Biathlon

Dyskusje o innych dyscyplinach sportowych

Biathlon

Postprzez Max » 2007-02-03, 15:36

Trwają mistrzostwa świata w najlepszym sporcie zimowym. :)
Ja biathlonem interesuję się od dawien dawna, mój uluboiny zawodnik to oczywiście Tomek Sikora (jego mistrzostwo świata zbiegło się w czasie z początkiem mojego zainteresowania tym sportem).
Dziś Tomek nie zdobył medalu tylko przez to, że rozsypały mu się naboje przy pierwszym strzelaniu. :/ Liczę, że jutro już stanie na "pudle". Wygrał Olek Einar Bjordahlen, czyli bez niespodzianek.
Wśród kobiet tryiumfowała moja ulubiona sportsmenka, Magdalena Neuner - sympatyczna, młoda biathlonistka z Bawarii. :mrgreen:
Mam nadzieję, że inni też lubią biathlon. :>
Max
Administrator
 
Posty: 3212
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-03, 15:48
Lokalizacja: Berno
Online: 17m 53s

Re: Biathlon

Postprzez Tymek » 2007-02-03, 16:24

No kurcze ja z zimowych to tylko łyżwiarstwo które jest moją drgą namiętnością po Piłce. Gratuluje zwycięstwa Twojej faworytki. No coż, nie wiele wniose w tą dyskusje, ale żeby nie było-zaznaczam swoją obecność. Powiem szczerze że musze kiedys obejrzeć jakąś relacje by mieć pelny obraz tego sportu.
Obrazek
Tymek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1589
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-10-19, 09:36
Lokalizacja: Limanowa/Toruń
Online: 0s

Re: Biathlon

Postprzez upek » 2007-02-03, 16:26

zawsze z zainteresowaniem ogladam biathlon :!:
Najbardziej lubie Svena Fischera ale mowmy szczerze nie interesuje sie na tyle zeby powiedziec ktory jest w pucharze swiata itd < w sumie nie zdziwilbym sie gdyby juz w ogole nie startowal :lol: >
nie interesuje sie zbytnio ale poogladac lubie :d tak jak lyzwiarstwo zreszta ;)
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: Biathlon

Postprzez Max » 2007-02-03, 16:41

Upek napisał(a):Najbardziej lubie Svena Fischera ale mowmy szczerze nie interesuje sie na tyle zeby powiedziec ktory jest w pucharze swiata itd < w sumie nie zdziwilbym sie gdyby juz w ogole nie startowal :lol: >
Fischer nadal startuje, jest nawet aktualnym mistrzem olimpijskim w sprincie. Dzisiaj zawalił strzelanie, a szkoda bo biegł lepiej niż zwykle. Do formy sprzed lat nadal mu bardzo daleko.
Max
Administrator
 
Posty: 3212
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-03, 15:48
Lokalizacja: Berno
Online: 17m 53s

Re: Biathlon

Postprzez Mroczny » 2007-02-03, 17:22

Ciesze się że ktoś jeszcze lubie biathlon. w Polsce mielismy małyszomanie i wszyscy zachwycaja się skokami narciarskimi, a przecież skoki w porównaniu do biathlonu to nic nie znaczaca niszowa dyscyplina. Byłem niestety dość młody jak złoty medal zdobywał Sikora,
ale mimo to jest to mój ulubiony Polski sportowiec. Cenie go przede wszystkim za charakter, waleczność i tą niesamowitą determinację, żeby właściwie w sporcie który w Polsce nie istnieje, nie ma prawie żadnego wsparcia , sponsoringu, infrastruktury być jedynym znaczącym reprezentantem. Tomek Sikora jest znakomitym przykładem, że w Polsce sport jest dla pasjonatów, wybitnych indywidualistów zdeterminowanych do tego co robią ( tak jak: Niemczyk,Małysz,Kubica,Korzeniowski czy np Czerkawski). Kiedy Tomek Sikora wbiegał jako srebrny( ach ten 20 strzał) medalista igrzysk w Turynie płakałem ze szczęścia ( 2 raz w życiu po wydarzeniu sportowym) , bo wiedziałem że nalezy mu się ten medal jak mało komu. I teraz ostatnio kiedy wybierano po raz kolejny sportowca roku to życzyłem mu wygranej bo co by nie mówić zasłużył na nią najbardziej ( bo co takiego w tym roku pożal się boże pani Otylia zrobiła?). Nie wygral po raz kolejny ( najwyżej chyba był trzeci jakieś 3 lata temu). wszystko dlatego, że w Polsce biathlon nie jest tak popularny jak powinien być. Bo powiedzmy sobie prawde, w ilu państwach na świecie ogłąda sie skoki, a w ilu biathlon, dysproporcja jest dość spora na korzyść biathlonu. Teraz to już będze tylko gorzej bo Sikora kończy kariere, a następby nie widać ( Gwizdoń jeszcze dużo brakuje i wątpie żeby osiągnęła 1/3 tego poziomu co Sikora). Tak więc dziekujemy panie Tomku.

A wszystkich którzy nie widzieli nigdy biathlonu zachęcam gorąco do oglądania ( Eurosport)
Emocji nie mniej niż w piłce nożnej ( mówie szczerze) i jeszcze w dodatku są przez cały czas. Ja się zakochałem w tym sporcie jakieś 6 lat temu i jest to mój ulubiony zimowy sport.

Co do dzisiejszego startu Sikory , to był bardzo dobry. Jeśli dobrze wyliczyłem biegowo był na 5 miejscu, co na jego warunki i wiek jest nie lada wyczynem, i strzelał wyśmienicie , tylko ten pech z nabojami. W biegu pościgowym są pore szanse tym bardziej ,że przed nim sa Ferry, Slesinger i ten Ukrainiec - nie daje im większych szans , a nad watachą Niemców jest spora przewaga.

POZDRO DLA KIBICÓW BIATHLONU
Mroczny
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2007-01-28, 18:13
Online: 0s

Re: Biathlon

Postprzez Grzechoo » 2007-02-03, 18:28

Ja się na tym sporcie nie znam i nie interesuję się nim... ale jak w każdym tego typu - mocno kibicuje naszym reprezentantom :wink: Może nie ściskam kciuków za Sikorę, Gwizdoń, ale napawa mnie ogromna duma, gdy któryś z naszych dobrze zaprezentuje się na zawodach. Oby zdarzało się to jak najczęściej :wink:
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: Biathlon

Postprzez kjon » 2007-02-04, 08:16

I love Baithlon jeden z lepszych sportów a super bo moze jeszcze zdąze pojechac na sztafete do Antcholz :D bo jade tam na ferie :D
kjon
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 397
Dołączył(a): 2006-05-04, 17:34
Lokalizacja: Bytom
Online: 3d 9h 6m 28s

Re: Biathlon

Postprzez Max » 2007-02-04, 12:10

I znów dobry występ Tomka, chociaż do medalu trochę zabrakło, przeklęte ostatnie strzelanie... :/
Max
Administrator
 
Posty: 3212
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-03, 15:48
Lokalizacja: Berno
Online: 17m 53s

Re: Biathlon

Postprzez DamKam » 2007-02-04, 13:17

Ja osobiście nie interesuję się tym sportem i praktycznie go nie oglądam. Jedynie to oglądałem go na olimpiadzie w Turynie :wink:
"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, niepokonanym..."
DamKam
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:45
Online: 0s

Re: Biathlon

Postprzez Tymek » 2007-02-04, 13:37

Nie że łyżwiarstwo jest lepsze ? :P
Obrazek
Tymek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1589
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-10-19, 09:36
Lokalizacja: Limanowa/Toruń
Online: 0s

Re: Biathlon

Postprzez Max » 2007-02-04, 14:56

Podwójna mistrzyni świata w wieku 19 lat. :D Magdalena Neuner. :mrgreen:

A naszym reprezentantom dzisiaj naboje ewidentnie dzisiaj nie sprzyjały. :?

[ Dodano: 2007-02-11, 23:55 ]
No i trzecie złoto dla Leny, tym razem w sztafecie.

Greis zwycięzcą mass-startu, dobry emocjonujący wyścig, Olek bez medalu i finisz z flagą Bawarii - czego chcieć więcej? :)
Max
Administrator
 
Posty: 3212
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-03, 15:48
Lokalizacja: Berno
Online: 17m 53s

Re: Biathlon

Postprzez upek » 2007-02-22, 11:54

Tomasz Sikora wywalczył w bułgarskim Bansko złoty medal mistrzostw Europy w biathlonie w konkurencji sprintu (10 km).
Nasz najlepszy specjalista od biegu na nartach z karabinem strzelał bezbłędnie i na mecie wyprzedził także "czystego" Jaroslava Soukupa. Czech stracił do Sikory 29,7 sek.

Brązowy medal wywalczył Austriak Tobias Eberhard, który musiał biec jedną rundę karną i stracił do naszego reprezentanta 1.13,5.
Sikora zyskał więc sporą przewagę nad rywalami przed sobotnim biegiem pościgowym (12,5 km).

Medal Sikory jest drugim "krążkiem" reprezentacji Polski na tej imprezie. W środę brązowy medal wywalczyła w biegu indywidualnym Magdalena Gwizdoń.

Dla Sikory jest to zaś czwarty w karierze tytuł mistrza Europy i pierwszy w sprincie. W dorobku Polak ma także cztery srebrne i dwa brązowe medale ME.

8)
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: Biathlon

Postprzez Max » 2007-02-22, 11:55

Nie wiem co nasi czołowi reprezentanci robią na takiej ogórkowej imprezie. :/
Max
Administrator
 
Posty: 3212
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-03, 15:48
Lokalizacja: Berno
Online: 17m 53s

Re: Biathlon

Postprzez upek » 2007-02-22, 11:56

Max napisał(a):Nie wiem co nasi reprezentanci robią na takiej ogórkowej imprezie. :/

wygrywaja :P
Obrazek
upek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5657
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-04-15, 14:52
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Online: 4d 18m 13s

Re: Biathlon

Postprzez Max » 2007-02-22, 12:01

Upek napisał(a):
Max napisał(a):Nie wiem co nasi reprezentanci robią na takiej ogórkowej imprezie. :/

wygrywaja :P
Nie chciało mi się rano wstawać, żeby obejrzeć takie zwycięstwo. :P
Max
Administrator
 
Posty: 3212
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-03, 15:48
Lokalizacja: Berno
Online: 17m 53s

Następna strona

Powrót do Inne sporty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość