Motoryzacja

Dowolne Tematy, ale bez nabijania...

Re: Motoryzacja

Postprzez haj » 2006-05-21, 08:04

Ja też się cosik pochwalę ;)

Na współkę z bratem sprowadziłem z Niemiec Hode Civic ;) Poniżej zdjęcia tego samochodziku (oczywiście nie tego co mam bo jeszcze nie zrobiłem fotek, ale identycznego)

http://photos.allegro.pl/photos/400x300 ... 05021037_2
http://photos.allegro.pl/photos/400x300 ... 05021037_3

Na szczęscie posiadał on w cenie nawet ładne felgi, także będzie to ładniej wyglądało niż tutaj ;) jakiś nawiedzony szwab naładował sporo elektryki do samochodu, ale mi się najbardziej podoba to, że walnął do środka sporotwe siedzenia, "manteki" gazu i drążek od skrzyni biegów, także wygląda to nawet fajnie 8)

Poza tym będzie chciał się zaopatrzyć w coś takiego:
http://allegro.pl/item104067068_magnety ... pzmot.html

Myślę, że super sprawa ;)
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: Motoryzacja

Postprzez Adams » 2006-05-21, 09:10

Poza tym będzie chciał się zaopatrzyć w coś takiego:
http://allegro.pl/item104067068_magnety ... pzmot.html

Myślę, że super sprawa


Haj, też myślałem o zakupie takiego magnetyzera i postanowiłem poradzić się kilku mechaników. Ich opinia była jedna i ta sama-Zapomnij.
Trochę się zraziłem do tego i na razie odpuściłem sobie ten zakup. Zbieram na radyjko ;)
Adams
Redaktor
Avatar użytkownika
 
Posty: 1822
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-07, 09:01
Lokalizacja: Katowice
Online: 3h 28m 18s

Re: Motoryzacja

Postprzez haj » 2006-05-21, 09:19

Wiesz czytając opinie ludzi którzy to zakupili jestem jak na razie "za" ;)

Poza tym z tego co napisali mają atest automobilklubu więc raczej złe to nie jest ;)

No ale jeszcze się zorientuje co i jak 8)
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: Motoryzacja

Postprzez emem » 2006-05-21, 10:01

Rewelacja, Honda Civic też mi się podoba, Haj możesz zdradzić rocznik i cenę? :twisted:

Nie mam pojęcia co do magnetyzerów ale wiem, że zamontowanie strumienicy na pewno daje dobre efekty. Mój szwagier jest dobrym mechanikiem i sam ma to w swoim aucie. Aha i też można takie coś na allegro zamówić :wink:
"Wir sind Bayern, wir gewinnen."

Obrazek
emem
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1163
Wiek: 39
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:05
Lokalizacja: Wejherowo
Online: 19m 48s

Re: Motoryzacja

Postprzez haj » 2006-05-21, 10:30

Rocznik 95, a cena to 1 650 euro ;)

Mi przede wszystkim przydaloby się takie cacko jak ten magnetyzer, gdyż podobno zmniejsza zużycie paliwa, ale jak mówią, trzeba przejechać około 3 000 km aby zaczęło to spełniać swoją rolę ;)
Scholli napisał(a):haja trzeba słuchać


I may not be always right, but I'M NEVER EVER WRONG!
haj
Redaktor Naczelny
Avatar użytkownika
 
Posty: 8554
Wiek: 37
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:16
Lokalizacja: Warszawa
Online: 19h 40m 23s

Re: Motoryzacja

Postprzez upek » 2006-05-21, 11:42

łohohohohoł dwie godziny mnie nie bylo a tu sie konwersacja jakich malo rozwinela :lol: wiec skomentowac musze ;) co do Hondy - fajna ;) ale jakos szczerze powiem mnie to auto nie przekonuje ;) choc to kwestia gustu :)
magnetyzery ? hmmm i tu ciezko powiedziec ;) bo patrzac na opinie innych to fajnie ale z drugiej strony budzi sie we mnie pewna obawa, jesli to cacko jest takie genialne to czemu nie jest o tym glosno ? hmmm i ta cena, 59 zl jak dla mnie troszke malo ;) za malo jak na taki wynalazek. Aczkolwiek ;) Haj jak zakupisz taki sprzet i bedzie porzadnie dzialal to oczywiscie pochwalisz sie na forum i tez sobie cos takiego zakupie do mojego Audi Coupe :690:
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: Motoryzacja

Postprzez DamKam » 2006-05-21, 12:09

Ja w tym tygodniu zapisałem się na prawko więc myślę, że za rok/może dwa pozyskam jakieś skromne autko :!: Ale do tego jeszcze daleka droga :wink:
"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, niepokonanym..."
DamKam
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:45
Online: 0s

Re: Motoryzacja

Postprzez Simin » 2006-05-21, 12:43

Haj, też myślałem o zakupie takiego magnetyzera i postanowiłem poradzić się kilku mechaników. Ich opinia była jedna i ta sama-Zapomnij.

A ja sie pytalem mojego mechanika - cudotworcy + 2 gosci z jego rodziny (tez mechanikow) i wszyscy sa na tak - pod warunkiem, ze to sa sprawdzone i 'drozsze' magnetyzery - wlasnie takie jak Haj pokazal, albo nawet troche drozsze - tansze takie za 15-20 zl sztuka to chlam, ktory Ci zniszczy samochod!!
Nie mam pojęcia co do magnetyzerów ale wiem, że zamontowanie strumienicy na pewno daje dobre efekty. Mój szwagier jest dobrym mechanikiem i sam ma to w swoim aucie.

Z tego co sie orientuje, to strumienica jest ekwiwalentem tlumika srodkowego montowanego przy furach, wiec nie ma to nic wspolnego ze zuzyciem paliwa!! :wink: - jest to raczej pewne info, ktore posiadam, bo sam nawet mysle nad zakupem strumienicy - daje ona charakterystyczny pomruk sportowego silnika :)
Rocznik 95, a cena to 1 650 euro

Dobra cena jak na ten rocznik! :mrgreen: napisz co ma za 'bebechy' to Ci powiem czy rewelacyjna czy po prostu dobra - cos wiem, bo kumpel ma wlasnie taka elegancko zrobiona czarna - tylko kurde zapomnialem rocznika, ale wiem, ze dal za nia rok temu 10 klockow i byla to wysmienita cena... takze powiedzmy te 6,500 co Ty dales to juz wogole jest rewelacja...
co do Hondy - fajna ale jakos szczerze powiem mnie to auto nie przekonuje choc to kwestia gustu
Swietne autko - kumpel go zyluje na maxa i jezdzi nie male dystanse np. byl w Danii :lol: i narazie BEZAWARYJNE! Gratuluje zakupu Haj, ale napisz jeszcze co tam ma w srodku twoj egzemplarz i jakiego koloru itp. itd.
mmm i ta cena, 59 zl jak dla mnie troszke malo za malo jak na taki wynalazek.
hehe bo tego trzeba kupic conajmniej 4 sztuki - najlepiej 10 sztuk mowili mechanicy, zeby odczuc roznice... bo jak kupisz 2 (nieparystych chyba sie wogole nie montuje, choc widze, ze wiarta licutuje na tej aukcji po 1 szt. tez - sam juz nie wiem - tak slyszalem!) to masz oszczednosc paliwa w granicach 0,2-0,5 litra na setke, wiec hmm... raczej sie to nie oplaca przy malej ilosci sztuk!
Obrazek

"Mamy zbyt mało dziadów w drużynie, a zbyt dużo grzecznych chłopców." - Mark Van Bommel
Simin
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1521
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-06, 22:45
Lokalizacja: Poznań
Online: 0s

Re: Motoryzacja

Postprzez upek » 2006-05-21, 12:51

Simin napisał(a): hehe bo tego trzeba kupic conajmniej 4 sztuki - najlepiej 10 sztuk mowili mechanicy, zeby odczuc roznice... bo jak kupisz 2 (nieparystych chyba sie wogole nie montuje, choc widze, ze wiarta licutuje na tej aukcji po 1 szt. tez - sam juz nie wiem - tak slyszalem!) to masz oszczednosc paliwa w granicach 0,2-0,5 litra na setke, wiec hmm... raczej sie to nie oplaca przy malej ilosci sztuk!

no nawet nie wiedzialem ;)
gadalem z tata na ten temat i powiedzial ze to moze byc cos takiego jak z magnesami na liczniki wody czy gazu, przez pewnien czas rzeczywiscie zwalniaja prace licznika a potem zaczynaja swirowac ... wiec nie wiem, ja jakos nieufny jestem ;) ale .... < zawsze jest jakies "ale" ;) > jesli u Was sie sprawdzi to fajnie ;)
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: Motoryzacja

Postprzez Simin » 2006-05-21, 13:02

no nawet nie wiedzialem
gadalem z tata na ten temat i powiedzial ze to moze byc cos takiego jak z magnesami na liczniki wody czy gazu, przez pewnien czas rzeczywiscie zwalniaja prace licznika a potem zaczynaja swirowac ... wiec nie wiem, ja jakos nieufny jestem ale .... < zawsze jest jakies "ale" > jesli u Was sie sprawdzi to fajnie

Wiesz co - mechanicy mi tlumaczyli + inny koles obcykany w tych sprawach, ze to dziala na takiej zasadzie:
w paliwie, jak we wszystkich cialach na ziemi wystepuja czasteczki - sa one jednak jak w wiekszosci cieczy luzno porozmieszczane, wiec nigdy nie zdarza sie, zebys spalil caly ich ladunek energetyczny - zadaniem magnetyzerow jest 'ukladanie' ich w ten sposob, by spalalo sie cale paliwo - a co za tym idzie - mozesz mniej wlac do baku i miec taki sam efekt jakbys wlal wiecej :P tzn. np. zamiast 10 litrow na setke bedzie Ci pali 7,5!! No to juz jesdnak jakas roznica jest - nie ma co gadac! 10 zl na setke w kieszeni np., monza przeznaczyc na 3 piwka :P
A tak wogole to ja mam gaz zamontowany i mi akurat takie magnetyzery sa juz srednio potrzebne, bo bene uzywam raczej okazjonalnie... gaz mam za 1,99zl :lol: :mrgreen: a wy musicie jezdzic na benie po 4,30-4,40 (:lol:)
Ale ok - jezeli ktos nie chce tracic mocy (gaz i instalacja gazowa niewatpliwie ja bierze) to by oszczedzic - magnetyzery sa odpowiednio opcja!! Ja jestem za ogolnie...
Pozdro
P.S. Upek chciales, zeby sie dyskusja rozkrecila, to sie rozkrecila na dobre :) i zdaje sie, ze jest jedna z najlepiej rozwijajacych sie i najbardziej perspektywicznie rozwijajacych sie na forum :) :mrgreen:
Obrazek

"Mamy zbyt mało dziadów w drużynie, a zbyt dużo grzecznych chłopców." - Mark Van Bommel
Simin
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1521
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-06, 22:45
Lokalizacja: Poznań
Online: 0s

Re: Motoryzacja

Postprzez upek » 2006-05-21, 13:09

Simin napisał(a):P.S. Upek chciales, zeby sie dyskusja rozkrecila, to sie rozkrecila na dobre :) i zdaje sie, ze jest jedna z najlepiej rozwijajacych sie i najbardziej perspektywicznie rozwijajacych sie na forum :) :mrgreen:

8) 8) heheh i bardzo dobrze :D :D :D
Simin dzieki za wykladzik ;) mozna powiedziec ze jestem juz madrzejszy 8) i po co komu szkola ? :D ehehehe. Ja NA RAZIE takiego problemu ze spalaniami nie mam ;) bo nie mam samochodu ale za niedlugo trzeba bedzie cos kupic wiec wtedy bede myslal. :)
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: Motoryzacja

Postprzez Adams » 2006-05-21, 20:29

Mam banalne pytanie, które niezwykle mnie nurtuje :D
Dlaczego na Golfa 2 mówi się Mk2 ??:D:D
Adams
Redaktor
Avatar użytkownika
 
Posty: 1822
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-07, 09:01
Lokalizacja: Katowice
Online: 3h 28m 18s

Re: Motoryzacja

Postprzez upek » 2006-05-22, 20:12

Adams napisał(a):Mam banalne pytanie, które niezwykle mnie nurtuje :D
Dlaczego na Golfa 2 mówi się Mk2 ??:D:D

to jest oznaczenie fabryczne ;) tak jak na przyklad Passat B5 ;) na 95% ;) ktos moze potwierdzic ?
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: Motoryzacja

Postprzez Simin » 2006-05-23, 00:24

Mam banalne pytanie, które niezwykle mnie nurtuje
Dlaczego na Golfa 2 mówi się Mk2

A nawet sie nad tym nie zastanawialem - przyjalem to jako pewnik :wink: Ale faktycznie tak sie go okresla - bycmoze to uzytkownicy wymysluli :P a bycmoze tak jak prawi Upek - jest to oznaczenie fabryczne...
Ale generalnie dobre pytanko :lol:
Obrazek

"Mamy zbyt mało dziadów w drużynie, a zbyt dużo grzecznych chłopców." - Mark Van Bommel
Simin
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1521
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-06, 22:45
Lokalizacja: Poznań
Online: 0s

Re: Motoryzacja

Postprzez Adams » 2006-05-23, 08:59

Simin napisał(a):
Mam banalne pytanie, które niezwykle mnie nurtuje
Dlaczego na Golfa 2 mówi się Mk2

A nawet sie nad tym nie zastanawialem - przyjalem to jako pewnik :wink: Ale faktycznie tak sie go okresla - bycmoze to uzytkownicy wymysluli :P a bycmoze tak jak prawi Upek - jest to oznaczenie fabryczne...
Ale generalnie dobre pytanko :lol:

:lol: :lol: :lol: Kojarzy mi się z Mortal Kombat :lol: :lol: :lol:
Adams
Redaktor
Avatar użytkownika
 
Posty: 1822
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-07, 09:01
Lokalizacja: Katowice
Online: 3h 28m 18s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości