FM , CM czyli managery

Tematy o grach: nowości, porady, itd.

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Simin » 2006-05-21, 01:31

Gram Bayernem w FM 2006 juz czwarty sezon i gracze typu Messi czy Tevez, ktorych to obu zgarnalem za free :lol: nie sa mi obcy - furore robie na maxa - Brazzo wywalilem do rezerw skad zostal sprzedany do drugiej ligi do Francji gdzies itd. jaj na maxa ogolnie! Saviole mialem za ddarmo i sprzedalem za 12 mln euro hehe, Karimi poszedl do Chelsea za 10 i gra tam w podstawowwym skladzie (:lol:)jajca mowie wam.
Dobry zakup Eugene Bredun za 55 ty euro - po jednym sezonie dobrej gry jest wart juz ponad 2 mln i spokojnie moglbym go sprzedac, ale niech kisnie na lawie, bo trzeba miec dobra lawke :P
A co do tych gier zespolami 3 ligowymi, to faktycznie jakis tam klimat gierki mozna wtedy poznac - ja kiedys Aschen zdobylem chyba z 2 razy pod rzad mistrzostwo Niemiec i dotarlem do polfinalu UEFA... heh jaja na maxa :P
Ale generalnie ZAWSZE gram Bayernem i gra w poszczegolne (coraz nowsze) wersje CMA/FMA konczy sie w momnecie kiedy mnie wywala z klubu... :mrgreen:
Pozdro - genberalnie jeszcze tylko dodam, ze managery mi nie obce - zaczynalem od CM 2!! :lol: - kawal czasu...
Obrazek

"Mamy zbyt mało dziadów w drużynie, a zbyt dużo grzecznych chłopców." - Mark Van Bommel
Simin
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1521
Wiek: 38
Dołączył(a): 2005-04-06, 22:45
Lokalizacja: Poznań
Online: 0s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Tymek » 2006-07-01, 14:02

Panowie powiedzcie mi jak grać żeby wygrać mecz w FM 2006? Od niedawna mam ten twór i za chiny nie moge obczic co mam zrobić by moja drużyna wygrywała na 2005 szło mi jak z nut a tu za nic nie idzie a jak juz wygram to w bólach , co robić?
Obrazek
Tymek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1589
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-10-19, 09:36
Lokalizacja: Limanowa/Toruń
Online: 0s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Piecia » 2006-07-01, 14:08

Simin napisał(a):Gram Bayernem w FM 2006 juz czwarty sezon i gracze typu Messi czy Tevez, ktorych to obu zgarnalem za free :lol: nie sa mi obcy - furore robie na maxa - Brazzo wywalilem do rezerw skad zostal sprzedany do drugiej ligi do Francji gdzies itd. jaj na maxa ogolnie! Saviole mialem za ddarmo i sprzedalem za 12 mln euro hehe, Karimi poszedl do Chelsea za 10 i gra tam w podstawowwym skladzie (:lol:)jajca mowie wam.
Dobry zakup Eugene Bredun za 55 ty euro - po jednym sezonie dobrej gry jest wart juz ponad 2 mln i spokojnie moglbym go sprzedac, ale niech kisnie na lawie, bo trzeba miec dobra lawke :P
A co do tych gier zespolami 3 ligowymi, to faktycznie jakis tam klimat gierki mozna wtedy poznac - ja kiedys Aschen zdobylem chyba z 2 razy pod rzad mistrzostwo Niemiec i dotarlem do polfinalu UEFA... heh jaja na maxa :P
Ale generalnie ZAWSZE gram Bayernem i gra w poszczegolne (coraz nowsze) wersje CMA/FMA konczy sie w momnecie kiedy mnie wywala z klubu... :mrgreen:
Pozdro - genberalnie jeszcze tylko dodam, ze managery mi nie obce - zaczynalem od CM 2!! :lol: - kawal czasu...


No i ja właśnie tego nie lubie w menagerach :) Wymieniacie cały skład kupujecie Ronaldinho, Messiego i inne tam gwiazdeczki. Grajcie kimś słabszym a gwarantuje że przyjemność z gry będzie większa :)

W CM03/04 grałem m.in Banikiem Ostrawa czy TSV 1860. Mam nadzieję Simin, że przynajmniej paru "oryginalnych" Bawarczyków zostawiłeś. No, ale każdy gra inaczej, i co ja się będę wtrącał do czyjejś gry.
Piecia
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 722
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:38
Lokalizacja: Białystok
Online: 0s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Grzechoo » 2006-07-01, 15:46

Tymek napisał(a):Panowie powiedzcie mi jak grać żeby wygrać mecz w FM 2006? Od niedawna mam ten twór i za chiny nie moge obczic co mam zrobić by moja drużyna wygrywała na 2005 szło mi jak z nut a tu za nic nie idzie a jak juz wygram to w bólach , co robić?


Wymyślic odpowiednia taktyke, kupic odpowiednich piłkarzy :) Możliwe, że własnie to pierwsze jest nie takie jakie byc powinno. Ważne jest również, aby w przerwie meczu mówic piłkarzom odpowiednie rzeczy, aby ich morale wzrosło.

I to jest chyba cała tajemnica FMa :D

P.S. Przy okazji polecam stronę www.cmrev.com - jest tam bardzo dużo młodych i zdolnych zawodników do kazdej druzyny i klasy rozgrywkowej, poradniki, kitspacki, logopacki, facepacki, skiny i duzo duzo innych :D

A nawiązując do wypowiedzi Pieci - najwiekszym wyzwaniem jest chyba gra angielską Conference North lub South :D Również polecam :wink:
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Tymek » 2006-07-01, 19:00

No ja gram Kaiserslautern... wysokie loty to to chyba nie są, graczy mam w miare kompetentnych, tylko w taktyce pies pogrzebany. Daje taką jak w fm-ie 2005 i nie sprawdza się wogóle, nie mówiąć juz o wyjazdach...No coż jak coś przyjdzie Wam do głowy to prosze o rady.

Pozdrawiam
Obrazek
Tymek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1589
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-10-19, 09:36
Lokalizacja: Limanowa/Toruń
Online: 0s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Grzechoo » 2006-07-01, 19:03

Wyjazdach powiadasz? W taktyce ustaw przed meczem pole gry na wąskie, powinno cos pomóc. Ewentualnie jeszcze nastawienie defensywne.

A taktyka... w FM 2005 (którego dalej męcze :P ) K'lautern często gra 4-2-3-1. Ja jednak mimo wszystko proponuję ci moje ulubione ustawienie: 4-4-2 lub 4-1-2-1-2 z klasycznym defensywnym i ofensywnym pomocnikiem.
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez olek » 2006-07-01, 19:04

Zmieniaj taktyke na wyjazdy. Zawsze tak robie, grajac slabym zespolem. Jak gram jakims dobrym, to gram u siebie i na wyjazdach identyczna taktyka. Ale ze slabymi zespolami robie inaczej. Podpasuj taktyke pod zawodnikow. Grajac K'lautern nie masz zbyt duzego budzetu, w rezerwach tez chyba tuzow nie ma, wiec musisz oprzec gre na zawodnikach, ktorych masz w skladzie. Nie orientuje sie jakich tam masz, bo nie gralem K'lautern. Ja jak dotad gralem taka sama taktyka jak w FM 2005 tj. 4-4-2 diamentem (obowiazkowo boczni obroncy ze strzalkami ;) ) i szlo mi dobrze. Teraz gram w co innego, ale na wakacje zawsze powaracam do managerow ;).
olek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2787
Dołączył(a): 2005-04-06, 21:54
Online: 0s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Tymek » 2006-07-01, 20:26

skład mam taki 2 sezon w poprzednim byłem 12


--------Butt----------------

Rishoff------------------------------------Wenzel

Lembi--------------Latka

Gambino---------Engelhard(tak sie chyba pisze)---------SkelA

--------------------jOB-------------------

Mitiev Altintop


Jak daje na urlop to wygrywają po 3 ,4:0
Obrazek
Tymek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1589
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-10-19, 09:36
Lokalizacja: Limanowa/Toruń
Online: 0s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez olek » 2006-07-01, 22:09

Jak dobrze czytam ze schematu grasz bez defensywnego pomocnika, z srodkowych pomocnikow w linii? Ja osobiscie tak nie probowalem grac. Engelhardt chyba moze grac na DM (nie jestem pewnien), mozna go tam przesunac. Gambino chyba lepiej mimo wszystko gra na skrzydle. Moze sprobuj zagrac jakas ofenswyna taktyka np. 4-2-3-1, z typowym rozgrywajacym i skrzydlowymi?

Jak daje na urlop to wygrywają po 3 ,4:0


Glupie pytanie, ale jaki moral :P?
olek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2787
Dołączył(a): 2005-04-06, 21:54
Online: 0s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Grzechoo » 2006-07-02, 08:40

Tymek, to ty grasz ustawieniem 2-2-3-1-2? :D I zrób jak ci mówiłem ja i Fabian - graj z klasycznym defensywnym pomocnikiem! Taki piłkarz to wręcz skarb, człowiek od czarnej roboty :D I ja osobiście nie wyobrażam sobie gry bez takiego. Środek pomocy musisz mieć bardzo solidny. Skrzydła - szybkie, dobrze dryblujące.

I powiem jeszcze raz - proponuję ci ustaiwnie 4-1-2-1-2, ewentualnie 4-2-2: skrzydłowi strzałki na maxa (pozdrawiam przy okazji :wink: ), a ofens. srodkowy jedna w przód na środek (ukośna), a defensywny analogicznie.

Dziękuje, pozdrowienia z wakacji. :)
Max
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Tymek » 2006-07-02, 08:53

hehe dzięki zrobie jak mówiliście, tak wiem Fabian co chcesz prrzez to powiedziec :) i sie zgadzam z Tobą:) ale jak mówie to moje pierwsze kroki w fm-ie 2006, więc jestem na taką możliwość przygotowany. Dzięki za rady, pozdrawiam
Obrazek
Tymek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1589
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-10-19, 09:36
Lokalizacja: Limanowa/Toruń
Online: 0s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Liz4 » 2006-07-02, 11:26

korzystajac z tego ze jestem chory tez postawilem wlaczyc popularnego managera (niegralem w niego z rok czasu ze wzglad na brak czasu).... niestety zly los chcial ze zaczalem grac w CM 5 zamiast FM 2005 (mam obydwa na dysku) a potem nie chcialo mi sie zmieniac... Na wstepie sprzedalem Ballacka do Chelsea za bagatela 36mln euro, potem kolejno sprzedawalem Kovaca, Kuffoura, Demichelisa, Guerrero (HSV), Linke oraz sprzedalem lubianego Lucio (do Realu za 34mln euro) ... mimo bardzo dobrej ofensywy (atak Podolski- Torres lub Santa Cruz- Torres) oraz pomocy ( Schweni- Deisler- VdV- Frings) nie idzie mi ostatnio jakos... z Schalke przegralem 5-0 :| :| a gram klasycznym 41212.... niewiem co sie dzieje... ;/ PS. na obronie mam Lahm-Maldini-Melberg (Van buyten)- Sagnol
Liz4
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 705
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-06-02, 23:40
Online: 22m 36s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Grzechoo » 2006-07-02, 12:55

Liz4 napisał(a):korzystajac z tego ze jestem chory tez postawilem wlaczyc popularnego managera (niegralem w niego z rok czasu ze wzglad na brak czasu).... niestety zly los chcial ze zaczalem grac w CM 5 zamiast FM 2005 (mam obydwa na dysku) a potem nie chcialo mi sie zmieniac... Na wstepie sprzedalem Ballacka do Chelsea za bagatela 36mln euro, potem kolejno sprzedawalem Kovaca, Kuffoura, Demichelisa, Guerrero (HSV), Linke oraz sprzedalem lubianego Lucio (do Realu za 34mln euro) ... mimo bardzo dobrej ofensywy (atak Podolski- Torres lub Santa Cruz- Torres) oraz pomocy ( Schweni- Deisler- VdV- Frings) nie idzie mi ostatnio jakos... z Schalke przegralem 5-0 :| :| a gram klasycznym 41212.... niewiem co sie dzieje... ;/ PS. na obronie mam Lahm-Maldini-Melberg (Van buyten)- Sagnol


W CM 5 jest wszystko możliwe :wink: Proponuję jednak zmienić ustawienie - jak widze sprzedałeś mnóstwo zawodników a kupiłeś nowych. Bardzo możliwe, że nie czują oni się najlepiej w 4-1-2-1-2. Albo być może nie kupiłeś odpowiednich następców. Szczerze mówiąc nigdy nie grałem w CM 5, to raczej niewiele moge o tej grze powiedziec... ale spróbuj pokombinowac tak jak ci mówie. Z ustawieniem na boisku, taktyką, ewentualnie treningiem.

Jeszcze coś - a może poprostu tym razem ci nie idzie dobrze? :wink: Też tak miałem, że najpierw szło mi fatalnie, a jak ponownie wczytałem gre to mój zespół wygrywał mecz za meczem :D I dobra rada z mojej strony - przerzuć się jednak na FM :D
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Liz4 » 2006-07-02, 13:15

no wiem... wlasnie sciagam FM 2006, ogolnie dawniej bardzo duzo gralem w managery i CM5 jest bardzo podobny do popularnego CM 03/04 (slyszalem ze maja nawet ta sama baze zawodnikow- wlacznie z talentami itd.. ) ... W finale LM wygralem z ManU 4-1 wiec trudno mowic zeby byla jakas zapasc, jednak w lidze jestem na 8 miejscu a z DFB juz odpadlem (z Arminia?) ...Wszyscy moi pomocnicy jak i napastnicy maja duzego "skilla" jesli chodzi o FM a mimo wszystko nie potrafia tego udokumentowac... Najczesciej bohaterem spotkania zostaje Michael Rensig...
Obrazek
Liz4
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 705
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-06-02, 23:40
Online: 22m 36s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Firo » 2006-07-21, 11:09

A ja wlasnie sobie zaczalem grac Bayernem. Nowy update z Podolskim i Buytenem w skladzie :) 31 mln na transfery. W miejsce Ballacka udalo mi sie sciagnac Messiego za 29 mln euro. Zarabia 110 tys tyg i dostal jakies 6 mln za podpisanie kontraktu. Wcale nie blyszczy tak jakbym sie tego spodziewal. Gram ustawieniem 4-4-2 w skladzie :

Kahn - Sagnol - Van Buyten/Ismael - Lucio - Lahm - Scholl - Owen cofa sie na def. - Messi - wychodzi na of. - Bastian - Makaay - Podolski. Obecnie z tymi ostatnimi mam problem :/ Ciagle kontuzje

Atak w meczu z Aachen - Semler - Sikorski :|

I tu pytanie do wyjadaczy. Jak poprawic skutecznosc zespolu ?
Obrazek
Firo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1788
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-07, 16:09
Lokalizacja: Gleiwitz
Online: 3d 13h 17m 15s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Świat Gier

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron