Praca sezonowa za granicą

Dowolne Tematy, ale bez nabijania...

Praca sezonowa za granicą

Postprzez roofie99 » 2013-05-03, 13:40

Witam,

Może występuję z dość nietypowym pytaniem, aczkolwiek wiem, że kilku osobom z tej społeczności ten temat jest bardzo bliski.

Przechodząc do sedna sprawy... Zacznę od tego, że w te lato (tj. sezon 2013) od 1 lipca właściwie do 31 sierpnia chciałbym się zahaczyć gdzieś za granicą do pracy sezonowej. Nie ma dla mnie znaczenia jakiego rodzaju praca to będzie, oczywiście w rozsądnych granicach. Domyślam się, że dla osoby w moim wieku (zbliżony do 20 lat) najłatwiej będzie znaleźć coś przy jakichś zbiorach, a jeśli chodzi o kraj to też zapewne łatwe do przewidzenia - Holandia, Belgia, może Niemcy. Jednak gdyby też była taka szansa, to fajnie byłoby spróbować gdzieś w Anglii. Jadę prawdopodobnie z jakimś kolegą, więc byłoby nas dwóch, ale myślę, że to nie byłby większy kłopot (?).

Wiadomo, że najważniejszym czynnikiem są pieniądze, ale również chciałbym podszlifować język angielski, bo jest on na takimsobie poziomie. Dlaczego proszę tutaj o pomoc? Wiem, że kilka osób stąd jeździło w przeszłości sezonowo do pracy za granicę, część osób tak jak ja ma w planach gdzieś pojechać w tym roku, a na pewno ktoś też na stałe mieszka za granicą i wie, gdzie szukać i jak szukać, żeby się nie dać oszukać. Zdaję sobie sprawę, że bez znajomości, których nie mam nigdzie zostaje mi tylko agencja pośrednictwa pracy. Jednak po przeczytaniu mnóstwa liczby forów, jestem przerażony. W co drugiej opinii lub nawet częściej (statystycznie) są bardzo negatywne opinie o takich agencjach (jakiejkolwiek).

Chciałbym zminimalizować ryzyko i przeczytać Waszych rad, albo też może rekomendacji jakiejś konkretnej agencji (?). Wiem, że tak czy owak ryzyko będę musiał w końcu podjąć, ale nie mogę tego zrobić w sposób nieprzemyślany... Będę bardzo wdzięczny za każdy rzeczowy wpis.
roofie99
Bawarczyk
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2013-05-03, 13:39
Online: 0s

Re: Praca sezonowa za granicą

Postprzez david91 » 2013-05-03, 14:21

nie wyjezdzaj przez jakies posrednictwo pracy to raz.
a dwa ze prace sezonowe załatwia sie w styczniu/lutym.
i jezeli chcesz dobrze zarobic to skandynawia.
david91
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 395
Wiek: 33
Dołączył(a): 2010-03-31, 19:10
Lokalizacja: Poznań
Online: 2h 35m 33s

Re: Praca sezonowa za granicą

Postprzez Dziadek Mróz » 2013-05-03, 14:41

"Praca za saksach szkodzi na maksa" man :) Daj sobie spokój,chyba,że zamierasz robić z siebie niewolnika i walczyć z kapustą :)
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Praca sezonowa za granicą

Postprzez baymann9 » 2013-05-04, 10:10

Dziadek Mróz, Od szczęk do pięty wiecznie chodził napięty :D Piona!
baymann9
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2435
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-07, 23:10
Lokalizacja: Zabrze
Online: 65d 20h 33m 24s

Re: Praca sezonowa za granicą

Postprzez Mars » 2013-05-05, 21:56

david91 napisał(a):nie wyjezdzaj przez jakies posrednictwo pracy to raz.


W takim razie bez znajomości ciężko będzie....

david91 napisał(a): i jezeli chcesz dobrze zarobic to skandynawia.

tam raczej poszukują fachowców.

Dziadek Mróz napisał(a):"Praca za saksach szkodzi na maksa" man :) Daj sobie spokój,chyba,że zamierasz robić z siebie niewolnika i walczyć z kapustą :)


Byłeś w pracy za granicą, że odradzasz?

Wiadomo, że pośrednik zawsze będzie zabierał pieniądza, jak najwięcej się da. Ale wystarczy poszukać odpowiednio, sprawdzać opinie, może ktoś coś poleci. A i tak zarobisz 5x więcej nić tu w Polsce.

Jak byś miał do wyboru Holandia/Niemcy polecam Niemcy - o wiele tańsze mieszkania a pewnie warunki lepsze. itd, jednak w większości potrzebny język niemiecki.
VEREINSLIEBE IST MEHR, ALS JUBELN IM ERFOLG. VEREINSLIEBE TRÄGT MAN IM HERZEN - IMMER!!!
Mars
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4282
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-05, 11:34
Lokalizacja: Gliwice
Online: 42d 2h 3m 30s

Re: Praca sezonowa za granicą

Postprzez Dziadek Mróz » 2013-05-06, 17:30

Mars napisał(a):Byłeś w pracy za granicą, że odradzasz?


Nigdy w życu i nie zamierzam :) Nigdy w życiu nie brałem też heroiny,ale również odradzam :)

Znam za to ludzi,którzy byli na różnych zbiorach/plantacjach.Holandia,zbiory kapusty,naprawdę warto :))))
Języka raczej nie podszkolisz,bo tam chyba nie można za dużo rozmawiać,trzeba pracować ;)
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Praca sezonowa za granicą

Postprzez gambi » 2013-06-22, 17:33

E tam. Sezon prac wakacyjnych się co prawda rozpoczął, ale jakbyś poszukał na własną rękę to spokojnie sobie poradzisz nawet teraz. Zależy gdzie chcesz wyjechać, ale najlepiej moim zdaniem Niemcy bo blisko, a i kasa nie taka zla. Prace sezonowe maja to do siebie ze sa krótkotrwałe raczej, kilka tygodni, trzeba sobie zatem kombinować. Ja jak jezdzilem to byłem najpierw truskawki a potem jabłka, dzięki czemu przedluzalem se pobyt. Oczywiście ze zapier**l jest ale czarnuchowac w Polsce tez nie jest milo hehe a tam przynajmniej kasa wieksza. Popatrz se po internecie np. tu prace w Niemczech masz rozne oferty, ewentualnie możesz sobie jeszcze poszukać pracy w Holandii. Ja szukałem na własną rękę, nie przez pośrednictwa bo tam to wogole kosmos jest nieraz. Z sezonowymi robotami jest też tak ze możesz i w ciemno pojechać, i przeważnie robote dostaniesz na miejscu od reki, ale to już wiesz musialbys się lepiej zorientować gdzie i kiedy jest sezon na co.
gambi
Bawarczyk
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2013-06-22, 17:32
Online: 0s

Re: Praca sezonowa za granicą

Postprzez Mars » 2014-12-26, 19:26

Po nowym roku planuję wyjazd do Niemiec do pracy. Mam dwie oferty, ale jeszcze nie wiem czy na którąś z nich się zdecyduje i cały czas czegoś szukam. Może ktoś ma namiary na jakąś sprawdzoną agencję pracy lub inne oferty?
VEREINSLIEBE IST MEHR, ALS JUBELN IM ERFOLG. VEREINSLIEBE TRÄGT MAN IM HERZEN - IMMER!!!
Mars
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4282
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-05, 11:34
Lokalizacja: Gliwice
Online: 42d 2h 3m 30s


Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości