Polityczne konsekwencje II WŒ

Dowolne Tematy, ale bez nabijania...

Re: Polityczne konsekwencje II WŒ

Postprzez piotraldinho » 2005-06-04, 13:13

Rasenith napisał(a):Pamiętaj ze niektóre państwa wchodzšce w skład ONZ popierały atak. Najlepszym przykładem jest nasz kraj, który zaangażował sie w nie swojš wojnę

No tak bo jak pisalem Miler i Kwasniewski dwa Busha pieski :lol: .
Dokladnie tak! Niestety jak sie chce cos dobrze zrobic, zwlaszcza w tak waznej sprawie, to trzeba zrobic tkzw. wywiad srodowiskowy, ktorego najwyrazniej kozak DŻORDŻ nie zrobil!! No, ale co tam - najwazniejsze, zeby nie wybuchla przez niego III WŒ tym razem religijna!! Wiec niech sie odpierd*** od Iranu, bo Karimi bedzie musial wracac i chwycic za bron, tak jak to chcieli kiedys zrobic z Sukerem
Teraz moze kowboj by sie zajal sprawa ucisku Tybetu jak taki z niego filantrop!!

W sumie to ja mysle ze ta 3 wojna swiatowa to calkiem realna jest ! Oczywiscie jeszcze sytuacja nie jest tragiczna ale do tych lat co tam wrozki wojne wroza czyli 2012 i 2016 to wcale nie daleko :lol: . I bedzie mial Bush wojne jak chcial miec ...
Jeszcze sie do tego Korea Płn. wlaczy i bedzie heca :lol: .
Ale tak juz bardziej na serio to mysle ze zle sie dzieje . Bo muzułmanie juz przejawiaja nienawic do reszty swiata a jak jeszcze taki Bush ich atakuje to juz wogole ... Wojna religijna jeszcze moze bedzie . Oby nie ale jest calkiem mozliwa moim zdaniem !
pozdro
piotraldinho
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1289
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:26
Lokalizacja: Kraków
Online: 0s

Re: Polityczne konsekwencje II WŒ

Postprzez Toro_Toro » 2005-06-04, 13:15

baymann9 napisał(a):Rada bezpieczeństwa ONZ nie zgodziła sie na atak!!! Veto Chin, Rosji oraz Francji powinno byc uszanowane... ONZ to oraganizacja składajšca się z weilu państw. Co z tego, że klika się zgadzało?

Najwidoczniej to wystarczala,by wywolac wojnę. Amerykanie maja poparcie(nawet male) wiec mogli zaatakowac.
A pozatym jak juz kiedys pisałem-Niemcy Francja i Rosja prowadzily niezle interesy z Saddamem,wiec byli przeciwko tej wojnie. Pllityka to jeden wielki kant, i trzeba byc naprawde bardzo bardzo dobrze w tym być,by wiedziec czemu robi ktos tak a nie inaczej.
Toro_Toro
 

Re: Polityczne konsekwencje II WŒ

Postprzez piotraldinho » 2005-06-04, 13:21

Toro_Toro napisał(a):
baymann9 napisał(a):Rada bezpieczeństwa ONZ nie zgodziła sie na atak!!! Veto Chin, Rosji oraz Francji powinno byc uszanowane... ONZ to oraganizacja składajšca się z weilu państw. Co z tego, że klika się zgadzało?

Najwidoczniej to wystarczala,by wywolac wojnę. Amerykanie maja poparcie(nawet male) wiec mogli zaatakowac.
A pozatym jak juz kiedys pisałem-Niemcy Francja i Rosja prowadzily niezle interesy z Saddamem,wiec byli przeciwko tej wojnie. Pllityka to jeden wielki kant, i trzeba byc naprawde bardzo bardzo dobrze w tym być,by wiedziec czemu robi ktos tak a nie inaczej.

Według mnie to Francja i Niemcy przede wszystkim nie przystapily do wojny dlatego ze w tych krajach jest duzo Arabow . Turkow i tych innych . A tez slyszalem o tym ze Saddam prowadzil interesy z Francja . Nie pamietam juz jakie ale wiem ze cos tam bylo bo w Newsweeku czytalem czy we Wprost .
pozdro
piotraldinho
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1289
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:26
Lokalizacja: Kraków
Online: 0s

Re: Polityczne konsekwencje II WŒ

Postprzez Simin » 2005-06-04, 13:23

No co do tej wojny religijnej to faktycznie moze byc kiedys!! :( (Oby NIE, bo np. Kahn musialby wtedy zabic Karimiego :lol: :lol: :lol:) a tak na serio to polityka, tak jak napisal Toro to przeciez jedna wielka sciema a wygrywa tam ten kto poprostu lepiej sciemnia!! :( No tak to juz jest! Troche dziwi mnie to, ze do polityki zawsze zabieraja sie tacy wyksztalceni ludzie (wyjatki oczywiscie sa - czyt. Wiesmin i jego partia rolnikow) ale nie wiem co oni sobie mysla!! Ze zmienia swiat czy co?? :( To jest chyba jednak objaw degeneracji, ze ekipa po np, studiach prawniczych sie tak rwie do wladzy, bo mogliby z powodzeniem zarabiac podobne siano pracujac w sadach czy tez na roznego rodzaju stanowiskach typu prawniczego - chocby taki notariusz nawet!! W Poznaniu jest ich dokladnie 26 a miasto ma okolo 600 tys. ludzi :lol: Zarabiaja tyle, ze to koniec... :570:
Obrazek

"Mamy zbyt mało dziadów w drużynie, a zbyt dużo grzecznych chłopców." - Mark Van Bommel
Simin
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1521
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-06, 22:45
Lokalizacja: Poznań
Online: 0s

Re: Polityczne konsekwencje II WŒ

Postprzez Toro_Toro » 2005-06-04, 13:30

Simin,co z tego,że u nas rzadza ludzie wyksztalcenii,skoro nie sa do tego kompetentni? Np. Polska dostaje grosze od Amerykanow za to,ze leja sie z nimi w Iraku. A np. Turcy dostali od Usa 4 miliardy(!!) USD tylko za to,że udostepnili im,kilka lotniskowcow!! Lotniskowiec,kosztuje tak ok.10-20 mln USD. Dla mnie politykami moga byc ludzie nie wyksztalceni,ale wazne by rzadzili dobrze i madrze.Ale takich czasow nigdy sie nie doczekamy. Z tego co wiem,zeby byc dobrym politykiem,to trzeba meic wrodzone umiejetnosci do tego. A najwieksze nie wiadomo jakie wyksztalcenie,pomoga,ale niestety nie zawsze.
Toro_Toro
 

Re: Polityczne konsekwencje II WŒ

Postprzez Simin » 2005-06-04, 13:34

Simin,co z tego,że u nas rzadza ludzie wyksztalcenii,skoro nie sa do tego kompetentni?

No oczywiscie! Ja sie tylko dziwilem, ze tacy w wiekszosci jednak co by nie bylo wyksztalceni ludzie rwa sie do wladzy i sciemniania!! :(
Lotniskowiec,kosztuje tak ok.10-20 mln USD

No chyba cos Ci sie delikatnie mowiac POPIERD*****!! Pomnoz to sobie razy 10 - 12!!
Lotniskowiec za 10 mln USD!! :lol: LOL przecie to jest cena jednego mysliwca!!
Obrazek

"Mamy zbyt mało dziadów w drużynie, a zbyt dużo grzecznych chłopców." - Mark Van Bommel
Simin
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1521
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-06, 22:45
Lokalizacja: Poznań
Online: 0s

Re: Polityczne konsekwencje II WŒ

Postprzez piotraldinho » 2005-06-04, 13:35

Toro_Toro napisał(a):Simin,co z tego,że u nas rzadza ludzie wyksztalcenii,skoro nie sa do tego kompetentni? Np. Polska dostaje grosze od Amerykanow za to,ze leja sie z nimi w Iraku. A np. Turcy dostali od Usa 4 miliardy(!!) USD tylko za to,że udostepnili im,kilka lotniskowcow!! Lotniskowiec,kosztuje tak ok.10-20 mln USD. Dla mnie politykami moga byc ludzie nie wyksztalceni,ale wazne by rzadzili dobrze i madrze.Ale takich czasow nigdy sie nie doczekamy. Z tego co wiem,zeby byc dobrym politykiem,to trzeba meic wrodzone umiejetnosci do tego. A najwieksze nie wiadomo jakie wyksztalcenie,pomoga,ale niestety nie zawsze.

Nie no wyksztalceni to oni powinni byc ale powinni tez miec pomysl na rzadzenie panstwem . A u nas nikogo nie ma kto by mial pomysl jak uzdrowic panstwo . Politycy powinni rzadzic madrze i dobrze i uczciwie a nie ze se lapowki biora bo takich to od razu do paki . Zeby Polske ktos uzdrowil to jeszcze beda dlugie lata . Rzady POPiSu tez nic nie zmienia ... o ten Tyminski na pewno jak wygra to zmieni :lol: :lol: .
pozdro
piotraldinho
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1289
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:26
Lokalizacja: Kraków
Online: 0s

Re: Polityczne konsekwencje II WŒ

Postprzez Rasenith » 2005-06-04, 13:38

Francja i Niemcy nie poparły tej wojny z powodu duzej liczby muzułmanów zamieszkujšcych te kraje. We Francji sš to głównie Algierczycy, Tinezyjczycy i inni z byłych kolonii francuskich a w Niemczech sš Turcy czyli byli gastarbeiterzy. Gdyby oba kraje poparły wojnę w iraku wybuchły by w nich naprawde bardzo powazne i obawiam sie ze i równie krawae zamieszki.
Rasenith
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 197
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 20:41
Lokalizacja: Dumna Warszawa
Online: 0s

Re: Polityczne konsekwencje II WŒ

Postprzez Toro_Toro » 2005-06-04, 13:41

Simin napisał(a):
Simin,co z tego,że u nas rzadza ludzie wyksztalcenii,skoro nie sa do tego kompetentni?

No oczywiscie! Ja sie tylko dziwilem, ze tacy w wiekszosci jednak co by nie bylo wyksztalceni ludzie rwa sie do wladzy i sciemniania!! :(
Lotniskowiec,kosztuje tak ok.10-20 mln USD

No chyba cos Ci sie delikatnie mowiac POPIERD*****!! Pomnoz to sobie razy 10 - 12!!
Lotniskowiec za 10 mln USD!! :lol: LOL przecie to jest cena jednego mysliwca!!

Cene podaje Tureckich lotniskowcow,ktore sa lekko przestarzale :roll: I ich obecna wartosc nie jest duza.
Toro_Toro
 

Re: Polityczne konsekwencje II WŒ

Postprzez Simin » 2005-06-04, 13:41

Rasenith napisał(a):Francja i Niemcy nie poparły tej wojny z powodu duzej liczby muzułmanów zamieszkujšcych te kraje. We Francji sš to głównie Algierczycy, Tinezyjczycy i inni z byłych kolonii francuskich a w Niemczech sš Turcy czyli byli gastarbeiterzy. Gdyby oba kraje poparły wojnę w iraku wybuchły by w nich naprawde bardzo powazne i obawiam sie ze i równie krawae zamieszki.

Co do krwawych zamieszek to uwazam ze troszke przesadziles, ale faktycznie na bank zaostrzyly by sie konflikty wewnatrz tych krajow! We Francji bylem chyba tylko raz czy 2 wiec nie wiem jak to by sie odbilo na sytaucji tam, ale w Berlinie, gdzie jest najwiecej Turasow jestem praktycznie co roku i wiem, ze tam byloby za pewne nieciekawie, a zwlaszcza w Kreutzbergu :lol: :arrow: dzielnica (i tak juz tam sie boje wchodzic po 18 powiem szczerze!! :mrgreen: :569:
Cene podaje Tureckich lotniskowcow,ktore sa lekko przestarzale I ich obecna wartosc nie jest duza.
Jak jest wojna czy taka sytuacja to nie liczy sie wartosc sprzetu tylko to czy ten sprzet DZIAŁA!! :wink:
Obrazek

"Mamy zbyt mało dziadów w drużynie, a zbyt dużo grzecznych chłopców." - Mark Van Bommel
Simin
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1521
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-06, 22:45
Lokalizacja: Poznań
Online: 0s

Re: Polityczne konsekwencje II WŒ

Postprzez Toro_Toro » 2005-06-04, 13:45

Cene podaje Tureckich lotniskowcow,ktore sa lekko przestarzale I ich obecna wartosc nie jest duza.
Jak jest wojna czy taka sytuacja to nie liczy sie wartosc sprzetu tylko to czy ten sprzet DZIAŁA!! :wink[quote]
Wiem,ale odpowiadam,tylko na to,co mowiles Ty jesli chodzi o wartosc. Liczy sie tez czy sprzet dziala i jest zdatny do walki w terenie do jakiego jest przystosowany. Co z tego ,ze czolg dziala skoro ktos go uzywa do walk wodnych? :wink:
Toro_Toro
 

Re: Polityczne konsekwencje II WŒ

Postprzez haj » 2005-08-15, 14:51

Troche inny temat - ale tez o polityce (a nie widzialem sensu zakladania kolejnych watkow)

Co myslicie o calej sprawie z Rosjš i Białorusiš?

Jak dla mnie to co sie dzieje w tych krajach to jest nic innego jak skandal. A nazwanie w jednej z gazet Polski, jako prostytutkš Europy bylo juz zdecydowana przesada.

Nie jestem zwolennikiem drastycznych krokow, ale zeby w koncu pokazac, ze nie jest sie uleglym krajem, trzeba jakos widocznie wykazac swa dezaprobate na takie zachowanie.

Najsmieszniejszy jest Putin - wielce obrazony za pobicie rosyjskich dzieci w Polsce, zada przeprosin, a nic nie powie juz gdy naszych amabasadorow napada sie na kazdym kroku.

Panie Putin - jak sie chce napraiwac swiat to nalezy zaczac od wlasnego ogrodka!
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8555
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 42m 17s

Re: Polityczne konsekwencje II WŒ

Postprzez piotraldinho » 2005-08-15, 16:37

Ja uważam Rosje i Białoruœ za chore kraje . To co tam sie dzieje to paranoja . Wszystko co jest przeciw władzy jest fałszowane .. W Rosji nawet historia (ale to juz od czasow Stalina sie zaczelo...) . Putin i Łukaszenko nie chca jakiejkolwiek opozycji w swych panstwach . Łukaszenke to tez mi sie tak kojarzy jakby jako sług Putina ... :lol:
Ostatnie wydarzenie tylko potwierdzaja mnie , ze sie dzieje zle na wschodzie . Putin mysli jaki to on nie jest władca i jakiego poteznego panstwa . Bzdura ! Jak oni nawet batyskafu nie umia wydobyc ... :roll: I gdzie tu ich do USA porownywac :roll: .
Natomiast co do sytuacji Polaków na Białorusi to jest ona po prostu nie do przyjecia . Polacy w Białorusi sa traktowani fatalnie . Sa traktowani jakby byli wrogami narodu Białoruskiego .
Ataki Rosjan na Polakow to jest po prostu prowokacja . i to nie zwykłe huliganstwo tylko zamierzane ataki . Tego mozna byc pewnym .
Co do Białorusi to UE i USA powinny bardziej stanowczo zareagowac na to co sie w kraju łukaszenki wyprawia ...
pzdr
piotraldinho
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1289
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:26
Lokalizacja: Kraków
Online: 0s

Re: Polityczne konsekwencje II WŒ

Postprzez DamKam » 2005-08-15, 18:09

W Bialorusi nadal panuje komunizm- to nie ulega watpliwosci !! A ostatnie zdarzenia zwiazane ze stowarzyszeniem mniejszosci polakow na Bialorusi pokazuja ze wladza zaczyna sie bac i chce zastraszyc opozycje i polska mniejszosc narodowa !!
Metody podobne jak kiedys u nas: propaganda wmawiajaca ludziom bzdury, uzywanie sily przeciwko bezbronnym i zamykanie ludzi w wiezieniach za nic !! To wszystko po to aby nie doszlo do podobnych zdarzen jak na Ukrainie (pomaranczowa rewolucja).
Jedno jest pewne: z Lukaszenka nikt nie wygra bo on zapewnil sobie wladze absolutna na Bialorusi i co wiecej ma poparcie kremla co daje mu sile !!
Nie mamy szans w tej walce poniewaz UE nie bardzo przejmuje sie Bialorusia i woli nie narazac sie Rosji !!

A to co ostatnio dzieje sie w Rosji to kolejny dowod na to ze komunisci daja wyraznie do zrozumienia Polakom ze tam nadal bedzie komunizm i nie uda nam sie przyczynic do jego obalenia, tak jak to sie udalo na Ukrainie !!

Moim zdaniem na Bialorusi poki kiedys opozycja nie dojdzie do wladzy (co graniczy z cudem) nic sie po prostu nie zmieni !! Z Rosja zreszta to samo...
To jest po prostu inny swiat i tyle... niestety w tej walce jestesmy skazani an porazke !! No chyba ze Ameryka nam pomoze ale na to nie ma co liczyc...
Pozostaje nam tylko wspierac rodakow na Bialorusi i w Rosji i nie dac sie poniewierac komunistom !!
"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, niepokonanym..."
DamKam
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:45
Online: 0s

Re: Polityczne konsekwencje II WŒ

Postprzez Toro_Toro » 2005-08-16, 22:44

Jeœli chodzi o Białorus-wedlug mnie Łukaszenko robi to by odwrocic uwagę publicznš od ważniejszych spraw. Chce stworzyc jakies wroga,by narod w walce z nimz jednoczyl sie. Ale jest tez tak,ze Bialorusinom odpowiadda Lukaszenko. Jakby byly demokratyczne wybory w tym kraju zapewne by wygral. Pozatym w tym kraju nie ma zbyt rozwinietej opozycji,mowmy wprost.
Sprawa Rosji-> kilku dresow, okrada dzieci. W celach rabunkowych. Bez podtekstow politycznych.Wybucha skandal,gdyz byly to dzieci dyplamotow rosyjsskich. Kreml jest oburzony. Wysyła swoich lub podstawionych osob,by oni pobily dyplamatow polskich. Polska nic nie robi. Do czasu,gdyz to co Rosjanie robia staje sie nie do zaakceptowania. UE nie broni swego czlonka w sporze Rosji. Niemcom najbardziej to nie odpowiada,gdyz ma swietnie interesy z Kremlem(gaz,ropa ite sprawy) a jakożę jest najpotezniejszym czlonkiem UE,inni nie chca mu sie z przeciwic. Na USA nie ma co liczyc,bo nas wykiwalu juz w spraiwe F-16 i wojnie w Iraku.
Toro_Toro
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości