Polityka

Dowolne Tematy, ale bez nabijania...

Na która partię oddasz głos w wyborach parlamentarnych 2015?

Ankieta wygasła 2015-10-25, 21:49

PiS
3
15%
PO
1
5%
KORWiN
8
40%
Kukiz 15'
1
5%
Zjednoczona Lewica
1
5%
Nowoczesna
3
15%
PSL
0
Brak głosów
Partia Razem
0
Brak głosów
oddam nieważny głos
1
5%
nie pójdę
2
10%
 
Liczba głosów : 20

Polityka

Postprzez DamKam » 2005-08-20, 16:56

Duzymi krokami zblizaja sie wybory !! W zwiazku z tym mozna by podzielic sie z wszystkimi swoimi opiniami na temat faworytow, kandydatow czy partii politycznych !!
Wiekszosc forumowiczow nie ma jeszcze 18 lat ale moze sie wypowiedziec na kogo by glosowala jakby mogla...
Proponuje pisac w 2 kategoriach:

Wybory Prezydenckie:
Ja juz wiem na kogo bede glosowal !! Od dluzszego czasu jestem zdecydowany ze krzyzyk postawie przy pozycji: Donald Tusk !! Uwazam ze jest to zdecydowanie najlepszy kandydat !! Przekonuje mnie przede wszystkim swoja rozwaga, inteligencja i tym ze jak to sie mowi nie jest "krzykaczem" !! Nigdy nie slyszalem zeby oczernial nasz kraj i obiecywal gruszki na wierzbie !! Poza tym uwazam ze dla kraju bedzie najlepiej jak Prezydent bedzie z parti rzadzacej, a nia bedzie zapewne PO !!
Aktualnie Tusk pnie sie w sondazach i mam nadzieje ze az do samych wyborow bedzie mu towarzyszyc tendencja zwyzkowa !! Ja juz jestem przekonany na kogo bede glosowal, a wy ??

Wybory Parlamentarne:
Bede glosowal na PO !! Moim zdaniem tylko ta partia moze wprowadzic w Polsce lad i porzadek !! Mysle ze jest to partia o najwiekszym potencjale inteligencji ze wszystkich na naszej scenie politycznej !! Lubie rowniez PiS ale uwazam ze oni sa czasem zbyt populistyczni !! Lubia duzo narzekac ale konkretnych wyjsc z naszego bagna tez nie slychac !! Jestem bardzo ciekawy jak wypadnie koalicja PO + PiS... na dzien dzisiejszy nie wyobrazam sobie ich wspolnego rzadzenia gdyz im blizej wyborow tym bardziej widac jak roznia sie poglady tych partii... najwiekszy spor toczy sie przeciez o rzecz najwazniejsza czyli podatki !! Propozycja PO z podatkiem liniowym jest dosc odwazna a nawet ryzykowan ale licze na to ze jak w innych panstwach sie udalo to dlaczego nie mialo by sie udac i u nas ?! A z reszta... gorzej niz teraz byc juz chyba nie moze !!
Ostatnio edytowano 2005-12-19, 15:29 przez DamKam, łącznie edytowano 1 raz
"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, niepokonanym..."
DamKam
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:45
Online: 0s

Re: Polityka

Postprzez Kociol » 2005-08-20, 17:15

Ja sie szerzej na ten temat nie wypowiem, ale głosowałbym na Donalda Tuska oraz Platformę Obywatelskš. A w ogóle ciesze się, że nie mogę jeszcze głosować, ponieważ w Polsce tak naprawdę nie będzie nigdy dobrze, czy będzie ršdzić Tusk czy Kwaœniewski, PO czy SLD.
Kociol
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2343
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:02
Lokalizacja: Knurów
Online: 7m 3s

Re: Polityka

Postprzez killy » 2005-08-20, 17:49

Jarosław Kaczynski i Pis, jedynie oni beda wstanie trzymac caly ten syf krotko za pysk
Obrazek
killy
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2181
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:06
Lokalizacja: Jelenia Góra/Wrocław
Online: 2d 22h 25m 47s

Re: Polityka

Postprzez haj » 2005-08-20, 18:35

Ja podobnie jak DamKam bede za Tuskiem i PO 8)

Uwazam, ze sa to najlepsi ludzie - moze oni cos zmienia?
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: Polityka

Postprzez Scholli » 2005-08-20, 19:19

Cimoszewicz i SLD, bo na przekór większoœci Polaków mam zamiar do końca głosować na jednš opcję politycznš a nie co wybory głosować na inne układy literek... patrzšc na scenę politycznš w Polsce jest ona tak żałosna i wyniszczona, że na dobrš sprawę i tak nie ma większej różnicy czy rzšdzi SLD, PO, PiS czy Samoobrona czy cokolwiek innego co tam się pałęta w okolicach progu i poniżej... jedynš partiš która tak naprawdę mogła by coœ w tym kraju zmienić jest LPR... tylko, że jak oni dojdš do władzy to ja emigruję! ;-)
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: Polityka

Postprzez piotraldinho » 2005-08-20, 19:28

Ja tam dopiero za 4 lata bede mial prawo do glosowania , ale juz troche sobie wyrobiłem o polityce zdanie , jesli tak mozna powiedziec :wink: .
Wybory parlamentarne :
Na pewno jako rozsadny wyborca( :wink: ) głos na zadna lewicowš partie . To sš po prostu nawiedzeni ludzie typu Cimoszewicz , Miller , Kwach itd. Nie głosowałbym również na Samoobrone bo ja nie wiem co taka wieœ może w sejmie dobrego zrobić , a Lepper jedzie na hasłach populistycznych (tak to sie pisze :? ? ) , a gdyby doszedł do władzy to ja nie chce wiedzieć co by się z tym krajem stało :? . LPR ? W niektórych kwestiach się z tš partiš zgadzam . Ale i tak Giertycha za bardzo nie lubie , a jego łojca to wogole (chodzby za sam wyglad :shock: ) . PiS ? Niby rozsšdni ludzie , ale za wszelka cene do władzy chce dojsc Kaczyński . Jak już nawet podobno stara sie o poparcie Radia Maryja :roll: . I nawet z Macierewiczem rozmawiał :roll: .
Jedyna pozadna partia to Platforma Obywatelska ! Lubie Donalda Tuska i Jana Marie Rokite . A , w szczególnoœci tego drugiego , bo jest to ze tak sie wyraze moj ulubiony polityk :lol: . Nie , ze z Krakowa :P , ale dlatego , ze madrze gada . Mysle , ze jak bedzie premierem (choc nie wiadomo , bo cos tam sie mowi ze moze J.K Bielecki :shock: , ale to wtedy bym sie na PiS przerzucił :-P ) to zrobi porzšdek w państwie razem z PO .
wybory prezydenckie :
Oczywiœcie , ze Tusk !!!
Bo na kogo mialbym glosować ??? Na chirurga co wydaje mu sie ze polityk jest ? Z całym szacunkiem dla pana Religii ale on nie sie nie nadaje .
Lepper -> Sie juz o nim wypowiadalem ...
Cimoszewicz -> Nie cierpie go . Nie znioslbym jakby został prezydentem bo byłby tak samo słaby jak Kwach ...
Kaczyński-> Nie , on może i byłby silnym prezydentem , ale jakoœ nie widze dobrej wspólpracy z np. PO (jakby Platforma wygrała wybory) . Na niego to można by jedynie głosować jakby się dostał do II tury z Cimoszewiczem
Najlepszym kandydatem na prezydenta jest Donald Tusk . ,,Człowieka z zasadami" szczeóglnie lubie za to , ze jest osoba z kulturš . A poza tym duzo czytalem o nim we Wprost i tam byly jego poglady przedstawione i sie zgadzam z wiekszoscia . Np. z proponowana ustawa o podatku liniowym 3x 15% . To według mnie bardzo odbry pomysł .
Tak wiec Platforma i Tusk :wink: .
pozdro
Ostatnio edytowano 2005-08-21, 06:38 przez piotraldinho, łącznie edytowano 1 raz
piotraldinho
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1289
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:26
Lokalizacja: Kraków
Online: 0s

Re: Polityka

Postprzez Lmollu » 2005-08-20, 20:09

Ja glosowac nie moge, ale glosuje za matke, ktora nie obchodzi polityka :D

Wiec ja na Tuska glosowal nie bede, bo on wstawal rano do pracy i pracowal fizycznie. Poza tym widzial jak strzelali w stoczni, a w stoczni buduje sie statki, a nie strzela sie :D Poza tym moj ojciec tez wstawal rano do pracy i nie kandyduje, nie wiem czemu :| Tak na powaznie to do Tuska nic nie mam. Oddam glos na niego lub na Cimoszewicza. Na pewno nie na "Hitlera" Kaczynskiego albo Giertycha!!!

Natomiast jesli chodzi o wybory parlamentarne to tutaj glosowal nie bede. To sa ludzie, ktorych nie znam i obojetne czy jest z PO, SLD, LPR czy Samoobrony- moze byc zlodziejem! A ja mam dosc zlodziei w tym kraju.
Obrazek
Lmollu
Bawarczyk
 
Posty: 1814
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:22
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Polityka

Postprzez haj » 2005-08-20, 21:04

Bron Boze Polski od Cimoszewicza! :shock:

na sztos z nim 8)
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: Polityka

Postprzez olli » 2005-08-20, 21:25

Ja podobnie jak reszta popieram PO i Tuska (w sumie on nie jest moim wymarzonym kandydatem, ale kto inny?). Swojš drogš ostatnio jadšc na rowerze widziałem reklamy wyborcze najpierw Kaczyńskiego (na górze), póŸniej Giertycha, a na samym dole te wielkie oczy z Castoramy :lol:
olli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1471
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-03, 16:04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Online: 1h 4m 47s

Re: Polityka

Postprzez Scholli » 2005-08-20, 22:00

haj napisał(a):Bron Boze Polski od Cimoszewicza! :shock:

na sztos z nim 8)
brońcie bogowie Polskę od prawicowych oszołomów i mdłych kompletnie niewyraŸistch politycznie donaldów! 8)

ja bym jednak postulował ażeby w tym temacie ograniczyć się do podania swoich fawortów, ew. krótkiej refleksji n/t sceny politycznej w Polsce, a nie o sprzeczki pomiędzy zwolennikami poszczególnych partii/polityków, bo zaraz zrobi się tu taki syf jak na sali sejmowej - a po co? :|
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: Polityka

Postprzez haj » 2005-08-20, 23:00

Mam nadzieje ze nie pijesz do mnie bo po to dalem "emotikonki" aby zgodnie z nimi potraktowac moja wypowiedz 8)
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: Polityka

Postprzez baymann9 » 2005-08-21, 10:05

JA, podobnie jak Scholli zagłosuję (mój pierwszy raz :lol: )na Cimoszewicza i SLD. Wyznaję lewicowe poglšdy, więc nie pozostał mi żaden inny wybór. Bardzo się boję tego, co się stanie jak juz prawica dojdzie do władzy. jedyna nadzieja w tym, że PiS i PO sie skłóca (a wszystko na to wskazuje) i powstanie rzšd mniejszoœciowy. Największe zagrożenie stanowi Kaczyński. Nawiedzony oszołom (pieotraldinho ty chyba nie wiesz, co to znaczy :| ), aferzysta, po częœci nawet i nazista, przez którego możemy narazić się nawet na polityczna izolację...

Platforma?? Czy wy nie pamiętacie może AWS'u? Rokita był tam wielkš szychš 8) , a jego partia (był nawet ministrem) omal nie doprowadziła państwa do bankructwa :| Potem powstały PO(pulizm) i PiS(uar :lol: ) i ci wszyscy oszusci majš jeszcze czelnoœc mówić o czystych rękach? Z Tuska też jest ciekawy typ. Najodważniejszy student??? Przecież przed założeniem PO nikt o nim nawet nie słyszał :/ Dzisiaj wystarczy powiedziec, że było się w opozycji, a glosy bezmyœlnych ludzi same przychodzš. lmollu ciekawa uwaga z tš praca fizyczna. Tu widac kolejny tani chwyt Donalda (na plakatach chyba wstydzi sie tego imienia, bo sie przechrzcił na Prezydenta Tuska- w zasadzie sie nie dziwię :D ). Pozostaje mi tylko liczyć na mocna opozycje i czekać 4 lata na nastepne wybory, w ktorych nie bedzie juz pewnie ani PO ani PiSu, a tradycji stanie się za doœć i wygra SLD...

[ Dodano: 2005-08-21, 11:11 ]
Jeszcze jedno. www.kaczynskimamalegofiutka.org -> manifest
www.spieprzajdziadu.pl
baymann9
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2433
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-07, 23:10
Lokalizacja: Zabrze
Online: 65d 16h 47m 2s

Re: Polityka

Postprzez Scholli » 2005-08-21, 10:20

Mam nadzieje ze nie pijesz do mnie bo po to dalem "emotikonki" aby zgodnie z nimi potraktowac moja wypowiedz
zauważyłem je, ale mimo wszystko postanowiłem wykorzystać sytuację ażeby spróbować zażegnać narodzeniu się w tym temacie kłótni typu "czy czerwony jest ładnym kolorem" ;-) niech się kłócš politycy, a nie my :D
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: Polityka

Postprzez piotraldinho » 2005-08-22, 07:00

Nawiedzony oszołom (pieotraldinho ty chyba nie wiesz, co to znaczy )

Oczywiscie , ze wiem - :arrow: ktos taki jak Cimoszewicz .
a jego partia (był nawet ministrem) omal nie doprowadziła państwa do bankructwa

Patrz na fakty - nie od dzis wiadomo ze rzady Millera i Belki zadłuzyly kraj jeszcze bardziej niz Gierek ... A nie sadze ze byly lepsze od rzadow AWS .
Potem powstały PO(pulizm) i PiS(uar

Bardzo madrze ... Swiadczy o Twoim IQ .
i ci wszyscy oszusci majš jeszcze czelnoœc mówić o czystych rękach?

No własnie !!! Czemu Cimoszewicz sie nie przyzna , ze sklamal pod przysiega mowiac o swoim oswiadczeniu majatkowym ? A Oleksy to kto jest ? kłamca lustracyjny :| .
Z Tuska też jest ciekawy typ. Najodważniejszy student??? Przecież przed założeniem PO nikt o nim nawet nie słyszał

Moze Ty nie slyszales , ale nie osmieszaj sie człowieku mowiac , ze nikt o nim nie slyszal :roll: . Ale oczywiscie Ty wiesz lepiej :roll: .
Dzisiaj wystarczy powiedziec, że było się w opozycji, a glosy bezmyœlnych ludzi same przychodzš.

Lepeij niech tacy ludzie rzadza , a nizeli komuchy . :roll:
na plakatach chyba wstydzi sie tego imienia, bo sie przechrzcił na Prezydenta Tuska- w zasadzie sie nie dziwię

Szkoda , ze powazniejszy troszke nie jestes :| .

Bardzo madre strony , :roll: , szczegolnie ich nazwy .... :roll:

EDIT :
interia.pl napisał(a):21 powodów, by nie głosować na SLD, przedstawiło wczoraj Młode Centrum, czyli młodzieżówka Demokratów.pl. To odpowiedŸ na ogłoszenie wyborcze władz SLD zawierajšce 21 postulatów Sierpnia '80.
Jak informuje "Gazeta Wyborcza", powody Młodego Centrum to: 1. Józef Oleksy, 2. Krystyna Łybacka, 3. Krzysztof Janik, 4. Jerzy Jaskiernia, 5. Tadeusz Iwiński, 6. Grzegorz Kurczuk, 7. Ryszard Kalisz, 8. Marek Dyduch, 9. Wacław Martyniuk, 10. Jerzy Szmajdziński, 11. Jerzy Wenderlich, 12. Ryszard Hayn, 13. Janusz Krasoń, 14. Ryszard Jarzembowki, 15. Janusz Zemke, 16. Andrzej Nowakowski, 17. Józef Nowicki, 18. Franciszek Potulski, 19. Eugeniusz Czykwin, 20. Eugeniusz Berezowiec i 21. Grażyna Ciemniak.
Wszyscy oni startujš z czołowych list SLD w całym kraju i wszyscy oni œciœle zwišzani byli przez wiele lat z PZPR. Zdaniem lidera Młodego Centrum Pawła Lisiewicza te nazwiska najlepiej pokazujš, że podpisani pod ogłoszeniem szefowie SLD Wojciech Olejniczak i Grzegorz Napieralski nie majš prawa powoływać się na postulaty Sierpnia '80.
"Członkowie SLD nie majš prawa powoływać się na Sierpień '80, bo wstšpili do SLD rzšdzonego przez ludzi, którzy niegdyœ walczyli z "Solidarnoœciš" - przekonuje Lisiewicz.
"Pod ogłoszeniem SLD podpisane sš konkretne osoby ze œcisłego kierownictwa partii, które wygłaszajš swoje poglšdy i majš do tego prawo. A jeœli Młode Centrum nie potrafi zasypać podziałów i myœli o przeszłoœci, a nie o przyszłoœci, to ich problem" - podkreœla na łamach "Gazety Wyborczej" Grzegorz Napieralski, sekretarz generalny SLD.

Co o tym myslicie ? ja mysle ze młodziezowka Demokratów bardzo dobrze zrobiła !!! Jak te oszusty z SLD sie powoluja na Sierpien '80 to ja juz nie wiem . Brak im honoru !!!
piotraldinho
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1289
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:26
Lokalizacja: Kraków
Online: 0s

Re: Polityka

Postprzez baymann9 » 2005-08-22, 08:24

Patrz na fakty - nie od dzis wiadomo ze rzady Millera i Belki zadłuzyly kraj jeszcze bardziej niz Gierek ... A nie sadze ze byly lepsze od rzadow AWS .


U kogo Polska się zadłużała??????????????????

Oczywiscie , ze wiem - ktos taki jak Cimoszewicz .

Nawiedzony, to ktoœ skrajnie religijny, narzucajšcy wszystkim "swoje œwięte recje". Pan Cimoszewicz jako polityk lewicowy jest za odrębnieniem państwa i religii, więc nie rozumiem jak możesz go nazywać nawiedzonym :|

No własnie !!! Czemu Cimoszewicz sie nie przyzna , ze sklamal pod przysiega mowiac o swoim oswiadczeniu majatkowym ? A Oleksy to kto jest ? kłamca lustracyjny .

Bo nie skłamał... A na jednej z tych głupich stron była taka o to krótka notka...
Kod: Zaznacz cały
Wypełnianie oœwiadczeń nie jest proste - podaje „Rzeczpospolita”. Błędy w oœwiadczeniach popełnili, oprócz Cimoszewicza, m.in. Tusk i Kaczyński. Tusk w oœwiadczeniu z kwietnia 2003 r. wpisał zaniżonš wartoœć nieruchomoœci - zamiast 200 i 100 tys. zł, 20 i 10 tys. zł. A Kaczyński, jako prezydent Warszawy, nie wpisał głównych dochodów - diety, wynagrodzenia poselskiego i pensji prezydenta.

Te błędy nie były raczej przypadkowe! Dlaczego Cimoszewicz jest za takie coœ równany przez opozycję i prawicowe media z ziemiš, a nie mówi się głoœno o podobnych nieœcisłoœciach w zeznaniach Tuska i Kaczyńskiego? Co ciekawe Cimoszewicz potrafi wyjaœnić swojš pomyłkę, jego konkurenci się nie kwapiš do podobnych gestów. Po raz kolejny mamy do czynienia z hipokryzjš prawej sceny politycznej. Przyganiał kocioł garnkowi panowie Kaczor i Donald.

I co?

Moze Ty nie slyszales , ale nie osmieszaj sie człowieku mowiac , ze nikt o nim nie slyszal . Ale oczywiscie Ty wiesz lepiej .

W œwiecie politycznym Tusk postrzegany jest jak ktoœ, kto wyskoczył jak Filip z konopii. Spytaj swoich rodziców czy ktoœ słyszał o tym wielkim (buhuhahahahha) działaczu opozycyjnym :|
baymann9
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2433
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-07, 23:10
Lokalizacja: Zabrze
Online: 65d 16h 47m 2s

Następna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron