FM , CM czyli managery

Tematy o grach: nowości, porady, itd.

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez olek » 2007-07-30, 19:07

Przeinstalowałem całkowicie FMa, a problem niestety nadal niepokonany. Chyba tylko nie usunąłem nic dobrego z rejestru, bo za bardzo nie mam pojęcia, gdzie szukać tych plików.
olek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2787
Dołączył(a): 2005-04-06, 21:54
Online: 0s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Grzechoo » 2007-07-31, 08:47

Start -> Uruchom... -> regedit -> Edycja -> Znajdź :wink:

Jeśli to nie daje rady, to raczej już nic nie da się z tym zrobić.
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez olek » 2007-07-31, 15:02

Grzechoo napisał(a):Jeśli to nie daje rady, to raczej już nic nie da się z tym zrobić.


Nie udało się :(.
olek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 2787
Dołączył(a): 2005-04-06, 21:54
Online: 0s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez franz » 2007-09-08, 14:02

Gorszej gry niż FM07 SI nie moglo wymyslić! Dlaczego, chociażby dlatego Wisła, x.
franz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 48
Dołączył(a): 2007-08-25, 20:30
Online: 0s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Grzechoo » 2007-09-10, 14:04

Takie jest życie. Spójrz na ostatni mecz Portugalii z Polską - gospodarze cały czas dominowali w drugiej połowie, a w końcówce stracili trzy punkty po szczęśliwej bramce Krzynówka. A finał LM z 1999 roku pomiędzy Man Utd a Bayernem pamiętasz? Dwie ostatnie minuty meczu i zwycięskie bramki Sheringama oraz Solskjaera. Tak to już jest. I pod tym względem FM 2007 jest najbardziej realistycznym managerem piłkarskim. I z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że lepszego nigdy nie było.
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez franz » 2007-09-10, 15:17

Masz racje, wkurzony byłem, ale przecież strzelili mi bramki w 92 i 93 minucie, a w mediach pisze, że nie było mowy o żadnej niespodziance :/. Sory, ale wydaje mi się, że to błąd gry. Ech, może coś napisze o FM, a nie opinie o jednym meczu :P Gra bardzo wciąga, niekiedy nie można od niej odejść, bardzo duzo piłkarzy, dobrze odwzorowane umiejętności piłkarzy. Dużo talentów z wczesniejszych wersji gry, obecnie gra w dobrych klubach europejskich ( Kompany, Aguer itd.). Obecnie na rynku gier nie ma lepszego managera tego typu. Polecam, zwłaszcza, że teraz można nabyc ta gre za jedyne 45 zl!
franz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 48
Dołączył(a): 2007-08-25, 20:30
Online: 0s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Myszak » 2007-10-02, 13:11

Patrząc na wybór managerów gra ze stajni Sports Interactive nie ma znaczącej konkurencji. Klasyk jakim był CM został przez programistów zniszczony, a FIFA Manager ma kilka denerwujących "baboli", które w managerach są nie do wybaczenia.

Co do FM - jako, że sam gram weń dość długo to grę poznałem dość dobrze. Faktem jest, że gra wciąga. I jak każda ma wady. Większość wad zauważa się dopiero po dłuższej grze - słabo rozbudowany tryb rozmów z zespołem, "dziwny" nacisk na umiejętności piłkarzy, mecze, których nie da się wygrać "bo nie" i rynek transferowy. Konkretniej rzecz ujmując to interesy na najwyższym szczeblu gdzie "JA" za kopacza muszę płacić wielokrotność jego rynkowej wartości, a AI w zdecydowanej większości przypadków kontraktuje sobie zawodników za kwoty nie wiele większe od ich rynkowej wartości.

Pozostaje mieć nadzieje, że FM 08 będzie grą jeszcze lepszą, która znów przykuje do monitorów na długie godziny. :D

DEMO JUŻ JEST ! :wink:
Obrazek
Myszak
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1464
Wiek: 34
Dołączył(a): 2007-07-10, 21:05
Lokalizacja: Dundee
Online: 5h 30m 53s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez danielo » 2007-10-02, 16:08

danielo
Bawarczyk
 
Posty: 217
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-05-29, 12:44
Lokalizacja: GLIWICE
Online: 0s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez merqn » 2007-10-21, 18:07

Wczoraj ściągnąłem nowego fma :). Wrażenia początkowe? hmm nic nowego ;]. Poza składami i kilkoma malutkimi dodatkami nie dostrzegłem niczego ciekawego ;]. Może dlatego że bardzo malo gralem w fm07 ;].

Jeżeli ktoś zaczyna grać Bayernem to polecam zakup Vagnera Love jako ofensywnego pomocnika. Do tej pory bardziej bramkostrzelny niż sam Toni czy Klose. Na prawe skrzydło radzę trenować Lella, który po 3 występach zanotował dwie asysty i bramkę ;). Przedstawiam poniżej mój skład datowany na zimowe okno transferowe ;)

Bramka: Kuszczak (Kahn) <- wprawdzie Tomek nie jest jeszcze tak zgrany jak sam Oli ale chlopak się szybko uczy ;)
Obrona: Jansen - Lucio - Micho - Lahm <-bez rewelacji, jednak polecam kupić Kjaera z repry Norwegii u-19, który jest dobrym zmiennikiem środkowych obrońców
Pomoc: Ze Roberto(Schweini) - Love - Ribery (Kroos) - Altintop(Sosa)
Napad: Toni - Klose (Poldi)
Obrazek
merqn
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 572
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:06
Lokalizacja: z Bawarii
Online: 0s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Pero » 2007-10-21, 19:28

mergn grasz dwoma ofensywnymi pomocnikami w środku? ja dopiero zacząłem i skład wygłada tak:

Kahn - Sagnol, Lucio, Demichelis, Lahm - Ribery, van Bommel/Ze Roberto, Riquelme, Schweinsteiger - Toni, Klose

musiałem sprzedać van Buytena bo prawie każdemu zawodnikowi działał na nerwy he dziwne :D

zmiany? na pewno niższe noty dają w przeciwieństwie do 07 a tak to chyba wszystko chyba to samo..
Pero
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1057
Wiek: 33
Dołączył(a): 2005-04-27, 08:51
Lokalizacja: Gliwice
Online: 54m 24s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez merqn » 2007-10-22, 08:53

Pero napisał(a):mergn grasz dwoma ofensywnymi pomocnikami w środku?


Na początku tak, tzn ustawiam ich jako MC ale ze strzałkami do przodu :). Po pierwszej polowie gdy zwykle wygrywam za jednego z mc wchodzi jakiś dm (Ottl, Ze). Zauważyłem że cieżko jest zdobyć 10 jako nota piłkarska. Vagner Love który w jednym meczu miał 3 bramki i 2 asysty dostał tylko 9 :o.
Obrazek
merqn
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 572
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:06
Lokalizacja: z Bawarii
Online: 0s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Grzechoo » 2007-10-22, 16:36

merqn napisał(a):Wczoraj ściągnąłem nowego fma :)


Ja jednak preferuję wersję oryginalną i zawsze będę do niej namawiał :)

merqn napisał(a):Wrażenia początkowe? hmm nic nowego ;]


To było do przewidzenia :wink: Już w FM 2007 zdarzały się głosy niezadowolenia z powodu braku nowych opcji (ale co można jeszcze do FM-a dodać? :D ). Jednak w tej części pojawiło się coś nowego - skin, który moim zdaniem jest zupełnym nieporozumieniem.

merqn napisał(a):Zauważyłem że cieżko jest zdobyć 10 jako nota piłkarska.


Słyszałem o tym - po prostu bug. SI Games na 90% (to moja subiektywna ocena :wink: ) wypuści jakąś łatkę, tak więc posiadacze oryginalnych egzemplarzy gry nie powinni mieć z tym problemu :P
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Myszak » 2007-10-22, 21:55

(ale co można jeszcze do FM-a dodać? :D )


Ludzką symulację meczu, która powinna zastąpić te "pocieszne" kółeczka udające piłkarzy.
Żeby one chociaż poruszały się z sensem.

Jednak w tej części pojawiło się coś nowego - skin, który moim zdaniem jest zupełnym nieporozumieniem.


Trzeba się przestawić. Być może po upływie czasu w sieci pojawią się skiny w stylu ze skina domyślnego w poprzedniej wersji gry.

Słyszałem o tym - po prostu bug. SI Games na 90% (to moja subiektywna ocena :wink: ) wypuści jakąś łatkę, tak więc posiadacze oryginalnych egzemplarzy gry nie powinni mieć z tym problemu :P


SI już zapowiedziało łatkę - pytanie pozostaje - kiedy ją wypuści.
Faktem jest to, że i posiadacze alternatywnych wersji nie będą czuli się poszkodowani. SI wypuści łatkę - inne "ekipy" zadbają o plik, którym będzie można nadpisać oryginalny 'exek'. :P
Obrazek
Myszak
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1464
Wiek: 34
Dołączył(a): 2007-07-10, 21:05
Lokalizacja: Dundee
Online: 5h 30m 53s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Grzechoo » 2007-10-22, 22:09

Ludzką symulację meczu, która powinna zastąpić te "pocieszne" kółeczka udające piłkarzy.
Żeby one chociaż poruszały się z sensem.


Jak na mój gust symulacja meczowa a la Fifa byłoby poważnym błędem. Raz, że gra straciłaby zupełnie swój specyficzny klimat, a dwa, że nowy silnik meczowy byłby niedoskonały i zawierałby całe mnóstwo błędów. Wtedy wydarzenia na boisku nie miałyby żadnego sensu ani logicznego wyjaśnienia.

Trzeba się przestawić. Być może po upływie czasu w sieci pojawią się skiny w stylu ze skina domyślnego w poprzedniej wersji gry.


Tyle to ja wiem :wink: I już czekam na jakiś fajny, przyjemny skin, aby zastąpić defaultowy :wink:
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Bartek_FCB » 2007-10-23, 14:57

Ja mam pytanie odnosnie nowego FM'a..Czy kadra reprezentacji Niemiec jest w koncu normalna czy dalej wyglada tak jak w poprzednich wersjach (05,06,07)?
Bartek_FCB
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 269
Wiek: 32
Dołączył(a): 2007-07-23, 21:20
Lokalizacja: Brzeg
Online: 0s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Świat Gier

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 255 gości