Gusta muzyczne

Dowolne Tematy, ale bez nabijania...

Re: Gusta muzyczne

Postprzez Dziadek Mróz » 2017-02-11, 14:06

Mimo wszystkich czynników, które z jednej strony uważam za nomen omen groteskowe czy wręcz już śmieszne czasem wracam do Antichrista czy Mechanical Animals.

Co jest śmiesznego w słuchaniu zajebistych płyt? ; ) Mechanical Animals w ogóle się nie zestarzało.Nie wiem o co wam chodzi : ) Mogły wam się jedynie pozmieniać gusta,ja też już raczej metalu nie słucham,ale z tymi płytami wszystko jest w porządku.

Great Big World się zestarzało? https://www.youtube.com/watch?v=6Fn7gd08hAE
The Dope Show? https://www.youtube.com/watch?v=5R682M3ZEyk [33 198 532 wyświetleń od 2009 roku,czyli 11 lat po premierze płyty]
Disassociative? https://www.youtube.com/watch?v=tG-eCwYBirg
Coma White? https://www.youtube.com/watch?v=QQPJYnr48yU

A sprawdzę jeszcze wyświetlenia jakiegoś singla z tej ostaniej..

Deep Six https://www.youtube.com/watch?v=QQPJYnr48yU [16 872 321 wyświetleń] Chyba jednak dalej jest dosyć popularny,tak sądzę :-P
Sieciówka H&M wypuszcza T-shirty z jego twarzą,jego kawałki lecą w hollywódzkich produkcjach ("John Wick"),gra w popularnych serialach ("Synowie Anarchii"),świat o nim nie zapomniał :)

Nie jest też tak,że można sobie nagle włączyć jakąś starszą płytę i będzie tak jak kiedyś,bardzo często odbiór zależy od nastroju i tego czego ostatnio słuchamy.Jak nie miałeś do czynienia z ostrym rockiem od x miesięcy,tylko z poezją śpiewaną,to potrzebujesz czasu,żeby się przestawić,wejść w ten klimat.Czasami po drugiej przerwie wraca ta świeżość,a czasami jest tak,że im mniej się czegoś słucha,tym mniej się ta muzyka podoba,no tak jest,nie zmyślam :-P
Są miesiące,gdy słucham hip hopu,a potem zupełnie nie mam ochoty włączać tych kawałków.Dużo w zeszłym roku słuchałem Stonsów i Keefa Richardsa,a teraz sobie włączyłem "999" czy "Doom and Gloom" i też mi się nie chce tego słuchać,bo mam już zupełnie inne rzeczy i wyszedłem z klimatu,do którego wrócę pewnie spontanicznie za parę miesięcy i tak to się kręci 8)

A co do formy koncertowej,to nigdy na żadnym nie byłem,słyszałem,że miał słabsze momenty ostatnio,ale też pewnie jest tak,że zagrał x dobrych koncertów,a media nagłaśniają tylko te "wpadki",publiczność chyba dopisuje,wciąż jest gwiazdą festiwali,nie odgrzewa kotletów,tylko jeździ z nowym materiałem,więc ja bym go do lamusa nie odstawiał : ) Tym bardziej,że chyba wydając "The Pale Emperor" zamknął usta tym co psioczyli na niego,polecam się zapoznać ; ) I z materiałem i to z jakim odbiorem spotkała się ta płyta wśród fanów/normalnych słuchaczy czy recenzentów.



Ta lista 10 najbardziej oczekiwanych płyt serwisu, z którego nie korzystam, pokazuje mi, że starość nadchodzi xD


Polecam last.fm,fajnie czasem sobie zobaczyć czego sie słuchało,np. 17 Marca 2009 czy 12 Października 2012 itd ; ) Zrobić jakieś podsumowanie kwartału czy roku,itd. ; )
Aha,zostaw sobie te teksty o "starości" jak będziesz już po 70 czy coś : ) Bierz przykład z Keefa i nie marudź :mrgreen:


Do walentynek zostały 3 dni! Zobaczymy czy wyjdzie ta płyta,czy chociaż singiel jakiś,cokolwiek : )
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Gusta muzyczne

Postprzez Dziadek Mróz » 2017-02-12, 12:12

https://www.youtube.com/watch?v=EsKUvuJXBVU

Oficjalny zwiastun płyty,także chyba coś się zbliża..
SAY 10! :twisted:

Pojawiło się zdjęcie

Obrazek

z podpisem
"Are You motherfuckers ready?!"

Może coś z tego będzie jednak : D <happy>
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Gusta muzyczne

Postprzez Dziadek Mróz » 2017-02-14, 18:56

Na razie nie ma nic,ani płyty,ani nawet singla i żadnej wiadomości,chociaż o bzdurach to Maniek postuje ile wlezie na twitterze,pięknie 8)

Co z tymi załamanymi 12 latkami na polskiej grupie? xD A myślałem,że zajebiste walentynki będą : (
Ale może coś,jeszcze,gdzieś..nadzieja umiera ostatnia :mrgreen:
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Gusta muzyczne

Postprzez Recit » 2017-02-14, 20:43

Tak przy okazji, kiedyś funkcjonowała bardzo fajna stronka, MansonPL, prowadzona przez parę (dosłownie, chyba nawet byli hajtnięci) maniaków i jednego grafika. Jest jakaś kontynuacja tego projektu czy dali sobie spokój? Szukałem ale bezowocnie.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5330
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 8h 19m 12s

Re: Gusta muzyczne

Postprzez TheSick » 2017-02-21, 21:42

Recit napisał(a):Tak przy okazji, kiedyś funkcjonowała bardzo fajna stronka, MansonPL, prowadzona przez parę (dosłownie, chyba nawet byli hajtnięci) maniaków i jednego grafika. Jest jakaś kontynuacja tego projektu czy dali sobie spokój? Szukałem ale bezowocnie.


Nie ma niestety. Po dużej zmianie graficznej strony i wykasowaniu starego forum ludzie strasznie na nich (cenzura), więc zwinęli majdan. Paru chłopców chciało przejąć stronę, ale foch był na tyle duży że usunęli wszystko wpizdu. Chociaż i tak Gaya (nicka jej męża nie pamiętam) na zawsze w naszych sercach :cry: Potem było już tylko forum wanamakers.pl prowadzone przez kilku ziomków ze stolicy, ale jak przyszły koszty utrzymania + dorosłe życie i robota to dali sobie spokój. Od tej pory jest ogromna pucha, chociaż z drugiej strony pamiętam, że już przy wanamakers starej gwardii nie chciało się pisać. A szkoda, bo byli tam na prawdę kumaci ludzie - pamiętam typa z Rybnika bodajże z którym żarliśmy się w każdym możliwym temacie jednocześnie się wyzywając i prowadząc całkiem merytoryczne wywody - gdy spotkaliśmy się na koncercie, podczas coma white oboje popatrzyliśmy się po sobie, rozpoznaliśmy i po "to ty (cenzura)!" ze łzami w oczach zbiliśmy pionę "bo on to na prawdę gra". Wgl śmieszna historia, bo przypominam sobie, że w pewnym momencie wszyscy baunsują do dope show i zauważyłem obok siebie ziomka z zespołem downa. Także no, parówa trafia do wszystkich 8) Wiem też, że potem potworzyły się na forum grupki (sam byłem w jednej z nich), które zaczęły ogarniać kontakty w realu więc forum przestało być potrzebne. Nowy narybek był coraz głupszy i gnojony przez starych więc w sumie się nie dziwie szyszemu, że pojebał prowadzenie forum.

Mimo wszystkich czynników, które z jednej strony uważam za nomen omen groteskowe czy wręcz już śmieszne czasem wracam do Antichrista czy Mechanical Animals.

Co jest śmiesznego w słuchaniu zajebistych płyt? ; ) Mechanical Animals w ogóle się nie zestarzało.Nie wiem o co wam chodzi : ) Mogły wam się jedynie pozmieniać gusta,ja też już raczej metalu nie słucham,ale z tymi płytami wszystko jest w porządku.

Źle mnie zrozumiałeś - AS/MA do dziś uważam za jedne z ważniejszych płyt w swoim życiu i tutaj nie mam żadnego ale. To są perełki. Z tymi czynnikami miałem na myśli właśnie jego formę koncertową, to że nie potrafi zejść ze sceny mimo że już nie wyrabia (z jednej strony, bo z drugiej od 14 codziennie sprawdzam czy nie ma już nowej plyty :mrgreen: ) itepe itede. To chyba trochę mój subiektywny problem, bo chciałbym żeby bohaterowie okresu młodości byli ciągle tymi samymi ludźmi co wtedy. Ten sam kłopot miałem, że Reznor z NINu już nie tapla się w błocie tylko dostaję Oscary czy, że Maynard z Toola nie (cenzura) swojego kwasowego tańca gdy śpiewa. Chociaż zauważyłem, że to się ima tylko tych których wiek nie oszczędził - bo Smith z The Cure, Gira ze Swansów, Cave czy Blixa z Neubautenów dalej są dla mnie krystalicznymi postaciami, którzy cudownie się zestarzeli, a raczej dorośli mając świadomość w jakim wieku są.

Nie jest też tak,że można sobie nagle włączyć jakąś starszą płytę i będzie tak jak kiedyś,bardzo często odbiór zależy od nastroju i tego czego ostatnio słuchamy.Jak nie miałeś do czynienia z ostrym rockiem od x miesięcy,tylko z poezją śpiewaną,to potrzebujesz czasu,żeby się przestawić,wejść w ten klimat.Czasami po drugiej przerwie wraca ta świeżość,a czasami jest tak,że im mniej się czegoś słucha,tym mniej się ta muzyka podoba,no tak jest,nie zmyślam :-P

Absolutnie się zgadzam.

A co do formy koncertowej,to nigdy na żadnym nie byłem,słyszałem,że miał słabsze momenty ostatnio,ale też pewnie jest tak,że zagrał x dobrych koncertów,a media nagłaśniają tylko te "wpadki",publiczność chyba dopisuje,wciąż jest gwiazdą festiwali,nie odgrzewa kotletów,tylko jeździ z nowym materiałem,więc ja bym go do lamusa nie odstawiał : ) Tym bardziej,że chyba wydając "The Pale Emperor" zamknął usta tym co psioczyli na niego,polecam się zapoznać ; ) I z materiałem i to z jakim odbiorem spotkała się ta płyta wśród fanów/normalnych słuchaczy czy recenzentów.


Akurat na festiwalach zawsze odwala największa chałę :D Ale jak mu się chcę, to potrafi dać na prawdę zajebiste show. Nie wiem jak jest teraz, bo zatrzymałem się chyba na tym, że podczas trasy po Pale Emperor miał problemy - mdlał w trakcie, rzygał i go musieli ratować maską tlenową i nie było to incydentalne. Z tym że tutaj trzeba faktycznie oddać, że przy takim przerobie koksu i alkoholu, który gruby w siebie wchłonął fakt, że on jeszcze nie walnął na zawał jest godny podkreślenia.

Odchodząc od Mansona - jak ktoś lubi andergrandowe cold/dark wave'y to polecam zespół Lebanon Hanover, katuję ostatnio. Tutaj próbka: https://www.youtube.com/watch?v=5fEDmXx7Ctk
TheSick
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 55
Wiek: 32
Dołączył(a): 2016-10-29, 17:05
Online: 10h 57m 22s

Re: Gusta muzyczne

Postprzez Dziadek Mróz » 2017-10-03, 18:45

W Piątek premiera płyty Mansona "Heaven Upside Down"! A ja już właśnie ją spiraciłem i zaraz będzie PIERWSZY ODSŁUCH (kupię oczywiście,chyba,że będzie w całości taka jak dwa single,który wyszły..)
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Gusta muzyczne

Postprzez Matifcb » 2017-10-03, 20:05

ze ty w dobie internetu nir boisz sie oficjalnie takich rzeczy pisac:D
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5349
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 44d 23h 21m 59s

Re: Gusta muzyczne

Postprzez Dziadek Mróz » 2017-10-03, 21:00

Matifcb napisał(a):ze ty w dobie internetu nir boisz sie oficjalnie takich rzeczy pisac:D


Jak na forum (facebook) są już ankiety z najlepszymi piosenkami to bez przesady ; ) Mam wszystkie płyty MM i tę też kupię,z tym,że w PT : ) CICHO!
PRZESŁUCHAŁEM! I SŁUCHAM DALEJ! I nie jest tak źle jak się bałem,że będzie po singlach! Ale szału tak jak po fragmencie "Say10" nie stwierdziłem! Chociaż to dopiero pierwsze przesłuchanie,tu kilka kawałków nie weszło,ale czuję w nich wielki potencjał.
W każdym razie nie jest to kontynuacja The Pale Emperor,która dla mnie była idealną płytą Mańka po 40..ale na pewno jest przynajmniej nieźle.SŁUCHAM DALEJ!!!
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Gusta muzyczne

Postprzez Matifcb » 2017-10-03, 21:16

powodzenia ! ja nie wiem o czym mowisz ale podzielam pasje tylko z innym gatunkiem muzyki i tez nowa plyte katuje od 4 dni od premiery :)
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5349
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 44d 23h 21m 59s

Re: Gusta muzyczne

Postprzez scholli7 » 2017-10-04, 00:30

To pochwal się czym tam katujesz rodzinę czy też sąsiadów
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Gusta muzyczne

Postprzez Matifcb » 2017-10-04, 08:00

Teraz Grubsonem nowa plyta ale slabiutka cos.. musze pare razy posluchsc itp
Matifcb
Bawarczyk
 
Posty: 5349
Wiek: 37
Dołączył(a): 2009-04-11, 15:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 44d 23h 21m 59s

Re: Gusta muzyczne

Postprzez Dziadek Mróz » 2017-11-17, 15:45

https://www.youtube.com/watch?v=V0r0CLhm23M

RIP LIL PEEP,21 lat,dzieciak jeszcze,ledwo się załapał na legalny zakup alko w Stanach.Wielka szkoda.
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Gusta muzyczne

Postprzez mancipium » 2017-11-18, 07:59

koleś od początku ćpał jak pojebany, wiec trochę się doigrał.

śledziłem go od 1 kawałka na kanale Astari w 2015. wtedy był bezdomny. no i pierwsze zarobione pieniadze z muzyki przebalował i przećpał doprowadzając się do śmierci...
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Gusta muzyczne

Postprzez Dziadek Mróz » 2018-01-19, 18:47

Manson napisał na twitterze,że rozważa przyjęcie Johnego Deppa jako gitarzystę zespołu :-P
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Gusta muzyczne

Postprzez Dziadek Mróz » 2018-04-15, 23:02

W najbliższy Piątek premiera nowej płyty A Perfect Circle,słuchałem ich jezcze w gimnazjum :-P A teraz wracają i jak będzie więcej takich kawałków :

https://www.youtube.com/watch?v=-aOyAvbj2Fg

to będę mega happy ^^
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron