Akwarystyka

Dowolne Tematy, ale bez nabijania...

Akwarystyka

Postprzez scholli7 » 2017-04-21, 18:19

Mam takie pytanie bawi się Ktoś z Was w akwarystykę? bo ja od wielu wielu lat. Nie znalazłem takiego wątku stąd ten temat. Może ktoś potrzebuje jakieś rośliny, których po cotygodniowej przycince jest zawsze u mnie trochę, a szkoda wyrzucać albo może Komuś potrzebne są jakieś inne rzeczy związane z tym hobby. Nie wiem jakieś media filtracyjne,kubły,belki oświetleniowe,świetlówki,odbłyśniki,pokrywy.Mam tego naprawdę dużo i chcę się pozbyć.Jak coś piszcie :-P

Tu krótki filmik, a na nim moje akwarium i kilka fot ,w tym oświetlenie nocne

https://goo.gl/photos/rueu5f7f9UkA53xc8
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Akwarystyka

Postprzez Klinsmann » 2017-04-21, 18:27

Ja od dziecka :D Chwilowo mam przerwę z braku czasu, tak zaniedbałem zbiornik że do resetu się nadaję. Kocham wodę i wszystko co z nią związane, jestem też wędkarzem :P
A rośliny chętnie przytulę.
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: Akwarystyka

Postprzez scholli7 » 2017-04-21, 18:45

Ja w sumie też od dziecka mam w domu akwarium, z tymże kiedyś było bardzo małe, teraz jest wielkie i też wędkuję :P jak będziesz potrzebował roślin pisz. Mam tego zawsze sporo, na tyle, że z chęcią się podzielę. Późną wiosną, czy też latem zawsze je do oczka wrzucam, by się nie marnowały, bo naprawdę szkoda wyrzucać.
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Akwarystyka

Postprzez scholli7 » 2017-04-21, 18:54

Tutaj spis roślin jakie posiadam, może Kogoś coś zainteresuje:

Vallisneria Gigantea - Nurzaniec olbrzymi Trawa
Cyperus helferi - Trawka
Eleocharis parvula - Ponikło maleńkie
Sagittaria subulata - Strzałka skrzydlasta
Echinodorus Magdalensis - Żabieniczka Czterożebrowa
Echinodorus Ozelot - Żabienica ocelotowata - Ozelota
Echinodorus Amazonicus - Amazon Sword - Żabienica amazońska -
Nymphaea rubra - Lotos Czerwony Rubra
Aponogeton ulvaceus - Onowodek sałatnicowaty olbrzymi
Hygrophila Dlfformis - Nadwódka zmienna
Hygrophila Polysperma - Nadwódka wielonasienna
Hygrophila Polysperma Rosanervig - Nadwódka wielonasienna różowa
Ceratopteris thalictroides - Paprotnica sumatrzańska
Cryptocoryne wendtii - kryptokoryna - zwartka Wendta
Ludwigia repens - Ludwigia Płożąca - tego mam w cholere rośnie jak opętana
Ludwigia inclinata verticillata "CUBA" - Ludwigia okółkowa
Ludwigia arcuata - Ludwigia drobna
Limnophila aromatica - Limnofila pachnąca
Heteranthera zosterifolia - Heterantera paskowana
Proserpinaca palustris - Pełzacz bagienny
Hottonia inflata - Hottonia nastroszona
Rotala rotundifolia "red" - Rotala okrągłolistna
Rotala indica
Hydrocotyle Leucocephala - Wąkrotka białogłowa
Hydrocotyle tripartita sp. Japan - Wąkrotka trójdzielna japońska
Monosolenium tenerum - Wątrobowiec pelia
Riccia fluitans - Wgłębka wodna
Christmas moss, X-mas Moss - mech świąteczny
Taiwan moss - Taxiphyllum alternans - mech tajwański
Java moss - Vesicularia dubyana - mech jawajski
Phoenix moss - Fissidens fontanus - mech phoenix
Flame moss - Taxiphyllum sp. - mech płonący
Cameroon moss - Plagiochilaceae sp. - mech liściasty
Cladophora Ball - Aegagropila linnaei - gałęzatka kulista

Posiadam też krewetki jakby Kogoś temat interesował piszcie :wink:
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Akwarystyka

Postprzez pietrekFCB » 2017-04-21, 21:47

za gówniarza zawsze marzyły mi się rybki i od zeszłego roku mam pierwszy baniak więc dopiero zaczynam ogarniać co czym się je jeśli chodzi o utrzymanie zwierząt przy życiu :mrgreen: .

z ogrodnictwa podwodnego na razie jestem osioł więc chętnie bym się pobawił różnymi gatunkami i aranżacją bo wybór o wiele większy niż w okolicznych sklepach razem wziętych :P
pietrekFCB
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 726
Wiek: 30
Dołączył(a): 2011-07-08, 12:04
Online: 21d 21h 38m 39s

Re: Akwarystyka

Postprzez scholli7 » 2017-04-21, 22:14

pietrekFCB a jak duży masz Baniaczek? Pierwsza najważniejsza i zasadnicza sprawa w akwarystyce to spokój i cierpliwość. Nie można za szybko podejmować pochopnych decyzji bo to zazwyczaj kończy się katastofą.
Nawozisz czymś masz zestaw co2 w butli ?
Ogólnie na sam początek proponowałbym Ci zrobić testy wody jeśli masz taką możliwość. Z tymże tak testy kropelkowe dają Ci bardzo dokładne wyniki ale są cholernie drogie, ja korzystam z takich pasków Jbla.Podstawowe parametry tym sprawdzisz typu Ph wody, GH, KH, No2,No3 - te dwa ostatnie są bardzo ważne, bo to zazwyczaj od ich przekroczeń padają ryby.Od tego trzeba zacząć. Jak będziesz miał wyniki wtedy można pomyśleć o dobraniu roślin i aranżacji, bo one naprawdę mają bardzo różne wymagania. Ważną kwestią, o której już niejednokrotnie się przekonałem jest źródło roślin. Bardzo często można natknąć się na takie z hodowli in vitro, gdzie nie zawsze się one dobrze zaadaptują w nowym środowisku jakim jest nasze akwarium. W sklepach zoologicznych też różnie z tym bywa, bo bardzo często sprzedawcy z zoologów, mają swoje źródła z giełd i właśnie z takich hodowli, o których wyżej wspomniałem i jak się też wiele razy przekonałem zaliczyłem porażkę. Najlepiej rośliny kupować, albo wymieniać się nimi między innymi akwarystami którzy posiadają zwykłe domowe hodowle. Bynajmniej ja tak twierdzę, chociaż mam też i kilku znajonych z allegro czy też olx, którzy prowadzą zoologi i od Nich akurat rośliny zawsze mi się przyjmowały czy też przyjmują.
Druga ważna sprawa odpowiednio dobrane oświetlenie. Ja swoje wymieniłem na ledowe - przy czym składa się ono z pasma dla roślin, światła dziennego i nocnego i jestem z niego bardzo bardzo zadowolony. Bo rośliny bąblują jak oszalałe, światła w akwarium dużo, zero glonów a do tego mniejsze rachunki za prąd :wink:
I jeszcze jedna kwestia nawożenia. Leje do swojego baniaka zestaw nawozów Carbo w płynie, mikroelementy, potas i magnez, do tego rax na 2 czy 3 miesiące pod łodygowce pod korzeń wkładam nawóz w postaci kulek gliniano-torfowych efekt :shock:
Ważnym elementem jest też podmianka wody raz na tydzień albo raz na dwa tygodnie około 1/3 wody w akwarium.
Jeśli masz jakieś pytania, chcesz się czegoś dowiedzieć wal jak w dym :wink:
Mam też dosyć spore oczko, a w nim też dosyć wiele odmian roślin głownie lotosy,pięknie kwitnące a z ryb karpie koi, kolorowe karasie, orfy
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Akwarystyka

Postprzez Matifcb » 2017-04-21, 22:28

skad jestes ? mam duzo kontaktow prezesow stowarzyszen akwarystyki. Znajomi sie w to bawia, ja sobie jezdze z nimi czy to do Szwecji na szczupaka czy to Baltyk na Lososie. Raczej jezdze na wakacje czyt. urlop ale oni zapaleni dzialacze stowarzyszen i roznych kół. Juz mowilem koledze Grzesiowi ze mi w domu kiedys w scianie zrobi akwarium, zawsze mi sie to marzylo ale jak slysze ile przy tym roboty to jednak niestety czasu nie mam na cos co mnie lekko interesuje. Mysle ze dla samej wiedzy cos Ci podpowie jeden z drugim albo Ty im. Moze sami sie gdzies tam spotkaliscie bo oni wszedzie jezdza na jakies zloty itp.
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5349
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 44d 23h 21m 59s

Re: Akwarystyka

Postprzez Klinsmann » 2017-04-21, 22:35

U mnie bez nawozów rośliny wychodziły z akwarium :D Też jestem zwolennikiem akwa roślinnego tzw. holendra i nie wyobrażam sobie innego, rośliny to podstawa.
Ja miałem kiedyś dwa baniaki i to przez siebie klejone, jedno 300L drugie 240L. Trzysetka mi się zbiła przy przenoszeniu, w ciasnej łazience zawadziłem o pralkę ;/ 240 oddałem bo stwierdziłem, że jest za wysokie, miało 60cm wysokości i miałem problemy z doświetleniem dna.
Teraz mam klasyczną dwusetkę. Jakie ryby masz? Moimi ulubionymi od zawsze były skalary :? Ze 3lata temu nałapałem w Zegrzu jakiegoś narybku i wpuściłem do 240L, w ciągu dwóch lat urosły (zdziwiony byłem że żyły tyle czasu) z 3cm do 15cm :lol: Pomimo tego, że były już tak duże, nikt nie był w stanie stwierdzić co to za ryby. Jakieś klenio-płotki :lol: Dzika ryba oswojona to jest dopiero frajda :wink:

Matifcb napisał(a):zawsze mi sie to marzylo ale jak slysze ile przy tym roboty to jednak niestety czasu nie mam
No to nawet nie podchodź :lol: Szkoda ryb i całej pracy włożonej. Dwa tyg olewki i w akwarium glony przejęły kontrolę :573:
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: Akwarystyka

Postprzez Matifcb » 2017-04-21, 22:42

akurat na wykopie taka maszyna z tematu :

http://www.wykop.pl/link/3706783/domowe ... -woblerow/

PS. rybek chcialem malo bardziej mi chodzilo o zielony kolor roslinek jakis steczek czy cos zatopione. Ale koledzy mowili, ze nawet te krzaczki trzeba pielegnowac. A ja chcialbym w scianie cos, tzn taka mialem wizje..
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5349
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 44d 23h 21m 59s

Re: Akwarystyka

Postprzez scholli7 » 2017-04-21, 22:47

Matifcb napisał(a):skad jestes ? mam duzo kontaktow prezesow stowarzyszen akwarystyki. Znajomi sie w to bawia, ja sobie jezdze z nimi czy to do Szwecji na szczupaka czy to Baltyk na Lososie. Raczej jezdze na wakacje czyt. urlop ale oni zapaleni dzialacze stowarzyszen i roznych kół. Juz mowilem koledze Grzesiowi ze mi w domu kiedys w scianie zrobi akwarium, zawsze mi sie to marzylo ale jak slysze ile przy tym roboty to jednak niestety czasu nie mam na cos co mnie lekko interesuje. Mysle ze dla samej wiedzy cos Ci podpowie jeden z drugim albo Ty im. Moze sami sie gdzies tam spotkaliscie bo oni wszedzie jezdza na jakies zloty itp.


No ja też mam kilku znajomych w to bawiących się, dużo fajnych ludzi z tą pasją poznałem właśnie przez internet. Wczoraj tak sobie pomyślałem, że może wśród kibiców Bayernu właśnie też kogoś znajde. A mieszkam niedaleko Wrocławia.
Jeśli masz możliwość postawienia takiego akwarium w domu w ścianie jak piszesz zrób to! Piękna sprawa otworzyć wieczorem :564: I pić z rybkami hahaha. Poważnie uwielbiam ten klimat wieczorem szczególnie zimą, gdzie siedzisz i wpatrujesz się w te kolorki.
I wbrew pozorom naprawdę nie ma tak wiele roboty przy tym jak Ci się wydaje. W dzisiejszej dobie, gdzie technika się tak rozwinęła, jeśli ktoś np nie ma zbyt wiele czasu ze względu na pracę, czy też inne obowiązki można użyć tych dóbr techniki, czy też jak ja to nazywam półśrodków. Sam też pracuję na zmiany dlatego z nich korzystam, od np programatorów czasowych, które włączają Ci o określonej godzinie i wyłączają oświetlenie, napowietrzanie czy też inny sprzęt. Skończywszy np na automatycznych karmikach - podajnikach, które za Ciebie podadzą rybom pokarm. Teraz na rynku są już dostępne nawet automatyczne dozowniki nawozów. Także naprawdę można obsługę akwarium zmniejszyć do minimum, a pomimo tego cieszyć Nim codziennie oko :wink:
Wówczas Twoja praca sprowadza się do zrobienia przycinki roślin w akwarium czy też podmianki wody, co też sobie fajnie opatentowałem, by zrobić podmianę fajnie i szybko
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Akwarystyka

Postprzez Matifcb » 2017-04-21, 22:56

zainteresowales mnie, jutro akurat bede wodeczke pic z jednym kolega to pociagne temat. Jak myslsiz jakie sa koszta utrzymania i postawienie takiego akwarium w scianie dosc duzego? jutro skonfrontuje sobie to. Niestety ja pólnoc Polski.
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5349
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 44d 23h 21m 59s

Re: Akwarystyka

Postprzez ironlemon » 2017-04-21, 23:18

Nie wierzę - trójka użytkowników skaczących sobie do gardeł w każdym innym temacie godzi się dzięki rybkom :lol:

A tak serio - aż trochę zazdroszczę hobby, jak to czytam. Brzmi naprawdę fajnie ;)
It's time to kick ass and chew bubble gum... and I'm all outta gum.
ironlemon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2529
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-13, 21:22
Lokalizacja: Gdańsk/Atlanta
Online: 31d 1h 27m 15s

Re: Akwarystyka

Postprzez scholli7 » 2017-04-21, 23:21

Klinsmann napisał(a):U mnie bez nawozów rośliny wychodziły z akwarium :D Też jestem zwolennikiem akwa roślinnego tzw. holendra i nie wyobrażam sobie innego, rośliny to podstawa.
Ja miałem kiedyś dwa baniaki i to przez siebie klejone, jedno 300L drugie 240L. Trzysetka mi się zbiła przy przenoszeniu, w ciasnej łazience zawadziłem o pralkę ;/ 240 oddałem bo stwierdziłem, że jest za wysokie, miało 60cm wysokości i miałem problemy z doświetleniem dna.
Teraz mam klasyczną dwusetkę. Jakie ryby masz? Moimi ulubionymi od zawsze były skalary :? Ze 3lata temu nałapałem w Zegrzu jakiegoś narybku i wpuściłem do 240L, w ciągu dwóch lat urosły (zdziwiony byłem że żyły tyle czasu) z 3cm do 15cm :lol: Pomimo tego, że były już tak duże, nikt nie był w stanie stwierdzić co to za ryby. Jakieś klenio-płotki :lol: Dzika ryba oswojona to jest dopiero frajda :wink:


Klinssi holender to najpiękniejszy typ akwarium. Mam świra na tym punkcie do tego stopnia, że jak byliśmy z żoną i z Juniorem w zeszłym roku we Wrocławskim Zoo( jeździmy co roku) nie mogła mnie wyciągnąć od tych wszystkich akwariów :mrgreen: natrzaskałem tyle fot, że czaszka mała :lol:
Zgodzę się z Tobą, że i przy dobrym oświetleniu nie trzeba nawozić, ale często bywa właśnie tak, że pojawiają się wtedy glony. A ja np hoduję kilka gatunków roślin, które jednak potrzebują pewnych gam nawozów. Kolega mi pewne polecił i jestem z nich mega zadowolony.I np podawanie Co2 albo carbo w płynie minimalizuje ryzyko pojawienia się niechcianych glonów. A czemu Ci zaledwie po 2 tygodniach, aż tak zarosło akwarium glonami? Bardzo szybko! Naprawdę! obstawiam albo za długi czas doświetlania akwarium, albo zbyt mało roślin w akwarium, bo wtedy wygrywają niestety glony. W takiej sytuacji wystarczy zapodać więcej co2 i spokój, albo zwiększoną dawkę carbo w płynie i mniej świecić. Jeszcze zależy jakie glony Ci weszły w akwa bo to też temat rzeka.
Pytasz jakie mam ryby otóż ze względu na to iż w ogólnym mam masę krewetek red chery trzymam raczej rybki im przyjazne, a nie kanibale :lol: :mrgreen:
Mam neony, bystrzyki, mieczyki, gupiki, kardynałki, razbory klinowe, kirysy, kiryśniki, glonojady zbrojniki piskorki cierniooczki z labiryntowców guraminy. A do tego krewetki filtrujące i ammano które fajnie koszą glony, czy też kilka odmian ślimaków np helmety, czy brotie pogodule, brotie herculee które zjadają fajnie glony i inne resztki.
Ogólnie powiem Wam, że mam kolegę, który założył hodowlę krewetek, do czego i mnie namawia. Robi naprawdę na tym fajną kasę, gdzie np za samego samca pewnego gatunku ludzie płacą mu krocie :wink: Kiedyś koleś kupił od niego za 4 tysie jedną krewetkę :roll: :shock:
Matifcb napisał(a):akurat na wykopie taka maszyna z tematu :
http://www.wykop.pl/link/3706783/domowe ... -woblerow/

Mati na temat woblerów to muszę Ci powiedzieć, że mam masę woblerów zrobionych przez mojego Kolegę, który prowadził kiedyś sklep zoologiczno-wędkarski. Teraz wiadomo mamy drukarki 3D i ludzie w ten sposób próbują coś działać w ten sposób. Znowu nie każdego niestety stać na takie cudo.
Dawniej kumpel robił te woblery cofając się do tyłu to były gdzieś ja wiem lata 99/2000.Mam je do dziś, może jutro zrobię jakieś foty. Są tak perfekcyjnie zrobione, że jakbyś je zobaczył na żywo stwierdziłbyś, że są kupione w sklepie a nie zrobione przez kogoś.Kolega robił je poprostu z leszczyny,rzeźbił je :P zatapiał w nich ołów, ster robił z platikowych butelek dla dzieci, kupował je w aptece, w wannie ustawiał je tzn ich pracę, a Jego żona je malowała różnymi lakierami do paznokci na samym końcu malując bezbarwnymi. Powiem Ci kilka razy przyniosły fajny efekt, gdyż wyciągnęłem kilka szczupaków i sandaczów na nie :wink:
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Akwarystyka

Postprzez Klinsmann » 2017-04-21, 23:32

scholli7 napisał(a): A czemu Ci po 2 tygodniach aż tak zarosło akwarium glonami?
Szczerze to nie wiem, ale pewnie wszystkiego po trochu. Brak podmian wody - i głównie głupota :lol:
Wracałem późno do domu i waliłem dodatkowe 3 czy 4 godz. światła :wink: Ustawione miałem na 10godz - od 10 do 20, jak wracałem o 19 to się świeciło do 23 albo dłużej, bo ciężko mi było pogodzić się z ciemnym akwarium :P Nie sądziłem, że to tak długo potrwa, jakoś straciłem poczucie czasu i tak to się wszystko popieprzyło.
Z 2tyg to chyba przesadziłem, trwało to pewnie trochę dłużej.

Moje akwarium jest nad łóżkiem na ścianie, co jest też kłopotliwe w jakiejkolwiek obsłudze :/ Fajnie wygląda, ale dojście jest tragiczne.
Mam już wyspawany stelaż i idzie obok kompa w najbliższej przyszłości. Mój kochany piesek też lubi na rybki popatrzeć :lol: Teraz będzie miał o wiele łatwiej.
A jak już jesteśmy przy zwierzakach :P Pies to jest najwspanialsze co może człowieka spotkać :wink: Oczywiście nie każdy pies, bo są też takie co mają charakter podobny do kota :lol:

Bardzo chętnie bym się pochwalił moim zbiornikiem bo aż dumny z niego byłem, ale padł mi dysk i wszystkie zdjęcia poszły się walić :573:
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: Akwarystyka

Postprzez Matifcb » 2017-04-21, 23:47

ironlemon napisał(a):Nie wierzę - trójka użytkowników skaczących sobie do gardeł w każdym innym temacie godzi się dzięki rybkom :lol:

A tak serio - aż trochę zazdroszczę hobby, jak to czytam. Brzmi naprawdę fajnie ;)


jak ktorys bedzie pisac tu glupoty to i tak sie odpale :D tylko ze nie mam pojecia o czym oni mowia :) a tak zmieniajac temat to widzialem dzis Twoj temat o pedalach chyba z 2015 roku haha mistrz :D

PS. nie wiedzialem nawet ze nie mozna miec dlugo wlaczonego akwarium.. ja tylko pod wzgledem wizualnym mysle o tym. Ale zgaszone akwarium mi tego nie zapewni :) to tak jakbym w kominku nie mogl sobie zapalic :D
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5349
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 44d 23h 21m 59s

Następna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron