z Czerskiej, więc czego więcej można od niej oczekiwać).
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" Stanisław Lem

http://poznanznanyinieznany.tumblr.com/
Jarmo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1447
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-26, 12:33
Lokalizacja: Poznań
Online: 4h 16m 40s

Re: Jan Tomaszewski

Postprzez OSZA » 2012-05-28, 19:36

W sumie się Tomaszewskiemu nie dziwię: Polscy dziennikarze, władze śmiały się z Niemców ilu tam u nich gra murzynów, arabów czy Turków,a sami jacy są?
W Niemczech Ci zawodnicy wychowywali się w tym kraju, żyli tam całe życie, często jeden z rodziców był Niemcem( zazwyczaj matki) a u nas?
Roger czy Olisadebe zdobyli obywatelstwo w przyspieszonym trybie. Polanski czy Boenisch z Polską mieli znacznie mniej wspólnego niż z Niemcami( swoją drogą grają u nas,bo tam ich nikt nie chciał) a taki Perquis czy Obraniak to już totalna lipa- oni z Polską mają mniej wspólnego niż ja z Niemcami. Bo ktoś tam z ileś pokoleń wstecz był Polakiem. Aha, okej.
Moim zdaniem to jest hipokryzja w najczystszej postaci.
A,że Tomaszewski jest jaki jest- to i dziennikarze go prowokują do takich tekstów.
Janek jest nerwowy, raptowny i do tego lubi takie mocne osądy. Dziennikarze to wykorzystują.
Jednak jedno jest pewne-poseł naszego kraju nie powinien publicznie wykłaszać takich opinii- można w sposób kulturalny czy niedomówieniem powiedzieć więcej niż językiem niskiego gatunku.
Bayern Des Samma Mia
OSZA
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4469
Wiek: 33
Dołączył(a): 2007-06-09, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Online: 6d 5h 1m 45s

Re: Jan Tomaszewski

Postprzez Rael » 2012-05-28, 20:31

Recit napisał(a): Niestety masz rację, że mam alergię na bullshit i


Bzdury :D Dawno byś już zszedł w wyniku ostrej reakcji autoimmunologicznej :D

PS. W bezpośrednim meczu (do ktorego i tak pewnie nie dojdzie) kibicuje Niemcom :P
Rael
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4134
Wiek: 37
Dołączył(a): 2006-06-22, 19:59
Lokalizacja: Tychy
Online: 3d 14h 13m 3s

Re: Jan Tomaszewski

Postprzez dmagio » 2012-05-28, 23:41

Znajdą się grupy,że taki sposób wypowiedzi trafi do nich,ale i będą takie,które nie zaakceptują tej formy przekazu.Nie zmienia to faktu,że ową wypowiedzią pokazuje totalny brak kultury,którą szczególnie taki sportowiec powinien się wykazać.
Mi też się nie podoba,że kadra liczy tylu zawodników mało mających wspólnego z Polską(chrzestny brata ojca mojego itd)
Może przez głód sukcesów do takich desperacji dochodzi,a może poprostu tradycyjnie moda to moda więc też musimy.
Odnoszę wrażenie,że Piszczka się uczepił,by jeszcze bardziej Smudę pogrążyć.
Wypowiedź,że nie będzie kibicował Polsce jest poniżej krytyki-jestem chyba w stanie zrozumieć jak ktoś kibicuje Niemcom(choć szczerze jeśli przyjdzie czas na potomstwo od najmłodszych lat będę wpajał,że Polska jest najważniejsza i dla mnie byłoby porażką gdyby np kibicowali innej reprezentacji jak Polska).
Wiem,że bez względu czy w reprezentacji będą grali zawodnicy mało utożsamiający się z krajem,czy będą to gracze jak Brożek,którzy cały sezon spędzają na ławkach rezerwowych,czy będą mecze przy pustych trybunach czy też koszulki będą bez orzełka nic nie zniechęci mnie do kibicowania polskiej kadrze narodowej-nawet obecny PZPN !!
dmagio
Bawarczyk
 
Posty: 2491
Wiek: 35
Dołączył(a): 2007-08-14, 19:54
Lokalizacja: Gdań$k
Online: 29d 15h 39m 24s

Re: Jan Tomaszewski

Postprzez Jarmo » 2012-05-29, 07:12

dmagio napisał(a):choć szczerze jeśli przyjdzie czas na potomstwo od najmłodszych lat będę wpajał,że Polska jest najważniejsza i dla mnie byłoby porażką gdyby np kibicowali innej reprezentacji jak Polska).

Najpiękniejsze zdanie w tej dyskusji :)
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" Stanisław Lem

http://poznanznanyinieznany.tumblr.com/
Jarmo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1447
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-26, 12:33
Lokalizacja: Poznań
Online: 4h 16m 40s

Re: Jan Tomaszewski

Postprzez Dziadek Mróz » 2012-05-29, 07:57

Sorry,ale wy jesteście serio tak głupi?
Uważasz,ze skoro kibicuję Niemcom,to mama mi nie mówiła,że Polska jest najważniejsza? I nie jestem patryjotą? (cenzura) z tym co robię dla tego kraju,czy znam kulturę czy historię,czy mam szacunek,że nie marzę o emigracji,(cenzura) z tym co kultywuję.(cenzura) z tym kim się czuje i z czego jestem dumny.
Nie kibicuję naszym orłom :) Tani ten wasz wyznacznik patryjotyzmu.Wystarczy kupić czteropak tyskiego i zasiąść przed tv gdy nasi grają,a po meczu jebać na trenera i zawodników :) ŻAŁOSNE.

A co do Tomaszewskiego,wklejam świetny art z bloga marii-dory :) [kobiety,co warto podkreślić :)]

Ostatni kowboj sportu

Niektórzy może pamiętają najsłynniejszy chyba antywestern z początku lat 60. XX w. ze świetną rolą Kirka Douglasa, czyli "Ostatniego kowboja". Samotny, nieco anachroniczny bohater nie chciał się pogodzić z naporem cywilizacji i utratą dawnego świata i jego reguł.

Ten film przychodzi mi na myśl, gdy słucham wypowiedzi Jana Tomaszewskiego, kiedyś świetnego piłkarza naszej reprezentacji. Zza jego słów, wyrażanych w dosadnej, często obraźliwej formie, nieraz śmiesznych, nieraz oburzających, wyłania się nostalgia za dawnymi czasami sportu, bardziej czystego, uczciwego, prawdziwego sportu, a nie rozrywkowej komercji.

Obawiam się, że Jan Tomaszewski jak ten ostatni kowboj polegnie wraz ze swoją wizją sportu, bo dla wszystkich jest już naturalne, że w gruncie rzeczy te mecze są dodatkiem do całej machiny finansowej nastawionej na zysk. Dziś w TVN24 Tomasz Wołek uznał za całkiem naturalne, że sport się skomercjalizował, zaangażowane są w niego wielkie pieniądze, że nie ma już drużyn narodowych, że w ogóle domaganie się ich jest anachronizmem.

W prasie pojawiają się informacje o wymogach UEFA, o konieczności wykupienia od UEFA możliwości pokazywania swoich marek i sprzedaży produktów, co powoduje, że nasi sprzedawcy w okolicach zajętych przez UEFA będą musieli zasłaniać stale tam występujące marki. Kibice np. będą musieli pić piwo w tych swoich strefach tylko firm, które wykupiły do tego prawa od UEFA. Nawet rozmiary ekranów, na których są pokazywane w knajpach mecze, są wyznaczone przez UEFA i muszą być opłacone. Dobrze, że ci, którym strzeli do głowy oglądać we własnym domu mecze, nie będą musieli opłacić się UEFA. Ale zdaje się, że dla TVP pokazywanie meczy będzie katastrofą finansową. Za bardzo mnie to nie interesuje, z pewnością zainteresowani Euro znają lepiej tę komercyjną otoczkę.

Niedawno pisałam tekst o drożyźnie, jaka nastąpi podczas Euro, co pokazuje kolejny niesportowy aspekt tej imprezy.

Piłka nożna to nie jedyna dyscyplina, w której najzdolniejsi zawodnicy są wysysani przez bogate państwa, zubożając dodatkowo te biedniejsze. Jak się nad tym zastanowić, jest to rodzaj neokolonializmu, który widoczny jest również w gospodarce, ale staje się wszechogarniający, bo ogarnia wszelkie dziedziny życia. Wielki kapitał wysysa ze słabszych państw najzdolniejszych ludzi we wszystkich dziedzinach. Biedniejsze kraje kosztem całego społeczeństwa dają im wykształcenie, podstawy do rozwoju, po czym zyski z tego czerpie kto inny. To osłabia te biedniejsze kraje i rozwierają się nożyce zamożności.

Machina neoliberalna pracuje, pożera wszystko, tak więc polski ostatni kowboj, który chciałby zawrócić koło komercji, musi polec. Warto jednak docenić jego intencje i romantyzm jego działań. Broni on przegranej sprawy, ale przecież nikomu nie szkodzi, co najwyżej sobie.
Ostatnio edytowano 2012-05-29, 08:03 przez Dziadek Mróz, łącznie edytowano 1 raz
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Jan Tomaszewski

Postprzez Forza AC Milan » 2012-05-29, 08:02

załozyłes (według mnie) zbędny temat, masz zdanie inne od wszystkich (czy wiekszości) i poza obrażaniem Nas i wulgaryzmami nie masz nic ciekawego do napisania .... No znalazł się geniusz ....
Obrazek
Forza AC Milan
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1094
Dołączył(a): 2012-02-08, 13:21
Online: 6d 20h 42m 22s

Re: Jan Tomaszewski

Postprzez Dziadek Mróz » 2012-05-29, 08:05

ACM - gdybym porównywał się z tobą,to serio mógłbym się jak ten geniusz poczuć.Ale tego nie robię ;) Pokój :)
PS : Przeczytaj art :)
PS 2 : A jeśli widzisz tu tylko obrażanie i wulgaryzmy,to dlaczego nie mogę napisać,ze jesteś głupi? :) Skoro jesteś.No sorry :)
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Jan Tomaszewski

Postprzez Forza AC Milan » 2012-05-29, 08:33

No przeczytałem artykuł, nic nowego w nim nie zauwazyłem chociaz czyta sie przyjemnie. Jest o finansach, jest o kowboju, ale o kibicowaniu reprezentacji Polski nic nie znalazłem ... Jak mówisz, że jestem głupi to może spójrz z drugiej strony i napisz jasno i wyraźnie o co Ci chodzi, bo nie wiem czy chcesz powiedzieć, że jestes patriotą i kibicujesz Niemcom czy że Tomaszewski jest partiotą i nie kibicuje Polsce czy Tomaszewskiego juz pominałeś i piszesz tylko o sobie? Wyobraź sobie, że mam IQ = 1 i postaraj się mi wytłumaczyc co chcesz mi przekazać, ale w prostych slowach, bo na razie widze w Twoich postach tylko jakąs paplanine.


PS. Jak juz pisałem, zbędny wątek zacząłes na forum i nie potrafisz go pociągnąć, więc może lepiej to skończyć?
PS2. "nostalgia za dawnymi czasami sportu, bardziej czystego, uczciwego" Buahahahaha i od razu na mysl mi przyszedł Piłkarski poker :D
Obrazek
Forza AC Milan
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1094
Dołączył(a): 2012-02-08, 13:21
Online: 6d 20h 42m 22s

Re: Jan Tomaszewski

Postprzez Recit » 2012-05-29, 10:43

Sorry,ale wy jesteście serio tak głupi?

To jest IMHO dobre podsumowanie dyskusji.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 10h 22m 11s

Re: Jan Tomaszewski

Postprzez Klinsmann » 2014-07-18, 21:18

Jan Tomaszewski:

Śmiać mi się chce z wszystkich przygłupów - komentatorów, którzy oznajmili po meczu, że zawodnicy Sabelli mieli wielką szansę. Przygłupy, zrozumcie, że Niemcy grali ofensywnie, więc to normalne, że narażali się na groźne akcje przeciwnika. Gracze Loewa wiedzieli, że ryzykują. Na nieszczęście nie udało im się strzelić bramkę przed przerwą. Gdyby tak się stało, po zmianie stron Argentyna ruszyłaby do przodu i dostałaby "piątkę.

Dla mnie wielkim skandalem postawa Nicoli Rizzoliego, który widział jednym okiem wszystkie faule Niemców, a żadnego przewinienia Argentyńczyków. Ten jednooki, włoski cyklop wypaczył wynik spotkania. Mascherano powinien pięć razy wylecieć z boiska, ale arbiter cały czas go "holował". Czy dziennikarze nie widzieli, jak faulowano Muellera, a Rizzoli drukował, dyktując dla Albicelestes rzuty wolne z niczego?

Kolejny skandal to Złota Piłka MŚ dla Messiego. Następny wymysł jakiegoś idioty. Messi jest najlepszym piłkarzem świata, ale na tych mistrzostwach był wyeksploatowany i chodził po boisku. Na miano najlepszego gracza tegorocznego mundialu zasłużył natomiast Neuer. Skończyło się to wszystko nieprawdopodobnym skandalem. Neuera pewnie nie chciano nagrodzić Złotą Piłką, ponieważ otrzymał już Złotą Rękawicę. Nie wiem, dlaczego niektórzy uznali, że to się wyklucza. Jeśli wyłączyć bramkarza Bayernu, w najlepszej trójce znaleźli się bez wątpienia Thomas Mueller, Arjen Robben i Phillip Lahm. Oni bardziej zasłużyli na nagrodę od Messiego. Dziwne, że "wspaniali fachowcy" nie wybrali obok oprócz Argentyńczyka Neymara i Ronaldo. To byłby dopiero kretynizm godny tych, którzy postawili na Messiego.

Na końcu warto powiedzieć jeszcze jedną rzecz: jestem pewny, że Niemcy zdominują wszystkie ważne turnieje w ciągu najbliższej dekady. Ostatnio mieli swój czas Hiszpanie, teraz nadchodzi era zawodników Loewa. W Rosji i Katarze to oni będą triumfować, bo są najlepiej poukładaną drużyną na świecie. Między innymi dzięki Guardioli, który wprowadził do Bayernu Monachium tiki-takę. Mimo że Real Madryt wygrał Puchar Mistrzów, dla mnie to Bawarczycy są najlepszą drużyną na świecie.
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: Jan Tomaszewski

Postprzez Radosław Lubor » 2014-07-18, 22:45

Wreszcie powiedział coś mądrego.
Oficjalny ::Miłośnik Müllera i Tarcza Guardioli::
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 37
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Jan Tomaszewski

Postprzez Grzechoo » 2014-07-18, 23:26

Wszystko spoko, ale to zdanie:

Tomaszewski napisał(a):Między innymi dzięki Guardioli, który wprowadził do Bayernu Monachium tiki-takę


to jest idiotyzm nie mniejszy niż wybranie Lessiego MVP MŚ :> Natomiast kolejne:

Tomaszewski napisał(a):dla mnie to Bawarczycy są najlepszą drużyną na świecie


to już szczera prawda :mrgreen:
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości