Motoryzacja

Dowolne Tematy, ale bez nabijania...

Re: Motoryzacja

Postprzez OSZA » 2013-10-18, 09:20

audia4 napisał(a):To ja mam panowie pytanie ;D

Na wiosnę będę się rozglądał za jakimś autem w kwocie 7-8k do dojeżdżania do pracy(ok. 80-90km dziennie).

Macie coś fajnego do polecenia w tych cenach.


UU,to kawal drogi :wink:

A jakie konkretnie wymagania?
-Nadwozie
-Rodzaj silnika
-Wielkosc pojazdu
-Niezbedne wyposazenie

Moim zdaniem powinienes poszukac: Auta 4/5 drzwiowego( praktyczniejszy) a z wyposazenia niezbedne beda: Centralny zamek(mile widziany obslugiwany z pilota), wspomaganie kierownicy, obrotomierz, ABS, poduszka powietrzna kierowcy(mile widziana pasazera), regulowana kierownica, elektryczne szyby( z tylu moga byc korbki) oraz... klimatyzacja- wbrew pozorom jest to baaardzo wazne wyposazenie.

Jak duzo jezdzisz w trasie- PB+LPG bedzie najlepszym rozwiazaniem.

W takiej kwocie mozesz miec 10-11 letni samochod kompaktowy, a jak dolozysz z 1-1,5 tys zł to duże auto klasy średniej np. Toyota Avensis czy Honda Accord( genialny silnik 1,8 VTEC, niestety paliwozerny i niezbyt chetny do wspolpracy z LPG).

Na przebieg nie patrzymy- to sa tylko takie cyferki :wink:

I pamietaj,zeby jeszcze tak z 1-1,5 tys zł miec na niezbedne "naprawy" po zakupie: wymiana plynow i filtrow, jakies naprawy w zawieszeniu czy rozrzad(jezeli napedzany na pasku).

Staraj sie tez szukac aut z polskich salonow, nie sprowadzonych.

I nie patrz na konkretne modele- w tej kategorii cenowej liczy sie TYLKO STAN TECHNICZNY. Nawet najlepsza Honda czy Toyota moze byc zajezdzonym gratem, a auta o gorszej reputacji takie jak Fiat czy Peugeot moga byc zadbanym autem, do ktorego nie bedziesz czesto zagladal.
Bayern Des Samma Mia
OSZA
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4469
Wiek: 33
Dołączył(a): 2007-06-09, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Online: 6d 5h 1m 45s

Re: Motoryzacja

Postprzez mancipium » 2013-10-18, 09:27

na klimatyzacje bym sie nie porywal - droga w utrzymaniu jak ma byc sprawna i zdrowa. jezeli audia nie musi jezdzic latem w garniaku do pracy / badz moze sie przebrac w pracy kompletnie zbednywydatek - wiem z autopsji.
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Motoryzacja

Postprzez audia4 » 2013-10-18, 09:31

No ok. 35km w trasie + 5km po mieście w jedną stronę.

Najbardziej jestem nastawiony na jakieś hatchbacki. Ogólnie spoko podobają mi się alfa romeo 147(tylko każdy co innego o nim mówi), Set Ibiza II FL też by mogło być, ewentualnie wyżej wspomniana a3.

Z wyposażenia to na pewno klima, centralny, wspomaganie.

[ Dodano: 2013-10-18, 10:33 ]
mancipium napisał(a):na klimatyzacje bym sie nie porywal - droga w utrzymaniu jak ma byc sprawna i zdrowa. jezeli audia nie musi jezdzic latem w garniaku do pracy / badz moze sie przebrac w pracy kompletnie zbednywydatek - wiem z autopsji.


Nie muszę w garniaku, ale zawsze to lepszy komfort jazdy.

Co do kwoty do przeznaczenia, może ona wzrosnąć o te 1-3k. Jest to dość prawdopodobne jak będzie podwyższka w robocie ;D
Obrazek
audia4
Administrator
Avatar użytkownika
 
Posty: 4129
Wiek: 31
Dołączył(a): 2006-02-25, 12:56
Lokalizacja: Kolbuszowa
Online: 30d 2h 21m 58s

Re: Motoryzacja

Postprzez OSZA » 2013-10-18, 09:45

mancipium napisał(a):na klimatyzacje bym sie nie porywal - droga w utrzymaniu jak ma byc sprawna i zdrowa. jezeli audia nie musi jezdzic latem w garniaku do pracy / badz moze sie przebrac w pracy kompletnie zbednywydatek - wiem z autopsji.


Ja uzywam klimatyzacji w drugim swoim aucie-nigdy nie mialem problemow z jakims nabijaniem,odgrzybianiem czy tym,ze to ustrojstwo nie dzialalo. Ja mam i bardzo sobie chwale.

Co do zuzycia paliwa- wzrasta o jakies minimalne 0,5L na 100km. Klimatyzacja nie tylko chlodzi, ale takze swietnie pomaga w odparowaniu szyb i wiele innych. Ja klimatyzacje polecam zawsze i wszedzie.

Co do Alfy 147- ona ma taki wiek,ze awaryjnosc podobna do reszty aut :wink: Tylko zawieszenie ma gorsze na polskie drogi.
Bayern Des Samma Mia
OSZA
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4469
Wiek: 33
Dołączył(a): 2007-06-09, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Online: 6d 5h 1m 45s

Re: Motoryzacja

Postprzez zonk » 2013-10-18, 09:53

Seat, Audi , VW , Skoda chyba to prawie to samo podobne pozespoly plyty etc...

Audi A3
miala moja zona 4 lata i moja mama ma chyba juz z 5laat i jestem pod wrazeniem tego auta spalanie dosc dobre ( diesel ) pakowne auto na wyjazdy dlasze czy w wieksza liczbe osob ( bagaznik dosc duzy jak na auto 3 drzwiowe, malo sie psulo jedyne podstawowe wymainy tarcze,klocki,olej i raz wycieraczka tylnia sie zepsola tylko z drozszych rzeczy.

Seat to pewnie to samo tylko inaczej wyglada ale zawsze chcialem kupic sobie Leona;)

Sporo osob chwali sobie tez Passata b5 bodajze taki w latach 2000 jakos, ja zakupilem 2,5 roku temu B6 i jestem mega zadowolony pomimo ze jako zafascynowany Hondrziarz zawsze liczyla sie dla mnie tylko Honda.

Jak ktos pisal Honda 1,8VTEC to glupota bo pali duzo a POCO kupowac zajebisty silnik zeby go zagazowac ?! POCO ?!

Honda to agresywne auta krecace sie do 8-9tys wiec one kochaja moc i predkosc i depniecie w gaz a jak ma byc oszczedne to jedynie 1,5 i-VTEC lub zwykle 1,5 ;)

Alfy nieznam ale slyszalem ze to ciezkie auta czesto lubia robic psikusy ;]


Na bank dolozylbym z 2k i kupil A3 ew Seata Ibiza/Leon ( niewiem jak stoja cenowo ) masz wygode, dosc bezpiecznie,pakownie,niskie spalanie no i dostepnosc czesci i zamiennikow olbrzymia. Auto nie drogie w utrzymaniu.

Najlepiej unikac ful wypasu z elektronika bo pozniej jak sie cos psuje to kupa kasy idize w jakies glupie dodatki...

Klime w A3 moja zona nabijala raz na rok ( 80-100zł chyba ) i wszystko wiec tragedni niema a lepiej kupic auto z klima i uzywac jej juz w ostatecznosci niz zalac sie clay potem w upale...
Ale fakt ja tam rzadko uzywam klime bo mnie zaraz cos w nosie szwankuje heh :)
27.04.2010r. Lyon - Bayern 0-3 http://www.youtube.com/watch?v=2IZ6r2xzjIU
25.04.2012r. Real - Bayern 2-1( k->1-3) http://www.youtube.com/watch?v=8iH7_MtnSPg
25.05.2013r. Borussia - Bayern 1-2 http://www.youtube.com/watch?v=rv9DOw7r ... e=youtu.be
zonk
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1693
Wiek: 39
Dołączył(a): 2007-07-04, 17:12
Lokalizacja: Gdańsk
Online: 22h 56m 27s

Re: Motoryzacja

Postprzez upek » 2013-10-18, 10:17

mancipium napisał(a):na klimatyzacje bym sie nie porywal - droga w utrzymaniu jak ma byc sprawna i zdrowa. jezeli audia nie musi jezdzic latem w garniaku do pracy / badz moze sie przebrac w pracy kompletnie zbednywydatek - wiem z autopsji.
:lol: leze. rzeczywiscie, klima jest zbedna :lol: i wcale nie jest droga w utrzymaniu ...

polecam forda focusa 8) moj umarl, ale to i tak najlepiej prowadzacy sie samochod jakim mialem okazje jezdzic
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: Motoryzacja

Postprzez Grzechoo » 2013-10-18, 15:25

mancipium napisał(a):planujemy rodzinke?


Nie nie, to wszystko przez nieosiadły tryb życia i irytacja chronicznym brakiem przestrzeni w samochodzie :)

audia4 napisał(a):Najbardziej jestem nastawiony na jakieś hatchbacki. Ogólnie spoko podobają mi się alfa romeo 147(tylko każdy co innego o nim mówi), Set Ibiza II FL też by mogło być, ewentualnie wyżej wspomniana a3.


Na twoim miejscu rozglądałbym się za kompaktami. W twoim przedziale cenowym, z nadzieją na w miarę dobry stan, dostępny będzie Opel Astra, Ford Focus i Honda Civic. Wszystkie z przyzwoitym wyposażeniem.
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Motoryzacja

Postprzez OSZA » 2013-10-18, 16:46

@Grzechoo
pytales sie mnie jakie problemy mialem z Honda:
Jak kupilem(12letnia z przebiegiem 230 000km) zrobilem blacharke,zaplacilem recykling(auto z Holandii). Wymiana plynow,filtrow, rozrzadu. Zakup+naprawy+rejestracja= 10 500zł. Z wyposazenia tylko klima obrotomierz, wspomaganie :wink:

W ciagu dwoch lat mialo tylko jeden problem- z rura wydechowa. Spawanie 200zł :wink: A tak to tylko jazda i jazda. W ciagu dwoch lat zrobilem 25 000km. W zimie odpalala jak trza i jezdzila jak trza.
Bayern Des Samma Mia
OSZA
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4469
Wiek: 33
Dołączył(a): 2007-06-09, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Online: 6d 5h 1m 45s

Re: Motoryzacja

Postprzez Grzechoo » 2013-10-18, 23:55

OSZA napisał(a):W ciagu dwoch lat mialo tylko jeden problem- z rura wydechowa. Spawanie 200zł :wink: A tak to tylko jazda i jazda. W ciagu dwoch lat zrobilem 25 000km. W zimie odpalala jak trza i jezdzila jak trza.


A jak ekonomia - spalanie? Jaki jest twój styl jazdy, ile w mieście max i min oraz ile w trasie? Tylko bez owijania w bawełnę :wink: Jak kupowałem Vectrę 1,6 101KM to wszyscy mówili "no tak z 8-9 w mieście weźmie". Po kilku miesiącach użytkowania mówię "co ty gadałeś, wpierdziela 10-11 litrów!" i co słyszę w odpowiedzi? "No mi podobnie" :roll:

Btw w jakich okolicznościach płaci się za recykling i ile?
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Motoryzacja

Postprzez upek » 2013-10-19, 01:21

W 2007 placilem 500 zl, chyba sie nic nie zmienilo. A placisz jesli sciagasz samochod z zagranicy. Jes5i sie myle to niech ktos poprawi
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: Motoryzacja

Postprzez OSZA » 2013-10-19, 01:31

Spalanie to wzgledna rzecz-przy ekonomicznej jezdzie(czyli zapalona lampka econo,w trasie maksymalnie 110km\h) to potrafilo sie zejsc do 5-6 litrow w trasie,w malym miescie,czeste zapalanie,gaszenie,pol trasy jazdy na zimnym motorze to 7,5 na 100km.Ale mowie wymaga to specyficznego operowania gazu,trzymanie 2-2,8tys. obrotow na minute i mozna zejsc na wynik oszczednego diesla.Ale mowie wymaga to specyficznej jazdy.Jak masz korki,duze miasto to sa inne wyniki.Jak dasz w palnik to sie robi wir w baku... Jazda civiciem vtec-e jest tania,ale tylko trzymajac sie okreslonych zasad.Inaczej pali jak normalny silnik tej wielkosci.Vectra C z silnikiem 1,6 ma ciekawa przypadlosc-uwielbia olej:-)konsumuje w duzych ilosciach i... trzeba z tym zyc,bo to taka drobna wada fabryczna. Za bledy i taki nieczytelny uklad przepraszam pisze ten post z telefonu.A co do recyklingu to tak koszt 500zl,ale teraz juz chyba tej oplaty nie ma.Dotyczy ona aut sprowadzonych.
Bayern Des Samma Mia
OSZA
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4469
Wiek: 33
Dołączył(a): 2007-06-09, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Online: 6d 5h 1m 45s

Re: Motoryzacja

Postprzez szabla » 2013-10-19, 10:59

Ja bym polecil Mazde 323F rocznik 2002-2003 Silnik 2.0 DiTD, 101 KM

Sam taka MAzda dojezdzam do pracy 70 km dziennie i poki co nie zawiodlem sie na tym samochodzie, rocznie robie 30 tysiecy KM i wymieniam tylko olej (niestety dwa razy w roku :P) klocki hamulcowe, filtr paliwa(niestety syf tankujemy to wskazane raz na rok) i to wszystko! Zadnych powaznych usterek, wsiadasz i jedziesz ;) Spalnie w mojej mazdzie to max 6 litrow/100km ale tylko wtedy jak przycisniesz, jak sie jedzie oszczednie do 110km to wezmie 5-5,5. Jak jechalem do Zakopca na wakacje moje spalanie wynioslo 4,7 ale 3/4 drogi to autostrady i ekspresowki przy predkosci 100 km
szabla
Bawarczyk
 
Posty: 143
Wiek: 38
Dołączył(a): 2011-08-14, 16:54
Online: 5d 14h 52m 37s

Re: Motoryzacja

Postprzez OSZA » 2013-10-20, 12:41

Z nowych aut podoba mi sie nowa wersja Insignii- naprawde poprawiono ten samochod, ma duzo lepsze, naprawde bardzo ladne wnetrze i do tego jest dostepny z najpiekniejszym lakierem- ciemno zielonym. i to mowie ja, mimo ze uwazam Ople za slaba marke, z pojazdami bardzo sredniej jakosci.
Bayern Des Samma Mia
OSZA
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4469
Wiek: 33
Dołączył(a): 2007-06-09, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Online: 6d 5h 1m 45s

Re: Motoryzacja

Postprzez Grzechoo » 2013-10-20, 12:54

OSZA napisał(a):z najpiekniejszym lakierem- ciemno zielonym


A ja mam zupełnie odmienne zdanie - nawet najświetniejszy samochód, pomalowany na taki kolor, traci w moich oczach wiele ze swojej atrakcyjności :P
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Motoryzacja

Postprzez OSZA » 2013-10-20, 13:02

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=169&t=445373

Naprawde uwazasz,ze Honda Civic w tym kolorze wyglada zle?Moim zdaniem ten kolor pasuje idealnie do tej maszyny. Tak samo ciemnozielony do Toyoty Avensis t22 po modernizacji.

http://allegro.pl/show_item.php?item=3643687323

Obecnie mam dokladnie taki model. Na zywo naprawde elegancko sie prezentuje. Chyba tylko czarny prezentuje sie lepiej.
Ostatnio edytowano 2013-10-20, 13:06 przez OSZA, łącznie edytowano 1 raz
Bayern Des Samma Mia
OSZA
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4469
Wiek: 33
Dołączył(a): 2007-06-09, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Online: 6d 5h 1m 45s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości