Pseudonimy klubowe - praca licencjacka

Dowolne Tematy, ale bez nabijania...

Pseudonimy klubowe - praca licencjacka

Postprzez Bayern fun » 2018-02-14, 12:47

Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Piszę prace licencjacką o przyjemnej i ciekawej dla fanów sportu tematyce, mianowicie na tapetę biorę pseudonimy klubów z 5 najlepszy lig Europy.
W związku z tym poszukuje wszelkich rzetelnych źródeł internetowych w których mogę znaleźć pseudonimy i wytłumaczenia skąd się wzięły. ograniczam sie do klubów z Niemiec, Wysp Brytyjskich, Włoch, Hiszpanii oraz Francji. Kluby z wysp mam już ogarnięte jednak wszystko się przyda :)
Źródła mogą być w języku polskim, angielskim ewentualnie rosyjskim :)

Jeżeli ktoś coś znalazł albo wie gdzie szukać proszę o wrzucenie tego do posta.
jak wszystko się uda to po obronie wrzucę tu prace w pdfie, być może kogoś to zainteresuje :mrgreen:
Bayern 4ever

Nie myślcie , że jestescie lepsi czy coś i się wystaszyłem.
Poprostu tata to zobaczył i kazał mi przeprosic .
Bayern fun
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3648
Dołączył(a): 2008-03-21, 11:42
Lokalizacja: Krapkowice
Online: 12d 11h 50m 39s

Re: Pseudonimy klubowe - praca licencjacka

Postprzez Kubik » 2018-02-14, 12:49

W sensie, że np. na Bayern wołają FC Hollywood, na Tottenham Koguty, na United - Czerwione Diabły? O takie pseudo CI chodzi?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym, która może zmienić się w dniu jutrzejszym, lub każdym innym terminie.
Kubik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3497
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-23, 21:41
Lokalizacja: Rybnik
Online: 37d 7h 53m 23s

Re: Pseudonimy klubowe - praca licencjacka

Postprzez Recit » 2018-02-14, 13:11

Jaki kierunek? Nawet spoko pomysł. Ziomek pisze doktorat o słownictwie sportowym w poszczególnych landach w Niemczech.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5330
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 8h 19m 12s

Re: Pseudonimy klubowe - praca licencjacka

Postprzez Mars » 2018-02-14, 13:11

Bayern to bardziej die Roten. Tu źródła nie trzeba bo przydomek od barw. Ale o takim pseudonimie FC Hoolywood nadanym przez media to w sumie bardziej sie mozna rozpisac
VEREINSLIEBE IST MEHR, ALS JUBELN IM ERFOLG. VEREINSLIEBE TRÄGT MAN IM HERZEN - IMMER!!!
Mars
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4282
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-05, 11:34
Lokalizacja: Gliwice
Online: 42d 2h 3m 30s

Re: Pseudonimy klubowe - praca licencjacka

Postprzez Recit » 2018-02-14, 13:14

Tak teraz myślę, że w sumie wiele klubów ma przydomki od barw. Bayern, tak jak napisał Mars, Schalke od niebieskiego, BVB od scheisse... Wypełnisz czymś te strony? :P
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5330
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 8h 19m 12s

Re: Pseudonimy klubowe - praca licencjacka

Postprzez Mars » 2018-02-14, 13:38

A są jeszcze ciekawe Gladbach - die Fohlen zrebaki czy Köln kozły albo Bayer aptekarze :D
VEREINSLIEBE IST MEHR, ALS JUBELN IM ERFOLG. VEREINSLIEBE TRÄGT MAN IM HERZEN - IMMER!!!
Mars
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4282
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-05, 11:34
Lokalizacja: Gliwice
Online: 42d 2h 3m 30s

Re: Pseudonimy klubowe - praca licencjacka

Postprzez baymann9 » 2018-02-14, 15:10

Hoffenheim: wieśniaki, BVB: Höhrensöhne :wink:
baymann9
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2431
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-07, 23:10
Lokalizacja: Zabrze
Online: 65d 13h 2m 34s

Re: Pseudonimy klubowe - praca licencjacka

Postprzez Kubik » 2018-02-14, 15:40

Mars napisał(a):czy Köln kozły


http://rfbl.pl/koziolek-hennes/ tu fajny artykuł o Koziołkach z Kolonii. Ciekawy kawałek historii - polecam.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym, która może zmienić się w dniu jutrzejszym, lub każdym innym terminie.
Kubik
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3497
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-23, 21:41
Lokalizacja: Rybnik
Online: 37d 7h 53m 23s

Re: Pseudonimy klubowe - praca licencjacka

Postprzez Bayern fun » 2018-02-14, 17:37

Recit napisał(a):Tak teraz myślę, że w sumie wiele klubów ma przydomki od barw. Bayern, tak jak napisał Mars, Schalke od niebieskiego, BVB od scheisse... Wypełnisz czymś te strony? :P


No własnie okazuje się że za wieloma przydomkami kryje się cos więcej :)
A czy wypełnię czymś te strony? Paaaanie, tego jest tak dużo że będę miał jedną z obszerniejszych prac licencjackich :)
Oczywiscie, przy niektórych klubach napiszę tylko jedno czy dwa zdania, ale wiele jest klubów które tych przydomków mają więcej i mają one jakąś ciekawą historię.
Do tego robię to w formie słowniczka, z krótkim opisem sukcesów klubu, więc na jednej stronie zmieszczę około 3/4 klubów :)
Na taki Bayern który ma 5 przydomków będzie mi potrzebna prawdopodobnie cała strona :)

mały spoiler mojej pracy ;)

Bournemouth : Athletic Football Club Bournemouth
Kraj: Anglia
Rok założenia: 1899
Stadion: Dean Court
Angielski klub piłkarski obecnie grający w Premier League. W najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii pojawił się w sezonie 2015/2016. Do największych sukcesów klubu zalicza się zwycięstwo w drugiej i trzeciej lidze angielskiej.
Przydomek: The Cherries, pol. 'Wiśnie'
Wziął się od terenu, na którym został zbudowany klubowy stadion. Wcześniej znajdował się tam wiśniowy sad.

Sunderland : Sunderland Association Football Club
Kraj: Anglia
Rok założenia: 1879
Stadion: Stadium of Light
Sześciokrotny zdobywca mistrzostwa Anglii, grający obecnie w Championship. W pierwszym roku swojej działalności nosił nazwę Sunderland and District Teachers' Association Football Club, ponieważ zrzeszał tylko nauczycieli.
Przydomek: The Black Cats, pol. 'Czarne Koty'
Ten niemal stu-pięćdziesięcioletni klub nazywany jest tak ze względu na baterię artylerii stacjonującej w 1905 roku przy rzecze Wear, która przepływa przez Sunderland. Działo to zyskało przydomek „Bateria Czarnego Kota”, po tym gdy pewien mężczyzna obsługujący działo usłyszał miauczenie tajemniczego czarnego kota.


jak widać zapełnić jest czym a i historie trafiają się ciekawe ;)
Bayern 4ever

Nie myślcie , że jestescie lepsi czy coś i się wystaszyłem.
Poprostu tata to zobaczył i kazał mi przeprosic .
Bayern fun
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3648
Dołączył(a): 2008-03-21, 11:42
Lokalizacja: Krapkowice
Online: 12d 11h 50m 39s

Re: Pseudonimy klubowe - praca licencjacka

Postprzez Bayern fun » 2018-02-14, 19:01

O matko, sporo tego, dziękuję pięknie bardzo mi się to przyda :)
Bayern 4ever

Nie myślcie , że jestescie lepsi czy coś i się wystaszyłem.
Poprostu tata to zobaczył i kazał mi przeprosic .
Bayern fun
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3648
Dołączył(a): 2008-03-21, 11:42
Lokalizacja: Krapkowice
Online: 12d 11h 50m 39s

Re: Pseudonimy klubowe - praca licencjacka

Postprzez scholli7 » 2018-02-14, 19:15

Z tego co pamiętam to i Hertha Berlin ma swój pseudonim - Die Alte Dame (Stara Dama) całkiem podobny do Juve ;)
Tych pseudonimów jest naprawdę bardzo dużo fajny pomysł z tą pracą ;) bardzo ciekawy temat powodzenia :)
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Pseudonimy klubowe - praca licencjacka

Postprzez Recit » 2018-02-15, 11:35

Zapowiada się ciekawie. Tylko mała podpowiedź - mówię jako pracownik naukowy, bo nie wiem jak to jest u Ciebie i lepiej tutaj niż na obronie recenzent miałby Ci wytknąć - styl pracy powinien być relacjonujący, a Ty piszesz to jak treści z bloga :P

Ten niemal stu-pięćdziesięcioletni klub nazywany jest tak ze względu na baterię artylerii stacjonującej w 1905 roku przy rzecze Wear, która przepływa przez Sunderland. Działo to zyskało przydomek „Bateria Czarnego Kota”, po tym gdy pewien mężczyzna obsługujący działo usłyszał miauczenie tajemniczego czarnego kota.

W pracy dyplomowej coś w stylu:
Klub powstał prawie 150 lat temu. Jego nazwa pochodzi od... , która... . W lokalnej społeczności funkcjonuje podanie o... - historia kota

Chyba, że masz kierunek praktyczny i faktycznie na zaliczenie piszesz treści blogowe, np. na kierunku dziennikarstwo, to sorry :P
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5330
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 8h 19m 12s

Re: Pseudonimy klubowe - praca licencjacka

Postprzez Bayern fun » 2018-02-15, 17:14

Studiuję filologię rosyjską z angielskim ukierunkowaną na turystykę, a na magisterce na biznes. Mój promotor jest polonistą więc na pewno na stylistykę zwróci mi uwagę.
Ale dziękuje za sugestię, postaram się dostosować ;)
Bayern 4ever

Nie myślcie , że jestescie lepsi czy coś i się wystaszyłem.
Poprostu tata to zobaczył i kazał mi przeprosic .
Bayern fun
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3648
Dołączył(a): 2008-03-21, 11:42
Lokalizacja: Krapkowice
Online: 12d 11h 50m 39s

Re: Pseudonimy klubowe - praca licencjacka

Postprzez Recit » 2018-02-15, 17:40

Recenzenci bywają upierdliwi, szczególnie, że tu będzie miał punkt zaczepienia. A PDF wrzuć koniecznie, chętnie się dowiem więcej o tych nazwach :D
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5330
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 8h 19m 12s

Re: Pseudonimy klubowe - praca licencjacka

Postprzez Bayern fun » 2018-02-27, 00:28

http://www.spiegel.de/video/wie-eintrac ... 29760.html

Czy ktoś kto zna Niemiecki mógłby pokrótce opisać co mówią w tym filmiku? Z tekstem jakoś bym sobie poradził, jednak ze słuchu mi dosyć ciężko, a przydomek "Kapryśna dama" wydaje się być ciekawy więc nie chciałbym go pomijać :)
Bayern 4ever

Nie myślcie , że jestescie lepsi czy coś i się wystaszyłem.
Poprostu tata to zobaczył i kazał mi przeprosic .
Bayern fun
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3648
Dołączył(a): 2008-03-21, 11:42
Lokalizacja: Krapkowice
Online: 12d 11h 50m 39s


Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron