Tenis ziemny

Dyskusje o innych dyscyplinach sportowych

Re: Tenis ziemny

Postprzez cid » 2013-07-05, 18:18

Fantastyczny pierwszy półfinał Wimbledonu! Spotkało się dwóch moich ulubionych tenisistów, którzy dali niesamowity pokaz. Z przyjemnością się to oglądało. Szkoda mi Juana, bo walczył niesamowicie i do finału zabrakło mu naprawdę niewiele - przede wszystkim sił! Gratulacje dla Novaka.

Teraz trzymamy kciuku ja Juranda!
FC Bayern Deutscher Meister ja so heißt er, mein Verein, ja so war es und so ist es und so wird es immer sein!!!

Obrazek
cid
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1750
Wiek: 35
Dołączył(a): 2008-05-01, 10:40
Lokalizacja: Oława
Online: 4d 14h 35m 40s

Re: Tenis ziemny

Postprzez alien666 » 2013-07-05, 18:47

Cejmi napisał(a):Macie jakiegoś linka z polskim komentarzem do spotkania Jerzyka?

Podbijam. Macie coś w dobrej jakości?
alien666
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4905
Dołączył(a): 2009-09-18, 15:37
Lokalizacja: Wrocław
Online: 42d 5h 12m 10s

Re: Tenis ziemny

Postprzez Klinsmann » 2013-07-05, 19:10

Pierwszy set piekielnie wyrównany :)
1:0 dla Polaka :D W tie breku go zniszczył :D Brawo.
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: Tenis ziemny

Postprzez Katalończyk » 2013-07-05, 20:43

Ale się Jerzyk posypał... Nie wiem po cholerę cały czas katuje te skróty. Murray to nie jest jakiś ogórek :roll: Wątpię, żeby Andy teraz to przegrał.
Katalończyk
Culé
Avatar użytkownika
 
Posty: 625
Wiek: 39
Dołączył(a): 2013-02-17, 20:38
Online: 23h 25m 44s

Re: Tenis ziemny

Postprzez baymann9 » 2013-07-05, 20:48

Nie dosłyszałem. Jest 20 minut przerwy czy kończą jutro?
baymann9
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2435
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-07, 23:10
Lokalizacja: Zabrze
Online: 65d 21h 51m 3s

Re: Tenis ziemny

Postprzez Katalończyk » 2013-07-05, 21:02

baymann9 napisał(a):Nie dosłyszałem. Jest 20 minut przerwy czy kończą jutro?


20 minut.

E: Szkotowi należy oddać to, że grał dzisiaj bardzo mądrze, ale JJ przegrał ten mecz na własne życzenie. 11 podwójnych przy 9 asach i do tego 43 niewymuszone błędy. To pewnie większa połowa tego co udało mu się nazbierać w całym turnieju.
Teraz pozostaje już tylko trzymać kciuki za Novaka, coby uspokoić angielskie bydło :)
Katalończyk
Culé
Avatar użytkownika
 
Posty: 625
Wiek: 39
Dołączył(a): 2013-02-17, 20:38
Online: 23h 25m 44s

Re: Tenis ziemny

Postprzez Klinsmann » 2013-07-05, 22:24

Szkoda. Z palcem w kieszeni był do ogrania ten pseudo 2rakieta świata.

Bardzo rzadko oglądam tenis teraz, ale czy mi się wydaje czy poziom spadł 3lkrotnie ?
Raptem jedna dłuższa wymiana w całym meczu. Seryjne odpuszczanie teoretycznie przegranych piłek, biegać im się nie chce :D
Totalne zero grania przy siatce. Troche takie mydło ze smalcem.

Ktoś pamięta takie sławy jak - ?
Agassi / Sampras / Roddick / Hewitt i inni - Steffi Graf (oj to była miazga) , Hingis / Seles / Clijsters / Henin i cała reszta mega utalentowanych gwiazd.

Było w uj bardzo dobrych tenisist(ek)ów , chyba zawsze w finale grały gwiazdy, nie było mowy żeby się taka Radwańska czy inna Lisicki dostały do finału, a nawet półfinał był nieosiągalny.
Bartoli w finale Wimledonu ? no przecież to jest jakaś kpina.

Katalończyk napisał(a):JJ przegrał ten mecz na własne życzenie. 11 podwójnych przy 9 asach i do tego 43 niewymuszone błędy.


No właśnie. Czy to teraz na tym polega gra w tenisa ? Największy sukces Radwańskiej :p
co do finału doszła ? (nie pamiętam gdzie to było) też wygrana po masakrycznej ilości błędów przeciwniczki.
Robert Lewandowski napisał(a):Jestem na równi z ronaldo i Messim - Klinsmann do dzisiaj nie może opanować śmiechu
Klinsmann
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4012
Dołączył(a): 2012-12-05, 22:55
Lokalizacja: StoLica
Online: 35d 8h 42m 7s

Re: Tenis ziemny

Postprzez pyra1974 » 2013-07-06, 01:26

tenis się zmiena tak jak każdy sport jakby zawsze wygrywał faworyt to nie było by radochy szczególnie nam Polakom a Szkot był od Janka lepszy tylko psychicznie .ps POLSKA w LONDYNIE 2013 najlepsza
Pyra Szczecin
pyra1974
Bawarczyk
 
Posty: 27
Wiek: 50
Dołączył(a): 2013-05-31, 14:18
Lokalizacja: Szczecin
Online: 46m 53s

Re: Tenis ziemny

Postprzez Katalończyk » 2013-07-07, 20:13

Klinsmann napisał(a):Bardzo rzadko oglądam tenis teraz, ale czy mi się wydaje czy poziom spadł 3lkrotnie ?


Nie przesadzajmy :wink: W ATP poziom spadł już 10 lat temu kiedy Federer rozpoczął swoją dominację, a takie gwiazdy jak Sampras, Roddick, Agassi, Safin czy Rios powoli schodziły ze sceny. Niestety obecnie o poziomie poszczególnych turniejów decyduje forma czołówki, ale to nie znaczy, że jest tragicznie. Martwię się jednak o przyszłość, bo Nadal, czy Roger zaczynają grać już cieniznę, a wśród młodych zbawicieli nie widać. Ci zawodnicy wymieniani jako przyszłe gwiazdy to w większości śmiech na sali. Harrison to usypiacz, Tomic nie potrafi grać do przodu, a Nishikori jak na razie dostaje lanie od każdego z wyższym rankingiem. Janowicz ma szansę nawet na top5, ale chłopak niczego nowego nie wniesie. Oprócz Polaka nieźle zapowiada się jeszcze Roa. Ale to tylko tyle :|
Z WTA jest jednak dużo gorzej. Co z resztą można samemu zauważyć patrząc na ranking, w którym Radwańska jest na 4 miejscu, czy na zawodniczki, które zagrają w finale tego Wimbledonu. Takich precyzyjnych i inteligentnych zawodniczek z świetną techniką jak Henin, czy Clijsters już nie uświadczysz. Mamy za to masę przebijaczek popełniających błąd za błędem. Na dobrą sprawę to z takich naprawdę dobrych tenisistek jest tylko Serena. Naciągając jeszcze Szarapowa i Azaranka.

Klinsmann napisał(a):
Katalończyk napisał(a):JJ przegrał ten mecz na własne życzenie. 11 podwójnych przy 9 asach i do tego 43 niewymuszone błędy.


No właśnie. Czy to teraz na tym polega gra w tenisa ? Największy sukces Radwańskiej :p
co do finału doszła ? (nie pamiętam gdzie to było) też wygrana po masakrycznej ilości błędów przeciwniczki.


W WTA już tak, w ATP nie :wink: Co potwierdza chociażby wczorajszy pierwszy półfinał.


Bartoli wygrywa Wimbledon!! Ku*wa co za kabaret :mrgreen: Ktoś przed turniejem widział ją choćby w półfinale? :)
Poziom tego finału był doprawdy na żenującym poziomie. W sumie to dobrze, że skończyło się po dwóch setach.

Warto też dodać, że w deblu po raz kolejny wygrali bracia Bryan. Dzięki temu zgarnęli złotego nieklasycznego szlema (w USA będzie szansa na klasyka). To był ich 93 wygrany turniej w karierze. Może debel nie jest taki medialny i popularny, ale szacun i tak się należy.

[ Dodano: 2013-07-07, 21:13 ]
Murray 3-0 z Djokoviciem. Angielskie zoo się doczekało.
Obrazek
Teraz zamiast nazywać go je*anym Szkotem, będzie prawdziwym Brytyjczykiem :P Szkoda mi Novaka po tym co pokazał z Delpo, ale myślę, że nawet gdyby był dzisiaj w formie to nie przeszedłby Andy'ego. Nie było na niego bata. Zbyt szybki i zbyt precyzyjny. Niesamowicie dochodził do tych dropszotów.

Btw nie mogę się doczekać tańca Murraya z Bartoli :mrgreen:
Katalończyk
Culé
Avatar użytkownika
 
Posty: 625
Wiek: 39
Dołączył(a): 2013-02-17, 20:38
Online: 23h 25m 44s

Re: Tenis ziemny

Postprzez scaloni » 2013-07-08, 11:44

byłem zdecydowanie za Murrayem, ale też irytowali mnie ci kretyni na trybunach, a ostatni gem to były jęki jakby ktoś ich tam rozdziewiczał :lol:
tylko szkoda, ze przegrała Lisicki ;/
scaloni
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5066
Wiek: 33
Dołączył(a): 2011-11-27, 14:37
Online: 7d 22h 26m 27s

Re: Tenis ziemny

Postprzez Rael » 2013-07-08, 18:14

Katalończyk napisał(a):
Btw nie mogę się doczekać tańca Murraya z Bartoli :mrgreen:


A z tej tradycji tańca nie zrezygnowano czasem pare lat temu?
Rael
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4134
Wiek: 37
Dołączył(a): 2006-06-22, 19:59
Lokalizacja: Tychy
Online: 3d 14h 13m 3s

Re: Tenis ziemny

Postprzez mancipium » 2013-07-09, 09:27

Katalończyk napisał(a):Nie przesadzajmy :wink: W ATP poziom spadł już 10 lat temu kiedy Federer rozpoczął swoją dominację, a takie gwiazdy jak Sampras, Roddick, Agassi, Safin czy Rios powoli schodziły ze sceny.


eee nie trollujesz?:)
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Tenis ziemny

Postprzez Katalończyk » 2013-07-10, 18:34

Rael napisał(a):
Katalończyk napisał(a):
Btw nie mogę się doczekać tańca Murraya z Bartoli :mrgreen:


A z tej tradycji tańca nie zrezygnowano czasem pare lat temu?


Zrezygnowano, ale w tym roku miała powrócić. No, ale najwidoczniej to było tylko głupie gadanie mediów, bo już dawno po balu, a zdjęcia tańczącej Bartoli jak nie było tak nie ma :(

mancipium napisał(a):
Katalończyk napisał(a):Nie przesadzajmy :wink: W ATP poziom spadł już 10 lat temu kiedy Federer rozpoczął swoją dominację, a takie gwiazdy jak Sampras, Roddick, Agassi, Safin czy Rios powoli schodziły ze sceny.


eee nie trollujesz?:)


Nein i nie wiem czemu miałbym trollować :wink: Kiedy Federer był już na szczycie, liczba fantastycznych tenisistów zaczęła szczupleć i tak mniej więcej od tego czasu znakomitych zawodników mamy tylko w ścisłej czołówce. Reszta to przeciętniacy. A tak do 2005, pierwsza 15 rankingu ATP, to zawsze byli zarąbiści zawodnicy grający widowiskowy tenis. Później starzy mistrzowie się wypalili, a młode pokolenie zaczęło grać w zupełnie innym stylu. Wytrzymałość i warunki fizyczne wzięły górę nad umiejętnościami technicznymi i IMHO przez to tenis znacznie utracił na atrakcyjności.
Katalończyk
Culé
Avatar użytkownika
 
Posty: 625
Wiek: 39
Dołączył(a): 2013-02-17, 20:38
Online: 23h 25m 44s

Re: Tenis ziemny

Postprzez mancipium » 2013-07-13, 10:25

Katalończyk napisał(a):
mancipium napisał(a):
Katalończyk napisał(a):Nie przesadzajmy :wink: W ATP poziom spadł już 10 lat temu kiedy Federer rozpoczął swoją dominację, a takie gwiazdy jak Sampras, Roddick, Agassi, Safin czy Rios powoli schodziły ze sceny.


eee nie trollujesz?:)


Nein i nie wiem czemu miałbym trollować :wink: Kiedy Federer był już na szczycie, liczba fantastycznych tenisistów zaczęła szczupleć i tak mniej więcej od tego czasu znakomitych zawodników mamy tylko w ścisłej czołówce. Reszta to przeciętniacy. A tak do 2005, pierwsza 15 rankingu ATP, to zawsze byli zarąbiści zawodnicy grający widowiskowy tenis. Później starzy mistrzowie się wypalili, a młode pokolenie zaczęło grać w zupełnie innym stylu. Wytrzymałość i warunki fizyczne wzięły górę nad umiejętnościami technicznymi i IMHO przez to tenis znacznie utracił na atrakcyjności.


Przeciez na to nie mają w żadnym razie wpływu umiejętności tych zawodników, a to że sport ten zaczął być telewizyjny i chciano przedluzyc transmisje. Wlasnie zmiana nawierzchni w celu wydłużenia wymian spowodowalo, ze tenisisci zaczeli grac jak graja. Nie ogladalem tenisa przd era Federera, ale jak ogladam stare mecze np. samprasa, uwazam ze nie mialby najmniejszych szans z obcnym top5, jak nie top 10. jego styl obecnie nie miałby prawa bytu na jakichkolwiek kortach poza trawa, na ktorej gra sie miesiac w roku.

Niemniej tenis obecnie dla mnie jest nudniejszy niz jeszcze 5 lat temu, ma na to wplyw dlugosc wymian i gry, ilosc niespodzianek i zmeczenie materialem - ile mozna go ogladac:).
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Tenis ziemny

Postprzez Katalończyk » 2013-07-17, 11:22

mancipium napisał(a):Przeciez na to nie mają w żadnym razie wpływu umiejętności tych zawodników, a to że sport ten zaczął być telewizyjny i chciano przedluzyc transmisje. Wlasnie zmiana nawierzchni w celu wydłużenia wymian spowodowalo, ze tenisisci zaczeli grac jak graja.


Zmiana nawierzchni i stylu to jedno. Brak zawodników mogących podskoczyć czołówce, to drugie :wink:

mancipium napisał(a):Nie ogladalem tenisa przd era Federera, ale jak ogladam stare mecze np. samprasa, uwazam ze nie mialby najmniejszych szans z obcnym top5, jak nie top 10. jego styl obecnie nie miałby prawa bytu na jakichkolwiek kortach poza trawa, na ktorej gra sie miesiac w roku.


Proszę Cię :P IMHO z pierwszej 10 wygrałby z nim (i bynajmniej nie po jednostronnym pojedynku) najwyżej Federer. Zwycięstwo Nadala, Novaka czy Murraya też jeszcze mogłoby być prawdopodobne, gdyby go zamęczyli grając ultra defensywnie. Ale o reszcie nie ma nawet co pisać. Aż oplułem monitor na myśl, że taka mentalna pizda jak Berdych, płasko grający Tsonga, czy ciągle przebijający Ferrer mogliby zdominować Samprasa (Ba! z któregokolwiek z tamtejszej czołówki) :lol:
Ostatnio edytowano 2013-07-17, 20:01 przez Katalończyk, łącznie edytowano 1 raz
Katalończyk
Culé
Avatar użytkownika
 
Posty: 625
Wiek: 39
Dołączył(a): 2013-02-17, 20:38
Online: 23h 25m 44s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne sporty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości