Skoki narciarskie

Dyskusje o innych dyscyplinach sportowych

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Grzechoo » 2005-11-25, 19:20

No i sobie nie poskakali :/ Konkurs odwołany, trzeba czekać do jutra i mieć nadzieję, że będzie lepsza pogoda.
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Skoki narciarskie

Postprzez oldzia » 2005-11-25, 19:26

Szkoda że odwolali zawody :( I jutro też nie będzie podobno :( Czy w tym roku pogoda znowy wszystko zepsuje ????
oldzia
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 171
Dołączył(a): 2005-06-13, 13:33
Online: 0s

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Kociol » 2005-11-25, 23:21

Szkoda, że odwołali, bo chciałem zobaczyć pierwsze zawody, bo niewiem jak będzie z resztą:)

W tym roku nie liczę, na sukcesy polskich skoczków. Czas Adama minał ... może za pare lat Klimek Murańka? :-P
Kociol
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2343
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:02
Lokalizacja: Knurów
Online: 7m 3s

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Grzechoo » 2005-11-26, 09:46

Kociol napisał(a):W tym roku nie liczę, na sukcesy polskich skoczków. Czas Adama minał ... może za pare lat Klimek Murańka? :-P


No niestety masz rację - Małysz już sie wypalił... ale podobno mamy wiele talentów (które jak narazie nic nie pokazują!!!!!!) które w przyszłości mogłyby zastąpić naszego mistrza. O tym Klimku Murańce słyszałem niewiele, ale wszyscy w poprzednim roku się rozpisywali, że to jest najwiekszy talent polskich skoków. To samo pisano o Rutkowskim, który jednak nie zachwyca, ba - skacze bardzo słabo :/ Co innego Puchar Interkontynentalny - tam nasi skoczkowie robią furorę (Mistrzostwo Świata Rutkowskiego w poprzednim roku) ale w Pucharze Świata już sobie nie radzą. Pozostaje nam tylko czekać i mieć nadzieję, na lesze czasy dla naszego sportu :wink:
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Skoki narciarskie

Postprzez zborek » 2005-11-26, 10:30

Kurde no zawsze coś.W kfalifikacjach Adam 4 nawet dobrze i jeszcze zakfalikowali się Bachleda i chyba Długoploski jak się nie mylę.Mam nadzieję,że może jescze da się coś zrobić.


Pozdro
:D :D :D
Obrazek

Obrazek
zborek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 641
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:04
Lokalizacja: Suwałki
Online: 0s

Re: Skoki narciarskie

Postprzez DamKam » 2005-11-26, 12:10

No szkoda ze znowu pogoda plata figle :roll: No ale coz... to jest jakby nieodlaczna czesc tego sportu i trzeba sie z tym pogodzic :!: Moze dzis uda im sie rozegrac chociaz jedna serie :wink: Sam jestem ciekaw jak skacze Malysz i reszta naszej ekipy o ktorej slyszalem ze radzi sobie calkiem dobrze :) To dobrze dla Malysza ze wkoncu cos sie ruszylo za jego plecami :!: No i dla kibicow rowniez- dobrze by bylo nie liczyc wiecznie na samego Malysza ale na innych rowniez :569:
"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, niepokonanym..."
DamKam
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:45
Online: 0s

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Grzechoo » 2005-11-26, 12:13

Decyzje organizatorów co do konkursów PŚ w skokach w Kuusamo zmieniają się jak w kalejdoskopie. Jeszcze przed godziną oficjalnie podano do wiadomości, że sobotni konkurs zostaje definitywnie odwołany. Na chwilę obecną znane są już nowe ustalenia.

Aktualny program konkursów skoków na sobotę wygląda następująco. Jutro (czyli dzisiaj - przyp. ja) o godzinie 13:45 polskiego czasu odbędzie się jedna seria konkursowa w ramach piątkowych zawodów, a tuż po jej zakończeniu przeprowadzone zostaną kwalifikacje.

Następnie o 16:15 zawodnicy przystąpią do sobotniego konkursu, który ma odbyć się już w normalnym trybie (2 serie).


ZAKTUALIZOWANY PROGRAM ZAWODÓW:

Sobota, 25.11.2005
12:45 - seria próbna
13:45 - jedna seria konkursu piątkowego
14:30 - kwalifikacje do konkursu sobotniego
16:15 - pierwsza seria konkursu sobotniego

źródło: www.skijumping.pl

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
I co wy na to? :wink:
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Skoki narciarskie

Postprzez piotraldinho » 2005-11-26, 19:36

Wydaje mi się , że Małysz dobrze rozpoczął ten sezon aczkolwiek stać go było na podium w 2 zawodach :wink: . Wiekszych zastrzezen jednak do niego nie mam . Bo jego najpierwszym celem powinno byc zdobycie złota w Turynie ... I to na te konkursy powinna przyjsc najwieksza forma . W PŚ bedzie odrbze jak bedzie do 5 wchodził - tak mysle ... Mam nadzieje , ze ta zima bedzie lepsza pod wzgledem sukcesow dla niego ... :P .
piotraldinho
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1289
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:26
Lokalizacja: Kraków
Online: 0s

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Grzechoo » 2005-11-26, 19:47

Nasz Adam miał niezły start. 7 i 5 miejsce, 5 w generalce... jest dobrze. Widziałem, że Kamil Stoch zdobył nawet w pierwszym konkursie 5 punktów!! :D Ale w drugim miał 43 miejsce :/
Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie Kranjec - w pierwszej serii kapitalny skok na odległość 144,5m (1,5m zabrakło mu do rekordu Pettersena) i po pierwszej serii miał wręcz miażdżącą przewagę nad Ahonenem (zdaje się koło 7pkt). W drugiej serii nie dał sie zjeść nerwom i z zapasem ponad 5pkt wygrał konkurs :wink: Sezon rozpoczyna się ciekawie i oby nie zabrakło emocji do końca :wink:
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Skoki narciarskie

Postprzez DamKam » 2005-11-26, 21:16

Strasznie wyczerpujacy musial byc dzisiejszy dzien dla szkoczkow :!: Poskakali sobie dzisiaj za wszystkie czasy :wink:
Co do Malysza: dobrze bylo... 5 i 7 miejsce co dalo mu w generalnej 5 :!: Wiadomo ze po pierwszym konkursie nie mozna duzo powiedziec ale widac ze Ahonen, Janda i Malysz sa w czolowce i mysle ze w tym sezonie rowniez to oni beda walczyc o najwyzsze cele.
Co do pozostalych polakow: myslalem ze bedzie troche lepiej :roll: No ale coz... jedynie Kamil Stoch zanotowal pierwsze punkty :wink: Reszta bardzo slabo :/ No ale miejmy nadzieje ze to sie zmieni :!:
Jak wiadomo w tym roku najwazniejsze beda IO i mam nadzieje ze Malysz bedzie dobrze przygotowany na ta impreze i bedzie sie liczyl w walce o medale :!:
"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, niepokonanym..."
DamKam
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:45
Online: 0s

Re: Skoki narciarskie

Postprzez piotraldinho » 2005-12-30, 09:20

Wczoraj rozpoczal sie Turniej 4 Skoczni ... I jak tak mam porownywac Małysza do innych to naprawde ... BEZNADZIEJA ! I tu nie mozna nic na warunki narzekac jak to zwykle nasi szanowni komentatorzy narzekaja :roll: tylko trzeba narzekac na brak formy ... 13 miejsce po dowch przecietnych skokach :( ... Ale coz , era Małysza sie skonczyłą , ja sie juz nie ludze , ze bedzie skakał lepiej i powroci do elity. Na olimpiade jestem pewny , ze formy nie uzyska chyba zeby biał miejsce cud Ammana :wink: ... On sie juz skonczył i bedzie tak w 15 pewnie stale ale na nic wiecej nie licze. Martwi natomiast to , ze nie widac nastepcy Małysza bo za nim to jest DNO totalne typu kompromitacja Stoch czy słabiutki Mateja ... czy pijak Rutkowski (skacze on jeszcze ?) ...
Tak wiec licze tylko w tym TCS zeby Ahonen go nie wygrał i kibicuje Jandzie :P . Ahonena naprawde nie lubie ... Niesympatyczna postac ... Szkoda ze wczoraj wygrał :P
piotraldinho
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1289
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:26
Lokalizacja: Kraków
Online: 0s

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Grzechoo » 2005-12-30, 09:43

Zgadzam sie z Piotraldinho - beznadzieja. Takie były zapowiedzi, że Małysz ma się przebudzić na TCS, a tutaj LIPA. Dopiero 13 miejsce, dwa słabe skoki (121 i 124m) napewno nie naparawją optymizmem. Jestem zawiedziony tym bardziej, że Adam skoczył w drugim skoku poprawił się o 3m, a inni o czasami nawe 10m (Dimitryi Vassiliev sie poprawił chyba o 10 czy 13 m). Teraz pewnie wszyscy będą mówili o przygotowaniach do olimpiady i jako cel będą wymieniać medal. To jest takie mydlenie oczu, sztuczny optymizm - bo w telewizji tak trzeba. A to co mi się wczoraj podobało to szczerza wypowiedź Tomasza Zimocha , że powątpiewa w lepszą formę Małysza i jego szanse na TCSie i w Turynie. I ma rację - jeżeli Małysz nie odpocznie troche, nie potrenuje w spokoju to nie ma czego tam szukać.

Nawiązując do naszych "talentów":
Kamil Stoch, Mateusz Rutkowski - podobno ogromne talenty. Tylko pytam gdzie oni są? Stoch ma ledwie 11pkt, a Rutkowski pewnie w PI (Pucharze Interkontynentalnym) skacze. I właśnie: polscy skoczkowie skaczą świetnie w tym zaścianku Pucharu Świata, osiągają dobre wyniki i dalekie skoki - a w PŚ (Pucharze Świata)? Totalna nędza i rozpacz. Przecież oba Puchary nie różnią sie niczym innym, jak tylko obsadą. Być wicemistrzem świata w PI, a w PŚ nie móc sie zakwalifikować do konkursu (Rutkowski)? Nawet Włosi skaczą lepiej i zajmują bardzo przyzwoite jak na nich pozycje (Colloredo w tym roku zdaje sie 7. miejsce w którymś z konkursów).

Reasumując: nasze skoki stają się jak nasza piłka nożna - CORAZ SŁABSZE. I nie widzę szans na poprawę, przynajmniej narazie.
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Skoki narciarskie

Postprzez carry » 2005-12-30, 11:50

Ja Małyszowi dalbym jedna rade: 2 tygodnie w Grenzau!

Chyba nie musze mowic dlaczego :wink:
zero podpisu.
carry
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1555
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-09-18, 21:28
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Online: 0s

Re: Skoki narciarskie

Postprzez DamKam » 2005-12-30, 11:58

No coz, ja sobie duzych nadzieji nie robilem i chyba juz nie bede robil :wink: Dla mnie Malysz jest juz tylko dobrym skoczkiem i nie wymagam od niego zwyciestw ani nawet bycia na podium :!: Niestety nic nie trwa wiecznie i trzeba sie z tym pogodzic- a on i tak zrobil dla nas bardzo bardzo wiele :569: Teraz kolej na innych, tylko niestety tych nastepcow Adasia po prostu nie widac :/ Kiedys pojawil sie Rutkowski- ale chlopak sie stoczyl :roll: Teraz jest Stoch w ktorym wiele osob poklada nadzieje ale ja nie widze w tym chlopaku nic wielkiego (jak narazie) :| Chyba pozostaje nam czekac co bedzie z Klimkiem Muranka :P To tak w formie zartow bo przeciez nie wiadomo co z niego wyrosnie :wink:
No a wracajac do Malysza: moim zdaniem polskie media troche przesadzaja i ciagle maja nadzieje ze Malysz bedzie najlepszy... przeciez to widac golym okiem ze jakby sztucznie podtrzymuje sie jego potege :!: Na IO w Turynie pewnie tez nic nie osiagnie ale apetyty na pewno beda ogromne :569: A wiadomo ze im wiekszy apetyt tym wieksze rozczarowanie :idea:
"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, niepokonanym..."
DamKam
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:45
Online: 0s

Re: Skoki narciarskie

Postprzez Max » 2005-12-30, 22:35

na poczatku sezonu wierzylem ze malysz moze cos osiagnac w turynie, wyglada na to ze nic z tego nie wyjdzie :/ szkoda
Max
Administrator
 
Posty: 3212
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-03, 15:48
Lokalizacja: Berno
Online: 17m 53s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne sporty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości