Motoryzacja

Dowolne Tematy, ale bez nabijania...

Re: Motoryzacja

Postprzez OSZA » 2011-06-15, 19:28

Olszesky napisał(a):budzet to ok. 15 kola na samochod, ze 2 na wymiane wszystkiego co sie zuzywa i jakies bajery typu ladne radyjko itd.
cel numer jeden to civic trzydrzwiowy 6gen. silniczek 1.5 VTEC - 115 koni przy spalaniu w

Zdecydowanie polecam Civica 6 generacji z tym silnikiem- niesamowite auto! Dobrze przyśpiesza, jest wygodne,a do tego może być niesamowicie ekonomiczne.
Ja mam ten model w wersji 5 drzwiowej. Nic się nie psuje-absolutnie nic. Wiadomo tam kilka drobnych napraw przed kupnem,ale przy 12 letnim samochodzie to norma.
Bayern Des Samma Mia
OSZA
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4469
Wiek: 33
Dołączył(a): 2007-06-09, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Online: 6d 5h 1m 45s

Re: Motoryzacja

Postprzez upek » 2011-06-15, 20:21

Ze_Rafaelo napisał(a):
Pizza napisał(a):Ktoś fruwa może (albo ktoś z rodziny / znajomych) Saabem 9-5? Przymierzam się do zakupu i każda opinia będzie cenna.

Problemy z naprawą motorów są w saabach, brak specjalistów. Lepiej kupić te nowsze gdzie są silnik opla nie będzie problemu z obsługą. Chyba że masz pewność co do ksiązki sewisowej i że jest to auto od pierwszego właściciela w innym przypadku odradzam.

w rocznikach 2002 jest na pewno silnik opla. a problem z saabem bedzie zawsze, bo uzytkownicy tego samochodu uwazaja ze tylko wybrani moga sie nim zajac, jakby to byla jakas nieziemska konstrukcja ;) silnik taki jak wszedzie, kazdy dobry mechanik go ogarnia, ale ikeowcy musza do serwisu jechac, bo saab to samochod z dusza, inny niz wszystkie :lol:
A co do Fordów to te po 2000 r są dobre gdyż technologia z Mazdy wzięta (Ford kupił Mazde przecież). Także śmieszne jest mówienie co tam Ford nie ma to jak Mercedes. To są stereotypy są modele Mercedesów od których bym wolał Fiata. Tak samo i VW ma lipne modele jak Polo po 2000 r. Nie patrzyłbym na marke a na konkretny model raczej.
jaka to magiczna technologie ford przejal po mazdzie?
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: Motoryzacja

Postprzez Olszesky » 2011-06-15, 20:34

OSZA napisał(a):
Ja mam ten model w wersji 5 drzwiowej. Nic się nie psuje-absolutnie nic. Wiadomo tam kilka drobnych napraw przed kupnem,ale przy 12 letnim samochodzie to norma.

no, ale twoj model byl robiony w UK, a trzydrzwiowe w japonii.


honda z uk? to tak jak pierogi z brazylii.


przed chwila bylem u ziomka testowac jego e46. co za wozik ;]
Scholli napisał(a):Olszesky zawsze ma rację - nawet jak jej nie ma
Olszesky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3447
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-12-18, 13:03
Online: 5h 8m 9s

Re: Motoryzacja

Postprzez Ze_Rafaelo » 2011-06-16, 10:57

upek napisał(a):jaka to magiczna technologie ford przejal po mazdzie?

To jest słodka tajemnica :) Ford z Mazdą wymieniają się technologiami szczegółów nie znam. Na pewno niezawodność trwałość podzespołów jest lepsza dzięki temu w Fordach. Mazda to czołówka w rankingach niezawodności i jedyną niemiecką firmą która może w tym aspekcie konkurować to Porsche.

[ Dodano: 2011-06-16, 12:09 ]
upek napisał(a):dobry mechanik go ogarnia, ale ikeowcy musza do serwisu jechac

Zacznijmy od tego że dobrych mechaników znających konstrukcje silników zachodnich producentów i po odpowiedniej edukacji nie ma często w autoryzowanych serwisach heheh.
Fc Bayern Simply The Best !!!!
Ze_Rafaelo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1204
Wiek: 38
Dołączył(a): 2008-06-04, 16:30
Lokalizacja: Warszawa
Online: 0s

Re: Motoryzacja

Postprzez Jerome_kibic » 2011-06-16, 12:48

Olszesky napisał(a):
OSZA napisał(a):
Ja mam ten model w wersji 5 drzwiowej. Nic się nie psuje-absolutnie nic. Wiadomo tam kilka drobnych napraw przed kupnem,ale przy 12 letnim samochodzie to norma.

no, ale twoj model byl robiony w UK, a trzydrzwiowe w japonii.
przed chwila bylem u ziomka testowac jego e46. co za wozik ;]

Zapewne właściciel o tym, wie, ale mimo to nie ważne gdzie produkują- liczy się marka. A Honda Civic tej generacji jest zacna- każde nadwozie- fakt, ze te z Anglii bardziej rdzewieją, ale naprawy nie są drogie.
A za 20 tysi+kilka na naprawy i sprawy urzędowe, myślę że znajdziesz w miarę dobrym stanie E46 z podstawowym silnikiem benzynowym czy dieslem.
Jerome_kibic
Bawarczyk
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2010-11-04, 01:47
Online: 0s

Re: Motoryzacja

Postprzez upek » 2011-06-17, 12:03

Olszesky napisał(a): silniczek 1.5 VTEC - 115 koni przy spalaniu w miescie w granicach 8 litrow. zapie.rdala nieziemsko, wiem bo jechalem takim.
:lol: no prosze Cie :lol: moja siostra ma ten model z tym silnikiem ... w zyciu bym nie powiedzial ze to samochod do poswirowania :lol:
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: Motoryzacja

Postprzez Olszesky » 2011-06-17, 13:14

no ja wiem, ze dla ciebie (cenzura) to tylko > 150 km. jak na maly oszczedny samochod bardzo dobrze sie zbiera. no chyba, ze twoja siostra tez ma 4drzwiowe scierwo z anglii.

wiadomo, ze sie nie umywa do jakis potworow, ale w tej cenie (do 10k) nie kupisz fury z lepszym silnikiem.

nie licze bmw 2.5 przerobione na gaz bo to szczyt wiesniactwa.
Scholli napisał(a):Olszesky zawsze ma rację - nawet jak jej nie ma
Olszesky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3447
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-12-18, 13:03
Online: 5h 8m 9s

Re: Motoryzacja

Postprzez zachar » 2011-06-18, 10:15

Olszesky, ja miałem już trochę doświadczeń z różnymi autami, m.in. dłuższy czas jeździłem kią shumą (naprawiałem ją z książką serwisową do mazdy 323, bo to w zasadzie te same auta, różniły się tylko blachami, elektryką i drobnymi szczegółami, ale silnik 1.5 16v to konstrukcja z mazd). Auto przyspieszało ok, bo jest bardzo lekkie, ale prowadzenie pozostawiało wiele do życzenia.

Obecnie mam Vectrę B FL 1.6 16v i jestem zadowolony bo jest oszczędna (7 l benzyny w cyklu mieszanym przy oszczędnej jeździe, obecnie jest zagazowana stagiem z najwyższej półki i jest super oszczędna, ale fakt, że nieco mulasta), ale sporo jeździłem też np. Opelkiem Omegą B 2.0 16v i muszę przyznać, że najlepiej mi się nią jeździło (napęd na tył robi dużą różnicę, jeżeli chodzi o frajdę z jazdy). Fakt, że jest duża i czasem ciężko to zaparkować było i troszkę problem był z tulejkami (vectra ma to samo), ale jak masz oryginalne części (u mnie były jeszcze amortyzatory bilsteina) to popierniczać sobie możesz nawet i 170-180 i nie masz żadnych drgań (przy tej prędkości mazda 323 na zawieszeniu robionym w standardowym polskim warsztacie byłaby już 1,5 metra nad ziemią). Auto GENIALNIE trzyma się w zakrętach. Co do spalania w Omedze - u mnie 9 l benzyny, ale jak jeździł mój ojciec na trasach, to schodził do 7,8 l benzyny i poniżej 10 l gazu. Ale szukaj z silnikiem Ecotec 2.0 16V (nie 2.0i) - 137 KM i jak dla mnie przyspieszał ładnie. Koszty naprawy Omegi? Super, wszędzie pełno używanych części w dobrym stanie, konstrukcja w miarę prosta, sam możesz sporo przy niej naprawić. Mam porównanie do Kii, w której wszystko jest tak poupychane, że konkretne prace nad nią zajmowały mi sporo czasu, a koszt części był wysoki, bo trudno było dostać coś z bitych aut (za zasraną pompkę do spryskiwacza, która psuje się na okrągło chcą 40 zł + przesyłka 10zł). Komfort jazdy omegą nie ma porównania. Auto było robione jako limuzyna i rzeczywiście miejsca w środku ma masę, duże wygodne fotele. W samochodach za tą kasę nie doświadczysz tego. Jej cena spadła, bo Niemiec wolał kupić w tym segmencie limuzynę Mercedesa, BMW czy nawet Audi, bo Opel był zawsze bardziej plebejski ;) Mam kilku znajomych, którzy jeździli Omegami i każdy się zakochuje w tych autach. Polecam z pełną odpowiedzialnością. Jeżeli chcesz serio poszaleć to są i większe silniki 2.5 czy 3.0 6v, a nawet na rynku amerykańskim HEMI 5.7 l :D Ciekawa była też stara kanciasta wersja z silnikami lotusa:
http://www.break.com/usercontent/2007/1 ... ice-203989

Jeżeli kupujesz auto za 15 tys, to przygotuj się, że jeszcze do niego dołożysz. Omegę możesz kupić za 12-13, więc coś Ci jeszcze zostanie na ew. nowe części, poprawki lakiernicze - wiadomo jak to z autami używanymi.

A co do Volvo bo ktoś pytał,to jeździłem trochę Volvo to jeździłem trochę wersją 170 konną z turbiną i napędem na 4 koła (xc70 cross country) i muszę przyznać, ze jak na tatusiowóz to przyspiesza konkretnie, ale jak już Ci się coś zepsuje, to koszty naprawy są nieciekawe. Ojcu mojemu poszła skrzynia kątowa, to nikt nie chce się podjąć naprawy, nawet ASO :D Oferują nową z jakieś 5 tys. zł, więc na volvo uważałbym. No chyba że wiesz od kogo bierzesz.

Pozdro dla tych, którzy przeczytali całego posta
Ostatnio edytowano 2011-06-18, 10:44 przez zachar, łącznie edytowano 1 raz
Diese Tage voller Sonne | Voller Licht, oh FCB | Und die Zeiten großer Siege | Voller Glück, oh FCB | Du warst auf allen hohen Gipfeln | Die Triumphe ungezählt | Diese Tage voller Sonne, FCB
zachar
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 485
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-02-07, 11:29
Online: 0s

Re: Motoryzacja

Postprzez Olszesky » 2011-06-18, 10:26

hehe dzieki za fajny post, ale opel u mnie odpada.

wybieram miedzy beta a civikiem, sklaniajac sie do bety.
Scholli napisał(a):Olszesky zawsze ma rację - nawet jak jej nie ma
Olszesky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3447
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-12-18, 13:03
Online: 5h 8m 9s

Re: Motoryzacja

Postprzez zachar » 2011-06-18, 10:32

Pomijając renomę tej marki (dziwnym trafem, wśród moich znajomych, 6 bmw,pięć trójek i jedna m siódemka, poszły już na żyletki), to nie kupisz za tą kasę niewytłuczonego BMW ;) Obejrzyj i przejedź się Omegą a zobaczysz różnicę. Ale to Ty będziesz jeździł, a nie ja ;)

btw. sam szukałem civica za tą kasę, ale gadałem ze znajomym, który n lat handluje używanymi i powiedział mi, że za taką kasę nie kupisz uczciwie civica, którym będziesz jeździł a nie siedział w warsztacie.
Diese Tage voller Sonne | Voller Licht, oh FCB | Und die Zeiten großer Siege | Voller Glück, oh FCB | Du warst auf allen hohen Gipfeln | Die Triumphe ungezählt | Diese Tage voller Sonne, FCB
zachar
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 485
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-02-07, 11:29
Online: 0s

Re: Motoryzacja

Postprzez Olszesky » 2011-06-18, 10:53

civica 6 nie kupisz? zartujesz chyba. za wiecej niz 15 to conajwyzej nowka teraz pojdzie. a tak w ogole to 6 nie sa tak katowane jak 4 i 5, wiec teoretycznie latwiej znalezc porzadny egzemplarz. ja swoja 5 kupilem 3 lata temu i jedyne co z nia robilem to wymienialem plyny, a troche km nia zrobilem (dwa razy za granice grzalem, raz do chorwacji ponad 1k kilometrow z krotkimi postojami). civiki to wspaniale samochody z genialnymi niezawodnymi silnikami. znam kilkanastu kolesi z civic klubow, typy maja 15-20 letnie fury, nonstop scigaja sie na kresce i jakos nikt nigdy nie narzekal na awaryjnosc tych aut.

siedziec w warsztacie to mozesz kupujac alfe, albo jakiegos francuza, a nie civica made in japan.

z bmw wiadomo, ze problem, ale moj chrzestny mieszka w berlinie i powiedzial, ze do 4k ojro da sie spokojnie wyrwac bete w dobrym stanie. no i jest mechanikiem, wiec obiecal, ze znajdzie mi dobry egzemplarz.
Scholli napisał(a):Olszesky zawsze ma rację - nawet jak jej nie ma
Olszesky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3447
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-12-18, 13:03
Online: 5h 8m 9s

Re: Motoryzacja

Postprzez patbaj » 2011-06-18, 14:38

Wybierz coś z zestawu civic lub mazda 323 - wersja F po roku 2001 w którym był FL:
jeżdziłem nią 1,5 roku teraz jeżdzi moja dziewczyna przez kolejne 1,5 roku, to co w niej zrobiliśmy to łączniki drążka wspomagania 2szt. x 40zł + 60 zł robocizna oraz wymiana rozrządu!

http://otomoto.pl/mazda-323f-okazja-dis ... 53375.html

http://motoallegro.pl/piekna-mazda-323f ... 59096.html

http://otomoto.pl/mazda-323f-iii-exclus ... 54680.html

http://otomoto.pl/mazda-323f-C19252183.html

W beznzynie nie bierz silnika 1,5 bo jak napisał ktoś wyzej on troche za słaby. Za diesla zapłacisz więcej ale jest bezawaryjny i pali 5,5 - 7 l(klima i aytostrada powyzej 150km/h)
jeśli chcesz dawaj na priv napiszę ci wszystko o tym modelu.
patbaj
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1765
Wiek: 40
Dołączył(a): 2008-05-18, 10:23
Lokalizacja: Katy Wrocławskie
Online: 8h 32m 3s

Re: Motoryzacja

Postprzez Olszesky » 2011-06-18, 15:44

hej chlopaki, ale nie prosilem o rady :) mazde ogladalem, samochod nie dla mnie. totalnie bezplciowy. wybor juz dawno podjety szukam bety, nie znajde biore civica.
Scholli napisał(a):Olszesky zawsze ma rację - nawet jak jej nie ma
Olszesky
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 3447
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-12-18, 13:03
Online: 5h 8m 9s

Re: Motoryzacja

Postprzez upek » 2011-06-18, 16:02

zachar napisał(a): ale sporo jeździłem też np. Opelkiem Omegą B 2.0 16v i muszę przyznać, że najlepiej mi się nią jeździło (napęd na tył robi dużą różnicę, jeżeli chodzi o frajdę z jazdy).
zgadzam sie, bardzo przyjemny samochod :)

olszesky, z bety na pewno bedziesz zadowolony, kuzyn sobie rok temu kupil i mowi ze teraz tylko bmw bedzie kupowal, bo mu sie swietnie tym jezdzi. dynamiczny, bardzo dobrze sie trzyma drogi, komfortowy i nie pali wcale zbyt duzo.
i zgadzam sie rowniez co do mazdy, ze ten samochod nie ma w sobie nic szczegolnego, jest naprawde totalnie bezplciowy ;)
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: Motoryzacja

Postprzez patbaj » 2011-06-18, 17:01

Olszesky napisał(a):mazde ogladalem, samochod nie dla mnie. totalnie bezplciowy

co masz na myśli?
kształt hatchbacka jest bardzo praktyczny, dzielona i przesuwana w przód i tył kanapa (w 2001 roku to bylo coś w standardzie) przestronność rodem z klasy wyzszej (w 2001 roku oczywiście, bo zbudowana była na platformie większego modelu 626), w dieslu webasto - ogrzewanie postojowe w opcji nagrzewania silnika i wnętrza (w zimie gdy inni drapią szyby ty wsiadasz i jedziesz...)
trochę stary wygląd radia (ale to pewnie do wymiany i tak), klima po 2001 roku praktycznie w 90% modeli, silnik diesla 101 km nawet fajnie przyspiesza

no i jaka podstawa do tunningu...

Obrazek
Obrazek
Obrazek

gdzie tu brak płci?
troche za krótko jeździłeś...
ale civic też porządny, żeby nie było.

A jak chcesz auto któremu charakteru nie brak, a które moze sprawdzić Twój charakter to kup roadstera mx-5 146 km i napęd na tył...
patbaj
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1765
Wiek: 40
Dołączył(a): 2008-05-18, 10:23
Lokalizacja: Katy Wrocławskie
Online: 8h 32m 3s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości