Akwarystyka

Dowolne Tematy, ale bez nabijania...

Re: Akwarystyka

Postprzez Klinsmann » 2017-04-23, 21:01

Tyle mam roboty, że nie wiem :( Ale może gdzieś za tydzień/dwa - a może we wrześniu :(
Ale jest też szansa, że w okolicach śr/czw :lol: Wszystko zależy od tego, czy dostanę ciśnienia :P We wt. kończę robotę i biorę się za remont chaty swojej, ale może zacznę od akwarium? :lol:
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: Akwarystyka

Postprzez Kubik » 2017-04-24, 10:16

Patrze na nieprzeczytane wątki i O_O :D

To moje skromne 170x40x50, ale stara aranżacja: https://www.youtube.com/watch?v=836F4_tnDKo&t=7s
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym, która może zmienić się w dniu jutrzejszym, lub każdym innym terminie.
Kubik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3497
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-23, 21:41
Lokalizacja: Rybnik
Online: 37d 7h 53m 23s

Re: Akwarystyka

Postprzez Klinsmann » 2017-04-24, 11:25

Szczęka na podłodze :D Chyba nikt Cię nie przebije Kubik :wink:
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: Akwarystyka

Postprzez Dave » 2017-04-24, 12:22

Wow... Klasa. Świetnie się prezentuje :)
Dave
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1147
Wiek: 30
Dołączył(a): 2011-07-23, 23:01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Online: 59d 14h 36m 52s

Re: Akwarystyka

Postprzez scholli7 » 2017-04-24, 12:22

Kubik napisał(a):Patrze na nieprzeczytane wątki i O_O :D

To moje skromne 170x40x50, ale stara aranżacja: https://www.youtube.com/watch?v=836F4_tnDKo&t=7s


Super zbiornik Kubik! Rewelacja cieszę się, że jesteś kolejną osobą zainteresowaną tematem. Będziemy wymieniali się różnymi spostrzeżeniami w tym temacie. Widzę, że preferujesz Mchy, i wąkrotkę też widzę. Oświetlenie jakie masz? Napisz coś więcej na temat tego zbiornika. Krewetki też trzymasz? Masz jakieś foty aktualnej aranżacji z chęcią zobaczę widząc tą wcześniejszą na tym filmiku

Klinsmann napisał(a):Szczęka na podłodze :D Chyba nikt Cię nie przebije Kubik :wink:


Klinsi ale On też ma kostkę napowietrzającą :P może Ty Nas zastrzelisz po restarcie i wtedy będziemy mieli dopiero szczęki na podłodze, roślinki u mnie masz jak coś :wink: :P

A co do przebicia Kubika zobacz na dawne akwarium i jego aranżację mojego znajomego z forum akwarystycznego :
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I nie wiedzieć czemu zrezygnował z Niego dla mnie idealnie to wszystko wyglądało i komponowało się w całość
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Akwarystyka

Postprzez Kubik » 2017-04-24, 13:09

Bez przesady z tą szczęką =)

Kostki napowietrzające zostały wyrzucone, bo mnie brzęczek wkur*. Poza tym ruch tafli wody wystarczająco napowietrza, a kostki to chyba przerost formy nad treścią. Mech ten ze środka też wywaliłem, bo się obrywał i kleił do wszelkich istot roślinnych, co mnie niezmiernie drażniło i doprowadziło do tego, że pewnego wieczoru wyleciało to ze zbiornika. Oświetlenie 2 x 58W na świetlówkach, ale teraz pewnie bym w jakieś Ledy szorował.

Krewetki miałem kiedyś dwie w starym zbiorniku, takim ~70L. Po tygodniu jedna mi gdzieś znikła, a po kolejnym druga. Przypuszczam, że bocja wspaniała urządziła sobie łowy =)

Teraz jest mniej więcej coś takiego:
Obrazek

Na dniach pewnie zrobie małe sprzątanie to coś pofoce ;-)

Nazbierałem kupe kamieni na polach, wyczyściłem myjką ciśnieniowa, wygotowałem i spoczko, fajnie sie prezentują.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym, która może zmienić się w dniu jutrzejszym, lub każdym innym terminie.
Kubik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3497
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-23, 21:41
Lokalizacja: Rybnik
Online: 37d 7h 53m 23s

Re: Akwarystyka

Postprzez scholli7 » 2017-04-24, 14:47

Kubik napisał(a):Bez przesady z tą szczęką =)

Kostki napowietrzające zostały wyrzucone, bo mnie brzęczek wkur*. Poza tym ruch tafli wody wystarczająco napowietrza, a kostki to chyba przerost formy nad treścią. Mech ten ze środka też wywaliłem, bo się obrywał i kleił do wszelkich istot roślinnych, co mnie niezmiernie drażniło i doprowadziło do tego, że pewnego wieczoru wyleciało to ze zbiornika. Oświetlenie 2 x 58W na świetlówkach, ale teraz pewnie bym w jakieś Ledy szorował.

Krewetki miałem kiedyś dwie w starym zbiorniku, takim ~70L. Po tygodniu jedna mi gdzieś znikła, a po kolejnym druga. Przypuszczam, że bocja wspaniała urządziła sobie łowy =)

Teraz jest mniej więcej coś takiego:
[ Obrazek ]

Na dniach pewnie zrobie małe sprzątanie to coś pofoce ;-)

Nazbierałem kupe kamieni na polach, wyczyściłem myjką ciśnieniowa, wygotowałem i spoczko, fajnie sie prezentują.


Dlatego ja kupiłem pompkę tetra tec 300 coś takiego
http://allegro.pl/tetra-tec-aps-300-pom ... 84810.html
I nie słychać jej wcale :wink: Jest świetna i ją polecam, pod warunkiem, że chce ktoś mieć napowietrzacz w akwarium :wink:
Co do mchu czy też mchów, bo mam ich kilka odmian stosuje do ich mocowania specjalne siatki mocujące do mchów. Kosztują tyle co nic, a nic Ci jak piszesz nie lata w akwarium. To taka siatka z gumką na obrzeżach. Obsadziłem tak korzenie czy też skałki pelią, wgłębką i mchami właśnie kapitalnie to wygląda. Oświetlenie led Ci naprawdę polecam, jak byś się kiedyś na to zdecydował napisz, dam Ci namiary na kumpla, który wykonuje takie lampy na życzenie klienta, zna się na tym bardzo dobrze, a przede wszystkim robi to za przystępne ceny. O ile sam nie będziesz chciał się bawić w zrobienie takiej lampy własnymi rękami, bo wyszłoby jeszcze taniej. Takie diody power led kosztują teraz grosze, kwestia wprawnej ręki w lutowaniu i trochę doświadczenia w tym. Na allegro jest pełno nawet zasilaczu , które dobierasz odpowiednio do ilości wykorzystanych diód w wykonywanych belkach.Biorąc pod uwagę np, że 1 dioda ma 1W. Bo na takich mam właśnie zrobioną. Nie chiałem 3W, bo ludzie jakoś bardziej je odradzają.
Jeśli chodzi o krewetki to Red chery mnożą mi się jak durne. Amano i filtrujące to już wyższa szkoła jazdy, żeby je rozmnożyć bo musisz je odławiać i zasalać odpowiednio wodę. Ale znowu nie jest to awykonalne :wink:
Kamienie w akwarium świetna sprawa, bardzo podoba mi się taka aranżacja, a szczególnie podobają mi się bardzo popularne łupki kamienia drzewiastego. Rewelacyjnie wyglądają w akwariach!
I co najważniejsze jeśli chodzi o kamienie trzeba bardzo uważać jakie się wrzuca do akwarium i je odpowiednio dobierać, bo mają bardzo duży wpływ na odczyn wody później, szczególnie jakieś np skały wapienne.

Twoje akwarium świetne! Podoba mi się gratuluje!
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Akwarystyka

Postprzez Kubik » 2017-04-24, 14:52

Ta, kiedyś sobie w Chorwacji upatrzyłem w w wodzie taki kamień biały w kształcie kwadratu :D Myśle "zajebiście będzie wyglądał w zbiorniczku". Wróciłem, wyparzyłem, wrzuciłem. Po jakimś czasie woda zrobila się lekko mętna :D kurde jakiś wapień i puścił.

Jaki masz litraż i jakie filtrowanie?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym, która może zmienić się w dniu jutrzejszym, lub każdym innym terminie.
Kubik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3497
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-23, 21:41
Lokalizacja: Rybnik
Online: 37d 7h 53m 23s

Re: Akwarystyka

Postprzez scholli7 » 2017-04-24, 15:37

Mam 216 l w profilu, ale będę chciał na jesień postawić drugie w drugim pokoju takie z 300 - 450l.Myślałem o takim 150/50/60 przynajmniej z przednią szybą optiwhite, ale takie jak Ty masz byłoby idealne :wink: Póki co są to takie plany. Na razie to muszę stanąć na nogi po wypadku jaki miałem w styczniu.
Kolega namawia mnie też na postawienie hodowli krewetek. Niby chciałbym też to kiedyś zrealizować, bo mam gdzie to postawić. Pytanie tylko skąd wziąć czas na to wszystko :wink:
Jeśli chodzi o filtracje mam dwa kubły zewnętrzne i dają radę. Pierwszy to eheim 2213, a drugi to aquael midi kani 800 z pompą przepływową MK -800. Kupiłem kiedyś ten filtr w przystępnej cenie w zestawie z lampą UV.Korzystam z drugiej takiej samej pompy przepływowej stosując ją do wygodnej podmiany wody, by nie latać z wiadrami. Przepompowuje odstaną wodę z beczki przy jej pomocy. A znowu wężem ogrodowym i pompą jbl in and aut, którą podłączam do prysznica i która na zasadzie wytworzenia podciśnienia wypompowuje wodę z akwarium bezpośrednio do zlewu, czy też wc. Czasami łapię ją w butelki, a żona taką wodą podlewa kwiaty
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Akwarystyka

Postprzez Klinsmann » 2017-04-24, 19:53

Na filtry wydajecie setki zł a ja zrobiłem sobie sam z rury kanalizacyjnej :P W środek napchałem co tylko było możliwe, pompa o wydajności 2000L z allegro i chodziło jak złoto :) Woda kryształ bez żadnego czyszczenia filtra.
Z napowietrzaczy to jeszcze ujdzie jak lecą bardzo bardzo drobne bąbelki, taka mgiełka jak z dyfuzora CO2, no i źródło tego musi być schowane, wtedy gdzieś tam za roślinami lecą mini bąbelki - takie coś jeszcze mi się podoba.

Nie chce mi się już czytać wszystkiego bo wyleciało mi z głowy, CO2 scholli stosujesz? Jeśli tak to jaki sposób podawania? Ja na wlot filtra dawałem i było git.
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: Akwarystyka

Postprzez scholli7 » 2017-04-24, 20:20

Klinsmann napisał(a):Na filtry wydajecie setki zł a ja zrobiłem sobie sam z rury kanalizacyjnej :P W środek napchałem co tylko było możliwe, pompa o wydajności 2000L z allegro i chodziło jak złoto :) Woda kryształ bez żadnego czyszczenia filtra.
Z napowietrzaczy to jeszcze ujdzie jak lecą bardzo bardzo drobne bąbelki, taka mgiełka jak z dyfuzora CO2, no i źródło tego musi być schowane, wtedy gdzieś tam za roślinami lecą mini bąbelki - takie coś jeszcze mi się podoba.

Nie chce mi się już czytać wszystkiego bo wyleciało mi z głowy, CO2 scholli stosujesz? Jeśli tak to jaki sposób podawania? Ja na wlot filtra dawałem i było git.


Widziałem kiedyś na którymś z forów akwarystycznych taki filtr zrobiony z kwasiaka był mega, naprawdę jakiś pomysłowy Dobromił go zrobił od razu dodając do Niego takie szybko złączki i też do Niego podłączony był reaktor, w którym Co2 rozpuszczało się w wodzie. Świetnie to wyglądało. Pewnie jak ktoś ma łeb do majsterkowania zawsze samemu można nad czymś pomyśleć i coś zrobić, czy wprowadzić jakiś patent.
Ale znowu jak często kupujesz filtry? Owszem wkłady można wymieniać ale filtr masz przecież na lata.
Co2 nie stosuję pisałem już wcześniej o tym, chociaż mam elektrozawór, reduktor, dyfuzor, komputer ph, bo dostałem to od kolegi jak swoje akwarium likwidował.Brakuje tylko butli. Ale póki co nie chciałem trzymać butli w chałupie wiedząc, że dzieciaki po domu latają. Może kiedyś się zdecyduję, ale to bardziej w tym większym akwarium, który mam zamiar załoźyć. Dozuję codziennie carbo w płynie efekt zadawalający i to bez Co2.
Dawno dawno temu bawiłem się taką zwykła bimbrownią i też dawało to efekt, ale według mnie można było bardzo łatwo ryby załatwić. I często trzeba było bawić się z tym. Nie to co z taką butlą.
A np przy krewetkach trzeba bardzo uważać też z Co2 bo można się ich pozbyć bardzo szybko. Póki co nie korzystam z tego.
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Akwarystyka

Postprzez Klinsmann » 2017-04-24, 20:23

Butle chowasz w niedostępnym miejscu i masz spokój na całe życie :wink: Raz ustawiasz i przez rok nawet nie zaglądasz.
Nie wyobrażam sobie lać jakiś specyfik codziennie bo nie zawsze nocuję w domu.
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: Akwarystyka

Postprzez scholli7 » 2017-04-24, 21:22

Rok? To jaka to butla musiałaby być. Chyba jak te z acetylenem do spawania hahahaha myślałem kiedyś o takiej 1,5 kg i z tego co pamiętam starczyła na 6 miesięcy przy podawaniu 24h/dobę 1 b/s. No chyba, że się mylę bo nie mam doświadczenia z butlami, przynajprzynajmniej z takimi :P :mrgreen:. To miałeś taką 6 kg?
Z tym specyfikiem się jakoś przyzwyczaiłem, a jest też rozwiązanie tego w postaci automatycznego dozownika np z 4 pompami perystaltycznymi. Taki dozownik sam dozuje Ci i to 4 różne specyfiki jak to określiłeś np właśnie carbo, microelementy, potas i magnez, no chyba, że chcesz dozować jakieś inne.
Taki dozownik też samemu idzie zrobić na programatorze czasowym. I nie musisz wtedy pamiętać o codziennym laniu tego wszystkiego do akwarium. Widziałem taki dozownik polskiej firmy, gdzie z kompa ustawiasz sobie dzienne dawki na poszczególną pompkę, o określonych godzinach. Możesz sobie nawet dawki tygodniowe ustawić np jakbyś chciał dodawać makroelementy raz na tydzień przy podmiance. Super sprawa takie urządzenie, a o kończącym się specyfiku alarmuje Cię dźwiękiem.
Ja też kiedyś nie stosowałem, żadnych specyfików ale od kiedy zacząłem tak na pewno nie poprzestanę na tym. Efekty widoczne były bardzo szybko.
A Np przy podmianie wody dodaje też 2 krople biostymulatora tytanu na 100l wody , który zwiększa aktywność żelaza i dzięki temu wzrasta intensywność fotosyntezy, co za tym idzie również wzrost roślin jest większy.A znowu wielu ludzi nie widzi różnicy w podawaniu tego specyfiku
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Akwarystyka

Postprzez Klinsmann » 2017-04-24, 21:27

Najmniejsza butla jakie są przy migomatach. Taka metrowa :P Nikt chyba nie ma niżej akwarium i w szafkę podakwariową każdemu wejdzie.
Koszt nabicia to 25zł.
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: Akwarystyka

Postprzez Matifcb » 2017-04-25, 18:42

Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5355
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 45d 2h 17m 45s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości