Akwarystyka

Dowolne Tematy, ale bez nabijania...

Re: Akwarystyka

Postprzez Klinsmann » 2017-06-17, 22:16

Światła dołożyłeś? Jakieś nawozy lejesz? Glonów nie masz? :wink:
Ja nic nie leję i już widzę braki na roślinach :?
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: Akwarystyka

Postprzez scholli7 » 2017-06-18, 23:02

Kubik kapitalnie, teraz zdecydowanie jeszcze bardziej mi się podoba ;) wygląda bardzo naturalnie i właśnie o to chodzi :wink: u mnie też duże zmiany dorzuciłem kilka przydennych czerwonych roślin i kolejny raz próbuję utworzyć fajny trawnik na pierwszym planie.Myślę, że tym razem się uda :mrgreen: Opracowałem sobie też fajny patent na podmiany wody.Teraz w dużo wygodniejszy sposób bez zbędnej zabawy z wiadrami itd itp będzie się to odbywać i dużo szybciej.Jutro muszę tylko kupić jeszcze nypel 3/4 i 2 szybkozłączki i jakieś foty porobię.
W najbliższym czasie będę zmieniał oświetlenie na jeszcze całkiem nowsze rozwiązanie na Arduino ze sterowaniem zmierzchem i świtem nawet z Androida,a tą bęlkę którą mam teraz będę chciał sprzedać i wywalić całkowicie świetlówkę w przedniej części akwarium :)

Klinsmann,a jak u Ciebie z tymi glonami walczysz coś? Kupiłeś to carbo w płynie? O którym Ci pisałem, albo traktowałeś zaatakowane rośliny wodą utlenioną?
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Akwarystyka

Postprzez Klinsmann » 2017-06-19, 09:19

Nic nie robię, średnio mam czas i chęci. Na szczęście nie przybywa tego dziadostwa. Dzisiaj bez światła głównego będzie i woda utleniona.
Dwa dni temu gąbkę czyściłem i zauważyłem małą krewetkę :lol: :shock: Mocno się zdziwiłem bo mam je niedługo przecież, a kupiłem na 99% samice bez jajek.
Jak to możliwe, że to tak szybko? Sama krewetka do rozmiarów 5-6mm ile czasu rośnie? Obrazek

A roślin tak średnio, może dzisiaj jeszcze coś dokupię.
http://static.pokazywarka.pl/t/l/n/1d15 ... 1497860332
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: Akwarystyka

Postprzez Kubik » 2017-06-19, 10:02

Klinsmann napisał(a):Światła dołożyłeś? Jakieś nawozy lejesz? Glonów nie masz? :wink:
Ja nic nie leję i już widzę braki na roślinach :?


Z oświetleniem nic nie zmieniałem. W zimie kupiłem sobie testy - paski JBLa - nie jest to jakieś super-ultra dokładne, ale coś tam pokazuje. Kupiłem sobie też zestaw nawozów na próbe - https://www.akwarium-net.pl/pl/p/makro- ... -500-ml/98 - na fejsowych grupach akwarystycznych sobie chwalą. Na początku lałem to dziennie, potem coraz rzadziej a teraz w ogóle popadłem w niesystematyczność :( Zrobiłem sobie już w google kalendarzu przypomnienia na 2 razy w tyg. ale i tak ciężko. Zdecydowanie lepiej uprawia się akwarium jesienią i zimą, jak na dworze ujnia z grzybnią i nie ma tyle zajęć. Przygotowałem sobie nawet butelki jakieś większe na bimbrownie i drożdże. Butelki dalej leżą a drożdże już prawie same wyszły z lodówki. Taki leń :/

Ale ogólnie te nawozy coś pomogły. Słabo mi to sie rozrastało. Robiły mi się też glony na ściankach, na moje oko zielenice, także że raz w tygodniu musiałem przetrzeć ściany, ale od miesiąca jakby się poprawiło i nie ma tego.

scholli7 napisał(a):Kubik kapitalnie, teraz zdecydowanie jeszcze bardziej mi się podoba ;) wygląda bardzo naturalnie i właśnie o to chodzi


No mi czegoś brakuje. Nie wiem jeszcze czego. Ogólnie ta Pistia rozetkowa, którą mi wysłałeś troche średnio mi siedzi, bo mi mojego skimmującego ahima zatyka.

Chodzi mi po głowie restart na czarnym podłożu, podsypany ziemią ogrodową, ale to najwcześniej na jesień.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym, która może zmienić się w dniu jutrzejszym, lub każdym innym terminie.
Kubik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3497
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-23, 21:41
Lokalizacja: Rybnik
Online: 37d 7h 53m 23s

Re: Akwarystyka

Postprzez Kubik » 2017-06-19, 10:08

Ptoszek napisał(a):Tak jak mówiłem jakość zdjęcia kijowa, będę na urlopie to zrobię lepsze zdjęcie


Zapomniałem napisać, że zajebiste masz te malawi. Zawsze mi sie bardzo podobały i niewykluczone, że kiedyś zrobie resta całkowitego i zmienie biotyp, albo strzele sobie drugi zbiorniczek :D
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym, która może zmienić się w dniu jutrzejszym, lub każdym innym terminie.
Kubik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3497
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-23, 21:41
Lokalizacja: Rybnik
Online: 37d 7h 53m 23s

Re: Akwarystyka

Postprzez scholli7 » 2017-06-19, 14:07

Kubik napisał(a):No mi czegoś brakuje. Nie wiem jeszcze czego. Ogólnie ta Pistia rozetkowa, którą mi wysłałeś troche średnio mi siedzi, bo mi mojego skimmującego ahima zatyka.

Chodzi mi po głowie restart na czarnym podłożu, podsypany ziemią ogrodową, ale to najwcześniej na jesień.


Może jakiś korzeń na siatce obrośnięty mchami kapitalnie by to wyglądało :wink: ewentualnie wrzuciłbym jakiegoś lotosa tygrysiego czerwonego albo aponogetona ulvaceus. Kapitalna roślina a mi nawet ostatnio zakwitła.
Jeśli chodzi o ziemie to z tym jest różnie mam znajomych, którzy postanowili w ten sposób zadziałać i skończyło się klapą totalną. Jeśli chcesz robić restart to Ładuj pod żwir substrat Ada na tym wyhodujesz kapitalny trawnik :wink:
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Akwarystyka

Postprzez Kubik » 2017-06-19, 14:41

Ta, na jakiś duży korzeń też sie sadze :D
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym, która może zmienić się w dniu jutrzejszym, lub każdym innym terminie.
Kubik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3497
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-23, 21:41
Lokalizacja: Rybnik
Online: 37d 7h 53m 23s

Re: Akwarystyka

Postprzez Kubik » 2017-07-13, 23:10

Obiecywałem filmy :D więc mam:

kwiecień 2017:
https://www.youtube.com/watch?v=nFx6YF0amOc

lipiec 2017 (dziś):
https://www.youtube.com/watch?v=fEpbkKtHw2k

Trochę sie pozmieniało i porosło. Nie ma źle.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym, która może zmienić się w dniu jutrzejszym, lub każdym innym terminie.
Kubik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3497
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-23, 21:41
Lokalizacja: Rybnik
Online: 37d 7h 53m 23s

Re: Akwarystyka

Postprzez Klinsmann » 2017-07-14, 21:40

:? Szkoda, że film nie oddaje rzeczywistości :? Jeszcze sporo kamieni masz do wymiany na rośliny :lol:
Słuszna przemiana :wink:
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: Akwarystyka

Postprzez Kubik » 2017-07-14, 21:42

W sensie jak nie oddaje?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym, która może zmienić się w dniu jutrzejszym, lub każdym innym terminie.
Kubik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3497
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-23, 21:41
Lokalizacja: Rybnik
Online: 37d 7h 53m 23s

Re: Akwarystyka

Postprzez Klinsmann » 2017-07-18, 12:09

Kubik napisał(a):W sensie jak nie oddaje?
Inaczej wygląda na żywo :wink: Tzn. lepiej.
Ja też nie moge na zdjęciu oddać rzeczywistości :roll: Ciężko złapać ostrość i wszystko wydaje się takie jakieś, ogólnie jest 10x lepiej niż na zdjęciu.

Niedługo nie będzie miejsca na kamienie :lol: Czeka mnie gruntowne przesadzanie, czego się trochę boje :?
Sporo rogatka wyrzuciłem, a już tak ładnie rurę zasłaniał :mrgreen:
http://static.pokazywarka.pl/m/y/m/eeb2 ... 1500375958

http://static.pokazywarka.pl/j/7/g/3707 ... 1500375484
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: Akwarystyka

Postprzez pietrekFCB » 2017-07-18, 18:17

to i ja się pochwalę bo już zaczyna to mieć ręce i nogi i nie wstyd ludziom pokazać :D

112l - rośliny odbiły w końcu jak zacząłem lać carbo, nie aż tak żeby trzeba było je chlastać co tydzień i wiadrami wywalać ale progres jest ogromny :D
https://zapodaj.net/images/7945c85a66bb9.jpg

19l - ma już ponad miesiąc. na razie mieszka w nim bojownik a w planach wpuścić krewetki w nadziei że nie staną się tylko karmą :P
https://zapodaj.net/images/5579e940d9cfc.jpg

Bojko w pełnej okazałości
https://zapodaj.net/images/1f5664f90f161.jpg
pietrekFCB
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 726
Wiek: 30
Dołączył(a): 2011-07-08, 12:04
Online: 21d 21h 38m 39s

Re: Akwarystyka

Postprzez Klinsmann » 2017-07-18, 22:14

Jeden z ładniejszych bojowników :wink: Kiedyś miałem i też szukałem takiego :P No i nie dostałem, kupiłem niebieskiego :lol:
Stodwunastka ok :wink: Tylko te sklalary średnio piękne.
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: Akwarystyka

Postprzez scholli7 » 2017-07-19, 19:23

pietrekFCB fajne zbiorniki, sam chcę teraz postawić kolejne krewetkarium w drugim pokoju. Z tymże im mniejsze to trudniej utrzymać odpowiednie warunki dla krewetek. Jeszcze zależy jakie się chce w takich nano akwariach hodować.
Klinsi pokaż co tam u Ciebie w zbiorniku słychać
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Akwarystyka

Postprzez Klinsmann » 2017-07-19, 23:15

scholli7 napisał(a):Klinsi pokaż co tam u Ciebie w zbiorniku słychać

Co ślepemu po oczach :lol:
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości