Urodziny

Dowolne Tematy, ale bez nabijania...

Urodziny

Postprzez fcbm00 » 2013-02-08, 23:41

Witam wszystkich kibiców Bayernu!

Nazywam się Marcin, mam 17 lat i mieszkam w małej miejscowości na Górnym Śląsku koło Gliwic. Piłką nożną zbytnio się nie interesuję, ale oglądam Mistrzostwa Europy, Świata i mecze eliminacyjne, pasja wzięła się od taty i dziadka, którzy bardzo dokładnie śledzą rozgrywki ligowe i mecze reprezentacji, często mam przyjemność słuchania dyskusji na temat naszej reprezentacji, korupcji, wydawania milionów pieniędzy za piłkarzy i o systemu szkolenia młodzieży i trenerów. Przyznam szczerze, że dzięki tych wymianie zdań, często rozmyślam na te tematy i wnioski pływają różne. Piszę ten temat w trochę innej sprawie, otóż już za niedługo zbliżają się urodziny mojego dziadka, a że on lubi piłkę nożną a w tym Bundesligę, Serie A, Premier League, Ekstraklasę itd.. Jego żona, a moja babcia przeżywa z nim różne historie, przytoczę tu trochę jedną historię opowiedzianą mi przez babcię. Przez 1 mecz w 2004 roku jak Bayern przegrał z Werderem 1:3, to się tak zdenerwował, iż telewizor odłączył i wyniósł do piwnicy, a gdy w środku tygodnia była kolejna rocznica ślubu (liczą co miesiąc) bycia razem to kupił mojej babci... lodówkę a sobie skarpetki :D, żeby mu nie przypominały smutne chwile Bayernu.. Trochę śmieszne i dziwaczne, ale po jakimś czasie mu to przeszło..Z tego co od babci się dowiedziałem prócz sportu jest fanatykiem... motyli, zna każdego motyla od A do Z (według mnie), nazwy motyli zna w 3 językach polski, łaciński i niemiecki, posiada paręnaście albumów, znaczków i książek ma o tym dużo. Związku, że teraz zbliżają jego 75 urodziny, chciałbym mu dać prezent coś z Bayernu, ale jest wielki problem. Tata wszystko by mu powiedział o moim pomyśle, a moja mama jest przeciwna kupowania przez internet... Według mnie (na mój stan pieniędzy jest bardzo niski) odpowiednim prezentem dla dziadka jest odznaka z herbem klubu bez żadnych dodatków + mini proporzec. Myślę, iż te pamiątki będą mu zawsze mnie przypominały i będą gościć w jego półkach i będzie zawsze w sercu miał swój ulubiony klub Bayern. Dlatego uprzejmie proszę o pomoc czy ktoś z was potrafił takie coś załatwić, bo ja sam nie dam rady, znajomi mają Bayern szeroko i głęboko w nosie, tylko u nich gry i tablety się liczą. Proszę redaktorów o nie usuwanie tematu, a pozostałych użytkowników o odpisanie pod tym tematem, a jak nie tu to fajnie by było jak by na mailu (marcinek2013.1995@o2.pl)
Pozdrawiam, fcbm00
fcbm00
Bawarczyk
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2013-02-08, 22:51
Online: 0s

Re: Urodziny

Postprzez Zari » 2013-02-09, 00:06

Na allegro jest sporo rzeczy związanych z Bayernem ;) Dziadkowi możesz kupić choćby bluzkę jakąś ;)
Obrazek
Zari
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4784
Wiek: 31
Dołączył(a): 2010-06-29, 10:47
Lokalizacja: Olsztyn
Online: 16h 59m 21s

Re: Urodziny

Postprzez Tuśka » 2013-02-09, 09:54

Myślę, że w sprawie prezentu być może doradzą coś inni, ja tylko chciałam przekazać, żebyś mocno przytulił dziadka ode mnie w dniu urodzin, z Twojego opisu można wnioskować, że to kawał ciekawej i zabawnej osoby ^^

A dlaczego mama jest przeciwna zakupom przez internet? Boi się, że coś zaginie po drodze? Bo w sumie to najłatwiejsza i często jedyna droga, by coś bawarskiego skołować.
Szalikowcy radarowcy

Wit beyond measure is man's greatest treasure.
Tuśka
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1106
Wiek: 32
Dołączył(a): 2007-04-24, 15:48
Lokalizacja: Łask/Breslau
Online: 26m 56s

Re: Urodziny

Postprzez fcbm00 » 2013-02-09, 12:11

Powiem tak, że szukałem po sklepach sportowych i targach, ale nic prócz szaliku, którego dziadek mniej więcej takiego samego posiada nie znalazłem. Więcej się znajdzie z Realu, Barcelony i Manchesteru United i Borussię Dortmund. Co do mojej mamy, to z tego pamiętam to oszukali ją pięciokrotnie i wybucha złością jak się porusza ten temat, więc mi dwie opcje zostały Wasza pomoc i znalezienie czegoś w sklepach, targach itp, ale na proporca i odznaki chyba nie trafię :/.
fcbm00
Bawarczyk
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2013-02-08, 22:51
Online: 0s

Re: Urodziny

Postprzez Zari » 2013-02-09, 12:19

Obrazek
Zari
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4784
Wiek: 31
Dołączył(a): 2010-06-29, 10:47
Lokalizacja: Olsztyn
Online: 16h 59m 21s

Re: Urodziny

Postprzez fcbm00 » 2013-02-11, 11:25

@Zari,

nie chce mamie zrobić tego na złe, bo jej reakcja będzie po prostu wybuchowa.. Nie lubię okłamywać ludzi więc jeżeli się zapytają, że to mam z allegro przy obecności mamy to czeka mnie kazanie...
fcbm00
Bawarczyk
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2013-02-08, 22:51
Online: 0s

Re: Urodziny

Postprzez KoRnKage » 2013-02-11, 12:52

fcbm00 napisał(a):Nazywam się Marcin, mam 17 lat


Chyba ta jedynka jest zbędna z przodu :) ale to ma się nijak do faktu, że ciekawą historię napisałeś :)

Zapewniam Cię, że tylko na allegro kupisz coś odpowiedniego. Bayern ma jak na razie taki status, że niczego nie dostaniesz. Ja bym Ci proponował poszukać na allegro, patrzeć na miejsce zamieszkania osoby sprzedającej dany przedmiot i spróbować kupić w cztery oczy od takiej osoby. To jest realne i chyba najmądrzejsze w Twoim przypadku. Tylko odbiór osobisty :) a nóż ktoś z Gliwic np. coś sprzedaje.
KoRnKage
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1523
Wiek: 39
Dołączył(a): 2005-05-27, 10:05
Lokalizacja: Szczytno
Online: 0s

Re: Urodziny

Postprzez Matifcb » 2013-02-11, 13:59

tez bylem w twoim wieku i tez mama byla niezadowolona jak wysylalem 200zl za telefon nie znanej osobie. Po pierwsze ile chcesz kasy rpzeznaczyc ? po drugie jak cos ci sie na allegro podoba z Bayernem poprostu to kup bez wiedzy mamy jak Ci przysla to odpakujesz samemu i nie musi sie dowiadywac ze to kupiles wlasnie z allegro. Ludzie nie oszukuja na 20zl zeby miec konto z allegro negatywami zasmiecone. Sprawdz ile osoba sprzedala i ile ma pozytywow.. Oszukuje sie na tysiace a nie na zlotowki sprzedajac proporczyki jakiegos klubu :)
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5355
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 45d 2h 17m 51s

Re: Urodziny

Postprzez Dziadek Mróz » 2013-02-11, 14:05

Masz 17 lat,czas już chyba na jakiś młodzieńczy bunt? :) Zrób coś szalonego i zamów bez zgody mamy! ;)
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Urodziny

Postprzez bolcinho » 2013-02-11, 14:06

fcbm00 napisał(a): Nie lubię okłamywać ludzi więc jeżeli się zapytają, że to mam z allegro przy obecności mamy to czeka mnie kazanie...


Mnie nigdy nikt nie oszukał przez allegro a kupuję od trzech lat i to w praktyce jest jedyna opcja zakupowa i wolę allegro niż w sklepie bo mimo wszystko taniej kupie przez internet.
Albo twoja matka miała dużego pecha albo nie miała zbyt duże oczekiwania od produktów które kupowała.

Co do prezentu to nie wiem jak wyglądea sytuacja ze sklepami w waszych okolicach ale u nas w Krakowie myślę iż by szybciej coś kupił fajnego niż w Gliwicach. Jak dla dziadka z powodzeniem można kupic jakiś Kufel bądź kubek z herbem bayernu to by piwo bądź kawę popijał w odpowiednich barwach :D
bolcinho
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 810
Dołączył(a): 2012-10-09, 20:02
Online: 2h 19m 55s

Re: Urodziny

Postprzez zonk » 2013-02-13, 11:05

jeżeli masz już te 7 lat to poproś kogoś starszego albo innego kolegę żeby ci zamówił przez allegro ten proporczyk a mamy nie oszukasz bo powiesz ze kupiłeś go od kolegi, proste?!

a ten dziadek od strony mamy czy taty? bo jak od strony mamy to daj jej kazanie ze starasz się ucieszyć jej ojca a nie robić jakieś bzdury ;)

Lepsze kupowanie na allegro proporczyka za 20zł niż narkotyków pod dworcem ;)
27.04.2010r. Lyon - Bayern 0-3 http://www.youtube.com/watch?v=2IZ6r2xzjIU
25.04.2012r. Real - Bayern 2-1( k->1-3) http://www.youtube.com/watch?v=8iH7_MtnSPg
25.05.2013r. Borussia - Bayern 1-2 http://www.youtube.com/watch?v=rv9DOw7r ... e=youtu.be
zonk
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1693
Wiek: 39
Dołączył(a): 2007-07-04, 17:12
Lokalizacja: Gdańsk
Online: 22h 56m 27s


Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości