Akwarystyka

Dowolne Tematy, ale bez nabijania...

Re: Akwarystyka

Postprzez scholli7 » 2018-07-15, 08:47

Klinsmann napisał(a):Po pół roku zaczęły mi się pojawiać (cenzura) białe/przezroczyste krewetki i widzę, że jest ich coraz więcej. Skąd to się bierze? Chyba jakieś niedorozwinięte?
Chyba trzeba będzie je odłowić i oddać do sklepu jeśli będą chętni.


To są tak zwane kundelki, wychodzą poprostu z krzyżówek neocardinii. Powinno się je odławiać, ale nie musisz jeśli nie zależy Ci na utrzymaniu bardziej intensywnego czerwonego koloru. Jeśli chcesz mieć bardziej wybarwione czerwone to proponowałbym Ci te kundle systematycznie odławiać, a przy tym warto także od czasu do czasu wpuścić kilka szt tak zwanych krewetek red sakur. Wtedy zachowasz bardziej czerwoną barwę przyszłych pokoleń ;)
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Akwarystyka

Postprzez Kubik » 2018-07-17, 21:06

Scholli wrzuć jakieś fotki tego dozownika, albo filma jakiegoś ;-)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym, która może zmienić się w dniu jutrzejszym, lub każdym innym terminie.
Kubik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3497
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-23, 21:41
Lokalizacja: Rybnik
Online: 37d 7h 53m 23s

Re: Akwarystyka

Postprzez scholli7 » 2018-07-18, 13:09

Sorki miałem to zrobić ale nie miałem ostatnio zbytnio czasu bo targałem nadgodziny w pracy, postaram Ci się jutro to zrobić bo akurat muszę ogarnąć jutro podmiankę
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Akwarystyka

Postprzez Ptoszek » 2018-07-24, 20:31

Klinsmann napisał(a):jakbyś pokazał jeszcze wnętrze, to byłbym wdzięczny. Są jakieś specjalne wzmocnienia?


Podeślę Ci zdjęcia za jakieś 3 tygodnie. Będę wtedy na urlopie i zaczynam robić filtrację.
To jest stelaż obity płytą, a ta oklejona jest fornirem. Niestety muszę ja w środku przerobić, bo stolarz co mi stelaż obijał, był trochę nadgorliwy, chciałem środek mieć pusty bez żadnych przegród i półek, to mam teraz 4 przegrody i 8 półek, więc trochę przerabiania będę miał. :)
Ptoszek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 368
Wiek: 37
Dołączył(a): 2014-11-05, 21:29
Lokalizacja: Szczucin
Online: 3d 23h 24m 10s

Re: Akwarystyka

Postprzez Klinsmann » 2018-09-01, 18:49

Matifcb napisał(a):gdzie byles jak ciebie nie bylo ?
Trochę za granicą, później na mazurach 3msc. Roboty było od groma i jeszcze trochę. Bardzo liczyłem na to, że Lewy odejdzie w tym okienku :) Przyjdzie poczekać kolejny rok :(

Od lutego absolutnie nic nie robiłem w akwarium - woda czysta, glona zero. Bywało, że kilka miesięcy nie było mnie w domu, syn tylko wodę dolewał i dawał papu rybom. Po powrocie zobaczyłem plagę chwastów :lol: Trawa opanowała całe akwarium.
Nie wiem jak się teraz za to zabrać :P Boję się ruszać, że glona wk*wie i wyjdzie z ukrycia.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: Akwarystyka

Postprzez scholli7 » 2018-09-01, 20:48

Klinsmann napisał(a):Nie wiem jak się teraz za to zabrać Boję się ruszać, że glona wk*wie i wyjdzie z ukrycia.


Hahaha nic się nie stanie jak za bardzo nie będziesz w podłożu grzebał, a nawet jeśli zrobisz wtedy podmianę 1/3 wody w zbiorniku i dobrze ją przefiltrujesz i nic nie powinno się stać ;)
Trawa ma to do siebie, że jeśli jej nie kontrolujesz puszcza pędy po całym akwarium.
U mnie znowu plaga krewetek sakur red bardzo dużo nowych się pojawiło ;) jak podrosną będę miał na sprzedaż jakby był ktoś chętny
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Akwarystyka

Postprzez Klinsmann » 2018-09-01, 21:34

Chodzi o to, że nie obejdzie się bez grzebania, a najlepiej by było wyrwać wszystko i od nowa zasadzić :lol:
Zaraz 1.5roku minie od założenia i glonów nie ma i chciałbym żeby tak zostało. Mały wysyp co miałem po miesiącu czy dwóch to efekt przejściowy :? Ale samo się naprawiło.

Teraz już chyba kojarzę przez co mi kilka lat temu zaatakowało tak, żę nie mogłem opanować i akwa poszło do kasacji - to było grzebanie, wtedy krypokoryny mi zarosły całe dno.
Nie radzę nikomu grzebać zbyt mocno. Chyba będę musiał stopniowo to ogarniać.
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: Akwarystyka

Postprzez scholli7 » 2018-09-01, 22:48

Chodzi o to by nie zachwiać równowagi biologicznej. Możesz tak jak mówisz stopniowo je wycinać. Nic się nie stanie :).
A krewety odławiałeś jak Ci kiedyś pisałem, by wyselekcjonować kundle od tych wybarwionych?
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Akwarystyka

Postprzez Klinsmann » 2018-09-02, 00:46

Nie odławiałem bo akwarium zostało opuszczone na pół roku przeze mnie :P Teraz wszystkie odłowić będzie ciężko - ale ale, co z tym zrobić? :lol: Przecież tego sobie nie usmażę :roll: Do kibla nie wyleje bo nie potrafię jakoś.
W sklepie pewnie tego nie przyjmą? :lol:
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: Akwarystyka

Postprzez scholli7 » 2018-09-02, 16:22

To oddaj komuś,ludzie, którzy zaczynają swoją przygodę z akwarystyką po takie z chęcią się zgłoszą i je przygarną.Możesz nawet dać takie ogłoszenie na olxie oddam za darmo czy za jakiegoś browarka i się zgłoszą ;) A jeśli ich nie będziesz odławiał później będą same takie niewybarwione.
No chyba, że Ci się nie chce czy nie zależy. Warto od czasu do czasu wpuścić też świeżej krwi :) tzn takie wybarwione już by się wymieszały z tymi, które masz już w akwarium
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Akwarystyka

Postprzez Kubik » 2018-09-03, 07:45

Klinsmann napisał(a):Nie odławiałem bo akwarium zostało opuszczone na pół roku przeze mnie :P Teraz wszystkie odłowić będzie ciężko - ale ale, co z tym zrobić? :lol: Przecież tego sobie nie usmażę :roll: Do kibla nie wyleje bo nie potrafię jakoś.
W sklepie pewnie tego nie przyjmą? :lol:


Na OLXa wystaw.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym, która może zmienić się w dniu jutrzejszym, lub każdym innym terminie.
Kubik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3497
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-23, 21:41
Lokalizacja: Rybnik
Online: 37d 7h 53m 23s

Re: Akwarystyka

Postprzez scholli7 » 2018-09-09, 21:45

Ma ktoś z Was może jakieś bucki na sprzedaź bo uruchamiam nowy mały zbiornik i poszukuję bucków. Jakby Ktoś miał z chęcią odkupię ewentualnie parvulę też :-P
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Akwarystyka

Postprzez Kubik » 2018-09-10, 09:19

Nie mam szczęścia do trawników :(
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym, która może zmienić się w dniu jutrzejszym, lub każdym innym terminie.
Kubik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3497
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-23, 21:41
Lokalizacja: Rybnik
Online: 37d 7h 53m 23s

Re: Akwarystyka

Postprzez scholli7 » 2018-09-10, 19:57

Zrób z monte carlo wyjdzie Ci na bank :) albo echinodorus tenellus. Polecam a nie pożałujesz ;)

A jeśli chodzi np o ponikło - parvulę to wiesz jak ja robię? Bierzesz sobie taki przezroczysty pojemnik zamykany np po jakimś cieście. Zasypujesz torfem, może być ziemia ogrodowa wkładasz taką drobną siatkę akwarystyczną może być metalowa. Sadzisz co kilka cm parvulę albo np monte carlo albo jakieś inne rośliny trawnikowe i zalewasz to wodą, stawiając to na parapecie. Zobaczysz w jak krótkim czasie wyhodujesz świetny trawnik. Później wystarczy siatkę z takim trawnikiem włożyć do akwarium dodając potas by rośliny dobrze się ukorzeniły. Polecam!
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Akwarystyka

Postprzez Klinsmann » 2018-09-10, 20:08

Monte Carlo dużo światła potrzebuje? W razie W można doświetlić punktowo soczewkami?
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości