Tenis ziemny

Dyskusje o innych dyscyplinach sportowych

Re: Tenis ziemny

Postprzez mancipium » 2011-05-21, 22:33

mario_mk napisał(a):
mancipium napisał(a):
mario_mk napisał(a):
mancipium napisał(a):
mario_mk napisał(a):
mancipium napisał(a):[...] a pewnie zrobi to Novak - aktor od siedmiu boleści i symulant :)


proszę mi tutaj nie obrażać mojego drugiego ulubionego po Rogerze Federerze tenisisty :P ja zaczynam coraz bardziej kibicować Novakowi żeby mu się udało pobić rekord kolejnych wygranych meczów :)


No, ale co z tego że ulubiony? robi cyrki na korcie i ja tego nie popieram. uważam, że tej klasy tenisista nie powinien się zachowywać tak gburowato.


jakoś tego nie zauważyłem... już bardziej Nadal cfaniakuje niż Novak...


oglądasz w ogóle jego mecze? Bo coś mi się wydaję, że przyjaźń iście platoniczna i bezwzrokowa Ciebie cechuje. I szczerze nie wiem gdzie widzisz cwaniakowanie Nadala, ogólnie jest mi ten gracz obojętny.

Puść sobie powtórkę meczu Djokovica z Murray'em półfinał poprzedniego turnieju ATP.


oj uwierz, że oglądam i to dość często... a czym według Ciebie ma niby przejawiać się to jedo nieodpowiednie zachowanie bo nie rozumiem... że niby cieszy się zbyt ekspresyjnie czy jak?? reaguje na korcie emocjonalnie??


to jedyny tenisista, który potrafi cieszyć się pięścią wymachując w stronę rywala przy mniej waznych piłkach, bo przy wymiach 50 uderzeń itd to się zdarza. Jednak nie o tym pisałem, napisałem w swoim pierwszym poście w tym temacie o co mi chodzi - o jego symulacje. Nie ma drugiego tenisisty, który tak często przegrywa - dostaje kontuzji. Jęki, stęka, wzywa pomoc męczy się po czym wygrywa. Tak było z Murayem, kiedy ciągle pokazywał, że coś sobie w prawym udzie naciągnął. Rozciągał się na korcie, wywijał, jakieś yogi odprawiał po czym biegał jak opętany. To jest element jego strategii i uśpienia czujności rywala, a to już daleko wykracza poza jakiekolwiek fair play.
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Tenis ziemny

Postprzez mario_mk » 2011-05-22, 00:05

mancipium napisał(a):o co mi chodzi - o jego symulacje. Nie ma drugiego tenisisty, który tak często przegrywa - dostaje kontuzji. Jęki, stęka, wzywa pomoc męczy się po czym wygrywa. Tak było z Murayem, kiedy ciągle pokazywał, że coś sobie w prawym udzie naciągnął. Rozciągał się na korcie, wywijał, jakieś yogi odprawiał po czym biegał jak opętany. To jest element jego strategii i uśpienia czujności rywala, a to już daleko wykracza poza jakiekolwiek fair play


może i to jest element gry na korcie i uśpienia rywala, ale zwróć uwagę, że Novak w ostatnim czasie faktycznie był kontuzjowany i nie grał w jednym albo dwóch turniejach - nie pamiętam dokładnie. Miał problem właśnie z udem i kolanem, a sam fakt grania i biegania jak opętany - jeśli kiedykolwiek grałeś o stawkę z kontuzją to wiesz co to znaczy adrenalina i co robi z ciałem... w pewnym momencie jest ból a chwilę później biegasz jak oszalały bo Ci zależy na zwycięstwie. Sam dokładnie wiem co to znaczy ponieważ 5 lat temu grałem na studiach w finale rozgrywek w piłkę nożną i na początku meczu przytrafiła mi się kontuzja kolana, jako że stałem na bramce, a nie mieliśmy rezerwowego, dograłem mecz łącznie z dogrywką do końca, a po finale chłopaki pomogli mi się zaczłapać do akademika bo nie byłem w stanie postawić dwóch kroków... później się okazało, że potrzebna jest operacja kolana i podejrzenie naderwania więzadeł krzyżowych - całe szczęście skończyło się na porozrywanej łąkotce i konieczności wyczyszczenia stawu... i powiesz, że też chciałem uśpić rywali ??
Żadna osoba, nikt nie jest większy od Bayernu. Nikt. Susie Schaaf, ESPN ---- poza żoną, Kocham Cię Kasiu :D
mario_mk
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1503
Wiek: 44
Dołączył(a): 2005-08-04, 21:20
Lokalizacja: Radomsko/Bieruń
Online: 11h 23m 33s

Re: Tenis ziemny

Postprzez mancipium » 2011-05-22, 11:23

dyskusja nie ma sensu, każde jego działanie wybielisz i stwierdzisz, że wszystko ok :). Tennis był bardzo długo sportem dla ludzi z klasą.
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Tenis ziemny

Postprzez mario_mk » 2011-05-22, 13:25

mancipium napisał(a):dyskusja nie ma sensu, każde jego działanie wybielisz i stwierdzisz, że wszystko ok :). Tennis był bardzo długo sportem dla ludzi z klasą.


jaka dyskusja... podaje Ci konkretny argument, a Ty ciągle twierdzisz, że jest be i tyle... poprzyj to jakimiś konkretnymi faktami, a nie upieraj się, że jest tak jak myślisz... jeśli opierasz swoje spostrzeżenia na ostatnim turnieju to akurat słabo argumentujesz swoje zdanie, ponieważ tak jak mówiłem Novak był wcześniej kontuzjowany, przez co nie grał w 1-2 turniejach... a poza nie uważam, że Novak zachowuje się tak cały czas... nie powiesz mi, że większość zawodników jest grzeczna i ułożona, a akurat tylko on z czołówki zachowuje się w ten czy inny sposób... nie wybielam jego zachowań - tylko nie zwalam całej "winy" na Novaka, bo inni tenisiści i tenisistki zachowują się dokładnie tak samo - nie ważne czy należą do czołówki czy nie. Taki już jest obecny sport, że przy równej dyspozycji obu przeciwników, szuka się wielu innych czynników mogących pomóc w wygranej (i to nie tylko w tenisie). Mówisz o ludziach z klasą - czy Novak lub inni tenisiści, bezpośrednio przeszkadzają w jakiś sposób przeciwnikom? Otóż nie, po prostu wybijają ich z uderzenia... nigdy tak nie robiłeś?

faktycznie dyskusja nie poparta argumentami nie ma za dużo sensu...
Żadna osoba, nikt nie jest większy od Bayernu. Nikt. Susie Schaaf, ESPN ---- poza żoną, Kocham Cię Kasiu :D
mario_mk
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1503
Wiek: 44
Dołączył(a): 2005-08-04, 21:20
Lokalizacja: Radomsko/Bieruń
Online: 11h 23m 33s

Re: Tenis ziemny

Postprzez cid » 2011-05-22, 15:29

Novak jest kozakiem! A to jak potrafi parodiować przeciwników, wyprowadzając ich przy tym z równowagi, to coś niesamowitego :) Ma eleganckie poczucie humoru, którego wielu tenisistom brakuje.
FC Bayern Deutscher Meister ja so heißt er, mein Verein, ja so war es und so ist es und so wird es immer sein!!!

Obrazek
cid
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1750
Wiek: 34
Dołączył(a): 2008-05-01, 10:40
Lokalizacja: Oława
Online: 4d 14h 35m 40s

Re: Tenis ziemny

Postprzez mancipium » 2011-05-22, 17:35

mario_mk, jakie Ty argumenty podałeś, że mi zarzucasz ich brak ?:D To, że grałeś ze skręconą kostką ? haha :).
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Tenis ziemny

Postprzez mario_mk » 2011-05-22, 18:26

mancipium napisał(a):mario_mk, jakie Ty argumenty podałeś, że mi zarzucasz ich brak ?:D To, że grałeś ze skręconą kostką ? haha :).


a czy w ogóle czytałeś co napisałem skoro piszesz powyżej takie brednie?? naucz się czytać ze zrozumieniem i uważnie, a później zaczynaj rozmawiać... a argumenty były przynajmniej dwa skoro chcesz wiedzieć tak usilnie:

1. Novak może i ma w zwyczaju wyprowadzanie przeciwnika z równowagi, ale akurat ostatnio faktycznie był kontuzjowany, nie grał w 1-2 turniejach i choćby przez wzgląd na to nie podejrzewam go o symulowanie...

2. o jakim braku poszanowania rywala piszesz skoro ani nie przeszkadza bezpośrednio nikomu, ani mu nie ubliża, tylko najzwyczajniej w świecie posiada jakąś strategię na mecz i jak nie idzie w pewnych momentach to po prostu robi coś żeby ten dołek przetrwać (tak samo robią piłkarze, siatkarze i zawodnicy innych dyscyplin grając na czas - może mi jeszcze powiesz, że nigdy w życiu grając w piłkę nie przetrzymywałeś jej dłużej pod koniec meczu albo nie wybijałeś w trybuny żeby zyskać troszkę czasu? Jeśli nie to gratuluje, ale jakoś nie wierzę żebyś był aż tak niesamowity... - może zastanów się lepiej nad wyjaśnieniem słów fair play)

a to o czym piszesz to nie był argument tylko przykład tego jak można grać i biegać pod wpływem adrenaliny w meczu o stawkę... i jak dla mnie mówiłem o kolanie, a nie o kostce, ale co tam - przecież dla Ciebie to pewnie jedno i to samo...
Żadna osoba, nikt nie jest większy od Bayernu. Nikt. Susie Schaaf, ESPN ---- poza żoną, Kocham Cię Kasiu :D
mario_mk
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1503
Wiek: 44
Dołączył(a): 2005-08-04, 21:20
Lokalizacja: Radomsko/Bieruń
Online: 11h 23m 33s

Re: Tenis ziemny

Postprzez mancipium » 2011-05-23, 08:11

hahahaha :). Nie ma sensu gadać z takim betonem i tyle, potrafisz jedynie rzucać hasłami z podręcznika retoryki dla dzieci z wioski, albo jeszcze większymi bredniami i jakakolwiek rozmowa będzie się sprowadzała do pisania kto lepiej czyta ze zrozumieniem :D.

gadaj zdrów i świeżego powietrza więcej życzę.
mancipium
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 6664
Dołączył(a): 2007-06-11, 15:07
Online: 43d 2h 41m 17s

Re: Tenis ziemny

Postprzez mario_mk » 2011-05-23, 09:46

no to wystawiłeś sobie ocenę po prostu fenomenalną... rozmowa z Tobą nie za wiele ma z rozmowy, jest to z Twojej strony raczej próba sklecenia paru składnych i sensownych zbiorów słów, które mają przypominać zdania... jak dla mnie rozmowa na forum sprowadza się właśnie do czytania ze zrozumieniem i odpowiadania na wyrażone przez poprzednika zdanie, a nie pisania za każdym razem czegoś zupełnie niezwiązanego z poprzednią odpowiedzią, ale widać nie dorosłeś jeszcze do tego, więc faktycznie nie ma to zbytniego sensu... swoją drogą ktoś mógłby Ci założyć kontrolę rodzicielską na kompa żebyś nie wypisywał głupot i na siłę nie szukał kozła ofiarnego w jednej osobie... no nic - myślałem, że coś się wyniesie z tej dyskusji, ale już na to nie liczę...
Żadna osoba, nikt nie jest większy od Bayernu. Nikt. Susie Schaaf, ESPN ---- poza żoną, Kocham Cię Kasiu :D
mario_mk
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1503
Wiek: 44
Dołączył(a): 2005-08-04, 21:20
Lokalizacja: Radomsko/Bieruń
Online: 11h 23m 33s

Re: Tenis ziemny

Postprzez cid » 2011-05-24, 19:47

Wspaniale! Łukasz Kubot pokonał Nicolasa Almagro! 2 pierwsze sety przegrał gładko 3:6 i 2:6, ale wyciągnął na 3:2! W następnej rundzie zmierzy się z Berlocq.

Rafael Nadal męczył się z Isnerem, ale ostatecznie wygrał 3:2.

Za burtą jest już Berdych.

Zapowiada się turniej niespodzianek? :)
FC Bayern Deutscher Meister ja so heißt er, mein Verein, ja so war es und so ist es und so wird es immer sein!!!

Obrazek
cid
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1750
Wiek: 34
Dołączył(a): 2008-05-01, 10:40
Lokalizacja: Oława
Online: 4d 14h 35m 40s

Re: Tenis ziemny

Postprzez Szybki » 2011-05-24, 20:01

cid napisał(a):paniale! Łukasz Kubot pokonał Nicolasa Almagro! 2 pierwsze sety przegrał gładko 3:6 i 2:6, ale wyciągnął na 3:2!


Az mi się kur** wierzyć nie chciało że to dno psychiczne jest w stanie jeszcze ten mecz wygrać. Po cichu coś czułem że moze zawalić kupony obstawiaczom. Na forach czytałem że grają grubo na Almagro :D
Niskie morale,to słaba motywacja,wysokie morale to silna motywacja i wielka szansa na wygraną !! !!
Szybki
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2220
Wiek: 36
Dołączył(a): 2010-01-01, 00:35
Lokalizacja: Katowice
Online: 5d 23h 59m 24s

Re: Tenis ziemny

Postprzez hellbournee » 2011-05-24, 20:50

Wow brawo Kubot..kursy na Almargo były 1.17 i niższe xD
Obrazek
hellbournee
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1754
Wiek: 37
Dołączył(a): 2010-04-27, 21:55
Lokalizacja: Łódź
Online: 3m 15s

Re: Tenis ziemny

Postprzez cid » 2011-05-24, 20:51

Szybki napisał(a):Az mi się kur** wierzyć nie chciało że to dno psychiczne jest w stanie jeszcze ten mecz wygrać. Po cichu coś czułem że moze zawalić kupony obstawiaczom. Na forach czytałem że grają grubo na Almagro :D


Dokładnie. Wielu grało 3:0 dla Almagro, a pewnie jeszcze więcej czystą 1. Kumpel nauczył mnie jednego: nie stawia się przeciwko Polakom :)
FC Bayern Deutscher Meister ja so heißt er, mein Verein, ja so war es und so ist es und so wird es immer sein!!!

Obrazek
cid
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1750
Wiek: 34
Dołączył(a): 2008-05-01, 10:40
Lokalizacja: Oława
Online: 4d 14h 35m 40s

Re: Tenis ziemny

Postprzez hellbournee » 2011-05-24, 20:53

Mi wczoraj tenis wszedł i dzisiaj też tenis wszedł :)
Obrazek
hellbournee
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1754
Wiek: 37
Dołączył(a): 2010-04-27, 21:55
Lokalizacja: Łódź
Online: 3m 15s

Re: Tenis ziemny

Postprzez cid » 2011-05-24, 20:59

hellbournee napisał(a):Mi wczoraj tenis wszedł i dzisiaj też tenis wszedł :)


Ja na razie odpuszczam stawianie Roland Garros, bo to co buki oferują to jest jakaś kpina. Kursy rzędu 1,01 ~ 1,1 na zawodników rozstawionych nie zachęcają.
FC Bayern Deutscher Meister ja so heißt er, mein Verein, ja so war es und so ist es und so wird es immer sein!!!

Obrazek
cid
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1750
Wiek: 34
Dołączył(a): 2008-05-01, 10:40
Lokalizacja: Oława
Online: 4d 14h 35m 40s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne sporty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości