Kolarstwo

Dyskusje o innych dyscyplinach sportowych

Kolarstwo

Postprzez Liz4 » 2006-08-01, 21:37

Dawniej trenowalem wyczynowo kolarstwo, z powodu nauki przerwalem i teraz z ciekawoscia sledze kolejne wyscigi.... Niestety wpadka Landisa w Tour De France nie jest szokująca informacja, prawda jest taka ze tam kazdy bierze niedozwolone srodki, a wpadaja nieliczni... uwierzcie mi ze niemozliwym jest przejchanie takiej ilosci kilometrow dzien po dniu bez zadnego wypoczynku (nie mowiac juz o tych morderczych podjazdach) .... Niestety do tego doszlo, ze sport nie polega na treningu tylko na tym kto szybciej znajdzie srodek ktory nie bedzie wykrywalny a bedzie pomagal, powiem wam takze ze takie kuracje EPO (zwiekszajace ilosc erytrocytow- przenoszacych tlen) to ogromne wydatki, dlatego wygrywaja najlepsze ekipy posiadajace najlepszych sponsorow.... Ostatnio czytalem ze powstaly srodki dopingujace zmieniajace genotyp (sekwencja genów w DNA- odpowiadajaca niby za "talent" ) .... Moze w pilce noznej to nie jest tak widoczne, ale w lekkiejatletyce czy sportach silowych jest to notorycznie powtarzajacy sie proceder... Nie ma sensu trenowac kolarstwa, poniewaz dobrze wiem ze chocbym spedzal 2x wiecej czasu niz zawodowy kolarz na rowerze to zawsze bedzie lepszy ode mnie (zreszta widzieliscie jak Landis robil podjazd, nikt praktycznie nie mial sily pedalowac a Amerykanin sobie wstal z roweru i spokojnie powiekszal przewagę...) ...
Ostatnio edytowano 2014-01-22, 13:37 przez Liz4, łącznie edytowano 1 raz
Liz4
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 705
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-06-02, 23:40
Online: 22m 36s

Re: Kolarstwo

Postprzez Scholli » 2006-08-01, 23:18

no to pytanie do eksperta ;-) czy jest jakakolwiek szansa na to, że Amstrong osiągnął to co osiągnął "na czysto"?
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: Kolarstwo

Postprzez Liz4 » 2006-08-02, 07:54

U Armstronga wykryli nadmiar testosteronu, jednak mial dobre wytlumaczenie- mial raka i musial brac zeby zyc... Ale na czysto na pewno nieda sie przejechac wyscigu Tour de France, trenowalem niegdys duzo i jak przejechalem dzien po dniu 100km to na 3 dzien nie moglem pedalem obrocic- wyprzedzaly mnie babki z mlekiem..... a oni jezdza po 200km, z wieksza predkoscia oraz dochodza im góry i tak przez dwa tygodnie.... To jest podobna sprawa jak z popularnym Pudzianem, przeciez niemozliwe jest osiagniecie takiej masy "na sucho" , kazdy to wie ale jakos go niezdysfalfikowali jeszcze ...
Liz4
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 705
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-06-02, 23:40
Online: 22m 36s

Re: Kolarstwo

Postprzez Lmollu » 2006-08-02, 08:20

Uwielbiam oglądać Tour de France - górskie etapy. Na rowerze lubię sobie nawet pojeździć, ale nie wiem jak niektórzy mogą na przykład spędzić na rowerze cały dzień. Właśnie wgrałem sobie grę Cycling Manager 3 i wygrałem w niej TdF :lol:
Obrazek
Lmollu
Bawarczyk
 
Posty: 1814
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:22
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Kolarstwo

Postprzez DamKam » 2006-08-02, 10:10

Ja również lubię oglądać TdF, ale w tym roku jakoś nie miałem na to czasu, ani ochoty. Poza tym w poprzednich latach jakoś bardziej mnie to interesowało. Zawsze fascynowały mnie pojedynki Armstronga i Ullricha. Ach... ta ich walka w Pirenejach. Teraz niestety tego już nie ma. Muszę też powiedzieć, że zawsze lubiłem tych dwóch polskich komentatorów na Eurosporcie.

Jak już o kolarstwie mowa to mogę wspomnieć, że właśnie czytam książkę L. Armstronga "Mój powrót do życia".
"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, niepokonanym..."
DamKam
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:45
Online: 0s

Re: Kolarstwo

Postprzez Lmollu » 2006-08-02, 10:28

DamKam napisał(a):Muszę też powiedzieć, że zawsze lubiłem tych dwóch polskich komentatorów na Eurosporcie.


Ja również - Jaroński i Wyrzykowski wymiatają :D

Nie lubiłem Armstronga, bo zabijał rywalizację :D Z góry było wiadomo, że wygra. Piękne były triumfy w TdF Miguela Induraina. To był wspaniały kolarz! Miałem wtedy 4-6 lat jak Indurain wygrywał, teraz nie pamiętam już z tego tak wiele. Pamiętam, że raz Zenon Jaskóła zajął 3. miejsce w TdF za Indurainem i Tony Romingerem. Potem piękne pojedynki Ullricha z Pantanim i czasem Virenque'm. I od 1999 roku TdF straciło trochę blask przez tego Armstronga :D Jeszcze na początku Ullrich, Pantani, Beloki czy Mayo trochę go tam naciskali, ale już potem nie miał sobie równych.
Obrazek
Lmollu
Bawarczyk
 
Posty: 1814
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:22
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: Kolarstwo

Postprzez Scholli » 2006-08-02, 11:02

Lmollu napisał(a):
DamKam napisał(a):Muszę też powiedzieć, że zawsze lubiłem tych dwóch polskich komentatorów na Eurosporcie.


Ja również - Jaroński i Wyrzykowski wymiatają :D
dopisuję się do listy! :-) jak dla mnie to to są najlepsi polscy komentatorzy sportowi... relację nie raz oglądałem bardziej ze względu na nich niż na wyścig, nie dość, że kompetentni aż to bólu to jeszcze z humorem...
I don't discriminate, I hate everyone
____________________
Obrazek
Scholli
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6331
Wiek: 40
Dołączył(a): 2005-06-14, 23:38
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 0s

Re: Kolarstwo

Postprzez szimi » 2011-05-10, 09:36

Wouter Weylandt zginął na trasie Giro. Wykrwawił się. 40 minut reanimacji nic nie dało. Badane są przyczyny wypadku.
Jeb.ć poprawność polityczną.
szimi
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 4582
Wiek: 34
Dołączył(a): 2010-03-09, 13:41
Lokalizacja: Kijewo
Online: 7h 3m 47s

Re: Kolarstwo

Postprzez dmagio » 2011-12-18, 00:46

Może znajdzie się ktoś chętny na wypad do Monachium w maju 2012 roku ?? W planach mam ruszyć z początkiem maja i do finału LM posiedzieć (oczywiście marzyłoby się by z udziałem Bayernu)
Wyprawa ma byc z myśla trafienia na jakiś otwarty trening zespołu więc trzeba brac pod uwagę następujące spotkania Bayernu (05.05.2012 1. FC Köln - Bayern München WYJAZD) - (12.05.2012 Finał pucharu Niemiec WYJAZD) - ( 19.05.2012 Finał )

[ Dodano: 2012-04-26, 00:15 ]
Panie Panowie powielam swe pytanie kto jedzie na finał rowerem do Monachium.Ruszam z Gdanska dalej przez Bydgoszcz na Poznań-Szklarska Poręba-Praga-Pilzno-Monachium

wierzę że się uda!!
/wyjazd 8-9.05./
dmagio
Bawarczyk
 
Posty: 2481
Wiek: 35
Dołączył(a): 2007-08-14, 19:54
Lokalizacja: Gdań$k
Online: 29d 13h 33m 57s


Powrót do Inne sporty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron