Rugby

Dyskusje o innych dyscyplinach sportowych

Rugby

Postprzez heljak » 2006-06-17, 10:47

Witam Serdecznie. Zapraszam serdecznie na forum www.mks-orkan.pl/forum oraz stronę www.mks-orkan.pl klubową o Mistrzu Polski w Rugby. Nikt z was pewnie się nie interesuje się tym sportem, ale zachęcam. Na pewno lepiej się wybić z niego niż z piłki nożnej. Wystarczy mieć warunki fizyczne oraz serce do gry to bez problemu będzie grał w kadrze polski. Jak kogoś zainteresuje ten sport to mogę coś o nim więcej napisać o co chodzi i w ogóle. Na razie zapraszam na forum klubowe o Mistrzu Polski w Rugby. I tak pewnie tego nikt nie przeczyta, bo pewnie usuną ten temat administratorzy albo moderatorzy.

No to tak. Wszystkim Rugby kojarzy się tylko z Futbolem Amerykańskim i waleniem się na boisku. Ale tak nie jest. W rugby się gra po 15 osób. Cały skład się dzieli na atak oraz młyn. Zadaniem młyna jest obrona a ataku oczywiście zdobywanie punktów. Obrona wygląda tak ze szarżujesz przeciwnika łapią go w pół i przewracając na ziemie. W rugby nie można podawać do przodu tylko za plecy do tyłu do kolegi z drużyny. Ogólnie to ciężko opisać tą grę ale jak się widzi mecz to fajnie to wygląda. Bardzo efektowne są aktu. Mianowicie wyglądają, że się wynosi za nogi kolegę z drużyny do góry, aby złapał piłkę wrzuconą. Tak jak mówię sport jest skomplikowany dla normalnego człowieka jak by nigdy nie widział tej gry. Ja gram w młodzikach i w czwartek wywalczyliśmy 3 miejsce na Mistrzostwach Polski w Łodzi. A nagrody nam wręczał sam MARIUSZ PUDZIANOWSKI, który tez gra w rugby w Budowlanych Lodź.
heljak
Bawarczyk
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2006-06-17, 10:46
Online: 0s

Re: Rugby

Postprzez Tymek » 2006-06-17, 11:02

wow-mnie by zawiezli do kliniki po 1 treningu........hehe z moim zdrowiem to ja się do szachów jedynie nadaje;) bo juz golf to dla sport extremalny;) hihi
Obrazek
Tymek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1589
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-10-19, 09:36
Lokalizacja: Limanowa/Toruń
Online: 0s

Re: Rugby

Postprzez carry » 2006-06-17, 11:04

A nagrody nam wręczał sam MARIUSZ PUDZIANOWSKI, który tez gra w rugby w Budowlanych Lodź.

No to ja odpadam :lol:
Wystarczy mieć warunki fizyczne oraz serce do gry to bez problemu będzie grał w kadrze polski.

Niewiem czemu od razu do glowy przyszedl mi pewien znany i lubiany nasz reprezntant Polski w pilce noznej :lol:
zero podpisu.
carry
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1555
Wiek: 32
Dołączył(a): 2005-09-18, 21:28
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Online: 0s

Re: Rugby

Postprzez Grzechoo » 2006-06-17, 17:44

Rugby to bardzo ciekawy sport :D W sumie aż zdziwiłem sie, gdy oglądałem fragment jakiegoś meczu na EuroSporcie. Ten sport zawsze kojarzył mi sie z czyms na wzór futbolu amerykańskiego, ale trzeba przyznać - rugby jest bardziej ''dzentelmeńskie'' :D Do tego wiem jeszcze, że jedną z najlepszych reprezentacji jest Australia :wink: I tutaj konczy sie moja wiedza na temat tego sportu :D
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Rugby

Postprzez Scholli » 2006-06-18, 01:27

heljak napisał(a):No to tak. Wszystkim Rugby kojarzy się tylko z Futbolem Amerykańskim i waleniem się na boisku. Ale tak nie jest.


Grzechoo napisał(a): Ten sport zawsze kojarzył mi sie z czyms na wzór futbolu amerykańskiego, ale trzeba przyznać - rugby jest bardziej ''dzentelmeńskie'' :D


:lol: ludzie, co jest? :547: to odnośnie tego futbolu amerykańskiego to jest sarkazm tak? futbol amerykański jest grą o wiele bardziej złożoną, inteligentniejszą i mniej brutalną (przepisy i ochraniacze) niż rugby... jestem wielkim psjonatem futbolu am. i jakiś czas temu oglądałem na eurosporcie rugby (większość meczy w pucharze świata czy jak to się tam zowie) i ogólnie to znając futbol amerykański nie ma się najmniejszych problemów ze zrozumieniem rugby (heljak - uwierz mi, tam nie ma nic skomplikowanego :) ) - w drugą stronę to raczej nie jest takie proste - o, dobre słowo, rugby jest proste i hm... dla mnie po prostu głupie... :| barbarzyństwu mówię zdecydowane nie! :P
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: Rugby

Postprzez heljak » 2006-06-18, 18:44

Najlperza reprezentacja to Nowa Zelandia :D
heljak
Bawarczyk
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2006-06-17, 10:46
Online: 0s

Re: Rugby

Postprzez shadow7 » 2006-06-18, 20:23

Walia też jest niezła.
Obrazek
shadow7
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2565
Wiek: 32
Dołączył(a): 2006-01-25, 16:28
Lokalizacja: Warszawa
Online: 72d 7h 39m 37s

Re: Rugby

Postprzez Chmieloos » 2011-04-16, 19:30

Pozwolę sobie pobawić się w archeologa i odkopać temat. Sam osobiście gram w FA i jestem bardzo z tego zadowolony. W FA jest bardzo dużo taktyki gdzie w Rugby za wiele jej nie ma(leci tylko z piłką do przodu i czasami poda). W FA również każdy znajdzie swoje miejsce i nie musi znacząco bać się o swoje zdrowie. FA jest bardziej grą dynamiczną, szybszą i nowoczesną. Tutaj wam daje czym się różni RUGBY od FA http://juvenia.info/pozostale/czym-rozn ... i-od-rugby.

Jeśli chcecie spróbujcie swoich sił w FA to bardzo fajna zabawa. Ja oczywiście zapraszam do mojego klubu WARSAW SPARTANS. Tutaj macie miasta w których są, lub powstają drużyny http://www.pzfa.pl/?go=druzyny
Obrazek
Chmieloos
Bawarczyk
 
Posty: 51
Dołączył(a): 2011-03-16, 20:31
Lokalizacja: Lublin
Online: 0s

Re: Rugby

Postprzez Rael » 2011-04-17, 11:36

Chmieloos napisał(a): Tutaj wam daje czym się różni RUGBY od FA http://juvenia.info/pozostale/czym-rozn ... i-od-rugby



Link nie działa.


A BTW:


Obrazek
:mrgreen:
Rael
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4132
Wiek: 37
Dołączył(a): 2006-06-22, 19:59
Lokalizacja: Tychy
Online: 3d 14h 12m 5s

Re: Rugby

Postprzez Chmieloos » 2011-04-17, 11:47

Pierwszą, najbardziej widoczną różnicą jest strój – zawodnicy w futbolu mają do dyspozycji rozbudowany zestaw ochraniaczy, w którego skład wchodzą: ochraniacze ramion zwane padami,
specjalne spodenki ochraniające biodra, kolana, kość ogonową i uda oraz kask. Jest to zestaw obowiązkowy, oprócz tego każdy z zawodników może założyć np. rękawiczki chroniące palce czy
doczepić do padów ochraniacz na żebra i kręgosłup. Zawodnicy rugby grają tylko w krótkich spodenkach i koszulkach polo a wszelkie ochraniacze są opcjonalne.

Gdy przyjrzymy się grze, wówczas zobaczymy, że w futbolu amerykańskim jest ona zatrzymywana za każdym razem, gdy piłka znajdująca się w rękach przewróconego zawodnika dotknie ziemi (z pewnymi wyjątkami) czy też w przypadku przewinienia jednej ze stron. W rugby czas zatrzymywany jest, gdy zawodnik z piłką zostanie tak zablokowany, że nie ma możliwości ruchu lub oddania piłki koledze z zespołu. Stąd też mecze rugby trwają zwykle nie więcej niż półtorej godziny, podczas gdy spotkania futbolowe około trzy godziny.

Boisko futbolowe jest nieznacznie krótsze oraz wyraźnie węższe od boiska do rugby. Wynika to, między innymi, z tego, że w meczach rugby na boisku gra się po piętnastu, a w futbolu po jedenastu graczy. W futbolu atakowi przysługuje jedno zagranie do przodu podczas każdej akcji natomiast w rugby wolno podawać piłkę tylko do tyłu. Podczas meczu rugby widać, że zawodnicy w czasie trwania jednej akcji podają do siebie piłkę niezliczoną ilość razy, podczas gdy w futbolu w czasie zagrania obserwujemy najczęściej jedno podanie. W rugby możemy również zauważyć formacje takie jak „młyn”, „piramida” czy „klin”.

W futbolu po rozpoczęciu akcji widzimy charakterystycznie ścierające się linie ofensywne i defensywne a także graczy na pozycjach skrzydłowych i biegaczy (running back), którzy próbują przedostać się z piłką w stronę pola punktowego przeciwników. Zarówno w rugby jak i w futbolu amerykańskim główną i najbardziej pożądaną (z racji ilości punktów za takie zagranie) metodą zdobywania punktów jest przyłożenie (w futbolu amerykańskim – touchdown). W futbolu przyłożenie warte jest sześć punktów a w rugby pięć. W przeciwieństwie do rugby w futbolu nie trzeba położyć piłki na ziemi w polu punkowym rywali a jedynie zawodnik wbiegający w pole punktowe musi być w posiadaniu piłki (są też sytuacje, w których zawodnik może tylko przełożyć piłkę przez linię wyznaczaną przez skraje pola punktowego – wtedy też przyznawany jest touchdown).

W obu grach można również zdobyć punkty z pola, kopiąc przez bramkę (o podobnych wymiarach z tą różnicą, że w futbolu bramka jest na jednym słupie, w rugby na dwóch).


Istnieje jeszcze jedna metoda zdobywania punktów w futbolu, która nie istnieje w rugby – jeśli zawodnik z piłką zostanie przewrócony we własnym polu punktowym drużynie przeciwnej przyznawane są dwa punkty za tzw. safety. Dodatkowo zespół tracący w ten sposób piłkę musi ją oddać rywalowi – odkopując ją w akcji następującej po tej, w której zostały utracone dwa punkty. Futbol amerykański uchodzi za jedną z najbardziej taktycznych gier zespołowych – zespoły, nawet amatorskie, mają w swoim „arsenale” nierzadko ponad 150 zagrywek ofensywnych, a drugie tyle defensywnych oraz dla formacji specjalnej (special team).


Co do tych obrazków: W dzisiejszych czasach w piłkę grają lalusie, tak więc wolę FA ;]
Obrazek
Chmieloos
Bawarczyk
 
Posty: 51
Dołączył(a): 2011-03-16, 20:31
Lokalizacja: Lublin
Online: 0s


Powrót do Inne sporty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość