Ataki terrorystyczne

Dowolne Tematy, ale bez nabijania...

Re: Ataki terrorystyczne

Postprzez Scholli » 2005-07-15, 00:31

3 wojna swiatowa coraz blizej ...
to by było najwspanialsze co by mogło się przytrafić! jakby arabskie psy (czyt. fantycy-terroryœci) miały odwagę stanšć do prawdziwej wojny to dzielne wojska USA i Rosiji raz-dwa zrobiłby z tym porzšdek i by było po problemie... ale oszywiœcie tak się nigdy nie stanie i nie wiadomo jak długo przyjdzie nam jeszcze oglšdać na CNN krew, œmierć i rozpacz nie majšcych za wiele do powiedzienia w tym œwicie zwykłych ludzi takich jak np. my tutaj... :(
Według mnie ten atak to była kompletna porażka Al-Kaidy
no totalna porażka... nic nawet nie widać było czy fajnie wybuchło, nie było widać ludzi skaczšcych z wież... a ta liczba ofiar? phi?! totalna porażka można było usnšć przed TV, to jusz Biesłan był ciekawszy! <- to był sarkazm, bo nic innego mi do głowy nie przyszło! jak nie udany?! tu nie chodzi ilu ludzików upolowali w tej grze dostaje się punkty za wywołanie strachu, za pokazanie "to jesteœmy my i macie się nas bać! allach jest wielki" czy twoim zdaniem upokożenie, zranienie, zastraszenie, pogršżenie w rozpaczy jedenj z najważniejszych stolic œwiata zachodniego nie jest sukcesem Al-Kaidy?
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: Ataki terrorystyczne

Postprzez olli » 2005-07-15, 09:48

Scholli napisał(a):nie było widać ludzi skaczšcych z wież...

Ja w Londynie ludzi skaczšcych z wież żadnych nie widziałem :lol:
Scholli napisał(a):a ta liczba ofiar? phi?! totalna porażka

50 Zabitych w porównaniu z 2 czy 3 tysišcami w Nowym Jorku to prawie nic :roll:
Scholli napisał(a):można było usnšć przed TV, to jusz Biesłan był ciekawszy!

Nie oglšdam relacji z takich wydarzeń po to żeby sie ekscytowac i nie nudzic, tylko po to żeby sie czegoœ dowiedziec - u ciebie chyba inaczej :?
Scholli napisał(a):tu nie chodzi ilu ludzików upolowali w tej grze dostaje się punkty za wywołanie strachu, za pokazanie "to jesteœmy my i macie się nas bać! allach jest wielki"

Oczywiœcie że nie, ale według mnie ta próba udowodnienia kto tu rzšdzi nie powiodła sie.
Scholli napisał(a):czy twoim zdaniem upokożenie, zranienie, zastraszenie, pogršżenie w rozpaczy jedenj z najważniejszych stolic œwiata zachodniego nie jest sukcesem Al-Kaidy?

Na krótka mete może i tak ale zawsze będe zdania że to kolejny krok do ich zniszczenia - można to ładnie ujšc: Drażnienieniem Lwa :)
olli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1471
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-03, 16:04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Online: 1h 4m 47s

Re: Ataki terrorystyczne

Postprzez haj » 2005-07-15, 10:02

Uderzenie w serce Wielkiej Brytanii, czyli w Londyn to już jest wielki sukces dla terrorystow - i szczycic tym sie beda.

A sukces niewatpliwie osiagnieli. A dlaczego? Widac po reakcji telewizji - tylko przez 3-4 dni o jednym we wiadomosciach sie podawalo, a takie cos tylko panike wzbudza. I co? I efekt jest - ludzie zaczynaja sie bac kazdej siatki pozostaiwonej na ulicy.

Francja zamyka granice - w calej Unii Europejskiej oglosozny alarm, pojawiaja sie "dowcipnisie" ktorym spraiwa frajde zadzwonienie na Policje i powiedzneie "w metrze jest bomba".

Jest jeszcze kilka przykladow - i dlatego tez uwazam ze ten atak powiodl sie w 100%. Nikt teraz nie czuje sie bepziecznie, szczegolnie w metropoliach a zasada terrorystow przede wszystkim jest to, aby sprawic, zeby ludzie sie och bali jak ognia. Udalo sie im to? Tak...

A liczba ofiar nie ma to nic do tego. Czy zginelo by 2 tys. ludzie czy 20 to jest to wielka tragedia dla kazdego narodu. Liczby nie sa wazne - wazne jest to ze najpierw zostala ugodzona Ameryka, pozniej Francja i Hiszpania, teraz Wielka Brytania. Terrorysci sobie poczynaja coraz odwazniej a panika na swiecie rosnie...
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8555
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 42m 17s

Re: Ataki terrorystyczne

Postprzez Scholli » 2005-07-15, 10:10

Nie oglšdam relacji z takich wydarzeń po to żeby sie ekscytowac i nie nudzic, tylko po to żeby sie czegoœ dowiedziec - u ciebie chyba inaczej
no to proponuję jeszcze raz przeczytać ten fragment mojej wypowiedzi do którego to się odnosi i jak to nie pomoże to poszukaj sobie w słowniku co znaczy słowo "sarkazm"...
Oczywiœcie że nie, ale według mnie ta próba udowodnienia kto tu rzšdzi nie powiodła sie.
Na krótka mete może i tak ale zawsze będe zdania że to kolejny krok do ich zniszczenia - można to ładnie ujšc: Drażnienieniem Lwa
no już bardziej nie można podrażnić kogokolwiek bardziej niż to zrobiła Al-Kaida 11.09. i jakoœ do końca im daleko... jeœli chcesz tak wyliczać liczbę ofiar/strat (co nie jest istotne, jak próbowałem ci wyjaœnić, ale widać nie zrozumiałeœ) to jak dal mnie Alkaida wygrała tš bitwę zdecydowanie: liczba zabityc: 50-60 do 0 (bo trudno porównać raczej œmierć kolesia który wysadza się z bombš na plecach z kolesiem co sobie jedzie do pracy) liczba rannych: kilkaset : 0... stolica wielkiej Wielkiej Brytani sparaliżowana, cały œwiat oglšda spektakl strachu... a terroryœci? - kilka osób aresztowanych, a do inspiratorów z samej góry i tak nie dojdš... terroryzmu islamskiego nigdy nie uda się zniszczyć (jedyne rozwišzanie wymordować wszystkich muzułmanów) a zmachy z pewnoœciš nie przyczyniš się do ich osłabienia a wręcz przeciwnie... atak w Londynie był kolejnym udanym atakiem Al-Kaidy - powiedz mi ile razy od czasu tych zamachów w mediach i romowach ludzi padło słowo Al-Kaida? każde jedno pojawienie się tej nazwy jest kolejnym punktem zdobywanym przez Al-Kaidę i o to im chodzi... (jak by chodziło im o liczbę ofiar to mogli to osišgnšć w tak banalny sposób jak chociażby napakowanie do bomb gwoŸdzi czy innych twardych rzeczy)
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: Ataki terrorystyczne

Postprzez olli » 2005-07-15, 18:29

Oczywiœcie po częœci macie całkowitš racje, że takie zamachy powodujš panike (jak dla mnie aż za dużš :roll: ). Jednak powiedz mi jedno - jeœli rzeczywiœcie nie chodzi im o liczbe ofiar, to dlaczego bomb było 6 (podobnież było ich jeszcze więcej, lecz zostały zneutralizowane). Jeœli chodziło by im o wzbudzenie strachu wœród ludzi to podłożyli by jednš. Nikt mi nie wmówi że liczba ofiar nie ma nic do tego :x. Tak samo można patrzec na wojny USA: Wojna w Vietnamie - tysišce zabitych żołnierzy US, operacja nieudana; Wojna w Zatoce Perskiej - liczba zabitych nie przekroczyła 300 - operacja udana. Na pewno takie coœ nie jest idealnym przykładem ale coœ to ma do rzeczy. Jak powiadał Stalin: "Miliony ofiar to statystyki, a jedna to tragedia".
olli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1471
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-03, 16:04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Online: 1h 4m 47s

Re: Ataki terrorystyczne

Postprzez haj » 2005-07-15, 18:42

Jedna - mozna by bylo wmowic ludziom ze to byl wybuch gazu (jak to poczatkowo podawano).

Pare - wiadomo ze to nie usterka, gdyz wszystko w jednym czasie.

Ofiary - pewnie wazne, ale na pewno nie mialo to byc na taka skale jak w Nowym Yorku, bo wiadomo, ze w metrze zginac wiele tysiecy nie moze. Chodzilo o ugodzenie w same serce Wielkiej Brytanii i im to sie w 100% udalo.
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8555
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 42m 17s

Re: Ataki terrorystyczne

Postprzez piotraldinho » 2005-07-15, 19:48

to by było najwspanialsze co by mogło się przytrafić!

Nie . Najwspanialsze co by mogło się przytrafić to by yło jakby muzułmanie się opamiętali i przestali tak nienawidziec innowiercow .
W sumie to masz duża racje , ze by bezproblemowo muzułmanie podczas takiej wojny zostali zniszczeni .
A co do kłotni o to czy ataki terrorystycznie były wygrana czy przegrana terrorysto to czytalem wczoraj w Newsweeku opinie jednego dziennikarza i on wlasnie mowil tam , ze to wlasnie Bush i spolka narazie wygrywa wojne z terrorystami i podawał tam np. argument , ze od czasu WTC nie było w USA ataku terrorystycznego albo ze np. złapano jakiegos tam przywodce (czy kogos liczacego sie) z Al-kaidy . No ja dziekuje bardzo za takie argumenty ale dla mnie nie sa one duze i dla mnie to ewidentnie terrorysci wygrywaja wojne z ,,Zachodem." Mówie to za całym szacunkiem dla tego dziennikarza . Widac prez ze jak terrorysci zaatakuja to zaraz o tym glosno w mediach , ludzie sie boja , panika , strach , łzy w oczach i terrorysci tego wlasnie chca .
Jednak uwazam ze nie powinna sie W.Bryt z Iraku wycofac , ponieważ to już byłoby bardzo duże zwycięstwo terrorystów . I mowie to choc okupacji w Iraku nie popieram .
pzdr
piotraldinho
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1289
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:26
Lokalizacja: Kraków
Online: 0s

Re: Ataki terrorystyczne

Postprzez haj » 2005-07-17, 08:59

Nie dotyczy to bezpoœrednio zamachów w Londynie, ale natknšłem sie na taki oto materiał filmowy:

http://prawda.neostrada.pl/911ips_pl.wmv

Gdy to oglandiecie fasjnie byloby gdybyscie sie podzielili kilkoma spostrzezeniami...
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8555
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 42m 17s

Re: Ataki terrorystyczne

Postprzez Kociol » 2005-07-17, 13:18

haj napisał(a):Nie dotyczy to bezpoœrednio zamachów w Londynie, ale natknšłem sie na taki oto materiał filmowy:

http://prawda.neostrada.pl/911ips_pl.wmv

Gdy to oglandiecie fasjnie byloby gdybyscie sie podzielili kilkoma spostrzezeniami...


Obejrzałem sobie ten film i co mogę powiedzieć. To co zobaczyłem, nie równa sie z informacjami które zostały nam przekazane. Więcej nie chce wypowiedzieć, niech każdy zobaczy sobie ten film. Dla mnie Amerykanie nas okłamali, a kto był odpowiedzialny za te zamachy, sam juz niewiem :x
Kociol
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2343
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:02
Lokalizacja: Knurów
Online: 7m 3s

Poprzednia strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości