Wybór szkoły.

Dowolne Tematy, ale bez nabijania...

Re: Wybór szkoły.

Postprzez upek » 2006-05-26, 21:01

no jesli chcesz studiowac to technikum to nie jest rozwiazanie, mowilem tylko ze lepiej isc jak cos bo masz papierek, tak technikum trwa 4 lata i dlatego jak sie chce isc na studia wybiera sie LO bo nie tracisz roku, a czy lepiej przygotuja ? ehhh no pewnie tak ale to tez zalezy jakie LO, ale w zalozeniach poziom w LO powinien byc wyzszy niz w technikach ;)
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: Wybór szkoły.

Postprzez DamKam » 2006-05-27, 10:34

Upek napisał(a):(...)mowilem tylko ze lepiej isc jak cos bo masz papierek(...)

Niestety teraz w technikum nie jest to już takie pewne :!: Ja też wybierając technikum wychodziłem z takiego założenia, że będę miał dyplom technika. Ale niestety, od tego roku znieśli prace dyplomowe i w zamian wprowadzili egzamin z przygotowania zawodowego, przez co szanse na uzyskanie tego papierka maleją i to bardzo :roll: Uczę się już trzeci rok w (ponoć) bardzo dobrym technikum Łączności w Gliwicach i jakoś za dużo tej wiedzy technicznej nie posiadam :/ Niestety ale w szkole dużo tego nie nauczą... po prostu trzeba mieć do tego zamiłowanie i interesować się tym wszystkim poza szkołą. W moim przypadku niestety zainteresowanie tego typu sprawami jest bardzo ale to bardzo znikome :|

A co do studiów po technikum to ja nie widze z tym żadnych problemów. A w przypadku, gdy ktoś ma zamiar wybrać się na studia techniczne, np. politechnikę to nauka w technikum jest w takim przypadku dużym plusem.
Ja osobiście mam zamiar iść na studia ale raczej w innym kierunku niż techniczny.
"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, niepokonanym..."
DamKam
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:45
Online: 0s

Re: Wybór szkoły.

Postprzez upek » 2006-05-27, 11:17

DamKam napisał(a):
Upek napisał(a):(...)mowilem tylko ze lepiej isc jak cos bo masz papierek(...)

Niestety teraz w technikum nie jest to już takie pewne :!: Ja też wybierając technikum wychodziłem z takiego założenia, że będę miał dyplom technika. Ale niestety, od tego roku znieśli prace dyplomowe i w zamian wprowadzili egzamin z przygotowania zawodowego, przez co szanse na uzyskanie tego papierka maleją i to bardzo :roll:
ano fakt, kumpel mi tez ostatnio mowil ze zrobili jakies egzaminy i ze zdawalnosc jest bardzo niska, bodajze 30% :shock: :shock: ale w sumie o papierek sie walczy ;) a co do studiow to jesli ktos sie wybiera na kierunki techniczne to zapraszam na ATH < akademia techniczno- humanistyczna > do Bielska ;)
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: Wybór szkoły.

Postprzez Piecia » 2006-05-30, 18:14

Ja jako 1 liceum na formularzu wpisałem (starsi coś truli niemiłosiernie że tamte za słabe itd. :D ) III LO w Białymstoku , szanse na dostanie się tam są takie sobie, bo od 140 albo więcej punktów.

Profil matematyka-geografia-podstawy przedsiębiorczości

pzdr
Piecia
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 722
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:38
Lokalizacja: Białystok
Online: 0s

Re: Wybór szkoły.

Postprzez upek » 2006-05-30, 19:04

Piecia napisał(a):Profil matematyka-geografia-podstawy przedsiębiorczości

pzdr

:shock: jestes pewien ? hehe nie no w sumie przedmiot spoko najbardziej zyciowy ze tak powiem ze wszystkich ale ... straszliwie nudny ;) tzn przynajmniej dla mnie ;) wiadomo kwestia gustu :lol: a moze to przez kobiete ktora prowadzi lekcje :roll: no nie wiem, zycze powodzenia ;)
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: Wybór szkoły.

Postprzez Piecia » 2006-05-31, 07:28

Ale ta przedsiębiorczość to chyba tylko w 2 klasie bedzie;]

W każdym bądź razie z podanych profili najbardziej mi ten odpowiadał. :wink:
Piecia
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 722
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:38
Lokalizacja: Białystok
Online: 0s

Re: Wybór szkoły.

Postprzez olli » 2006-06-08, 19:29

No i przyszedł ostateczny termin wybrania szkoły. Ja składam papiery do dwóch, LO2 - profil matematyka, wos, informatyka (czego chcieć więcej) i LO1 - i tu problem: historia-wos-wok czy polski-historia-wok? Wolałbym iść na ten pierwszy, gdyż wolę wos niż polski, ale za to na ten drugi idą ziomki z klasy. Co robić :? :?:
olli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1471
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-03, 16:04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Online: 1h 4m 47s

Re: Wybór szkoły.

Postprzez upek » 2006-06-08, 19:32

olli napisał(a):No i przyszedł ostateczny termin wybrania szkoły. Ja składam papiery do dwóch, LO2 - profil matematyka, wos, informatyka (czego chcieć więcej) i LO1 - i tu problem: historia-wos-wok czy polski-historia-wok? Wolałbym iść na ten pierwszy, gdyż wolę wos niż polski, ale za to na ten drugi idą ziomki z klasy. Co robić :? :?:

idz tam gdzie chcesz, ziomkow poznasz jeszcze lepszych :!: a ze starymi kumplami i tak bedziesz utrzymywal kontakt ;) tez stalem przed wyborem szkoly wiem co mowie ;) w sumie i tak zrobisz co zechesz ;)
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: Wybór szkoły.

Postprzez haj » 2006-06-08, 20:33

olli napisał(a):No i przyszedł ostateczny termin wybrania szkoły. Ja składam papiery do dwóch, LO2 - profil matematyka, wos, informatyka (czego chcieć więcej) i :? :?:


języka bracie, języka ;)
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8555
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 42m 17s

Re: Wybór szkoły.

Postprzez Grzechoo » 2006-06-08, 20:36

Zatem ja pozwole sobie coś napisac o swoim wyborze :D Zatem wybieram się do miejscowego Liceum Ogólnokształcacego na profil biologiczno - chemiczny. Dużo znajomych tam idzie, a co najważniejsze - wymysliłem sobie zawód związany z tym profilem, mianowicie fizjoterapeuta :D Mówi się o zapotrzebowaniu na ludzi z takim wykształceniem. Z takimi kwalifikacjami można pracować i w klinikach, i w gabinetach odnowy biologicznej, i w klubach sportowych :wink:
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Wybór szkoły.

Postprzez carry » 2006-06-08, 20:38

Oho ciekawy kierunek. Widzisz Grzechoo, bo jest tyle teraz pieknych kobiet potrzebujacych profesjonalnego masazu .. 8)
Fajnie to sobie ulozyles :wink:
zero podpisu.
carry
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1555
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-09-18, 21:28
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Online: 0s

Re: Wybór szkoły.

Postprzez upek » 2006-06-08, 20:54

Grzechoo napisał(a):wymysliłem sobie zawód związany z tym profilem, mianowicie fizjoterapeuta :D Mówi się o zapotrzebowaniu na ludzi z takim wykształceniem. Z takimi kwalifikacjami można pracować i w klinikach, i w gabinetach odnowy biologicznej, i w klubach sportowych :wink:

a po LO AWF ??
carry napisał(a):Widzisz Grzechoo, bo jest tyle teraz pieknych kobiet potrzebujacych profesjonalnego masazu ..

a ile kobiet po 60. :lol: aaa i panow by sie takim wieku znalazlo :lol: heheh
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: Wybór szkoły.

Postprzez Olszesky » 2006-06-08, 21:09

coponiektorzy musza zrozumiec, ze lo nie daje ci zawodu. moge byc na kierunku dziennikarskim w lo, studiowac matematyke i zostac strazakiem.

zastanawiac sie mozna jak juz to na studiach, lo to takie trudniejsze gimnazjum (in plus mozna zaliczyc 'rok osiemnastek', piekne czasy)
Scholli napisał(a):Olszesky zawsze ma rację - nawet jak jej nie ma
Olszesky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3447
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-12-18, 13:03
Online: 5h 8m 9s

Re: Wybór szkoły.

Postprzez upek » 2006-06-08, 21:33

Olszesky napisał(a):coponiektorzy musza zrozumiec, ze lo nie daje ci zawodu. moge byc na kierunku dziennikarskim w lo, studiowac matematyke i zostac strazakiem.

zastanawiac sie mozna jak juz to na studiach, lo to takie trudniejsze gimnazjum (in plus mozna zaliczyc 'rok osiemnastek', piekne czasy)

ale mniej wiecej wybiera sie LO tj profil pod wzgledem tego co sie chce potem studiowac. Idac na humanistyczny nie zdasz dobrze matury z chemii < no chyba ze sie intererere poza szkola > co jest Ci niezbedne chocby zeby isc na medycyne ;)
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: Wybór szkoły.

Postprzez Olszesky » 2006-06-08, 21:45

moj kumpel poszedl na kierunek 'lingwistyczny' a matue z chemii jak sam twierdzi zdal b. dobrze wiec przyklad twoj jest nieododpowiedni ;p ale spoko, wiem o co ci chodzi.

chce tylko napisac, ze wybieranie lo ze wzgledu na studia to slaby pomysl. macie po te 15/16 lat i jeszcze kilka razy zmienicie zdanie ;p ja w drugiej gim. jeszcze chcialem isc na mat-inf ale potem chcialem byc... dziennikarzem w gazecie o polityce. a teraz chce isc na archeologie, bo nigdzie indziej sie nie dostane ;p
Scholli napisał(a):Olszesky zawsze ma rację - nawet jak jej nie ma
Olszesky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3447
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-12-18, 13:03
Online: 5h 8m 9s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości