FM , CM czyli managery

Tematy o grach: nowości, porady, itd.

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Dziadek Mróz » 2013-08-16, 17:00

Zainstalowałem wczoraj FM 2013,pierwszy raz od 8 lat chyba grałem w nowego managera i..jest mega zajebisty ;-) Stary CM chyba odejdzie w niebyt ;) Grałem ponad 8 godzin Bayernem i doszedłem dopiero do 1 kolejki :)
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez izi91 » 2013-08-17, 12:56

Grzechoo napisał(a):Gra ktoś jeszcze w FM07? Dotarłem w grze do momentu, w którym staje się ona niegrywalna, tj. zespół gra świetnie, ale nie strzela bramek, a obrona i bramkarz rywala zawsze grają mecz życia :evil: Czy ma ktoś jakieś sprawdzone taksy? Sam nie mam pojęcia co zmienić, żeby w końcu zacząć grać dobrze.


Ja gram jeszcze w FM 07 i raczej nie mam takiego problemu. Zawsze po początkowych sukcesach później jest trochę trudniej strzelać bramki, ale minimalne korekty w taktyce i zazwyczaj jest dobrze. Pobaw się może nastawieniem poszczególnych zawodników, bo w przypadku jak np napastnik ma hiperofensywne, a pomocnik za nim normalne to akcje tracą na płynności. Różnice pomiędzy poszczególnymi pozycjami powinny być na 2,3 kreski wtedy gra się najwydajniej. Ja stosuję też rotację w składzie, bo nawet najlepszy napastnik w połowie sezonu traci formę, a masowe marnowanie sytuacji jest właśnie tego objawem. 4 napastników regularnie wymienianych w pierwszym składzie pozwala na utrzymanie w miarę stabilnej formy strzeleckiej. Z taktyk z neta nigdy nie korzystałem i jakoś nie mam problemów z wygrywaniem. Polecam też dobrze ustawić stałe fragmenty gry. Ja zawsze najlepszego gracza w pojedynkach powietrznych ustawiam na krótki słupek i tam dośrodkowuje. Jak mam dobrego gracza to kilkanaście bramek z samych rogów strzelam.
izi91
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1421
Wiek: 32
Dołączył(a): 2012-08-10, 12:38
Lokalizacja: Lublin
Online: 1d 13h 24m 19s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Grzechoo » 2013-08-17, 13:28

Na jakiej łatce grasz?

izi91 napisał(a):Zawsze po początkowych sukcesach później jest trochę trudniej strzelać bramki, ale minimalne korekty w taktyce i zazwyczaj jest dobrze.


I tak właśnie robiłem do tej pory: gram swoim ulubionym 4-1-2-1-2, bardzo ofensywnie, później zmieniam nastawienie na nieco bardziej wyważone, później jeszcze raz ofensywnie... i tak w kółko, AI rywali nie jest w stanie tego rozgryźć :wink: Ale w dziesiątym sezonie już było kiepsko. Taktyki, które fenomenalnie spisywały się w pierwszych 3-4 sezonach, teraz sprawują się tragicznie. No i teraz się zastanawiam - czy to wina łatki, silnika meczowego, a może grzebania w edytorze?... :shock:
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez izi91 » 2013-08-17, 13:51

Na 7,02 czy jakos tak. Ja też sporo sezonów rozegrałem i raczej nie mam tych problemów. Powiedziałby, że odwrotnie robi się samograj i każdego rozwalam po 5-0. Może rzeczywiście coś z silnikiem masz nie tak, albo po prostu brakuje świeżej krwi w zespole.
izi91
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1421
Wiek: 32
Dołączył(a): 2012-08-10, 12:38
Lokalizacja: Lublin
Online: 1d 13h 24m 19s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Grzechoo » 2013-08-17, 13:59

izi91 napisał(a):Na 7,02 czy jakos tak. Ja też sporo sezonów rozegrałem i raczej nie mam tych problemów. Powiedziałby, że odwrotnie robi się samograj i każdego rozwalam po 5-0. Może rzeczywiście coś z silnikiem masz nie tak, albo po prostu brakuje świeżej krwi w zespole.


Ze świeżą krwią to fakt, stawiam na scouting i wychowanków, stąd mam w składzie ziomków, którzy grają już u mnie dziesiąty sezon :wink: Ale wątpię, aby to było problemem - w każdym sejwie mam to samo, niezależnie czy zmieniam kluby co kilka sezonów, czy gram jednym przez cały czas. Po prostu nie da się grać po kilku sezonach, żaden samograj mi się nie utrzymuje. Zazwyczaj po trzecim sezonie gry tą samą taksą, zaczyna dziać się źle. Chyba pozostaje mi tylko wymieniać jedną "killer-taktykę" na drugą i mieć nadzieję, że zaskoczy :wink:
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez izi91 » 2013-08-17, 14:05

Dziwne. Ostatnia moja kariera Anderlechtem pierwsze sezony takie sobie jakieś tam mistrzostwa itd, gdzieś po 4-5 sezonach wygrana w Lidze Mistrzów 3 razy z rzędu i mi się znudziło, bo ligę belgijską wygrywałem w kwietniu. Tak jak mówię czas grał zdecydowanie na korzyść. Jedyny problem to utrzymać skład, nawet taktyki specjalnie nie trzeba zmieniać.
izi91
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1421
Wiek: 32
Dołączył(a): 2012-08-10, 12:38
Lokalizacja: Lublin
Online: 1d 13h 24m 19s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Grzechoo » 2013-08-17, 14:44

W takim razie albo ja popsułem coś w edytorze, albo masz pirata :P Nic innego nie przychodzi mi do głowy, nie rozumiem, dlaczego mi się tak silnik psuje.
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez izi91 » 2013-08-17, 18:22

Oryginalną mam :wink:
izi91
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1421
Wiek: 32
Dołączył(a): 2012-08-10, 12:38
Lokalizacja: Lublin
Online: 1d 13h 24m 19s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Grzechoo » 2013-08-17, 18:29

No to pozostaje tylko moja wina :wink: No nic, będę dalej testował taksy z neta, może coś zaskoczy... albo rozpocznę nową karierę, co się będę denerwował :wink:
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Radosław Lubor » 2013-08-18, 00:37

Obrazek

Deal with it 8)

Na 22 zawodników pierwszej drużyny 13 wychowanków, Kraft, Daniel Muller, Can, Badstuber, Hummels, Lahm, Dombrowka, Alaba, Weiser, Kroos, Schweinsteiger, Thomas Muller.
Plus Neuer, Boateng, Geis, Gustavo, Shaqiri, Ribery, Gotze, Bittencourt, Thiago, Robben, Petersen.

By było weselej w PN i LM też wszystkie mecze wygrane, nie zabrakło nawet klasycznego półfinału z Realem 8) By było jeszcze zabawniej jedynym niewygranym spotkaniem w sezonie był mecz towarzyski... z Milanem. Klątwa ciąży nawet w grze :lol:

Na 18 zawodników, jacy zagrali w sezonie bramek nie strzelili tylko Dombrowka i Can, ale obaj mieli asysty. No i Neuer jakoś nie zaliczył ani gola ani asysty. Nie starał się 8)
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 37
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Grzechoo » 2013-08-18, 07:36

Która to odsłona gry - 12, 13? Podrzuć swoją taksę :mrgreen:
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez pietrekFCB » 2013-08-18, 09:14

Grzechoo napisał(a):Która to odsłona gry - 12, 13? Podrzuć swoją taksę :mrgreen:

mi to wygląda na pierwszy sezon w "12". obrońca tytułu - Dortmund, jest Augsburg i spadkowicze z sezonu 11/12 - Hertha, K`lautern i Koln.
pietrekFCB
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 726
Wiek: 30
Dołączył(a): 2011-07-08, 12:04
Online: 21d 21h 38m 39s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Radosław Lubor » 2013-08-18, 11:04

pietrek dobrze gada, 12, pierwszy sezon, sam nie wiem jak tak mi weszło w pierwszym roku ;D Taksy jednej nie mam, ciągle zmieniam plus instrukcje w trakcie meczu. Nawet jednego pierwszego składu nie mam chociaż zagrało "tylko" 17 zawodników z pola + Neuer, mocno eksploatuję ich najszybszym możliwym tempem i agresywną grą na całej długości boiska, to rotacje częste ze względu na zmęczenie i kartki, stąd wszyscy się nastrzelali. Ogólnie gram docelowo bez napastnika, za to z bardzo silnym środkiem biorącym na siebie ciężar walki, i wtedy na skrzydłach Ribery, Robben, Muller, Gotze, Shaqiri sobie dzięki temu wchodzą jak nóż w masło w pole karne, mając za plecami Alabę i Lahma (lub Gustavo i Dombrowkę, fajny no name wyskoczył, niezwykle utalentowany, pochodzący ze Śląska ale z niemieckim obywatelstwem, następca Lahma :D) na asekurację, a przeciwnik kula się środkiem i pada w walce z ruchomym "rombem" pomocy, który albo się przesuwa w tył asekurując bocznych obrońców, albo idzie jak walec do przodu, wtedy jego miejsce zajmują w asekuracji środkowi, boczni asekurują środkowych a skrzydłowi rozciągają grę.

Krótko mówiąc tym razem pobawiłem się w ciągłe zmiany taktyki i dopasowanie każdego szczegółu pod rywala, na początku musieli się poduczyć kilku taktyk, i zajął ten sezon duuuużo czasu, ale efekt jest :D

Kluczowe było też ograbienie Borussii z Hummelsa i Gotze, Hummels mi wyskoczył jak kot, nawet Barcelonie władował w finale LM dwie bramki głową, karzełki nie miały szans 8) Z Badstuberem/Boatengiem na środku okazuje się nie do przejścia, kolega czyści w powietrzu i walczy fizycznie, a Hummels odbiera technicznie i wyprowadza, Buytena można było z czystym sumieniem oddać. Ogólnie do tego wszystkiego rozpracowane stałe fragmenty doszły, sporo bramek po rożnych i wolnych. Hummels, Badstuber, Boateng i kilku innych tak się nastrzelało głową, że pewnie zgłupieją od mikrourazów.
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 37
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Katalończyk » 2013-08-18, 12:20

Eee, co to za zabawa wygrywać wszystko jak leci :) Mnie rozpoczynanie gry od futbolowych gigantów zawsze nudziło. Imo najlepiej zaczynać w jakichś trzecioligowcach, a do lepszych drużyn przechodzić jak już zmieni się trochę rynek.
No, ale i tak należą Ci się brawa, bo wygrać wszystko to nie lada wyczyn. Raz grając Fiorentiną udało mi się wygrać wszystkie mecze rundy jesiennej, ale już później we frajerskim stylu spadłem na trzecie miejsce w lidze i odpadłem w ćwierćfinale LE ze Spartakiem :D
Katalończyk
Culé
Avatar użytkownika
 
Posty: 625
Wiek: 39
Dołączył(a): 2013-02-17, 20:38
Online: 23h 25m 44s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Radosław Lubor » 2013-08-18, 14:07

Dlatego też straciłem motywację na kolejny sezon. Chyba zrobię sobie jakieś wyzwanie, w stylu powrotu np Polonii Bytom do dawnej potęgi i świetności z lat 60tych, czasu mistrzostw, trofeum zagranicznego, czasu Liberdy, Szymkowiaka, Anczoka, Banasia i reszty. To powinno zająć jakąś hm... wieczność :D

Swoją drogą fajnie się gra szóstką w pomocy, trzech grało schodzących napastników i to oni walnęli większość bramek, dwóch ze skrzydeł i jeden ze środka, te trzy miejsca rotowane przez Ribery`ego, Robbena, Mullera, Gotze, Thiago i Shaqiriego, a trzech robiło klin w środku, ale konstruktywny, rozgrywający klin, obsadzany przez Kroosa, Schweinsteigera, Gustavo, Thiago, Gotze i Cana.

Niby 4-6-0, a faktycznie 4-3-3 w skrajnej postaci przechodzace w 2-3-5 bo boczni nieźle zasuwali z asekuracją na 5-4-1 w każdej chwili w wypadku straty lub kontry. Szkoda, że FM daleko do realnego życia, bo polazłbym w trenerkę 8)
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 37
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Świat Gier

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

cron