Polityka

Dowolne Tematy, ale bez nabijania...

Na która partię oddasz głos w wyborach parlamentarnych 2015?

Ankieta wygasła 2015-10-25, 21:49

PiS
3
15%
PO
1
5%
KORWiN
8
40%
Kukiz 15'
1
5%
Zjednoczona Lewica
1
5%
Nowoczesna
3
15%
PSL
0
Brak głosów
Partia Razem
0
Brak głosów
oddam nieważny głos
1
5%
nie pójdę
2
10%
 
Liczba głosów : 20

Re: Polityka

Postprzez Grzechoo » 2005-08-22, 09:10

Wg mnie nikt z kandydujšcych nie nadaje sie na prezydenta!
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Polityka

Postprzez DamKam » 2005-08-22, 09:14

Grzechoo napisał(a):Wg mnie nikt z kandydujšcych nie nadaje sie na prezydenta!


No to jak nikt z kandydujacych to kto twoim zdaniem ??

Do autorow wczesniejszych postow: nie ma co sie sprzeczac o polityke, to jest brudny temat ktory zawsze prowadzi do klotni miedzy zwolennikami prawicy i lewicy... ale ja proponuje troche milej do siebie podchodzic !!
"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, niepokonanym..."
DamKam
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:45
Online: 0s

Re: Polityka

Postprzez piotraldinho » 2005-08-22, 09:15

U kogo Polska się zadłużała??????????????????

Z informacji , ktore ostatnio przeczytalem we Wprost jest po prostu podane , ze beznadzijne rzady SLD zadłużyly nasz kraj jeszcze bardziej niz Gierek . Tyle moge powiedziec . A u kogo to poszukaj na internecie strony Wprost moze tam bedzie rowniez i to podane ...
Nawiedzony, to ktoœ skrajnie religijny, narzucajšcy wszystkim "swoje œwięte recje". Pan Cimoszewicz jako polityk lewicowy jest za odrębnieniem państwa i religii, więc nie rozumiem jak możesz go nazywać nawiedzonym :|

No dobrze moze zle to napisalem , ale dla mnie Cimoszewicz to jest zwykły krentacz . moze nie ogladales jego przesluchan przed komisja , gdzie widac bylo ze to nie ona z nim walczy tylko on z nia ..
Bo nie skłamał... A na jednej z tych głupich stron była taka o to krótka notka...

Wypełnianie oœwiadczeń nie jest proste - podaje „Rzeczpospolita”. Błędy w oœwiadczeniach popełnili, oprócz Cimoszewicza, m.in. Tusk i Kaczyński. Tusk w oœwiadczeniu z kwietnia 2003 r. wpisał zaniżonš wartoœć nieruchomoœci - zamiast 200 i 100 tys. zł, 20 i 10 tys. zł. A Kaczyński, jako prezydent Warszawy, nie wpisał głównych dochodów - diety, wynagrodzenia poselskiego i pensji prezydenta.
Te błędy nie były raczej przypadkowe! Dlaczego Cimoszewicz jest za takie coœ równany przez opozycję i prawicowe media z ziemiš, a nie mówi się głoœno o podobnych nieœcisłoœciach w zeznaniach Tuska i Kaczyńskiego? Co ciekawe Cimoszewicz potrafi wyjaœnić swojš pomyłkę, jego konkurenci się nie kwapiš do podobnych gestów. Po raz kolejny mamy do czynienia z hipokryzjš prawej sceny politycznej. Przyganiał kocioł garnkowi panowie Kaczor i Donald.

I co?

I to , ze oni sie pomylili a Cimoszewicz celowo kazał usunac z oswiadczenia akcje .
I potem kłamał pod przysięgš ,że to tylko pomyłka .
W œwiecie politycznym Tusk postrzegany jest jak ktoœ, kto wyskoczył jak Filip z konopii. Spytaj swoich rodziców czy ktoœ słyszał o tym wielkim (buhuhahahahha) działaczu opozycyjnym

Filip z konopii ? Nie osmieszaj sie bo Twoje wypowiedzi to widze zenada ... Oczywiscie ze nie byl znany jak np. Wałęsa , ale nie można powedzieć ze nikt o nim nie slyszal . :roll:

Ciekawe , ze odpowiedzailes nic na to , co jest w mojej poprzedniej wypowiedzi po Edit : ... :roll:

EDIT :
Do autorow wczesniejszych postow: nie ma co sie sprzeczac o polityke, to jest brudny temat ktory zawsze prowadzi do klotni miedzy zwolennikami prawicy i lewicy... ale ja proponuje troche milej do siebie podchodzic !!

sory DamKam , nie zauwazylem Twojego postu zanim wyslalem . Dobra , Baymann konczymy to bo to do klotni moze doprowadzic .... W zasadzie to juz doprowadzilo ...
piotraldinho
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1289
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:26
Lokalizacja: Kraków
Online: 0s

Re: Polityka

Postprzez haj » 2005-08-22, 09:20

No to moze glosujmy na Andrzeja Leppera, Macieja Giertycha, a niech premierm zostanie Roman Giertych. Wtedy bysmy mieli zajefajny kraj :lol:
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: Polityka

Postprzez baymann9 » 2005-08-22, 09:35

Za kibixowanie niemieckiej drużynie wywieŸli by nas do jakiœ łagrów :D :D Chociaż nie wiem, czy do tego nie wystarczš sam Kaczyńscy :wink:
baymann9
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2435
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-07, 23:10
Lokalizacja: Zabrze
Online: 65d 19h 44m 56s

Re: Polityka

Postprzez Pereyra » 2005-08-22, 10:17

Ja mam takie pytanie czym sie różni lewica od prawicy,???, , A co do głosowania(jakbym mógł), to na Kaczyńskiego i na jego PiS, a Cimoszewicz to kłamca i komunista.
Pereyra
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 29
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:50
Online: 0s

Re: Polityka

Postprzez Grzechoo » 2005-08-22, 10:25

DamKam napisał(a):
Grzechoo napisał(a):Wg mnie nikt z kandydujšcych nie nadaje sie na prezydenta!


No to jak nikt z kandydujacych to kto twoim zdaniem ??

Do autorow wczesniejszych postow: nie ma co sie sprzeczac o polityke, to jest brudny temat ktory zawsze prowadzi do klotni miedzy zwolennikami prawicy i lewicy... ale ja proponuje troche milej do siebie podchodzic !!


Nie ma pojęcia kto!! Tyle słysze w moim otoczeniu, że politycy sš skorumpowani, że sš złodziejami, tylko kasa im w głowie i w dupie majš dobro narodu, to nie dziw się, że mam takie nastawienie.
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Polityka

Postprzez haj » 2005-08-22, 11:08

Co do Cimoszewicza i Kwasniewskiego (notabene dawni komunisci (aktualni) :wink: ) - wielki wielki minus za ustaw niezgodna z konsytyuacja o gornikach. Widac ze sie zrobi wszysyko abyt miec poprarcie wsrod ludu :roll:

Poza tym lewica rzadzi cztery lata - zadnych pozytywow, prawcia podobnie. SLD i AWS nic nie zdzialaly. Najpierw ustapil AWS, teraz czas na SLD. Moze ktos inni bedzie potrafil cos zrobic?

Przypominam ze PO nie bierze kasy z budzetu panstwa na swoja kampanie jak to robia inni... (przynajmniej tak jakos mi sie obilo o uszy)
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: Polityka

Postprzez baymann9 » 2005-08-22, 12:20

minus za ustaw niezgodna z konsytyuacja

Każdy górnik rozpoczynajšc pracę podpisywał umowę, w której mowa była min. o tym, że po 25 latach przepracowanych pod ziemiš ma prawo przejœć na emeryturę. Co w tym, niezgodnego z konstytucjš. Jesli chcš coœ zmieniac to musi to dotyczyć jedynie nowo przyjętych pracowników.

Mam cie za inteligentnego człowieka, więc dziw mnie taki akt ignorancji z twojej strony... Zdajesz sobie sprawę, jak wyglšda praca górników? 65 letni ryl :| :| Żarty czy kpina? Z resztš "prawo nie działa wstecz". No, ale w naszym kraju zawsze znajdzie się banda krzykaczy, która będzie wstanie lansować każdy nawet najbardziej absurdalny pomysł...
baymann9
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2435
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-07, 23:10
Lokalizacja: Zabrze
Online: 65d 19h 44m 56s

Re: Polityka

Postprzez Lmollu » 2005-08-22, 12:27

Bardzo często górnik w wieku 40 lat już wyglada jak 60-latek. Zaden z nas nie powinien zabierac glosu w tej sprawie, bo nie jest sobie w stanie wyobrazic czym jest praca w kopalni. Dlatego prosze was- nie rozmawiajcie o gornikach, bo moze i sa wsrod nich prostaki, ale wykonuja mordercza prace i maja sluszne zadania. Natomiast to co zrobili w Warszawie to juz druga strona medalu. Tak jak napisal mi kiedys czlowiek z niemieckiego forum Bayernu jak napisalem, ze Polacy nie cierpia Niemcow za wojne: "Wszedzie sa glupi ludzie, w Niemczech, w Polsce. Zawsze w kazdym srodowisku znajda sie glupi ludzie."
Obrazek
Lmollu
Bawarczyk
 
Posty: 1814
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:22
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Polityka

Postprzez baymann9 » 2005-08-22, 12:30

Ale głupi to wg Ciebie Kwaœniewski czy Kaczyński? Bo to ten drugi był przeciwny podpisaniu ustawy.

PS Mogę się mylić... NA pewno albo PO albo PIS było przeciwne. Tak więc Albo Kaczyński albo Tusk.
baymann9
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2435
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-07, 23:10
Lokalizacja: Zabrze
Online: 65d 19h 44m 56s

Re: Polityka

Postprzez Lmollu » 2005-08-22, 12:32

baymann9 napisał(a):Ale głupi to wg Ciebie Kwaœniewski czy Kaczyński? Bo to ten drugi był przeciwny podpisaniu ustawy.

PS Mogę się mylić... NA pewno albo PO albo PIS było przeciwne. Tak więc Albo Kaczyński albo Tusk.


"Głupi ludzie" to ci nachlani gornicy, ktorzy zrobili jadkę w Warszawie... :roll:
Obrazek
Lmollu
Bawarczyk
 
Posty: 1814
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:22
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Polityka

Postprzez haj » 2005-08-22, 12:33

Nie neguje ich ciezkiej i bardzo niebezpieniecznej pracy. To ze ich robota tak wykancza jest oczywiscie prawda. Ale trzeba zauwazyc, iz jest to jednak faworyzowanie jednej z dziedzin pracy, i to jak dla mnie (moze dlatego ze nie mieszkam w miescie gorniczym) za bardzo.

Dla mnie mogloby byc inne rozwiaznie - a tym sposobem panstwo straci ogromne pieniadze, moga wzrosnac podatki, a na emeryture dla grornikow beda pracowac szarzy ludzie, ktorzy nie maja funduszy na oplacanie wszystkich rachunkow itd.
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: Polityka

Postprzez Lmollu » 2005-08-22, 12:34

haj napisał(a):Nie neguje ich ciezkiej i bardzo niebezpieniecznej pracy. To ze ich robota tak wykancza jest oczywiscie prawda. Ale trzeba zauwazyc, iz jest to jednak faworyzowanie jednej z dziedzin pracy, i to jak dla mnie (moze dlatego ze nie mieszkam w miescie gorniczym) za bardzo.

Dla mnie mogloby byc inne rozwiaznie - a tym sposobem panstwo straci ogromne pieniadze, moga wzrosnac podatki, a na emeryture dla grornikow beda pracowac szarzy ludzie, ktorzy nie maja funduszy na oplacanie wszystkich rachunkow itd.


Ale stary ci ludzie nie dozyliby nawet 60 lat! Nabawiliby sie pylicy albo innej choroby zwiazanej z praca w kopalni. Mam wielu kolegow, ktorych rodzice sa gornikami. Zawsze myslalem, ze maja grubo ponad 50 lat, a tu sie okazuje, ze maja po 40 i wygladaja jak wyniszczeni...


We wszystkich krajach gornicy szybciej odchodza na emerytury. To jest po prostu specyficzny zawod i reszta musi to zaakceptowac. To nie jest kogos "widzi mi się". To jest koniecznosc i tyle. Nie ma nad czym polemizowac.
Obrazek
Lmollu
Bawarczyk
 
Posty: 1814
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:22
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Polityka

Postprzez baymann9 » 2005-08-22, 12:36

haj, nie doczytałeœ mojej wypowiedzi. Nikt na tym nie traci bo 25 letnie mowy podpisuje się OD ZAWSZE (tj. 1945). Naturalnie ustawa nakazujšca prace do 65 roku życia (œrdnia zycia "dołowego" wynosi poniżej 60...) byłaby korzystna finansowo. No żaden górnik nie dożyłby emerytury :| Uważasz, że to jest humianitarne?
baymann9
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2435
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-07, 23:10
Lokalizacja: Zabrze
Online: 65d 19h 44m 56s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości