Polityka

Dowolne Tematy, ale bez nabijania...

Na która partię oddasz głos w wyborach parlamentarnych 2015?

Ankieta wygasła 2015-10-25, 21:49

PiS
3
15%
PO
1
5%
KORWiN
8
40%
Kukiz 15'
1
5%
Zjednoczona Lewica
1
5%
Nowoczesna
3
15%
PSL
0
Brak głosów
Partia Razem
0
Brak głosów
oddam nieważny głos
1
5%
nie pójdę
2
10%
 
Liczba głosów : 20

Re: Polityka

Postprzez Scholli » 2005-09-01, 22:41

powiedz mi - kto subiektywnie i obiektywnie najbardziej nadaje się na prezydenta?
subiektywnie - Cimoszewicz, obiektwynie - nie widzę w Polsce takiego człowieka (a przynajmniej nie wiem o jego istnieniu)...

a ja właœnie oglšdałem na Polsacie wywiad Lisa z Tuskiem... do tej pory nie miałem 100% pewnoœci, że ten człowiek jest w sumie bez jasnych i zdecydowanych poglšdów, ale po obejrzeniu tego materiału każdego kto będzie się starał mnie przekononać iż jestem w błędzie zbędę miłym uœmiechem pobłażliwoœci i nie powiem ani słowa, bo to nie ma sensu... to jest rzecz niesamowita żeby polityk był tak bezbarwny jak Tusk, na każde szczegółowe pytanie Lisa odpowiadał albo wymijajšco, albo zchodzšc to liczby mnogiej, siedziałem, słuchałem i nie wiem nic o powodach dla których ten człowiek chce urzędu prezydenckiego :shock: a najgorsze jest to, że ta właœnie nijakoœ (którš charakteryzuje się też inny kandydat-pomyłka - prof. Regliga) da mu sporš, jeœli nie największš liczbę głosów wyborców (i to jest dopiero straszne, aczkolwiek zrozumiałe w pewnym sensie jeœli wzišć pod uwagę, że nie było jeszcze w III RP rzšdu który by nie uwikłał się w jakšœ aferę...) a wiecie co jest najgorsze? ano to, iż jeœli do drugiej tury dostanie się Kaczyński i Tusk to zagłosuję na Tuska, bo wolę bezpoglšdowego Tuska niż człowieka o poglšdach diametrialnie różnišcych się od moich - i dlatego siedzę i płaczę ;-)
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: Polityka

Postprzez Grzechoo » 2005-09-02, 07:59

Ja właœnie tego nie rozumiem.... Religa się wycofuje, to jakim prawem może on "oddać" swoje głosy? Przecież wyborcy i tak zagłosujš na kogo będš chcieli. Może mi ktoœ to wytłumaczyć? :/
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Polityka

Postprzez Scholli » 2005-09-02, 10:41

Ja właœnie tego nie rozumiem.... Religa się wycofuje, to jakim prawem może on "oddać" swoje głosy? Przecież wyborcy i tak zagłosujš na kogo będš chcieli. Może mi ktoœ to wytłumaczyć?
to jest polityka - tu się handluje, targuje, a wkońcu się porozumiewa - ażeby dwie strony się porozumiały każda z nich musi odnieœć jakieœ korzyœci... więc najprawdopodobniej Religa przehandlował swoje poparcie w zamian za jakieœ stanowiska dla ludzi ze swojego sztabu - rzecz doœć normalna w państwie demokratycznym i raczej niezbyt naganna... bo nie oceniam aż tak nisko Tuska i Religi żeby posšdzać ich, że układ ten wykracza poza sprawy polityczne w strefę finansowš... budzi jednakże pewnien niesmak co do motywów które kierowały Religš do startu w tych wyborach, bo pojawia się pytanie czy od poczštku nie był nastawiony (on osobiœcie czy też jego sztab złożony głównie z byłych polityków AWS-u) właœnie na taki manewr przekazania komuœ swgo poparcia w zamian za... coœ...
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: Polityka

Postprzez piotraldinho » 2005-09-02, 12:27

Zbigniew Religa zrezygnował z udziału w wyborach prezydenckich. Jednoczeœnie zapewnił, że będzie popierał kandydata Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska. - Czuję się zaszczycony - skomentował to Tusk.
- Wiem, że nie wygram wyborów prezydenckich - powiedział na specjalnej konferencji prasowej Religa. - Aby uchronić mojš wizję Polski uważam za swój obywatelski obowišzek poprzeć w tych wyborach marszałka Donalda Tuska - dodał. Zaznaczył, że w wielu elementach jego program i program Tuska sš wspólne lub zbliżone. Podkreœlił też, że startu w wyborach nie traktował jako spełnienia osobistych ambicji, ale jako spełnienie obywatelskiego obowišzku.
Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk powiedział w pištek na konferencji prasowej w Warszawie, że czuje się zaszczycony tym, iż prof. Zbigniew Religa zdecydował się poprzeć go w wyborach prezydenckich. Dodał, jest to jeden z najważniejszych dni w jego życiu. - Mam nadzieję, że nie sprawię panu zawodu - dodał Tusk, który uczestniczył z Religš w konferencji prasowej. Chwilę póŸniej zaproponował Relidze objęcie szefostwa w honorowym komitecie wyborczym. Religa się zgodził

I bardzo dobrze :D !!! Po co maja rywalizowac dwaj kandydaci o podobnych pogladach ?! :roll: Religa okazał sie rozsadnym człowiekiem i zrozumiał ze wiekszych szans na wygranie wyborow nie ma dlatego zrezygnował na rzecz Tuska , ktory rowniez bardzo ładnie sie zachował dla pana chirurga oferujac mu szefostwo w komit. wyborczym . To mi sie podoba . Ludzie o podobnych pogladach powinni wspolpracowac :!: :D
pozdrawiam
piotraldinho
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1289
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:26
Lokalizacja: Kraków
Online: 0s

Re: Polityka

Postprzez killy » 2005-09-02, 14:36

Religa wkoncu zrozumial ze jego miejsce jest w szpitalu, napewno on jak i pacjenci najlepiej na tym wyjda
Obrazek
killy
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2181
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra/Wrocław
Online: 2d 22h 25m 47s

Re: Polityka

Postprzez haj » 2005-09-02, 15:43

Im wiecej ogladam TV to dochodze do wniosku, ze Tomasz Nałęcz (ktorego cenilem za obiektywnosc, ale jakos ja ostatnio zgubil) najbardziej szkodzi Cimoszewiczowi (aczkolwiek wcale sie tym nie martwie). Jego wypowiedzi o harakiri Pana Konstantego i inne wymysle powiedzonka sa na poziomie przedszkola i - o ile mnie pamiec nie myli - bylemu marszałkowi sejmu takie wypowiedzi nie powinni przejsc przez usta.
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: Polityka

Postprzez baymann9 » 2005-09-03, 07:37

haj, nie uważasz, że pan Konstanty na to sobie zasłużył? Z reszta po tej "aferze" widac, że Tusk pieniactwem i awanturnictwem chce dorównac Kaczyńskiemu... Kampania wyboracza na bardzo niskiem poziomie- dojechac przeciwnika za wszelkš cenę. Cimoszewicz powoli odzyskuje poparcie. Czekam na zapoawiadane debaty z Donaldem i Lechem...

Co do Religi to wcale nie jest powiedziane, że Tuskowi z jego odejdzie przyjda jakiekolwiek głosy. Elektorat chętny na oddanie głosu na Religę to wcale nie ludzie, którzy wierzyli w jakš tam jego wielka misję (w zasadzie on zawsze wypowiada sie tak jakby sam nie wiedział, czego chce..). Religa mógł cieszyc się poparciem przede wszystkim tych, którzy chceli kogoœ bezpartyjnego bšdŸ darzyli osobista sympatiš pana Zbigniewa. Ludzie ci byc może poczuja się oszukani i w wogóle nie pójda do urn bšdŸ wymysla sobie na przekór kogoœ innego 8) Z resztš wydaje mi się, że tego typy układziki w niejednym czlowieku budzš zniesmaczenie...
baymann9
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2435
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-07, 23:10
Lokalizacja: Zabrze
Online: 65d 20h 33m 24s

Re: Polityka

Postprzez piotraldinho » 2005-09-03, 07:38

http://wiadomosci.onet.pl/1158318,11,1, ... ,item.html
To jak Radio Maryja popiera Kaczyńskiego to on teraz jest chyba glownym faworytem do wygrania wyborow ... Lepsze to anizlei by wygrał Cimoszenko ale o iwlee gorsze gdyby wygrał Tusk :( . Mlowie tak bo wiem ile jest zwolennikow Radia Maryja i jest ich naprawde duza liczba ! Moi znajomi nawet sa :shock: . Choc nie wiem czy popieraja polityczne wydania tegoz radia ale wiem ze jezdza na te coroczne zjazdy itd. :shock: . Bo oni niby tacy pobożni :P .
Z drugiej strony jest tez wielu ktorzy nie popieraja te radio a popieraja Kaczynskiego , moze ubedzie mu od nich troche glosow ... :> .
A atak rydzyka na PO jest nieuzasadniony i dla mnie to jest smieszne co mowi ten ksiezulek :roll: . H*j mu w d... .
Nie zebym jakas nienawisc do ksiezy rozsiewał :P bo wiekoszsc to ja bardzo szanuje ale rydzyka nigdy nie bede szanowac :!: Bo jak ktos sie na polityce nie zna (rydzyk) to nie powinien sie wypowiadac na jej sprawy :roll: .
To jest tylko moja opinia ...
pozdrawiam
piotraldinho
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1289
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:26
Lokalizacja: Kraków
Online: 0s

Re: Polityka

Postprzez haj » 2005-09-03, 08:19

Baymann uwazam, że Nałęcz jako osoba znana, publiczna, wyksztalocna, majaca za soba wysokie stanowiska, powinna wiedziec w jakim tonie wypowiada sie o ludziach w telewizji. Co z tego, ze moze miec racje, skoro przez takie sformulowania nie pokazuje prawdy, tylko cwaniactwo , ktore moze odzwierciedlac sztab wyborczy.

Ja, gdybym byl postronnym czlowiekem, i uslyszal od rzecznika prasowego jednego z kandydatow takie slowa, od razu zamknal bym przed nim swoje drzwi...

Nalecz rozdmuchuje teraz wielka afere, jak na razie nie majac zadnych dowodow na to, ze ktos jest winny. Na razie sa to tylko domysly, ktore trzeba udowodnic - bo bez dowodow jest to tylko oczernianie.

Sprawa Cimoszki zostala umorzona - ok, ale to nie swiadczy o winie ktoregos z innych wyborcow. Niektorzy kieruja sie powiedzieniem: "Najlepsza obrona jest atak". W tym przypadku chyba jest to kompletnie zla taktyka...
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: Polityka

Postprzez piotraldinho » 2005-09-03, 13:18

http://wiadomosci.onet.pl/1158397,11,item.html
Powoli juz trace cierpliwosc do tych bzdur co piep... Nałęcz :roll: . A co ma niby powiedziec Tusk jak ta sprawa go wogole nie dotyczy :shock: ?! Trzeba było sie nie pomylic w oswiadczeniu majatkowym , a nie teraz piep... ze jest sie atakowanym przez prawice . Ja i tak nie wierze , ze towarzysz Cimoszewicz tak po prostu sie pomylil . Bo wtedy by sie okazało ze pomylil sie nie jeden raz :roll: . A prokuratura tez taka do konca niezawisła napewno nie była . Giertych gadał dobrze zeby przeniesc do innej :roll: .
Kiedys uwazalem Nalecza za bardziej nie stronniczego(edit:obiektywnego chcialem napisac) . Teraz sie ostatnio przeistoczyl w cham*a .
pozdrawiam
Ostatnio edytowano 2005-09-03, 17:38 przez piotraldinho, łącznie edytowano 1 raz
piotraldinho
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1289
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:26
Lokalizacja: Kraków
Online: 0s

Re: Polityka

Postprzez Scholli » 2005-09-03, 14:56

Nalecz rozdmuchuje teraz wielka afere, jak na razie nie majac zadnych dowodow na to, ze ktos jest winny. Na razie sa to tylko domysly, ktore trzeba udowodnic - bo bez dowodow jest to tylko oczernianie.
a nie przeszkadzało ci jak pan pułkownik (nawet potym kiedy Cimoszewicz zaprezentował dowody œwiadczšce o oszustwie Jaruckiej) wcišż uparcie twierdził i był œwięcie przekonany w winę Cimoszewicza tylko i wyłšcznie na podstawie twierdzeń kobiety którš sam przed komisję sprowadził? albo to iż politycy prawicowi godzš w jeden z najistotniejszych filarów państwa demokratycznego i państwa prawa jakim jest niezawisłoœć sšdów? mnie to wkażdym razie o wile bardziej razi niż słownictwo Nałęcza, ale widać, że w przypadku ludzi kierujšcych się pustymi sloganami w stylu "komuniœci muszš odejœć" tylko niektóre rzeczy bulwersujš i to akórat te, które im sš na rękę...
Ja i tak nie wierze , ze towarzysz Cimoszewicz tak po prostu sie pomylil . Bo wtedy by sie okazało ze pomylil sie nie jeden raz
twój Tusk też pomylił się tylko raz (gubišc zera i w efekcie popełniajšc błšd o kilkaset tysięcy), jak również tylko raz pomylił się Kaczyński (nie wykazujšc 140tys.) tak więc wszyscy kandydaci z czołówki sondarzy sš oszustami, bo gdyby to były tylko pomyłki to pomylili by się nie jeden raz - no pięknie! ;-)
A prokuratura tez taka do konca niezawisła napewno nie była . Giertych gadał dobrze zeby przeniesc do innej
już pisałem o tym wczeœniej - te oskarżenia sš wymierzone przeciwko demokratycznej Polsce i sš podważeniem zasad zawartch w Konstyucji RP mówišcych o trójpodziale władzy i niezawisłoœci sšdów będšcych gwarantem państwa prawa! gratuluję - przyklaskuj im dalej! tylko wtedy nie atakuj tak okresu PRLu, bo właœnie w tamtym okresie to prokuratorzy wykonywali polecenia aparatu partyjnego - czyli dokładnie to co teraz chciałby zrobić Giertrych...

[ Dodano: 2005-09-03, 16:00 ]
Kiedys uwazalem Nalecza za bardziej nie stronniczego
i dlatego jesteœ zwolennikiem Tuska? tak, to pięknie œwiadczy o polityku - nie jest stronniczy... :D bezstronny to powynien być obestwator sceny politycznej (politolog/dziennikarz) a nie polityk na tejże scenie występujšcy...
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: Polityka

Postprzez haj » 2005-09-03, 19:15

z Toba sie nie da normalnie podyskutowqac, bo od razu przypisujesz kazdemu jakie chore, przez samego siebie wyimaginowane idelogie :roll:

Najpierw przy Ballacku zarzucasz mi "zakochanie sie w pilkarzu" teraz jakies "puste slogany". Opanuj sie - nie wsyzstko wokol Ciebie sie kreci...

Wykorzyastam tu Twoje powiedzenie: Jak sie jest zakochanym bezgranicnzie w pewnym ustroju to tak jest... milosc, jak to powiadaja, jest slepa...

ja koncze bo taka rozmowa nie ma wogole sensu.

PS. Od razu zaznaczam, ze na zaden post w tym temacie z Twojej strony nie odpowiem 8)
Pozdrawiam
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: Polityka

Postprzez Rasenith » 2005-09-03, 20:19

Hmm przeglšdałem trochę ten temat. I doszedłem do jednego wniosku, rozmowy o polityce nigdy nie przynoszš dobrych efektów dla ludzi bioršcych udział w dyskusji. Najlpeiej byłoby zaczšć od tego że mimo wszystko należy szanować poglšdy drugiego człowieka, oczywiœcie każdy ma prawo się z nim nie zgadzać ale musi na odpowiednim poziomie przedstawić swojš argumentację. Hmm sam zastanawiałem się na kogo bym zagłosował gdybym miał prawo wyborcze. Pierwsze odpadły Samoobrona i LPR, dla mnie Liga to parta faszystowska i nacjonalistyczna dlatego odpada, a Samoobrona no cóż zastanówmy się czy w większoœci nie wykształceni ludzie byliby skłonni rzšdzić Polskš. Dalej, Prawo i Sprawiedliwoœć, po rzšdach pana Kaczyńskiego w moim rodzinnym mieœcie Warszawie zraziłem się do niego całkowicie. Za jego kadencji nie została zrealizowana żadna nowa inwestycja, jedyne inwestycje, które zostały ukończone zostały rozpoczete za czasów prezydentury pana prezydenta Piskorskiego. Za czasów Kaczyńskiego w Warszawie nic na dobre się nie zmieniło. Sam mam poglšdy centro lewicowe. O i tutaj jedno wyjasnienie. Nie każdy, który sympatyzuje z lewš stronš jest od razu komunistš. Sš to całkowicie dwa różne bieguny i warto o tym pamiętać. Nie można nazwać przewdniczšcego SLD komuchem, czerwonym itd ponieważ on nigdy nie należał do PZPR i wštpię aby z niš sympatyzował. Faktycznie Sojusz w Polse nie rzšdził dobrze, ale tak samo słabo szło AWSowi i prawicy. Sšdzę że zmiana strony za wiele w kraju nie zmienie. Co do PO i pana Tuska mam co do jego partii pewne podejrzenia, szczególnie zraziły mnie działania pana Rokity, który starał się być jedynym sprawiedliwym. I terac wniosek. Chetnie zagłosowałbym na SDPL niestety ta partia nie ma zbyt wielkich szans na zwycięstwo. W wyborach prezydenckich zagłosowałbym na pana Cimoszewicza mimo ze i nad panem Tuskiem się zastanawiałem. Jak widać specjalnie okreœlony i 'czerwony' nie jestem. Sšdzę że Cimoszewicz aktualnie jest najlepszym kandytatem mimo wszystko. I tu mam nadzieję że koledzy z prawicy z Piotraldinho na czele nie zacznš nazywać mnie bezmózgim idiotš. Ciekawa jest też Partia demokratów, niestety większych szans na dostanie się do sejmu nie ma. A napewno znacznie odcišżyłaby scenę politycznš w Polsce. Œrodek zawsze jest najlepszy.

Pozdrawiam
Rasenith
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 197
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 20:41
Lokalizacja: Dumna Warszawa
Online: 0s

Re: Polityka

Postprzez baymann9 » 2005-09-03, 23:25

Nie ma żadnych watpliwoœci, że "afera Cimoszewicza" była zaplanowana przez PO, a co za tym idzie i Tuska. Jeœli odpowiada wam taki styl polityki, który wg mnie pod moralnym punktem widzenia nie jest w niczym lepszy od potepianych przez wszystkich komunistycznych aparatów SB etc., to nie ropzumiem dlaczego każdy z was jednoczesnie narzeka na "komune" (, o której za pewne nie ma zielonego pojęcia).
baymann9
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2435
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-07, 23:10
Lokalizacja: Zabrze
Online: 65d 20h 33m 24s

Re: Polityka

Postprzez Scholli » 2005-09-04, 01:52

z Toba sie nie da normalnie podyskutowqac, bo od razu przypisujesz kazdemu jakie chore, przez samego siebie wyimaginowane idelogie

Najpierw przy Ballacku zarzucasz mi "zakochanie sie w pilkarzu" teraz jakies "puste slogany". Opanuj sie - nie wsyzstko wokol Ciebie sie kreci...
jeœli ktoœ œledzi tutejszš dyskusję i rozumie o co w tym chodzi to proszę o wyjaœnienie... szczególnie tegoż "Opanuj sie - nie wsyzstko wokol Ciebie sie kreci" z góry dziękuję! (oczywiœcie najbardziej satysfakcjonowała by mnie odpowiedŸ samego autora, ale wedele zapowiedzi nie mogę na niš liczyć...)

Wykorzyastam tu Twoje powiedzenie: Jak sie jest zakochanym bezgranicnzie w pewnym ustroju to tak jest... milosc, jak to powiadaja, jest slepa...
rozumiem, że moim wkładem w to zdanie jest "milosc, jak to powiadaja, jest slepa"? a z tym ustrojem - nie jestem zakochany w żadnym, i nigdzie na tym forum o ile się nie mylę nie wypowiadałem się na temat ustroju właœnie (poza kilkakrotnš negatywnš ocenš komunizmu, PRLu oraz faszyzmu/nazizmu)...
jeœli chciałbyœ wiedzieć, to za najlepszy ustrój uważam demokrację - bo mimo, iż ustroju idealnego nigdy nie było, nie ma i pewnie nie będzie - jest on najlepszš rzeczš na jakš w tej materii człowiek dotej pory wpadł i też właœnie z tego powodu tak bardzo wkurza mnie codzienne oglšdanie w wiadomoœciach i czytanie w gazetach (a propose - polecam wszystkim artykuł w Polityce z tego tygodnia o wyborach - bardzo wyważony tekst pisany przy udziale wielu ekspertów...) jak wyglšda demokracja, a raczej jak kaleczona ona jest, w polskim wydaniu...

w moim poœcie zadałem kilka pytań, przedstawiłem argumenty, poddałem krytyce pewne twierdzenia a w odpowiedzi uzyskałem coœ z czego rozumiem tylko 2 ostatnie akapity... fajnie - tak jak przewidziałem krótko po powstaniu tego tematu - zrobił się nam tutaj drugi sejm, czyli cyrk na wodzie w którym nikt nie umie pływać... a pomyœleć, że kiedyœ zapowiadałem, że nie będę się tutaj wypowiadać... - I'm weak :([shadow=darkred][/shadow][shadow=red][/shadow][shadow=orange][/shadow][shadow=brown][/shadow][shadow=yellow][/shadow][shadow=green][/shadow]

[ Dodano: 2005-09-04, 03:13 ]
jakby ktoœ jeszcze nie wiedział, to jest fajna akcja o nazwie "Kampania kontrolowana" demaskujšca fałszywe twierdzenia pojawiajšce się podczas obecnej kampanii wyborczej, szczegóły -> http://wiadomosci.onet.pl/2713,0,1,,,,4684,katalog.html
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości