FM , CM czyli managery

Tematy o grach: nowości, porady, itd.

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Grzechoo » 2013-08-18, 16:45

Katalończyk napisał(a):Eee, co to za zabawa wygrywać wszystko jak leci :)


Ja mam najwyraźniej inne podejście do gry w FM-a :wink: Dla mnie gry komputerowe mają stanowić rozrywkę, a jeśli pragnę wyzwania, to sięgam po poważną literaturę :wink: Zwłaszcza mam tu na myśli FM-a, bo jak żadna inna gra potrafi doprowadzić mnie do sporej frustracji :) Dlatego sprawiają mi przyjemność serie zwycięstw, bo wtedy czerpię satysfakcję, że buduję ciekawy zespół oraz mogę się pobawić tym, czym lubię najbardziej, tj. scoutingiem.
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Katalończyk » 2013-08-18, 17:51

Każdy lubi co innego ;) Ja kiedy już w pierwszym sezonie obejmuję jakąś maszynkę do wygrywania i leję prawie każdego rywala, najzwyczajniej się nudzę i wtedy gra mi tej rozrywki nie dostarcza ;) Od wygrywania LM Barceloną, czy Bayernem więcej frajdy i satysfakcji przynosi mi doprowadzenie Deportivo do europejskich pucharów, gdzie zespół trzeba budować od zera, a kasa na transfery jest 10 razy mniejsza :)
Katalończyk
Culé
Avatar użytkownika
 
Posty: 625
Wiek: 39
Dołączył(a): 2013-02-17, 20:38
Online: 23h 25m 44s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Grzechoo » 2013-08-18, 17:56

Mi świetnie grało się walijskim The New Saints, notabene wyeliminowane w tym roku przez Legię z LM :> W lidze lałem każdego, często sześcioma czy ośmioma bramkami różnicy, za to jako cel postawiłem sobie awans do Ligi Mistrzów - i udało mi się chyba po czterech sezonach :) Żaden amatorski ligowy zespół mi nie przeszkadzał, za to "w Europie" toczyłem wielkie boje z Rangersami, Fenerbahce czy... Bayernem :D I to dopiero była frajda!
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Radosław Lubor » 2013-08-18, 18:06

A najlepiej wziąć drużynę ze swojego miasta, chociaż Piast o dziwo to nie jest takie wyzwanie dłuższą metę. Może pod względem kadrowym, prezes skąpi z jednej strony, a z drugiej każdy talent wbrew trenerowi oddaje. Czasem szału można dostać, człowiek walczy o europejskie puchary, a w zimowym okienku największe talenty oddawane za grosze :D
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 37
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Grzechoo » 2013-08-18, 18:28

Radosław Lubor napisał(a):A najlepiej wziąć drużynę ze swojego miasta


Akurat z mojego rodzinnego miasta nie ma klubu w FM-ie... ale podsunąłeś mi świetny pomysł :D
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Radosław Lubor » 2013-08-18, 18:29

Masz Wrocław podany, to Śląskiem możesz. Albo w edytorze o ile w ogóle jest klub w bazie danych, a jest sporo, podmienić np z jakimś zespołem I ligi, to dopiero wyzwanie, mały klubik na zapleczu Ekstraklasy :D
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 37
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Grzechoo » 2013-08-18, 18:39

We Wrocławiu tylko mieszkam, Śląsk nie jest mi bliski :wink: Właśnie tworzę klub ze swojego rodzinnego miasta, aktualnie IV liga dolnośląska, wrzucam do grywalnych w I lidze :D To będzie prawdziwe wyzwanie - zdobyć Mistrzostwo Polski :D
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Radosław Lubor » 2013-08-18, 18:48

Z ciekawości zapytam - jaka drużyna? :D
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 37
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez pietrekFCB » 2013-08-18, 18:57

Radosław Lubor, jeszcze jedno pytanie co do Thiago, Gotze itp. to są aktualizowane składy czy ich zwyczajnie kupowałeś?
pietrekFCB
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 726
Wiek: 30
Dołączył(a): 2011-07-08, 12:04
Online: 21d 21h 38m 39s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Radosław Lubor » 2013-08-18, 19:02

Kupiłem po podchodach. Paru piłkarzy poszło z uwielbianym przeze mnie w prawdziwym życiu z Gomezem, sporo się zarobiło, nawet Rafinha poszedł za dobre pieniądze, to akurat była kasa na Gotze, Thiago, Hummelsa i kilka młodych talentów za grosze :D Martineza nie chcieli mi sprzedać za mniej niż 35 milionów to odpuściłem, postawiłem na Kroosa/Cana/Gustavo na DP. A początkowo miałem ambicje ułożenia aktualnego składu z transferów, Mandżukica nie chcieli sprzedać, obrazili się na składanie ofert za niego, a Gotze i Hummels łatwo odeszli :D
Radosław Lubor
Bawarczyk
 
Posty: 6161
Wiek: 37
Dołączył(a): 2013-01-28, 06:48
Lokalizacja: Gliwice
Online: 0s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Grzechoo » 2013-08-18, 19:17

Radosław Lubor napisał(a):Z ciekawości zapytam - jaka drużyna? :D


Granica z Bogatyni :wink: Mamy swojego ziomka w ekstraklasie - Marcina Trojanowskiego :)
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Kejker » 2013-08-19, 08:13

Dajcie łatkę aktualizującą drużyny i ogólnie składy do FMa 13. Jakiś czas temu samo mi się zaktualizował FM (nie wiem jak to możliwe), ale teraz znowu powrócił do wcześniejszego stanu.

Ja jak zagram więcej niż trzy sezony to jest cud. Ostatnio grałem Gladbach, w pierwszym sezonie 3 miejsce, teraz w drugim 3 pkt straty do Bayernu, ale tym śmieciuchom morale opadły i przegrywali wszystko jak leci (włącznie z ćwierćfinałem LM) to się wkur*iłem i już nie grałem. Ale skład miałem dobry, w sumie to jedynymi zmianami w "11" w stosunku do tego co miałem na początku to Corchia z Sochaux na PO (Jantschke sprzedałem za kilkanaście mln do Schalke) i Ginter z Freiburga na ŚO. Jeszcze uzupełniłem ławkę i tyle. Wendt (LO) zaliczał mi z 20 asyst na sezon.

Ogólnie to nigdy nie grałem potęga, zawsze wybierałem średniaków, ale teraz chyba pogram jakimś gigantem, bo ta gra mnie strasznie irytuje.
Kejker
Bawarczyk
 
Posty: 1069
Dołączył(a): 2012-10-26, 11:03
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Online: 1h 17m 25s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Dziadek Mróz » 2013-08-19, 09:00

Ja gram Bayernem w FM 2013,kupiłem Max Meyera z Schalke i Goretzkę,uczą się od Schweiniego jak się gra w piłkę :) Sprzedałem Gustavo do Chelsea :( [bo mi blokował rozwój Emre Cana ^] Ktoś tu pisał o kupowaniu Gotzego i Hummelsa,lol.W 13 takiej opcji chyba nie ma,bo za Gotze chceli 80 milionów ;) Za Draxlera to samo ;) W ogóle kupienie kogokolwiek poniżej 10 milionów jest ciężkie,chore ;)

Brakuje mi opcji "kopnij butem" gdy jestem w szatni,ale za to są fajnie odwzorowane media.Mówię jedno,piszą drugie,jest realizm ;) Podoba mi się klasyczne 2d,lepsze niż w CM ;)

Gram najczęściej składem następujacym : Neuer-Alaba (często zastępuje go Contento),Dante,Badstuber,Lahm-Ribery (skrzydłowy lub schodzący napastnik),Martinez,Schweini,Muller/Kroos,Schaqiri (lub Robben,który kompletnie zawodzi,why?)-Mandzukic (zmiennikiem jest Gomez)

Czyli 4-1-1-3-1,taktyka ofensywna na wszystkie mecze plus "piłki na obieg" i "atakuj skrzydłami" oraz "piłka do przodu" :P

W lidze jestem 1,ale zdarzyły mi się dziwne porażki (np.z Fortuną czy Schalke),ale mistrzostwo raczej nie jest zagrożone.W LM pokonałem dwa razy Juve w grupie,teraz czeka mnie pojedynek z Galatasaray :)
Zagrałbym sobie karierę jakimś innym zespołem,słabszym (Wolfsburgiem np.),ale dojście do 1 kolejki Bundesligi zajęło mi około 7/8 godzin,więc jakoś mi się odechciewa ;)

PS : W CM 03/04 mój najlepszy wynik to 31 zwycięstw i 3 remisy ;)
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Grzechoo » 2013-08-19, 15:51

Kejker napisał(a):Jakiś czas temu samo mi się zaktualizował FM (nie wiem jak to możliwe)


Aktualizacje same się ściągają przy steamie. Korzystasz z niego?

Tutaj znajdziesz uaktualnienia: http://www.cmrev.com/fileplanet/uaktualnienia.html

Dziadek Mróz napisał(a):PS : W CM 03/04 mój najlepszy wynik to 31 zwycięstw i 3 remisy ;)


Miałem świetną karierę Bayernem w 03/04 :D Zagrałem chyba osiem sezonów i w tym czasie zdobyłem siedem razy mistrzostwo, z 5 czy 6 razy puchar Niemiec i 5 razy z rzędu LM :) Miałem świetnego gościa na LO: Jose Julian de la Cuesta, a Oliver Kahn nie kończył kariery nawet po przekroczeniu czterdziestki :D
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Dziadek Mróz » 2013-08-19, 18:20

Grzechoo napisał(a): Jose Julian de la Cuesta, a Oliver Kahn nie kończył kariery nawet po przekroczeniu czterdziestki :D


Kolumbijczyk,18/19 lat na początku,do kupienia za max 2 miliony,później wymiata,często go kupowałem ;) A kojarzy ktoś Simonettę z Romy? :P

Mnie Kahn raz zaskoczył i w wieku lat 40 nie chciał przedłużyć kontraktu i jeszcze 2 lata grał w Schalke ;)
Dziadek Mróz
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 6093
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-04-06, 17:16
Lokalizacja: Trójmiasto
Online: 24d 2h 8m 31s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Świat Gier

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

cron