Maturki !!! !!! !!!

Dowolne Tematy, ale bez nabijania...

Re: Maturki !!! !!! !!!

Postprzez maciekk » 2012-05-04, 15:15

Krzysiek napisał(a):Poza tym rok temu nie było trzeba argumentować dlaczego taki a nie inny obrazek

Masz na myśli zadanie drugie, czyli opis obrazka. W tym zadaniu dodatkowo masz do poruszanego tematu trzy pytania: jedno do obrazka i dwa do Ciebie.

Z kolei zadanie trzecie to wybór jednego z 2/3 obrazków do danego tematu i uargumentowanie dlaczego ten, a dlaczego nie reszta.

Rozmowa wstępna nie jest oceniana, po prostu jest to rozgrzewka.

Poza tym w zadaniu 1 nie wystarczy realizować kropek, a egzaminujący będzie się wtrącał w celu stworzenia warunków "normalnej" rozmowy, dyskusji.

Takie to różnice, a więc matura ustna z języka jest w tym roku nieco trudniejsza :wink:
"Jeśli jesteś pierwszy, to jesteś pierwszy. Jeśli jesteś drugi, to jesteś nikim."
Obrazek
maciekk
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 910
Wiek: 30
Dołączył(a): 2008-12-28, 23:24
Online: 0s

Re: Maturki !!! !!! !!!

Postprzez Krzysiek » 2012-05-04, 15:20

"Dlaczego zdecydował się pan zdawać egzamin w naszej szkole?", "Gdzie widzi pan siebie za 5 lat?", "Jakie zmiany wprowadziłby pan w naszej szkole, by podnieść efektywność pracy nauczycieli?" :P

:lol:
maciekk napisał(a):Masz na myśli zadanie drugie, czyli opis obrazka. W tym zadaniu dodatkowo masz do poruszanego tematu trzy pytania: jedno do obrazka i dwa do Ciebie.

Z kolei zadanie trzecie to wybór jednego z 2/3 obrazków do danego tematu i uargumentowanie dlaczego ten, a dlaczego nie reszta.

Rozmowa wstępna nie jest oceniana, po prostu jest to rozgrzewka.

Poza tym w zadaniu 1 nie wystarczy realizować kropki, a egzaminujący będzie się wtrącał w celu stworzenia warunków "normalnej" rozmowy, dyskusji.

Takie to różnice, a więc matura ustna z języka jest w tym roku nieco trudniejsza :wink:

Jak tak to faktycznie trudniejsza ;) Ale z drugiej strony jak ktoś ogarnia język to i tak sobie poradzi, raczej dodatkowy stres odgrywa tutaj większą rolę, tak mi się wydaje ;) Ale ja mam to za sobą już na szczęście :P
Krzysiek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1591
Wiek: 31
Dołączył(a): 2007-05-04, 21:57
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Online: 33m 53s

Re: Maturki !!! !!! !!!

Postprzez Zari » 2012-05-04, 15:22

Tak teraz przeanalizowałem odpowiedzi krążące po necie i mogę mieć 10 pkt, a mogę i mieć max z pierwszej części ,niezłe jaja, wszystko zależy od sprawdzającego :(
Obrazek
Zari
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4784
Wiek: 31
Dołączył(a): 2010-06-29, 10:47
Lokalizacja: Olsztyn
Online: 16h 59m 21s

Re: Maturki !!! !!! !!!

Postprzez maciekk » 2012-05-04, 15:25

Krzysiek napisał(a):Ale z drugiej strony jak ktoś ogarnia język to i tak sobie poradzi, raczej dodatkowy stres odgrywa tutaj większą rolę

Akurat tutaj może być różnie. Czasami trafi się na zestaw, w którym właśnie w zadaniu trzecim nie wiadomo, co wybrać i jak to w ogóle uargumentować. Moja koleżanka na organizowanych przez nauczycieli w szkole próbnych maturach ustanych miała w zadaniu 3 trzy zdjęcia dziewczyn i musiała wybrać, która najbardziej pasowałaby do roli Zosi w "Panu Tadeuszu" w przedstawieniu szkolnym :573:
"Jeśli jesteś pierwszy, to jesteś pierwszy. Jeśli jesteś drugi, to jesteś nikim."
Obrazek
maciekk
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 910
Wiek: 30
Dołączył(a): 2008-12-28, 23:24
Online: 0s

Re: Maturki !!! !!! !!!

Postprzez Grzechoo » 2012-05-04, 15:37

Co by nie mówić, tematy na polskim były śmiesznie łatwe - dwie charakterystyki porównawcze :mrgreen: No i, jak co roku, tradycyjnie coś z romantyzmu musiało być. Powiedzcie mi tylko, te charakterystyki to na podstawie fragmentów czy z odniesieniami do całych utworów?
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Maturki !!! !!! !!!

Postprzez lechista_tomek » 2012-05-04, 16:06

Brałem drugi temat czyli z Joasią i Izabelą i tam trzeba było się odwołać do całości utworów. Ogólnie jestem zadowolony, że nie było czegoś w stylu Ferdydurke, tylko raczej te ważniejsze i bardziej znane lektury z kanonu.

Jednak mimo, że jestem dość zadowolony z tematu, to nie wiem czemu ale czuję się trochę zawiedziony swoją dyspozycją. Czuję, że jednak swoją pracę nie napisałem na zbyt wysokim poziomie, ale być może się mylę i na to liczę, bo zawsze dobrze z tymi pracami sobie radziłem.

Co do testowych, to wydawało mi się dosyć proste, jednak nie patrzę w odpowiedzi, wolę zaskoczyć się wynikiem :) Apropos to może ktoś się orientuje którego dokładnie są wyniki?
lechista_tomek
Bawarczyk
 
Posty: 1252
Wiek: 32
Dołączył(a): 2006-09-27, 14:08
Lokalizacja: Gdańsk
Online: 6d 11h 40m 11s

Re: Maturki !!! !!! !!!

Postprzez audia4 » 2012-05-04, 16:21

Z angielskiego ustnej to ostatnie zadanie jest niekiedy dziwne.
Głupie są obrazki i trzeba wybrać jeden i argumentować dlaczego reszty nie wybrałeś ;d

Reszta zadań łatwiutkie.
Obrazek
audia4
Administrator
Avatar użytkownika
 
Posty: 4129
Wiek: 31
Dołączył(a): 2006-02-25, 12:56
Lokalizacja: Kolbuszowa
Online: 30d 2h 21m 58s

Re: Maturki !!! !!! !!!

Postprzez Scholli » 2012-05-04, 17:15

maciekk napisał(a):
Krzysiek napisał(a):Ale z drugiej strony jak ktoś ogarnia język to i tak sobie poradzi, raczej dodatkowy stres odgrywa tutaj większą rolę

Akurat tutaj może być różnie. Czasami trafi się na zestaw, w którym właśnie w zadaniu trzecim nie wiadomo, co wybrać i jak to w ogóle uargumentować. Moja koleżanka na organizowanych przez nauczycieli w szkole próbnych maturach ustanych miała w zadaniu 3 trzy zdjęcia dziewczyn i musiała wybrać, która najbardziej pasowałaby do roli Zosi w "Panu Tadeuszu" w przedstawieniu szkolnym :573:
a o co w takim czymś chodzi? o inwencję własną czy o zbliżenie się do jakiegoś wzoru/klucza który tworzący zadania sobie wymyślił?
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: Maturki !!! !!! !!!

Postprzez Sic » 2012-05-04, 17:37

Scholli napisał(a):a o co w takim czymś chodzi? o inwencję własną czy o zbliżenie się do jakiegoś wzoru/klucza który tworzący zadania sobie wymyślił?


Nie ma żadnego klucza. W tym zadaniu chodzi głównie o to, żeby uczeń potrafił uargumentować swoje wybory, nic więcej.

To prawda, że niektóre zestawy obrazków mogą okazać się ciężkie, bo nie za bardzo można wyłowić jakiekolwiek znaczące różnice, ale czasami są takie zestawy, że człowiek w kilkadziesiąt sekund jest w stanie skończyć zestaw.

Przykładem niech będą 3 obrazki, jeden przedstawia frytki, drugi hamburgera a trzeci sałatkę - zadanie brzmi: które z przedstawionych ilustracji nadaje się najlepiej na zdrową dietę - no brainer ;D
Sic
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 708
Dołączył(a): 2006-08-27, 12:31
Online: 24d 57m 8s

Re: Maturki !!! !!! !!!

Postprzez Scholli » 2012-05-04, 17:48

aha, no to dobrze, bo już się bałem, że to jakiś kolejny koszmarek :)
co do podanego przykładu - odpowiedź jest prosta - żadna z ilustracji nie nadaje się na zdrową dietę, albowiem organizm człowieka nie przyswaja celulozy, a składniki tuszu są trujące ;)
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: Maturki !!! !!! !!!

Postprzez alien666 » 2012-05-04, 17:48

Sic napisał(a):...Przykładem niech będą 3 obrazki, jeden przedstawia frytki, drugi hamburgera a trzeci sałatkę - zadanie brzmi: które z przedstawionych ilustracji nadaje się najlepiej na zdrową dietę - no brainer ;D


To zależy z czym jest hamburger - może z jakimś wegetariańskim "zdrowym" żarciem? No i pytanie gdzie wyhodowano sałatę? :twisted:
alien666
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4904
Dołączył(a): 2009-09-18, 15:37
Lokalizacja: Wrocław
Online: 42d 5h 5m 32s

Re: Maturki !!! !!! !!!

Postprzez audia4 » 2012-05-08, 13:15

Dzisiaj po matematyce, IMO o wiele prostsza niż rok temu :D

Według moich obliczeń zgarnąłem 80% więc jak dla mnie świetny wynik :D
Obrazek
audia4
Administrator
Avatar użytkownika
 
Posty: 4129
Wiek: 31
Dołączył(a): 2006-02-25, 12:56
Lokalizacja: Kolbuszowa
Online: 30d 2h 21m 58s

Re: Maturki !!! !!! !!!

Postprzez Serek_ » 2012-05-08, 13:18

Ogolnie chyba matura co roku jest protsza patrzac pod moim katem :P
Serek_
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5169
Wiek: 39
Dołączył(a): 2007-07-09, 15:37
Lokalizacja: Opole
Online: 15d 5h 48m 43s

Re: Maturki !!! !!! !!!

Postprzez audia4 » 2012-05-08, 13:27

Pierwsza obowiązkowa z matmy była strasznie łatwa, w tamtym roku już trudniejsza :D
Obrazek
audia4
Administrator
Avatar użytkownika
 
Posty: 4129
Wiek: 31
Dołączył(a): 2006-02-25, 12:56
Lokalizacja: Kolbuszowa
Online: 30d 2h 21m 58s

Re: Maturki !!! !!! !!!

Postprzez Tuśka » 2012-05-08, 13:29

Podobna poziomem trudności do tej, którą ja pisałam, większość zadań się chyba tylko danymi różni, wszystko na jedno kopyto. Czekam teraz na arkusz rozszerzonej, a podstawę rozwiążę w międzyczasie dla sportu :mrgreen:
Szalikowcy radarowcy

Wit beyond measure is man's greatest treasure.
Tuśka
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1106
Wiek: 32
Dołączył(a): 2007-04-24, 15:48
Lokalizacja: Łask/Breslau
Online: 26m 56s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości