Subkultury

Dowolne Tematy, ale bez nabijania...

Re: Subkultury

Postprzez Scholli » 2005-06-17, 11:40

Ja uwazam ze jestem po prostu normalny i nie naleze do zadnej z grup subkultur
czyli jeœli ktoœ należy do jakieœ subkultury jest wg. ciebie nie normalny? :P czym wogóle w takim razie jest dla ciebie kryterium normalnoœci? (tak tylko się czepiam dla zasady, żebyœ może na przyszłoœć trochę uważniej formułował swoje wypowiedzi... ;-) )
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: Subkultury

Postprzez Giovane » 2005-06-17, 19:54

Nie nazwał bym tego normalnoœciš tylko zwyczajnoœciš.
Obrazek
Giovane
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 292
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:25
Online: 0s

Re: Subkultury

Postprzez Luke » 2005-06-23, 15:15

Nie należę do żadnej subkultury i nie mam zamiaru, wprawdzie słucham metalu, ale nie mam długich włosów, nie noszę glanów i nie ubieram się na czarno, to ja rzšdzę muzykš którš słucham a nie ona mnš, większoœć subklutur to stowarzyszenia podnoszšce zaniżone ego jej uczestników.
Obrazek
Luke
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2635
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-07, 06:41
Lokalizacja: Racibórz
Online: 6d 11h 15m 36s

Re: Subkultury

Postprzez Scholli » 2005-06-23, 18:05

to ja rzšdzę muzykš którš słucham a nie ona mnš, większoœć subklutur to stowarzyszenia podnoszšce zaniżone ego jej uczestników
mówišc takie rzeczy wykazujesz się ewidentym brakiem zrozumienia zagadnienia jakim jest subkultura... :roll: a ztym rzšdzeniem muzykš to jest najlepsze... czyli co? muzyka każe ludziom ubierać glany? tak wogóle to bym zgodził się, że kimœ może rzšdzić jakieœ medium (np. Radio Maryja) ale przy muzyce jest to bardziej ważka sprawa... bo czy sięgajšc po jakiœ album nie godzisz się z wizjš, emocjami czy wartoœciami które ta muzyka niesie? czy to jest rzšdzenie? chyba nie, bardzo bym był zainteresowany twoim wyjasniemiem twuerdzenia iż muzyka może kimœ rzšdzić oraz tym że ty jesteœ w stanie rzšdzić muzykš której słuchasz... subkultura może kimœ rzšdzić jaknajbardziej, ale nie mam zamiaru robić za jakiegoœ mentora, więc jedyne co proponuję to to żebyœ może się zainteresował tematem subkultur i nadrobił swš niewiedzę...
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: Subkultury

Postprzez haj » 2005-06-24, 17:14

Scholli wydaje mi sie, ze Luke mial na mysli to, iz to on wybiera jaka muzyke chce sluchac. Po czesci sie z tym zgadzam :wink: aczkolwiek nigdy nie wiesz co Ci sie spodoba :wink:
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8555
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 42m 17s

Re: Subkultury

Postprzez Scholli » 2005-06-24, 22:58

no ja mam odczucie że on widzi jakiœ przymus iż jeœli np. słucha się metalu to trzba mieć glany, długie włosy, czarne ubranie i czarne myœli itp. itd. a on tego nie posiada dlatego to on "rzšdzi muzykš"... ale to tylko jest mój odbiór jego wypowiedzi... nie ma co snuć domysłów, lepiej niech sam zainteresowany wyjaœni...
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: Subkultury

Postprzez Luke » 2005-06-25, 13:27

Scholli napisał(a):no ja mam odczucie że on widzi jakiœ przymus iż jeœli np. słucha się metalu to trzba mieć glany, długie włosy, czarne ubranie i czarne myœli itp. itd. a on tego nie posiada dlatego to on "rzšdzi muzykš"


Bo tak właœnie w więszkoœci jest, bo jak inaczej sobie wyjaœnić, że słuchajšcy metalu noszš glany majš długie włosy i ubierajš się na czarno, albo słuchajšcy hip hopu majš spodnie z rozporkiem w kolanach i sš łysi ??

Ja własnie nie lubię takich stereotypów, przykład z życia: Wszyscy wiedzš, że słucham metalu, a jak przyszedłem do szkoły w bluzie massa to zostałem zbluzgany przez jednych i drugich przez metalowców i hip hopowców właœnie. Ja słucham takiej muzyki jaka mi się podoba i ubieram to co mi się podoba i w czym jest mi wygodnie a wszystkim innym ludziom nic do tego, a jest własnie tak, że do takich ludzi jak ja należšcy do subkultur ludzie majš własnie za to bunty i dlatego nie lubię wszelkich subkultur.
Obrazek
Luke
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2635
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-07, 06:41
Lokalizacja: Racibórz
Online: 6d 11h 15m 36s

Re: Subkultury

Postprzez Scholli » 2005-06-25, 15:57

wypowiadajšc się o subkulturach w taki sposób dostrzagasz/chcesz dostrzec jedynie ich (niezaprzecalnie istniejšce) negatywne aspekty, jedak mimo pewnych wad (nie mam namyœli tutaj takich ptologicznych grup jak np. narkomani, hooligani itp.) posiadajš one wiele pozytywnych i mówišc "nie lubię subkultur bowiem w niektórych z nich wymaga się pewnych wzorców ubioru" postrzegasz ten problem bardzo płytko - ale cuż masz do tego prawo, ja tylko wzracam ci uwagę iż powinieneœ poœwięcić temu zagadniu trochę swojej uwagi... ale teraz opierajšc się na twoim przykładzie tzw. "subkultury metalów" to mam do ciebie pytanie czy człowiek chodzšcy w adidasach, w którykich włosach, kolorowych strojach, słuchajšcy np. Iron Maiden, ineresujšcego się tymże zespołem (fora internetowe, może fanklub) jeżdżšcego na ich koncerty (także ubrany "przeciętnie"), uważajšcego iż np. zabawa nie polega na pójœciu to dyskoteki i naćpaniu się lsd żeby fajnie się pobujać w rtym bum-bum, albo na dodaniu skrzydła od F-16 do swojego malucha oraz różnych pseudo społeczno-filozoficznych poglšdów charakterystycznych dla ogólnie pojętej kultury rock'n'rollowej nie należy do subkultury metalowej?? gdzie twoim zdaniem jest tak silna presja? gdzie ta indoktrynacja? (np. religia - znam "metali" wierzšcych katolików, wierzšcych w inne religi, nie wierzšcych, wštpišcych; jedni nie lubiš uprawiać żadntch sportów inni weręcz przeciwnie itd.) pkaż mi gdzie twoim zdaniem przejawia się ta wielka presja, bo sprawę wyglšdu zewnętrznego myœlę że już obaliłem (jak nie wierzysz to proponuję się przejachać na jakiœ koncert większy i zobaczyć jak różnie ludzie tam wyglšdajš) i jeœli ty uważasz iż konkretny wyglšd zewnętrzny determinuje to do jakiej subkultury się należy œwiadczy wyłšcznie o ignorancji z twojej strony... (ja np. mam długie włosy, bo dobrze w nich wyglšdam, zimš i jesieniš noszę glany bo sš to odpowiednie buty na tš porę, w lecie chodzę w adidaskach, często noszę czarne rzeczy bo lubię ten kolor - lubiłem go na długo zanim zaczšłem słuchać wogóle metalu, nie zrobiłem nigdy żadnej rzeczy aby być bardziej "true metal", a mimo to idntyfikuję się z tš subkulturš i to jest właœnie kwintesecjš całej tej sprawy to człowiek sam wybiera sobie grupę społecznš z którš chce się identyfikować i to jego wybór i odczucia sš decydujšce a nie fakt przypisania mu przez kogoœ przynależnoœci do jakieœ subkulury czemu twoim zdaniem miałby służyć specyficzny wyglšd zewnętrzny)
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Poprzednia strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości