Polityka

Dowolne Tematy, ale bez nabijania...

Na która partię oddasz głos w wyborach parlamentarnych 2015?

Ankieta wygasła 2015-10-25, 21:49

PiS
3
15%
PO
1
5%
KORWiN
8
40%
Kukiz 15'
1
5%
Zjednoczona Lewica
1
5%
Nowoczesna
3
15%
PSL
0
Brak głosów
Partia Razem
0
Brak głosów
oddam nieważny głos
1
5%
nie pójdę
2
10%
 
Liczba głosów : 20

Re: Polityka

Postprzez yarpen » 2016-07-24, 19:23

Osobiście nie jestem zaskoczony tym, że dochodzi teraz do serii nie powiązanych z sobą ataków. Gdzieś usłyszałem, że każda masowa strzelanina relacjonowana przez media znacząco zwiększa prawdopodobieństwo kolejnych takich wydarzeń w bliskiej przyszłości, gdyż medialny szał i "wypromowanie" napastnika może aktywować tych którzy już myślą o czymś podobnym.

Najsmutniejsze w całej tej sytuacji jest to jak reagują ludzie i z lewej i z prawej strony sceny politycznej. Wielu wcale nie jest zainteresowanych tragedią która się wydarzyła, ale możliwością wykorzystana tego do swoich celów politycznych. Lewicowe media szukają jakiegokolwiek strzępka informacji aby móc oskarżyć napastnika o prawicowe, konserwatywne czy antyimigranckie poglądy. Najważniejsze aby pokazać że to wreszcie był zamach dokonany z inspiracji innych niż islamistyczne, żeby wyszło na nasze że wszyscy ludzie są źli! Z drugiej strony sceny politycznej dobiega rechot "a nie mówiliśmy" i szczera radość z powodu śmierci wielu osób, bo przecież wyszło na nasze że wpuszczanie setek tysięcy imigrantów podniesie ryzyko zamachów. Nawet jeśli tych dotąd dokonywały głównie osoby z obywatelstwem UE.
yarpen
Bawarczyk
 
Posty: 2305
Wiek: 32
Dołączył(a): 2012-05-20, 00:07
Lokalizacja: Zurych/Ruda Śląska
Online: 23d 20h 29m 56s

Re: Polityka

Postprzez Mars » 2016-07-24, 20:32

yarpen napisał(a):Nawet jeśli tych dotąd dokonywały głównie osoby z obywatelstwem UE


Bo taki proces moze byc długotrwały, kiedyś Ci ludzie nie mieli paszportów ue
VEREINSLIEBE IST MEHR, ALS JUBELN IM ERFOLG. VEREINSLIEBE TRÄGT MAN IM HERZEN - IMMER!!!
Mars
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4282
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-05, 11:34
Lokalizacja: Gliwice
Online: 42d 2h 3m 30s

Re: Polityka

Postprzez tomal125 » 2016-07-24, 20:49

No i kapitał polityczny też sobie można na tym podbudować
tomal125
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:28
Lokalizacja: Wrocław
Online: 17d 11h 39m 43s

Re: Polityka

Postprzez scholli7 » 2016-07-24, 20:55

Ponoć ta kobieta była w ciąży i jest Polką. Masakra, a będzie jeszcze gorzej....
Jak widać rosną wśród Niemców nastroje antyimigranckie, prawie doszło dziś do linczu jak ujęto tego sprawcę. Ludzie w pewnym momencie wyjdą na ulice i wezmą sprawy w swoje ręce
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Re: Polityka

Postprzez yarpen » 2016-07-24, 21:55

Mars napisał(a):Bo taki proces moze byc długotrwały, kiedyś Ci ludzie nie mieli paszportów ue

Nie, mówię o czymś zupełnie innym - poprzednich zamachów dokonywali głównie obywatele krajów UE, którzy tam się urodzili, tam odbierali edukację, tam dorastali. Problemem jest radykalizacja drugiego i trzeciego pokolenia imigrantów, ale to jest trochę bardziej skomplikowany proces i znacznie bardziej niebezpieczny dla nas wszystkich. Internet był zalany komentarzami i memami na temat imigrantów dokonujących zamachów zanim pojawiały się jakiekolwiek informacje. Ciekawie to wyjaśnił dr Kister, już "dawno temu":
https://www.youtube.com/watch?v=2Y5HQoA6jGE
Swoją drogą, bodajże zamachowcy z Brukseli? (już nie pamiętam teraz dokładnie) byli z dobrze sytuowanych rodzin, co także przeczy popularnemu na lewicy sloganowi o tym że wszystkiemu winne są getta i nierówności ekonomiczne w społeczeństwie.
yarpen
Bawarczyk
 
Posty: 2305
Wiek: 32
Dołączył(a): 2012-05-20, 00:07
Lokalizacja: Zurych/Ruda Śląska
Online: 23d 20h 29m 56s

Re: Polityka

Postprzez Mars » 2016-07-26, 15:38

Tak jak pies urodzony w stajni jest koniem ;)
VEREINSLIEBE IST MEHR, ALS JUBELN IM ERFOLG. VEREINSLIEBE TRÄGT MAN IM HERZEN - IMMER!!!
Mars
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4282
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-05, 11:34
Lokalizacja: Gliwice
Online: 42d 2h 3m 30s

Re: Polityka

Postprzez Dziadek Mróz » 2016-12-17, 15:11

Już od jakiegoś czasu nie śledzę tego gówna,ale to co się wczoraj działo,to jest po prostu szczyt błazeństwa.
Widziałem wpis Lisa na twitterze "zamach Stanu,ruszajcie!" coś w tym stylu,jak dla mnie w normalnym kraju gość już powinien siedzieć.W Stanach nikt by się z nim nie patyczkował.Chociaż tutaj bardziej lekarz psychiatra miałby pole do popisu.
Słaby z tego Kaczyńskiego "dyktator".Jak długo jeszcze ta swołocz będzie bezkarna? Trzeba czekać aż serio doprowadzą do tego,że poleje się krew? I to nie tego idioty,tylko zwykłych,zmanipulowanych,głupich ludzi.

Jak do władzy wróci ta sitwa od Lewandowskiego ("UE patrzy na Aleppo,a powinna na Warszawę") Lisa,KOD,PO itd. to dla tego kraju nie będzie już żadnej nadziei i trzeba będzie stąd (cenzura) jak najdalej.Będzie wtedy demokracja pełną gębą,z premierem Petru :mrgreen:

Obrazek

W sumie takiego to nawet szkoda gdziekolwiek wsadzać,niech se biega po wolności :lol: :roll:
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: Polityka

Postprzez mancipium » 2016-12-18, 10:50

To jedz do stanow, Polsk bedzie sie cieszyc.
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Polityka

Postprzez Recit » 2016-12-18, 17:21

Z czego cieszyć? "Elity" mamy takie, że naprawdę odechciewa się chcieć i zgadzam się wypowiedzią Dziadka. Ten żenujący spektakl to ich walka o wpływy, nie nasza.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 9h 37m 17s

Re: Polityka

Postprzez mancipium » 2016-12-18, 18:22

ze pozbędzie się takiego "polaka".

jezeli dla Ciebie sytuacja w której minsiter sprawiedliwosci bez zażenowania podpisuje liste po głosowaniu tym samym popełnia czyn zabroniony nie jest sytuacją, w której powinno zastanowic kto nami rządzi, to ja nie wiem czego WY oczekujecie? ze beda do siebie strzelac? CHociaz czuje, ze to i niebawem nastąpi.
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Polityka

Postprzez Mars » 2016-12-18, 18:28

Takiego syfu jak za po to nigdy nie bedzie :) i zadni kodziarze tego nie zmienią, straszna frustracja fanów tuska
VEREINSLIEBE IST MEHR, ALS JUBELN IM ERFOLG. VEREINSLIEBE TRÄGT MAN IM HERZEN - IMMER!!!
Mars
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4282
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-05, 11:34
Lokalizacja: Gliwice
Online: 42d 2h 3m 30s

Re: Polityka

Postprzez Recit » 2016-12-18, 20:13

Manci, dla mnie syfem jest to, że jesteśmy podzieleni jak nigdy. Cały POPiS-Razem i inne ścierwa mają to chyba za główny cel ustawione. Nie wiem czym to się skończy ale naprawdę obawiam się większego rozlewu krwi.

Obrazek
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 9h 37m 17s

Re: Polityka

Postprzez mancipium » 2016-12-19, 20:30

mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Polityka

Postprzez zuzanna.gas » 2016-12-19, 21:47

O to im chodzi, podzielić ludzi, część będzie nadal ślepo za nimi iść. ahhh sam nie wiem co na ten temat myśleć, dlatego mnie osobiście to http://kglogistyka.pl mnie w tym momencie bardziej interesuje. Potrzebuję pomocy drogowej, bo na motoryzacji to się za bardzo nie znam, więc polityczne problemy są dla mnie na prawdę mało istotne.
Ostatnio edytowano 2017-02-22, 14:50 przez zuzanna.gas, łącznie edytowano 2 razy
zuzanna.gas
Bawarczyk
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2016-12-18, 15:39
Online: 51m 16s

Re: Polityka

Postprzez scholli7 » 2016-12-20, 02:22

Tymczasem doszło do kolejnego zamachu w Niemczech i co więcej celowego zabójstwa ambasadora Rosji w Turcji, czyżby komuś bardzo zależało na celowym pogorszeniu się stosunków na linii Rosja -Turcja?
A u nas bez zmian ludzie dalej łapią pokemony,jeszcze inni protestują przed sejmem zamiast skupić się nad tym co jest naprawdę teraz ważne ( nad zwiększeniem bezpieczeństwa Polaków), a nie przyglądać jak na naszych oczach celowo destabilizuje się Europę.
Dziwnym zbiegiem okoliczności w kolejnym zamachu w Niemczech uczestniczy w tym ciężarówka na polskich szyldach. A sam zamach zorganizowany zostaje akurat prawie przed dzień Świąt Bożego Narodzenia - czasu dla nas chrześcijan - katolików, pomijam już czy praktykujących czy też nie, bardzo wyjątkowego. Otwórzmy oczy póki mamy na to czas i nie szukajmy na siłę tematów zastępczych. Skupmy się na wydarzeniach ważniejszych, które w niedługim czasie i zapewne nas dotkną, bo to tylko kwestia czasu. I nazywajmy rzeczy po imieniu, że był to kolejny zamach :568: !!!
Tak się składa, że pracuję w firmie w której mam styczność z wieloma kierowcami, którzy jeżdżą autocysternami po całym świecie i to z różnymi substancjami chemicznymi, które naprawdę mogą wyrządzić dużą krzywdę. I jedno co Wam powiem, że nie od dziś wiadomo, że zawód kierowcy stał się w ostatnim czasie naprawdę bardzo ale to bardzo niebezpieczny. I tu już nie chodzi mi nawet o te sytuacje Polskich kierowców w Calais, o których dużo ostatnio było w mediach i o których też dużo słyszałem, od kierowców. Ale ogólnie o napady na kierowców w Niemczech, w Belgii, w Hiszpanii i w wielu innych krajach w tym właśnie we Francjii. O tym się już dużo nie mówi Panowie, a sprawa jest bardzo poważna. Kierowcy opowiadają, że kręcąc pauzy kiedy śpią w kabinach spinają się pasami, spinają pasami drzwi, bo wrzucają im gaz, kierowca nie jest wtedy świadomy kiedy go okradną, łojąc laptopy,tablety, gpsy, karty kredytowe, czy inny sprzęt, który przecież wożą ze sobą. Mówią pal licho z tym sprzętem, najważniejsze żeby nic człowiekowi nie zrobili, a jak widać potrafią zrobić i to nie tylko kierowcy, a innym niewinnym ludziom, którzy znaleźli się w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim momencie. Słyszałem nawet o zorganizowanych grupach, które potrafią im np gwizdnąc cały bak ropy, pomimo tego, że firmy przewozowe mają ciągły monitoring, czy wgląd do takiej autocysterny. Gdzie stoi, czy jedzie z jaką prędkością się przemieszcza, czy kiedy tankuje.Takie cysterny przewożą różne chemikalia, paliwa i inne substancje,w tym bardzo niebezpieczne.Jeśli ktoś zna się na tym i miał z tym styczność wie, że o nieszczęście nie trzeba się prosić tym bardziej jeśli ktoś taką autocysternę czy innego tira jeszcze załadowanego uprowadzi jak miało to miejsce ,a którego waga wraz z załadunkiem wynosi blisko 40 ton.
Nasi rządzący powinni się tym zająć, kładąc dużo większy nacisk na przewóz materiałów niebezpiecznych,a przede wszystkim jego większe zabezpieczenie, a nie zajmować się pierdołami typu czy tv może wejść do sejmu czy też nie.
Jedno co mnie cieszy to to, że nie nawpuszczaliśmy tych ciapatych popapraców, nierobów do naszego kraju. Co więcej nie dając im wysokich funduszy socjalnych jak ma to miejsce w Niemczech.... I czy to się niektórym podoba czy też nie jest to zasługa aktualnego rządu.Tyle w temacie.
Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że Ci którzy tu przybyli wcale nie chcą się asymilować, przybyli tu mężczyźni w sile wieku, którzy przyjechali tu po to aby za darmoszkę siedzieć jak wrzud na dupie na poczet podatków Państwa, które ich przyjęło. Jak dla mnie na chłopski rozum powinni walczyć za swoją ojczyznę czyż nie? A oni mają zupełnie inne zamiary, gwałcić nasze kobiety, zabijać niewinnych " niewiernych " ludzi i siać ogólny strach i zamęt.
Tak czy siak nadeszły ciężkie czasy i nie zapowiada się, by miało się poprawić wszystko zmierza w złym kierunku...
Czy wygrywasz czy też nie ja i tak Kocham Cię w sercu moim tylko Bayern jest i na dobre i na złe --> F.C. BAYERN FOREVER NUMBER ONE !!!
scholli7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4898
Wiek: 41
Dołączył(a): 2006-03-04, 20:35
Lokalizacja: Bavaria
Online: 40d 15h 14m 29s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron