Język niemiecki, Niemcy....

Dowolne Tematy, ale bez nabijania...

Re: Język niemiecki, Niemcy....

Postprzez zludna » 2005-06-04, 10:57

Ja niemieckiego uczę się od... hm... przedszkola ;o) teraz liceum - klasa językowa, rozszerzony niemiecki, także z tym językiem stykam się praktycznie na codzień.

Co do samych Niemiec... w Monachium byłam tylko raz i krótko [w te wakacje to się zmieni], więc na ten temat nie będę nic mówić :)
Kilka razy byłam w Baden-Baden, we Freiburgu, a za tydzień jadę na wymianę do Daun [:lol:], tj.koło Trieru i Koloni. W samym Trierze już byłam... przepięknie...
A Schwarzwald przebija nawet nasze Karkonosze ;P
zludna
 

Re: Język niemiecki, Niemcy....

Postprzez Giovane » 2005-06-04, 18:10

Zawsze chciałem się uczyć niemieckiego ale jakoœ to nie wyszło, w szkole mam standardowo angielski i francuski...
Obrazek
Giovane
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 292
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:25
Online: 0s

Re: Język niemiecki, Niemcy....

Postprzez DamKam » 2005-06-05, 10:24

Ja niemieckiego ucze sie w szkole od 2 lat i musze stwierdzic ze za duzo to ja nie potrafie :roll: Ale nie dziwie sie temu bo mam koszmarnego nauczyciela, ktory nas prawie niczego nie uczy :!:

Co do Niemiec jako panstwa: oczywiscie zazdroszcze im kasy i porzadku w panstwie !!!
Nie mam nic do tego narodu tak jak duzo moich rowiesnikow, ktorzy jak tylko uslysza cos o Niemcach to od razu gadaja jakies glupie podteksty !!!

W Niemczech bylem dwa razy !!! Jak mialem chyba z 11 lat, no i tydzien temu (w Berlinie) :D
Mam zamiar tam wrocic w sierpniu (tym razem do Monachium) :mrgreen:
"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, niepokonanym..."
DamKam
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:45
Online: 0s

Re: Język niemiecki, Niemcy....

Postprzez Kamilo » 2005-06-06, 17:25

Kociol napisał(a):Ja jezyka niemieckiego uczylem sie w szkole podstawowej. Niestety w gimnazjum nie bylo mozliwosci nauki niemieckiego i nauka poszla na marne. Napewno w liceum bede kontynuowal nauke tego jezyka, a szlo mi z nim bardzo dobrze i lubialem sie go uczyc. Uwazam nawet ze niemiecki jest fajny, chociaz sluchac starych ludzi co gadaja po niemiecku nie lubie :-P

Miałęm dokładnie tak samo w podstawówce się go uczyłem, a w gimnazjum nic :x szkoda bo niechwalšc się miałem szóstke :D

Ułatwieniem dla mnie jest to, że co roku odwiedzam Niemcy w wakacje ponieważ mam tam rodzinne, kiedy wracam to zawsze mój język Niemiecki jest bogatszy. W coraz lepszym władaniu tym językiem pomaga mi też tłumaczenie newsów.
Kilka razy nawet rozmawiałem z Niemcami, niebył to oczywiœcie skomplikowany dialog, ale zawsze coœ. Wprzeciwnieństwie do angielskiego lubie niemiecki, zdecydowanie łatwiej mi się go uczy.
Fc Bayern Monachium Fussball Club Numer One !!!
Kamilo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 37
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-07, 14:24
Lokalizacja: Reda
Online: 0s

Re: Język niemiecki, Niemcy....

Postprzez KoRnKage » 2005-06-10, 17:12

DamKam napisał(a):Co do Niemiec jako panstwa: oczywiscie zazdroszcze im kasy i porzadku w panstwie !!!


Typowy kolejny stereotyp :) w tym rokuprawdopodobnie odbęda się nowe wybory :) czyli tez jest nieciekawie :)
KoRnKage
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1523
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-05-27, 10:05
Lokalizacja: Szczytno
Online: 0s

Re: Język niemiecki, Niemcy....

Postprzez Toro_Toro » 2005-06-10, 17:15

Kornkage-> To,że akurat w Niemczech sa przedwczesne wybory,o niczym nie swiadczy :roll: Co to ma wspolengo z ladem i porzadkiem?
Toro_Toro
 

Re: Język niemiecki, Niemcy....

Postprzez KoRnKage » 2005-06-11, 12:12

no ponowne wybory œwiadczš o tym, że rzšd robi coœ nie tak, słyszeliœcie o Agenda 2010?? wielka reforma która chce wprowadzic obecny ršd ile z tym było i jest problemów :
( to nie œwiadczy o pożšdlu :( ale w sumie czy jest państwo gdzie rzšd rzšdzi bez problemów, "sprawiedliwie" dla wszystkich i uczciwie??

NIE
KoRnKage
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1523
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-05-27, 10:05
Lokalizacja: Szczytno
Online: 0s

Re: Język niemiecki, Niemcy....

Postprzez Toro_Toro » 2005-06-11, 12:50

No,coz w zadnym panstwie nie ma 100% wolnosci, sprawiedliwosci itede. To jest gra polityczna,i obecnie rzadzacy maja jeszcze szanse na wygrana,i dlatego :wink: Ale w Polska sytuacja jest znacznie gorsza i szybszych wyborow nie ma a sa normalne
Toro_Toro
 

Re: Język niemiecki, Niemcy....

Postprzez Kamilo » 2005-06-17, 12:07

Wszczególnoœci zazdroszcze Niemcš porzšdku. Tam człowiek idšcy po chodniku nie rzuci papierka na ziemie, szczególny nacisk kładzie się tam na segregacje odpadów itp...
To mi się u nich podoba ja osobiœcie w Niemczech byłem wiele razy i nigdy nie widziałęm tam bezdomnego psa lub kota.
Fc Bayern Monachium Fussball Club Numer One !!!
Kamilo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 37
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-07, 14:24
Lokalizacja: Reda
Online: 0s

Re: Język niemiecki, Niemcy....

Postprzez von der kecht » 2009-11-06, 14:37

Podobnie jak założyciel tematu, tak i ja jestem studentem Germanistyki w Częstochowie więc moje nastawienie do języka jest oczywiste. Nie znam na pewno jeszcze biegle tego języka ale mogę praktycznie swobodnie czytać niemieckie artykuły. No już się przyznaje, że trochę trudniej już jest z filmami w tej wersji językowej. No ale języka obcego uczysz się całe życie.
Jeśli chodzi o samych Niemców, to tak jak wszędzie są ludzie i ludziska hehehehe. Można się od nich sporo nauczyć ale nie można też zapominać o własnych wartościach
So seh'n Sieger aus schalalala - Super FC Bayern München
von der kecht
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 14
Wiek: 39
Dołączył(a): 2008-04-14, 20:28
Lokalizacja: Czeladź
Online: 0s

Poprzednia strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości