Gusta muzyczne

Dowolne Tematy, ale bez nabijania...

Re: Gusta muzyczne

Postprzez Cozmo » 2014-10-11, 19:37

Przykre to, ale moim zdaniem na krajowym poletku jest tyle dobrych zespolow co pilkarzy w reprze.
All work and no play makes Jack a dull boy.
Cozmo
Bawarczyk
 
Posty: 381
Dołączył(a): 2011-03-27, 21:22
Online: 7d 12h 24m 20s

Re: Gusta muzyczne

Postprzez Krasus » 2014-10-11, 19:40

Dezerter już dawno przebrzmiał, ale Analogsi dają konkretnie czadu :)
Krasus
Bawarczyk
 
Posty: 2205
Wiek: 31
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:01
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Online: 12d 14h 35m 42s

Re: Gusta muzyczne

Postprzez Radosław Lubor » 2014-10-11, 19:43

Akurat jest sporo dobrych piłkarzy w kadrze (tylko drużyny nie ma) więc się zgadza, bo jest sporo dobrych zespołów na krajowym poletku, a nawet masa :D
Oficjalny ::Miłośnik Müllera i Tarcza Guardioli::
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 38
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Gusta muzyczne

Postprzez Cozmo » 2014-10-11, 19:49

Wolalbym grupe wybitnych niz sporo srednich/dobrych :)Juz nawet tacy Holendrzy maja sie czym wiecej pochwalic w lubianych przeze mnie gatunkach muzyki niz Polacy.
All work and no play makes Jack a dull boy.
Cozmo
Bawarczyk
 
Posty: 381
Dołączył(a): 2011-03-27, 21:22
Online: 7d 12h 24m 20s

Re: Gusta muzyczne

Postprzez Radosław Lubor » 2014-10-11, 20:36

Ale w Polsce jest masa świetnych zespołów w wielu gatunkach, tyle... że nie znajdziesz ich na scenie medialnej, tylko na scenie koncertowej, bo polska scena muzyczna jest tak zabawnie podzielona :D Chociaż nie wiem jakie gatunki lubisz.
Oficjalny ::Miłośnik Müllera i Tarcza Guardioli::
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 38
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Odp: Gusta muzyczne

Postprzez jun_or » 2014-10-11, 20:37

Radosław Lubor napisał(a):Ale w Polsce jest masa świetnych zespołów w wielu gatunkach, tyle... że nie znajdziesz ich na scenie medialnej, tylko na scenie koncertowej, bo polska scena muzyczna jest tak zabawnie podzielona :D Chociaż nie wiem jakie gatunki lubisz.

+1

Polska ma bardzo fajne zespoły, tylko nie w mainstreamie
jun_or
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2459
Dołączył(a): 2009-08-07, 08:18
Lokalizacja: inąd
Online: 8d 17h 12m 57s

Re: Gusta muzyczne

Postprzez Cozmo » 2014-10-11, 20:41

W kwestii stoner, psychedelic i hard rocka jest niestety taka bida, az piszczy.
All work and no play makes Jack a dull boy.
Cozmo
Bawarczyk
 
Posty: 381
Dołączył(a): 2011-03-27, 21:22
Online: 7d 12h 24m 20s

Re: Gusta muzyczne

Postprzez Rael » 2014-10-11, 20:43

Krasus napisał(a):Marooned i On An Island nuda i sztampa :mrgreen: To już zaświadcza o całkowitym braku obiektywizmu.


Masz ból dupy, ze ktos krytykuje coś co lubisz :D Płytkie to. Swoje zdanie podtrzymuje - to nuda i sztampa o kilka klas gorsza niż wiele, wcale nie należących do ich absolutnie najlepszych, kawałków Floydów, że już o najwybitniejszych dziełach Rocka Progresywnego nie wspomne.

[ Dodano: 11 paź 2014, o 21:43 ]
jun_or napisał(a):
Radosław Lubor napisał(a):Ale w Polsce jest masa świetnych zespołów w wielu gatunkach, tyle... że nie znajdziesz ich na scenie medialnej, tylko na scenie koncertowej, bo polska scena muzyczna jest tak zabawnie podzielona :D Chociaż nie wiem jakie gatunki lubisz.

+1

Polska ma bardzo fajne zespoły, tylko nie w mainstreamie


W mainstreamie też :P https://www.youtube.com/watch?v=KkVNj4PQ0zU
Rael
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4134
Wiek: 37
Dołączył(a): 2006-06-22, 19:59
Lokalizacja: Tychy
Online: 3d 14h 13m 3s

Re: Gusta muzyczne

Postprzez Krasus » 2014-10-11, 22:23

Rael napisał(a):Masz ból dupy, ze ktos krytykuje coś co lubisz :D Płytkie to. Swoje zdanie podtrzymuje - to nuda i sztampa o kilka klas gorsza niż wiele, wcale nie należących do ich absolutnie najlepszych, kawałków Floydów, że już o najwybitniejszych dziełach Rocka Progresywnego nie wspomne.

Ani jednego konkretnego argumentu, za to wycieczki osobiste i stwierdzenie, że coś jest słabe, bo tak. Internet to wspaniały wynalazek :)
Krasus
Bawarczyk
 
Posty: 2205
Wiek: 31
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:01
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Online: 12d 14h 35m 42s

Re: Gusta muzyczne

Postprzez Rael » 2014-10-11, 22:34

Krasus napisał(a):
Rael napisał(a):Masz ból dupy, ze ktos krytykuje coś co lubisz :D Płytkie to. Swoje zdanie podtrzymuje - to nuda i sztampa o kilka klas gorsza niż wiele, wcale nie należących do ich absolutnie najlepszych, kawałków Floydów, że już o najwybitniejszych dziełach Rocka Progresywnego nie wspomne.

Ani jednego konkretnego argumentu, za to wycieczki osobiste i stwierdzenie, że coś jest słabe, bo tak. Internet to wspaniały wynalazek :)


Lol, mam ci to rospisywac na metrum i notacjeczy co :D? Każdy jakkolwiek ogarniety muzycznie umie ocenic utwór pod względem harmoni, kompozycji itp i porównać go z innym. Już abstrahując od tego - różne są gusta i właściwie móglbym ci marudzic, ze nie podałeś żadnych argumentów, czmu coś jest dobre tylko mówisz, że jest bo tak :D
Rael
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4134
Wiek: 37
Dołączył(a): 2006-06-22, 19:59
Lokalizacja: Tychy
Online: 3d 14h 13m 3s

Re: Gusta muzyczne

Postprzez Krasus » 2014-10-11, 23:00

Rael napisał(a):Każdy jakkolwiek ogarniety muzycznie umie ocenic utwór pod względem harmoni, kompozycji itp i porównać go z innym.

"Nuda i sztampa" to faktycznie ocena harmonii i kompozycji jak cholera :)

Poza tym, co to za zabawa z oceną notacji czy harmonii? Muzyka to nie jest matematyka, żeby porównywać ją do wzoru. Dla przykładu, uwielbiam rocka progresywnego (nie tylko Floydów, ale też bardziej odjechane rzeczy jak VDGG, King Crimson czy krautrockowe dziwactwa), ale dla mnie lepszym utworem zawsze będzie ten, który mocniej trafi do serca, niż ten, który będzie miał więcej wydumanych zmian tempa, bardziej wykręcone metrum czy dłuższą solówkę. Oczywiście jedno drugiego nie wyklucza :)

Mnie Marooned zawsze porusza jak słucham, bo ciężko jest mi się oprzeć tej przepięknie płynącej sobie przez kilka minut gitarze. Jeżeli do ciebie to nie trafia, to wiele tracisz, ale to na szczęście nie mój problem :)
Krasus
Bawarczyk
 
Posty: 2205
Wiek: 31
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:01
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Online: 12d 14h 35m 42s

Re: Gusta muzyczne

Postprzez Rael » 2014-10-11, 23:06

Krasus napisał(a):
Rael napisał(a):Każdy jakkolwiek ogarniety muzycznie umie ocenic utwór pod względem harmoni, kompozycji itp i porównać go z innym.

"Nuda i sztampa" to faktycznie ocena harmonii i kompozycji jak cholera :)

Poza tym, co to za zabawa z oceną notacji czy harmonii? Muzyka to nie jest matematyka, żeby porównywać ją do wzoru. Dla przykładu, uwielbiam rocka progresywnego (nie tylko Floydów, ale też bardziej odjechane rzeczy jak VDGG, King Crimson czy krautrockowe dziwactwa), ale dla mnie lepszym utworem zawsze będzie ten, który mocniej trafi do serca, niż ten, który będzie miał więcej wydumanych zmian tempa, bardziej wykręcone metrum czy dłuższą solówkę. Oczywiście jedno drugiego nie wyklucza :)

Mnie Marooned zawsze porusza jak słucham, bo ciężko jest mi się oprzeć tej przepięknie płynącej sobie przez kilka minut gitarze. Jeżeli do ciebie to nie trafia, to wiele tracisz, ale to na szczęście nie mój problem :)


No własnie - do mnie trafiają ine rzeczy :) (Pewnie wiele tracisz, jeśli do Ciebie nie :P) Takie Pros and Cons of hitch Hiking, o którym pośrednio nie najlepiej się wypowiedziałeś, niesie dla mnie trylion razy więcej emocji i uczuć niż Division Bell. BTW, szacun za znajomość VDGG - mój ukochany zespół ever:) Co najbardziej Ci spasowało?
Rael
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4134
Wiek: 37
Dołączył(a): 2006-06-22, 19:59
Lokalizacja: Tychy
Online: 3d 14h 13m 3s

Re: Gusta muzyczne

Postprzez Krasus » 2014-10-11, 23:23

Rael napisał(a):Takie Pros and Cons of hitch Hiking, o którym pośrednio nie najlepiej się wypowiedziałeś, niesie dla mnie trylion razy więcej emocji i uczuć niż Division Bell.

Bez przesady, fajna płyta, ma swoje momenty (Sexual Religion!), chociaż z tych watersowych rzeczy wyżej na pewno bym postawił The Wall i Amused to Death, i The Final Cut w sumie też. No i jednak brakuje mi tego floydowego powiewu, jaki jest na przykład na Meddle czy Wish You Were Here.

Rael napisał(a):BTW, szacun za znajomość VDGG - mój ukochany zespół ever:) Co najbardziej Ci spasowało?

Od The Least... do Still Life łykam wszystko z opadem szczęki, zwłaszcza te najbardziej depresyjne rzeczy (na przykład Lost). Wielkie płyty. Następne też są fajne, ale te po reaktywacji to już jest dramat i słabizna.
Krasus
Bawarczyk
 
Posty: 2205
Wiek: 31
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:01
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Online: 12d 14h 35m 42s

Re: Gusta muzyczne

Postprzez Cozmo » 2014-10-11, 23:23

Ja wiem, ze to sa tuzy, swietne zespoly i w ogole, ale nie samymi dinozaurami czlowiek zyje :) Mnie samemu strasznie morda sie cieszyla, gdy w tym roku slyszalem swietnie wykonany cover 21st Century Schizoid Man, ale swiat caly czas idzie do przodu, rowniez odnosnie muzyki i od czasu swietnosci w/w zespolow powstaly setki, jesli nie tysiace nowych, mocarnych albumow, nagranych przez zespoly czerpiace nieraz garsciami z klasykow, ale robiace to w godnym stylu i caly czas rozwijace ten gatunek.
All work and no play makes Jack a dull boy.
Cozmo
Bawarczyk
 
Posty: 381
Dołączył(a): 2011-03-27, 21:22
Online: 7d 12h 24m 20s

Re: Gusta muzyczne

Postprzez Rael » 2014-10-11, 23:26

Krasus napisał(a):
Rael napisał(a):Takie Pros and Cons of hitch Hiking, o którym pośrednio nie najlepiej się wypowiedziałeś, niesie dla mnie trylion razy więcej emocji i uczuć niż Division Bell.

Bez przesady, fajna płyta, ma swoje momenty (Sexual Religion!), chociaż z tych watersowych rzeczy wyżej na pewno bym postawił The Wall i Amused to Death, i The Final Cut w sumie też. No i jednak brakuje mi tego floydowego powiewu, jaki jest na przykład na Meddle czy Wish You Were Here.

Rael napisał(a):BTW, szacun za znajomość VDGG - mój ukochany zespół ever:) Co najbardziej Ci spasowało?

Od The Least... do Still Life łykam wszystko z opadem szczęki, zwłaszcza te najbardziej depresyjne rzeczy (na przykład Lost). Wielkie płyty. Następne też są fajne, ale te po reaktywacji to już jest dramat i słabizna.


Nie moge sie zgodzić. Present jest niesamowicie równy (Nutter Alert!), a Trisector broni się (choć nie tylko) samym Over The Hill - genialnym dopełnieniem Childlike's Faith i Childhoods End. Grounding in numbers faktycznie jest słabe:P. A z solową twórczością Hammila z czasów przerwy w działaniu VDGG w latach 70 się zapoznawałeś?
Rael
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4134
Wiek: 37
Dołączył(a): 2006-06-22, 19:59
Lokalizacja: Tychy
Online: 3d 14h 13m 3s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości