Jan Tomaszewski

Dowolne Tematy, ale bez nabijania...

Jan Tomaszewski

Postprzez Dziadek Mróz » 2012-05-28, 09:19

Wszyscy pewnie wiecie o jakie wypowiedzi Pana Tomaszewskiego chodzi.Czy nie uważacie,że zachowanie dziennikarzy w tej sprawie jest skandaliczne? W każdym programie próbuje się z niego zrobić idiotę,jeszcze nie widziałem,żeby jakiekolwiek polityka skazywano na taki ostracyzm.Momentami z powagi min dziennikarzy możnaby pomyśleć,że popełniono jakąś zbrodnię przeciwko ludzkości.
A co zrobił Pan Jan? Wyraził tylko swoje zdanie.Nie ważne czy się z nim zgadzamy czy nie (akurat jest mnóstwo kibiców,którzy apropo Perquisa czy Beonisha mają podobną opinię,więc o co chodzi?)] A jeśli o Piszczka,to w którym miejscu powiedział nieprawdę? Był zamieszany w korupcję.Jedni przymykają na to oko,ale chyba były reprezentant ma prawo do swojego zdania? I może mu się nie podobać,że osoba skazana gra w reprezentacji? Czy ja jestem jakiś głupi,czy komuś kompletnie odbiło? (dziennikarzom)
Gość ma czelność powiedzieć głosno to co wielu myśli (nie ja,ale wielu),i nie chce kibicować naszym! Tylko NIEMCOM! Na stos z nim :) Nasuwa mi się jedno słowo "debile" :)
(cenzura),też kibicuje niemieckim piłkarzom,nie jestem polakiem? Zrobiono by ze mnie idiotę w telewizji? Sprawa tego,że Jan Tomaszewski nie kibicuje naszym orłom jest tak bulwersujaca? Co o tym myślicie?
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Jan Tomaszewski

Postprzez Forza AC Milan » 2012-05-28, 09:21

na starośc już nie wie co gada i tyle .... to już nawet Kaczyński kibicuje naszym ...
Obrazek
Forza AC Milan
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1094
Dołączył(a): 2012-02-08, 13:21
Online: 6d 20h 42m 22s

Re: Jan Tomaszewski

Postprzez Dziadek Mróz » 2012-05-28, 09:24

Forza AC Milan napisał(a):na starośc już nie wie co gada i tyle .... to już nawet Kaczyński kibicuje naszym ...


Bardzo merytoryczna odpowiedź w stylu "gada głupoty stary dziad"
Jakie głupoty? Konkretnie! Ilu jest tutaj ludzi,którzy nie kibicują naszym? Wielu.Co w tym złego? Jest przymus kibicowania naszym? Mentalny faszyzm wkracza na salony? Jeszcze kilka takich wypowiedzi to sam przestanę kibicować "naszym",bo będę chciał mieć z "naszymi" jak najmniej wspólnego :)
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Jan Tomaszewski

Postprzez Zari » 2012-05-28, 09:35

Nie wiem czy nazywanie kolesia, który gra w reprezentacji Polski ,,francuskim śmieciem" jest normalne...

Tomaschewski to pajac, często śmieszny i tyle

Co do kibicowania reprezentacji Polski, to chyba wszędzie tak jest, że Polak kibicuje Polsce i najczęściej ma jeszcze jednego swojego faworyta, bo nasza repra nic nie gra... ( u nas na forum to zdecydowana większość akurat Niemcy, co też sporą ilość szokuje -> Hitler! Auschwitz! II wojna światowa! )
Obrazek
Zari
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4784
Wiek: 31
Dołączył(a): 2010-06-29, 10:47
Lokalizacja: Olsztyn
Online: 16h 59m 21s

Re: Jan Tomaszewski

Postprzez Recit » 2012-05-28, 09:38

Moim skromnym zdaniem Tomaszewski sam skazuje się na banicję. Facet gada większe bzdury niż wielki boss jego partii, a to już wyczyn.

On nie mówi tego tak jak Ty. On to mówi kipiąc jadem, coś bredząc, że to drużyna Smudy, a nie Polski, drużyna przestępcza, śmiecie z Francji itd. To jest normalne? :D Wszystko jest kwestią stylu i smaku. Tomaszewski ma sposób podania Korwina, to i jest traktowany jak Korwin.

Co do kibicowania w pierwszej kolejności Niemcom i innym (reprezentacji), to dla mnie jest to trochę dziwne. Sympatia, szacunek, trzymanie kciuków to co innego, ale kibicowanie obcej reprze np. w meczu bezpośrednim to jest ideał lewaków (bezideowców), który do mnie nie trafia. Piszę nazywając po imieniu, bo na jednym spotkaniu Klubu Krytyki Politycznej kolo zachwycał się właśnie takim modelem, ponadpaństwowym. Tylko, że to jest bez wzajemności. Czytałem kiedyś fajne badania społeczne na ten temat, porównywano między innymi Francuzów, Czechów, Niemców i Polaków. U nas to jest jeszcze luz. We Francji osoba, która kibicuje np. Niemcom od razu uważana jest za psychola. W Niemczech może nie tak ostro, ale podobnie. I IMHO coś w tym jest. To nie jest klub, tylko reprezentacja.

Chyba wszyscy na tym forum lubimy i cenimy kadrę Niemiec, ale żeby w czasie bezpośredniego pojedynku założyć koszulkę naszych sąsiadów i krzyczeć "deutschland uber alles" (oczywiście z charakterystycznym polskim akcentem :mrgreen: ) to się nadaje do Śmiechu Warte. O takiej bzdurze nawet Tomaszewski nie mówi.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 10h 22m 14s

Re: Jan Tomaszewski

Postprzez Dziadek Mróz » 2012-05-28, 09:48

Zari napisał(a):
Tomaschewski to pajac, często śmieszny i tyle


To żeś podsumował człowieka : ) "Jesteś pajacem i bez dyskusji" : D
Takie sytuacje pokazują naturę niektórych ludzi :) Wyczuwają,że można kogoś rozszarpać i robią to,dowartościowując się w ten sposób.
Nie chodzi o zdanie Tomaszeskiego,tylko o to,że w tym kraju jest tylko jedna racja i to święta racja,a "odmieniec" to śmieszny pajac.

Nie kipi jadem,tylko był pod wpływem emocji,podjudzany przez dziennikarzy.Oglądałem ten program.Popełnił błąd i za to można go krytykować (za jezyk którego użył) Tyle,że w tych programach nie atakaują go za jezyk,tylko za pogląd.I to jest chore.


Co do kibicowania w pierwszej kolejności Niemcom i innym (reprezentacji), to dla mnie jest to trochę dziwne. Sympatia, szacunek, trzymanie kciuków to co innego, ale kibicowanie obcej reprze np. w meczu bezpośrednim to jest ideał lewaków (bezideowców), który do mnie nie trafia.


Człowieku,ogarnij się.Kiedy ja kibicowałem w pierszej kolejności Niemcom,to miałem 5 lat i nie wiedziałem co to "lewak" i do tej pory tak mam.W każdej innej kwestii jestem za naszymi,ale nie tutaj.Reprezentacja Niemiec to moja drużyna,nie wybierałem sobie tego,po prostu tak jest.I co w tym dziwnego? Nie czuję reprezentacji Polski.Nie emocjonuję się nią.Mam udawać,że jest inaczej? Wstydzić się? Jestem gorszy? Bezideowy?
Poza tym,lewak to bezideowiec? Większej głupoty nie dało się napisać?

[ Dodano: 2012-05-28, 10:49 ]
Chyba wszyscy na tym forum lubimy i cenimy kadrę Niemiec, ale żeby w czasie bezpośredniego pojedynku założyć koszulkę naszych sąsiadów i krzyczeć "deutschland uber alles" (oczywiście z charakterystycznym polskim akcentem ) to się nadaje do Śmiechu Warte. O takiej bzdurze nawet Tomaszewski nie mówi.

W meczu Polska vs. Niemcy będę za Niemcami.Nie mam ich koszulki,nie będę krzyczał "deutschland uber alles",ale będę za moją drużyną :) Nie jestem Polakiem? :(
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Jan Tomaszewski

Postprzez Grzechoo » 2012-05-28, 09:53

Tragedią tego pana jest to, że potrafi mówić mądre rzeczy, ale zupełnie nie potrafi ubrać ich w odpowiednie słowa.

Ale dał mi kiedyś autograf, to ja mu teraz dam plusa, na zachętę :mrgreen:
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Jan Tomaszewski

Postprzez Dziadek Mróz » 2012-05-28, 09:58

Poza tym Zari,nie nie mieszają tutaj poglądów/polityki.Nie pisz o lewakach,bo to mi zaczyna wyglądać na jakąś obsesję :)
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Jan Tomaszewski

Postprzez Zari » 2012-05-28, 10:00

Chyba Recit ? :D
Obrazek
Zari
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4784
Wiek: 31
Dołączył(a): 2010-06-29, 10:47
Lokalizacja: Olsztyn
Online: 16h 59m 21s

Re: Jan Tomaszewski

Postprzez Recit » 2012-05-28, 10:19

Dla mnie sprawa kibicowanie rywalom jest dziwna, bo wymusza to radość z tego, że goście Ciebie reprezentujący np. dostają baty. Jak nie radość to przynajmniej satysfakcję.

Dobre jest zawsze pytanie o sytuację odwrotną. Wyobrażacie sobie Niemca, który cieszy się ze zwycięstwa Francuzów? Coś czuję, że szybko zapoznałby się ze strukturą podłogi za sprawą innych ludzi z pubu, o ile oczywiście miałby odwagę swoje poglądy zademonstrować.

Ja tu wplatam politykę? Niby gdzie? To jest kwestia światopoglądu, a kategorie są po to, aby kategoryzować. Dzięki temu np. można przewidzieć, jaką postawę zajmie Szimi, a jaką Jurgen Klinsmann (zapomniałem nicka, sorry :/ ). Nie odróżniamy tego od polityki? Ale przyznaję się do błędu, bo zapomniałem, mając Cię na ignorze, że pewnych rzeczy nie ogarniasz, a ja w to brnę :/ Mam wielu przyjaciół po "lewej stronie" mocy i jakoś oni nie uważają za "głupie" tego, co napisałem o ideologii (i to z dwóch powodów, jeden dotyczący obecnej kondycji lewicy, a drugi działań zmierzających do wyparcia ideologii, ale to inny temat i nie na tutaj), a chyba sam u nich na łatkę głupca też nie zasłużyłem (u Ciebie chyba już kilka razy :mrgreen:). Ale to są lewicowcy, nie lewacy. Mają wiedzę. Często dużo większą niż moja. Niestety masz rację, że mam alergię na bullshit i ciężko mi się w takich sytuacjach wyłączyć. Ale pracuję nad tym :idea:
Ostatnio edytowano 2012-05-28, 10:27 przez Recit, łącznie edytowano 1 raz
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 10h 22m 14s

Re: Jan Tomaszewski

Postprzez Tuśka » 2012-05-28, 10:26

O sprawie wiem tylko tyle, ile przeczytałam na portalu Tok FM, czyli niewiele - powiem krótko, styl wypowiedzi paskudny, niby powiedział to, co wielu kibicom leży od dawna na wątrobie, ale Tomaszewski nie jest osobą publiczną od wczoraj, by dać się sprowokować (o ile to faktycznie była wina dziennikarzy - coś często go muszą prowokować ;) ). Z drugiej strony, Lato lepszy nie jest (i nie chodzi mi teraz o jego w funkcji prezesa), też dał się w pyskówkę wciągnąć i też zaczął używać języka, eufemistycznie rzecz ujmując, nieprzystojnego. Ciekawa jestem, czy ten temat będzie poruszony np. dzisiaj u Lisa, to chyba jedyny program publicystyczny poza "Młodzież kontra", który jestem w stanie jeszcze obejrzeć.

Co do kibicowania innym reprezentacjom, wolę się nie wypowiadać - wystarczy mi, że co dwa lata toczę o to batalię w domu.
Szalikowcy radarowcy

Wit beyond measure is man's greatest treasure.
Tuśka
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1106
Wiek: 32
Dołączył(a): 2007-04-24, 15:48
Lokalizacja: Łask/Breslau
Online: 26m 56s

Re: Jan Tomaszewski

Postprzez Scholli » 2012-05-28, 11:04

jakby była wojna Polsko - Niemiecka to bym kibicował naszym, ale w spotkaniu sportowym gdzie grają dwie drużyny piłkarskie będę kibicował tej którą lubię bardziej i tej gdzie grają piłkarze których lubię a nie jakimś kopaczom których nawet w większości nie znam - to jest sport a nie jakiś nacjonalistyczny plebiscyt, nie dostrzegam tutaj miejsca na jakieś ideologie i inne cuda (ja tak to odbieram, jak ktoś ma inne zdanie, jego sprawa, przekonywać go nie mam zamiaru)

co do Tomaszewskiego - patrząc na to co wygadują jego kumple z klubu to ja tu nie widzę niczego niesamowitego - nie widzę różnicy w jego bredniach o tym, że to nie jest nasza reprezentacja a bredniami Kaczyńskiego o tym, że obecny rząd nie jest Polski, obaj widzą wszędzie zdrajców, wyniszczanie i hańbienie narodu itp. itd. PiS to nie partia polityczna - to stan umysłu i nie trzeba w mediach robić z nich idiotów - oni sobie doskonale sami radzą z tym zadaniem ;)
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: Jan Tomaszewski

Postprzez Forza AC Milan » 2012-05-28, 11:12

Dziadek Mróz napisał(a):
Forza AC Milan napisał(a):na starośc już nie wie co gada i tyle .... to już nawet Kaczyński kibicuje naszym ...


Bardzo merytoryczna odpowiedź w stylu "gada głupoty stary dziad"
Jakie głupoty? Konkretnie! Ilu jest tutaj ludzi,którzy nie kibicują naszym? Wielu.Co w tym złego? Jest przymus kibicowania naszym? Mentalny faszyzm wkracza na salony? Jeszcze kilka takich wypowiedzi to sam przestanę kibicować "naszym",bo będę chciał mieć z "naszymi" jak najmniej wspólnego :)


Dziadek Mróz napisał(a):Co o tym myślicie?


ja odpisałem na ostatnie pytanie co 'JA' mysle i nie myślałem, że musze to jeszcze argumentować.

Nie wiem o jakie jego teksty dokładnie chodzi (domyślam sie po komentarzach w tym wątku) i stwierdzam, że ON jaki były wielokrotny reprezentant, który od wielu lat jest w mediach po prostu powinien już wiedziec kiedy i jak mówić. Można mówić, że nie podoba mu się Francuz w reprezentacji, ale ma Polskie korzenie i w dzisiejszej piłce to normalne, że gra tam gdzie może i chce. Ciekaw jestem czy o Olisadebe też tak się 'pruł'. No i on jako wybitny gracz mówi, że nie kibicuje Polskiej reprezentacji? Dla mnie w takich sprawach lepiej 'nic nie mówić niż mówić źle', bo mu nie wypada. Jednak biorąc pod uwage to, że jest politykiem może woli, żeby o nim mówiono byle jak aby w ogóle? Ja tam traktuje to co mówi jako 'głupoty, które czasem smieszą' i tyle.

"Ilu jest tutaj ludzi,którzy nie kibicują naszym? Wielu.Co w tym złego? Jest przymus kibicowania naszym?"

Nie wiem ilu, zrób ankiete :P W kraju wydaje mi się, że z 80-90% w grupie będzie kibicować Polsce (z tych co obchodzi ich euro). Jest to pewien rodzaj patriotyzmu i nawet ja co nie oglądam meczy polskich klubów, polskiej reprezentacji i 'polaków w europie' na euro będe na Polską.

PS. Dziennikarze robią z niego idiote? No jak widziałem wywiad z nim to sam pieprzył takie farmazony jak by z nerwów mózg mu sie odłączył od języka ...
Obrazek
Forza AC Milan
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1094
Dołączył(a): 2012-02-08, 13:21
Online: 6d 20h 42m 22s

Re: Jan Tomaszewski

Postprzez Scholli » 2012-05-28, 14:48

wchodzę na onet a tam tytuł: "Jan Tomaszewski: Lato zna dwa języki, od butów i swój" :lol: :lol: poziom przedszkolaków osiągnięty :D
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: Jan Tomaszewski

Postprzez mancipium » 2012-05-28, 15:02

bez sensu wątek, spokojnie do innego ten idiota się kwalifikuje.

ja nie bede kibicowal reprezentacji polski. trenerem jest idiota, zarządzają nią idioci, prezes pzpn jest idiota. przejadaja kase za bycie idiotami. do tego w kadrze graja ludzie, z ktorymi za chiny ludowe nie wiem jak moglbym sie identyfikowac.

nie bede polakom zyczyl zle, ale mam w dupie ich wyniki i watpie bym ogladal ich mecze.
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Następna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 4 gości