Akwarystyka

Dowolne Tematy, ale bez nabijania...

Re: Akwarystyka

Postprzez scholli7 » 2018-09-10, 20:13

Nie monte carlo nie potrzebuje dużo światła rośnie u mnie nawet w zacienionych miejscach pod innymi roślinami. A fajnie wygląda nawet na korzeniach, jak przytwierdzi się go np za pomocą plecionki wędkarskiej. Wtedy jego liście puszczają wiszące pędy na dół, świetnie to wygląda. Polecam Wam :)
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Akwarystyka

Postprzez Klinsmann » 2018-09-10, 20:51

Łooooo panie :lol: To mam kolejny cel do zrealizowania. Pierwszym celem jest pozbycie się gupików :lol: Prdlą się an potęgę i już nie mam komu oddawać - wywale wszystkie albo zostawie same samce :lol: Trochę nie mam serca, żeby je tak w celibacie trzymać :P ale to by było najlepsze rozwiazanie.
Kilka razy próbowałem z dywanem i nigdy też mi się nie udało - może tym razem się uda :)
Podziękował :564:
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: Akwarystyka

Postprzez Kubik » 2018-09-10, 22:56

Mówie Ci wystaw na OLXa. Sprzedałem już tam kilkadziesiąt ryb. Albo zanieś do akwarystycznego jakiegoś, może wezmą.

2 razy podchodziłem do małego henia i 2 razy non stop coś mi go wykopywało. Ostatnio przez te upały troche sie pojebauo w moim zbiorniku, ale powoli wychodze na prostą.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym, która może zmienić się w dniu jutrzejszym, lub każdym innym terminie.
Kubik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3497
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-23, 21:41
Lokalizacja: Rybnik
Online: 37d 7h 53m 23s

Re: Akwarystyka

Postprzez scholli7 » 2018-09-12, 21:07

Kubik napisał(a):2 razy podchodziłem do małego henia i 2 razy non stop coś mi go wykopywało.


Dlatego ja zawsze takie rośliny sadzę najpierw na siatce bo jak się rozrosną to nic tego nie wykopie. Mam np stadko kirysów czy 3 duże kiryśniki uwielbiające grzebać w podłożu i rośliny są na swoim miejscu;)
Klinsmann może ja bym wziął gupików do krewetkarium.
Szukałem drobniczki jednodniówki ale nikt w okolicy nie miał a gupików też u mnie za wiele nie ma :(
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Akwarystyka

Postprzez Klinsmann » 2018-09-13, 13:41

Przyjedziesz po nie? :lol: Jakoś wątpię w to, żeby nie dojechały jako zupa rybna kurierem.
Jedyna sensowna opcja to wysłać bezpośrednio pociągiem - dać kierownikowi na stacji i za parę godz. odbierasz u siebie na stacji.
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: Akwarystyka

Postprzez scholli7 » 2018-09-15, 06:40

Kupowałem już ryby czy krewetki z opcją przesyłki kurierskiej i zawsze dochodziły calutkie i zdrowe :)
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Akwarystyka

Postprzez Klinsmann » 2018-09-15, 13:49

I jak to się odbywa? Chodzi głównie o temperatury.
Na pace samochodu może być 10st. w nocy lub 40st. w dzień
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: Akwarystyka

Postprzez scholli7 » 2018-09-15, 20:52

Wystarczy obłożyć dobrze worek z rybami czy krewetkami styropianem i wtedy zapakować w karton. Kilka razy w taki sposób znajomy przesyłał mi zarówno krewetki jak i ryby i nigdy nie zdarzyło się by coś ucierpiało ;)
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Akwarystyka

Postprzez Klinsmann » 2018-09-21, 23:42

To chcesz te głupiki? Jak nie to w pn. do sklepu wyniosę :P
Trochę powycinałem 8) Nie jest to łatwe, bo wszystkie chwasty są połączone :shock: :lol:
Pamiętasz jak mnie namawiałeś, żeby zostawić ślimaki w spokoju? :lol: Zostawiłem :wink: I co? Jajco :lol: Cud się stał 8)
Ślimaków jest tak mało, że w ogóle mi to nie przeszkadza. A powiem więcej, cieszę się, że są. Na 200L może 30szt raptem bym zliczył :lol: A tak się bałem tego dziadostwa.
Fakt, że na początku jakoś bardziej się mnożyły i było ich więcej - ale teraz jest gitara.
Nie mogę złapać realizmu na zdjęciu :( Na żywo jest o niebo ładniej/fajniej i w ogóle oh ah - ja jestem w uj zadowolony z efektu po 1.5 roku. Jeszcze ryby wymienić i będzie gitara.
No i dodam od siebie, że po średnim grzebaniu w dnie zrobiłem przerwę 24g w oświetleniu :P Tak profilaktycznie :) No i 40L świeżej wody prosto z Wisły :P Glony się nie pojawiły do dziś - i niech tak (cenzura) zostanie bo komuś krzywdę zrobię :lol:
Obrazek
Obrazek
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: Akwarystyka

Postprzez scholli7 » 2018-09-22, 23:23

I dobrze, że je zostawiłeś bo według mnie są pożytecznym ogniwem w całym ekosystemie akwarium. Mnie osobiście one nigdy nie przeszkadzały, a wręcz przeciwnie bo wpływają korzystnie na równowagę biologiczną w akwarium m.in usuwając glony,wcinając resztki pożywienia, przekopując podłoże, a tym sanym likwidując strefy beztlenowe. Oczywiście należy kontrolować ich populację by nie było ich za dużo, ale jest na to prosty sposób np z sałatą.Szczerze powiedziawszy nigdy się w to nie bawiłem i tak jakoś ich zbyt dużo nigdy nie miałem w swoim baniaku.Niektórym akwarystom przeszkadzają mnie nie :wink: Niektóre nawet fajnie wybarwiają się w kolorze czerwonym i fajnie jest je też obserwować. Poza tym mam w swoim ogólnym zbiorniku kilka większych ślimaków jak np Brotie pagodula czy helmety i są świetne i bardzo dekoracyjne. Polecam :)
Na dniach powrzucam też jakieś fajne foty swoich zbiorników bo dużo się też u mnie ostatnio pozmieniało i te zaległe dozownika nawozu, które obiecałem Kubikowi. Może zrobię to nawet jutro jak mi czas pozwoli bo ostatnio naprawdę nie mam czasu na nic.
Kilka dni temu kupiłem np kilka sztuk danio electric różne kolory zielone, pomarańczowe, żółte, różowe, niebieskie i powiem krótko, że efekt jest kapitalny, a jeśli macie oświetlenie nocne w swoich akwariach (ja wykorzystuję w swojej belce 2 diody niebieskie royal blue) to wręcz rewelacyjny i bardzo Wam je polecam :)

Tak to m.więcej wygląda :

https://m.olx.pl/oferta/danio-zielone-f ... w4FU3.html

http://zorlag.com/blog/outstanding-idea ... perience/#

Obrazek

Może jutro wrzucę też jakieś foty i filmy jak wyglądają przy nocnym oświetleniu

P. S zdjęć tych co wrzuciłeś w swoim poście wyżej nie widzę
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Akwarystyka

Postprzez Klinsmann » 2018-10-02, 22:29

Dawaj zdjęcia swojego basenu :P
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: Akwarystyka

Postprzez scholli7 » 2018-10-02, 22:41

Dam jak uporam się z remontem w chałupie bo naprawdę przez ostatnie 2 tyg nie mam czasu praktycznie na nic z pracy do pracy. W sobotę o 3:00 nad ranem podmianę na szybkiego robiłem bo już dawno tego nie robiłem a nie chciałem zaprzepaścić czegoś nad czym od dłuższego czasu pracowałem. Za dwa dni mam wolne może coś wrzuce.
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Akwarystyka

Postprzez scholli7 » 2018-10-04, 20:47

Jako, że mam dziś wolne, a co za tym idzie trochę więcej czasu wrzucam dawno obiecane już foty swoich zbiorników

Kubik kiedyś obiecałem Ci foty dozownika akwarystycznego, który w tym roku zakupiłem. Naprawdę rewelacyjna sprawa,komunikuje się z kompem przy pomocy bluetootha, i na kompie możesz ustawiać sobie dawki dzienne, godzinowe czy dni tygodnia dozowania poszczególnej pompy tego dozownika.Cztery zamontowane w nim pompy perystaltyczne pracują naprawdę bardzo dobrze , są mega dokładne po kalibracji i pracują cicho. A super sprawdza się to u mnie kiedy pracuję np na zmiany i nie zawsze pamiętałem o dodaniu nawozów. Dodatkowo podświetliłem sobie przy pomocy taśm ledowych szafkę na czerwono w momencie jej otwierania. I oczywista sprawa jak to wśród akwarystów zazwyczaj bywa trzymam też w tej szafce browary :lol: A tak to wygląda :

https://photos.app.goo.gl/aWut5x4wGuVGFaLw8

Na zdjęciach możesz zobaczyć również zestaw Co2, który też okazyjnie wyrwałem z komputerem, elektrozaworem i reduktorem kiedyś na olxie. Tu akurat na tych zdjęciach w butli skończył mi się gaz co widać po manometrach.Też super sprawa i polecam takie rozwiązanie.

Tu kolejne moje dwa nowe zbiorniki, które uruchomiłem jakoś chyba na przełomie maja-czerwca :) oba są na ziemi ogrodowej, rośliny kapitalnie rosną nie dozuję w nich Co2, ale przy podmianach mieszam kranowit z woda Ro i około 1, 5 l wody spuszczanej z akwarium ogólnego podczas podmian, gdzie tam woda wzbogacona jest dodatkowo w nawozy, które dozuje wyżej opisany dozownik .Trzymam w tych zbiornikach krewetki red rili i red sakury kilka szt. amano i filtrujących oraz razbory galaxy. Teraz chcę dodatkowo wpuścić kilka szt. Drobniczki jednodniówki, które nie będą wyjadać mi krewetek. Tu foty:

https://photos.app.goo.gl/d3AzGBYLeHrSJSJx8

A tutaj zdjęcia i filmy zbiornika ogólnego:

https://photos.app.goo.gl/hSutmF5U4LSPwakD6

Widać na niektórych te danio o których pisałem trochę wyżej, które kapitalnie widać w świetle nocnym :) dla mnie bomba

A te foty dzienne i krótki film robiłem dzisiaj. Tak to m.in wygląda teraz u mnie
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Akwarystyka

Postprzez Klinsmann » 2018-10-04, 21:21

Bajkowo :wink:
Jakby nie było w tle Bayernu to bym pomyślał, że miałeś włam na konto i to nie są Twoje zdjęcia :lol:
Mega gitara, małe akwa też zajebiste. :564:
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: Akwarystyka

Postprzez scholli7 » 2018-10-04, 21:55

Hahaha dzięki
W krewetkariach cały efekt będzie jak monte carlo zarośnie siatkę na której jest posadzone.
A jak to żonka stwierdziła ostatnio "Ty znowu moczysz te łapska w akwarium ;) "co śmieszne długo tego nie robiłem ze względu na remont o którym pisałem wyżej.
Jeśli chodzi o akwarystykę to wkręciłem się bardzo w to, myślałem nawet ostatnio żeby sobie jeszcze taką małą kostkę jedną postawić w piwnicy na aktywnym podłożu i już hodować tam Crystale.Ale to może dopiero w przyszłym roku, bo teraz są inne wydatki.A najśmieszniejsze jest też to, że przychodząc do mnie mój kumpel też chwycił bagcyla i ostatnio postawił sobie póki co kostkę w garażu.Jak widać to bardzo zaraźliwe jak grypa :lol:
Chciałbym też kiedyś do wędkarstwa na poważnie wrócić może się uda :wink:
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron