Maturki !!! !!! !!!

Dowolne Tematy, ale bez nabijania...

Re: Maturki !!! !!! !!!

Postprzez Zari » 2012-05-08, 14:11

Ja mam 60-65%, zajebiście :P

YEBAĆ MATMĘ!!

A wczoraj miałem ustną z polaka - 75% :twisted:
Obrazek
Zari
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4784
Wiek: 31
Dołączył(a): 2010-06-29, 10:47
Lokalizacja: Olsztyn
Online: 16h 59m 21s

Re: Maturki !!! !!! !!!

Postprzez maciekk » 2012-05-08, 14:15

Jak na razie zauważyłem błąd na 1 punkt w zadaniu otwartym z prawdopodobieństwem. Zamiast iloczynu założyłem, że suma ma być podzielna przez 6. Po prostu źle przeczytałem :roll:
Więc zakładam, że będzie 98%, chociaż po cichu liczyłem na 100.

Przez ten błąd podchodzę zmotywowany do jutrzejszego rozszerzenia :)
"Jeśli jesteś pierwszy, to jesteś pierwszy. Jeśli jesteś drugi, to jesteś nikim."
Obrazek
maciekk
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 910
Wiek: 30
Dołączył(a): 2008-12-28, 23:24
Online: 0s

Re: Maturki !!! !!! !!!

Postprzez Tuśka » 2012-05-08, 15:56

A zdaje ktoś biologię i/lub chemię?
Szalikowcy radarowcy

Wit beyond measure is man's greatest treasure.
Tuśka
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1106
Wiek: 32
Dołączył(a): 2007-04-24, 15:48
Lokalizacja: Łask/Breslau
Online: 26m 56s

Re: Maturki !!! !!! !!!

Postprzez Recit » 2012-05-08, 20:47

Mam nadzieję, że jakoś ogarnęliście maturę z matmy :lol: :lol:

Obrazek
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 11h 4m 45s

Re: Maturki !!! !!! !!!

Postprzez ironlemon » 2012-05-08, 20:59

Naprawdę taki teraz jest poziom? Aż chyba z ciekawości śmignę sobie ten arkusz... :lol:
It's time to kick ass and chew bubble gum... and I'm all outta gum.
ironlemon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2529
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-13, 21:22
Lokalizacja: Gdańsk/Atlanta
Online: 31d 1h 27m 15s

Re: Maturki !!! !!! !!!

Postprzez Zari » 2012-05-08, 21:15

A jaki ma być poziom tej matury? Żeby połowa nie zdała? Jak już ją wcisnęli jako przedmiot obowiązkowy to niech będzie przynajmniej dość łatwa :-P

Dla wielu matematyka to w większości gadanie o niczym i o rzeczach kompletnie nie przydatnych w przyszłości, po co komu umiejętność rozwiązywania funkcji kwadratowych czy liczenie pola graniastosłupów, głupota

Z drugiej strony, prawda jest taka, że kompletnie nie ucząc się matmy przez całe życie zdam ją na ponad 60% ( mi pasuję ) Matury próbne były trudniejsze i sprawdziany u mojej nauczycielki :lol:
Ostatnio edytowano 2012-05-08, 21:20 przez Zari, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Zari
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4784
Wiek: 31
Dołączył(a): 2010-06-29, 10:47
Lokalizacja: Olsztyn
Online: 16h 59m 21s

Re: Maturki !!! !!! !!!

Postprzez ironlemon » 2012-05-08, 21:20

Zari napisał(a):A jaki ma być poziom tej matury? Żeby połowa nie zdała? Jak już ją wcisnęli jako przedmiot obowiązkowy to niech będzie przynajmniej dość łatwa :-P

Dla wielu matematyka to w większości gadanie o niczym i o rzeczach kompletnie nie przydatnych w przyszłości, po co komu umiejętność rozwiązywania funkcji kwadratowych czy liczenie pola graniastosłupów, głupota

Z drugiej strony, prawda jest taka, że kompletnie nie ucząc się matmy przez całe życie zdam ją na ponad 60% ( mi pasuję )

http://www.playr.pl/2011/07/a-jednak-je ... -pierwsze/

Polecam, bo sam bym tego lepiej nie ujął.
It's time to kick ass and chew bubble gum... and I'm all outta gum.
ironlemon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2529
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-13, 21:22
Lokalizacja: Gdańsk/Atlanta
Online: 31d 1h 27m 15s

Re: Maturki !!! !!! !!!

Postprzez Recit » 2012-05-08, 21:21

Też byłem przeciwny obowiązkowej maturze, bo niestety na jakim jest poziomie każdy widzi :/ Wiedziałem, że to się tak skończy. Teraz idioci też muszą zdać, a gdy nie była obowiązkowa to po prostu jej nie ruszali. Mimo wszystko nie mieć z takiej matury min. 90% to powód, by chodzić w worku na głowie z napisem "ofiara losu" (sorry, ale to nawet NIE JEST matematyka, to po prostu kilka zagadek).

Zari, rozumiem bunt, ale o tym, czy matematyka jest w życiu przydatna napisano całe tomy, a Ty jako jeszcze nie posiadający nawet pełnego średniego za wiele powiedzieć na ten temat nie możesz ;) Tym bardziej, że kompletnie nie czaisz istoty sprawy, co widać w tych paru słowach.

Osobiście przeszedłem dużą ewolucję poglądów od krytykowania istnienia matematyki jako w przedmiotu w ogóle (chociaż nigdy problemów mi nie dostarczał, wręcz bawiłem się na nim) do uważania jej za podstawę rozwoju gospodarczego kraju. Podróżując po świecie naukowo/hobbystycznie tylko się w tym drugim utwierdzam.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 11h 4m 45s

Re: Maturki !!! !!! !!!

Postprzez Zari » 2012-05-08, 21:31

Przecież poziom matury z matematyki nie jest o wiele niższy od tej z polskiego...

Ten list i zdanie tej ( być może fikcyjnej, GW :D ) ,,czytelniczki" kompletnie mnie nie dotyczy, przynajmniej w moim mniemaniu. Potrafię rozwiązywać zadania prostsze i trudniejsze, ale wiem, że z matmy jestem słaby i cieszę się, że moja kariera jeżeli chodzi o ten przedmiot się kończy...

A to czy mi się przyda, zobaczę w przyszłości :P Obecnie wspominam ( bo już mogę to robić, hura ) to ( matmę ) jako jedną wielką nudę, może wina nauczyciela, a może mój kompletny brak zainteresowania..:P
Ostatnio edytowano 2012-05-08, 21:33 przez Zari, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Zari
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4784
Wiek: 31
Dołączył(a): 2010-06-29, 10:47
Lokalizacja: Olsztyn
Online: 16h 59m 21s

Re: Maturki !!! !!! !!!

Postprzez ironlemon » 2012-05-08, 21:33

Ten artykuł nie miał być komentarzem do Twojej sytuacji, tylko raczej moim wpisem do dyskusji "obowiązkowa/nieobowiązkowa" ;)
It's time to kick ass and chew bubble gum... and I'm all outta gum.
ironlemon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2529
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-13, 21:22
Lokalizacja: Gdańsk/Atlanta
Online: 31d 1h 27m 15s

Re: Maturki !!! !!! !!!

Postprzez OSZA » 2012-05-08, 23:15

Matematyka jest przedmiotem obowiązkowym i każdy licealista ma 3 lata na zapoznanie się z materiałem i zaliczeniem przedmiotu!Obecny poziom nie jest najwyższy,ale moim zdaniem odpowiedni- trochę ludzi nie zda,ale to dobrze.
Podstawowe przedmioty nie mogą być absurdalnie trudne, ale też nie powinny być banalnie proste.
Rozszerzone przedmioty( i te nie-obowiązkowe)- to już inna historia. Tutaj poziom powinien być wysoki.
Czy matematyka jest zbędna dla humanistów?Malarstwo czerpie dużo z matematyki, a większość znanych pisarzy z matmy jest przynajmniej dobra.
Jakaś dziwna mania się zrobiła z utożsamianiem,że jak ktoś jest kiepski z matmy to humanista.
Bayern Des Samma Mia
OSZA
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4469
Wiek: 33
Dołączył(a): 2007-06-09, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Online: 6d 5h 1m 45s

Re: Maturki !!! !!! !!!

Postprzez Recit » 2012-05-09, 08:24

OSZA napisał(a):Jakaś dziwna mania się zrobiła z utożsamianiem,że jak ktoś jest kiepski z matmy to humanista.

Dokładnie. Pojęcie "humanisty" jest wśród najbardziej zdewaluowanych i nadużywanych w ostatnich latach, właśnie z powodu, o którym wspominasz. To, że ktoś jest "inteligentny inaczej" bo nie radzi sobie z maturą na poziomie zagadek, naprawdę nie oznacza, że jest humanistą. Właściwie to stoi w sprzeczności z klasycznym rozumieniem tego słowa, a dusza Leonarda da Vinci cierpi z bólu, widząc, co się obecnie dzieje.

Dla prawdziwych humanistów polecam książkę "Czy matematyka jest nauką humanistyczną?" prof. Krajewskiego (wyd. Copernicus Center Press, 2011. / Ze Rafaelo, Tobie nie polecam, bo facet jest żydem, więc pewnie się brzydzisz /. Jeżeli dla zbuntowanych maturzystów radzących sobie z WOSem i historią to pytanie brzmi cynicznie, to warto zauważyć, że w podzielane na nauki przyrodnicze i humanistyczne, matematyka nauką przyrodniczą być nie może. Tym samym z tertium non datur (prawa wyłączonego środka, odsyłam do logiki, jak najbardziej... humanistycznej ;) ) musi być więc nauką humanistyczną.
Taktyka nie jest istotna. Potrzeba jej dopiero wówczas, gdy czegoś brakuje. Kluczowe jest jednak serce do gry, bo gdy piłkarze się angażują to nieważne, czy gra się jednym, czy dwoma napastnikami - Niko Kovac
Recit
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5334
Wiek: 40
Dołączył(a): 2007-05-02, 11:07
Online: 34d 11h 4m 45s

Re: Maturki !!! !!! !!!

Postprzez Sic » 2012-05-09, 08:45

czytelniczka gw napisał(a):niech sobie zdaje tą matematykę.


No patrzcie, 100% z rozszerzonego polskiego, a nie wie, że piszemy "tę matematykę". ;D

I nie wiem, czemu kogokolwiek dziwi, że matury z obowiązkowych przedmiotów są na poziomie dna i metra mułu, zawsze tak było.

Szczególnie z angielskim :P
Sic
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 708
Dołączył(a): 2006-08-27, 12:31
Online: 24d 57m 8s

Re: Maturki !!! !!! !!!

Postprzez Tuśka » 2012-05-09, 08:53

W tym liście była jeszcze urocza konstrukcja "mimo, że" ;).

Matura jest faktycznie na takim poziomie, że mógłby ją zdać niejeden gimnazjalista, ale jednak w zeszłym roku 1/4 abiturientów oblała - i o czym to świadczy? O systemie, o głupocie czy o lenistwie?
Szalikowcy radarowcy

Wit beyond measure is man's greatest treasure.
Tuśka
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1106
Wiek: 32
Dołączył(a): 2007-04-24, 15:48
Lokalizacja: Łask/Breslau
Online: 26m 56s

Re: Maturki !!! !!! !!!

Postprzez Sic » 2012-05-09, 09:04

Tuśka napisał(a):Matura jest faktycznie na takim poziomie, że mógłby ją zdać niejeden gimnazjalista, ale jednak w zeszłym roku 1/4 abiturientów oblała - i o czym to świadczy? O systemie, o głupocie czy o lenistwie?


Problem polega na tym, że system dąży do dwóch sprzecznych celów. Jednym z nich jest to aby wypuszczać w świat coraz większą ilość osób z wyższym wykształceniem a drugi jest taki, aby zwiększać ich poziom wiedzy.

Jak widać ludzie przy sterze stwierdzili, że zaczną od zrealizowania pierwszego celu :P.
Sic
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 708
Dołączył(a): 2006-08-27, 12:31
Online: 24d 57m 8s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości