FM , CM czyli managery

Tematy o grach: nowości, porady, itd.

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Adams » 2006-10-25, 13:07

Facepack Bundesligi (95x95)


To już ostatnie moje pytanie ;) Jak dodać te twarze do FM`a ?? Głównie chodzi mi o folder. Ściągłem z linka podanego przez Maxa te twarze zawodników Bundesligi i teraz nie wiem co dalej. Czy zamontować to w folderze z grą, czy może do tego folderu z moich dokumentów ? Jak to zrobić dokładnie ??

Ps. Dzięki Max za dotychczasową pomoc ;)
Adams
Redaktor
Avatar użytkownika
 
Posty: 1822
Wiek: 36
Dołączył(a): 2005-04-07, 09:01
Lokalizacja: Katowice
Online: 3h 28m 18s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Grzechoo » 2006-10-25, 17:38

Wrzuć do folderu data/graphics/pictures/players
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Tymek » 2006-10-31, 08:51

Mam w końcu managera, i gra,m juz 2 sezon najpierw byłem w Armini, a teraz wzieli mnie do Herthy, pytanie nr. 1 czy u Was też młodzi gracze tak kiepsko się rozwijają ? No przecież u mnie to tragedia.....nie wiem moe to się zmieni, ale jak pamiętam w managerze 06 o było super rozwiązane, a tutaj.......obawiam się że taka sami kiszka jak z fm-em 2005....
Obrazek
Tymek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1589
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-10-19, 09:36
Lokalizacja: Limanowa/Toruń
Online: 0s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Grzechoo » 2006-10-31, 15:51

Na rozwój zawodnika wpływa jego potencjał (PA) i trening. Ogólnie podobno w FM 2007 jest poważny bug dotyczący treningu, może więc przez to twoi młodzianie tak słabo się rozwijają.
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Tymek » 2006-11-03, 11:18

Nieeeee, czym dłużej gram w FM-a tym bardziej się do niego zniechęcam, nie wspomne o tym rozwijaniu piłkarzy....ale to dopiero szczyt góry lodowej, zespół ma 14 sytuacji 100% i wygrywa 1:0 :D albo remisuje 0:0 mając cały czas inicjatywe, sytuacji 1 na 1 praktycznie nigdy nie wykorzystują, sprzed pola karnego nie zdrzają się bramki, praktyczniue nigdy. Baza danych graczy duża, śmiech na sali aż się boje co jest w małej.....a opcja gra na napastnika, gdzie jest? Jest twór gra na odgrywającego, a kto to taki?

Zapomniałem dodać, czasu, mecz ogląda się albo w żółwim tempie, albo w tępie gdzie po godzinie dostaje się oczopląsu, nie wiem u Was też tak badziewnie sie gra?

Nie wiem może zmienie zdanie, alepo tygodniu gry mam jak najbardziej negatywnwe uczucia......
Obrazek
Tymek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1589
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-10-19, 09:36
Lokalizacja: Limanowa/Toruń
Online: 0s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Swatek » 2006-11-04, 09:37

Tymek napisał(a):Nieeeee, czym dłużej gram w FM-a tym bardziej się do niego zniechęcam, nie wspomne o tym rozwijaniu piłkarzy....ale to dopiero szczyt góry lodowej, zespół ma 14 sytuacji 100% i wygrywa 1:0 :D albo remisuje 0:0 mając cały czas inicjatywe, sytuacji 1 na 1 praktycznie nigdy nie wykorzystują, sprzed pola karnego nie zdrzają się bramki, praktyczniue nigdy. Baza danych graczy duża, śmiech na sali aż się boje co jest w małej.....a opcja gra na napastnika, gdzie jest? Jest twór gra na odgrywającego, a kto to taki?


Mam podobne zdanie na ten temat jak twoje. Gram Jagiellonia i po 11 meczach jestem krolem remisow, mam 3 wygrane, 6 remisow i 2 porazki. W meczach moze nie mam caly czas inicjatywy ale zdarzaja sie i takie w ktorych od poczatku do konca dyktuje warunki, a napdziory maja pare setek i wykorzystuja 1-2 lub wcale. Wkurza nieskutecznosc napastnikow ale jeszcze bardziej bledy bramkarzy - najwieksza porazka. Bramkarz albo wychodzi do pilki na 20m. i zostaje uprzedzony przez napastnika przeciwnika albo sam do niego pilke zagrywa. Czekam na jakas porzana latke ktora zlikwiduje te bledy.
"Life is simple, you make choices and don't you look back"
Swatek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 188
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-05-27, 15:55
Online: 0s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Grzechoo » 2006-11-04, 17:03

Bardzo ważne jest motywowanie piłkarzy, tzw. Team Talks i wypowiedzi przedmeczowe w prasie. To one głównie warunkują na chęć do gry piłkarzy, podnoszą lub obniżają morale i mogą doprowadzić do zwycięstwa/porażki po strzelonych/straconych trzech golach w ostatnich 10 minutach... :wink: W takim wypadku polecam oficjalny poradnik dołączony do gry, bardzo miła lektura :wink:

[ Dodano: 2006-11-04, 17:04 ]
Zapomniałem dodać, czasu, mecz ogląda się albo w żółwim tempie, albo w tępie gdzie po godzinie dostaje się oczopląsu, nie wiem u Was też tak badziewnie sie gra?


Błąd w silniku meczowym.
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez tomal125 » 2006-11-06, 16:47

Ja mam nadzieję że FM 07 jest o wiele lepszy niż 06 bo w tamtym to wyniki z rownymi drużynami były kolosalne np. 5-2 Barca - Real . No bez przesady albo kolega miał dwadzieścia kilka do 5 . Zresztą myślę ze najlepszy był CM 01/02 szkoda tylko że nie robią do niego aktualizacji. Z teraźniejszymi składami i nie prowadza dalej tej gry (prawie zamiast tego jest FM)
tomal125
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2005-04-06, 18:28
Lokalizacja: Wrocław
Online: 17d 11h 39m 43s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Tymek » 2007-01-12, 14:45

Mam pytanie, zrobiłem sobie Toniego Kroosa w FM-ie i mam pytanie do kolegów, jak zrobić by przy jego profilu pojawiło się zdjęcie? Jak to zrobić? gdzie wkleić fote, do jakiego profilu? Wiem że Wy się znacie na takich rzeczach, to może doradzicie, co ?;) plissssss
Obrazek
Tymek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1589
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-10-19, 09:36
Lokalizacja: Limanowa/Toruń
Online: 0s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Grzechoo » 2007-01-12, 16:27

Trzeba zrobić facepack. Jakiś czas temu pisałem poradnik o dodatkach graficznych do FMa, trochę się na tym znam ;]

Tworzysz zdjęcie w rozmiarze normal (95x95 pikseli) i zapisujesz w formacie PNG. Następnie należy stworzyć plik config.xml. Wejdź w jakiś config (otwóz notatnikiem), skopiuj całość i w jednej z linijek zamień kilka szczegółów:

<record from="plik graficzny" to="graphics/pictures/person/numer ID/portrait"/>


W miejsce "plik graficzny" (cudzysłów musi pozostać!) wpisujemy nazwę, jaką nadaliśmy naszemu zdjęciu piłkarza (zazwyczaj są to imiona i nazwiska piłkarzy, zapisujemy je ze spacją, np. Maciej Żurawski, Roy Makaay - należy zwracać uwagę na wielkie i małe litery!) i oczywiście unikalny numer ID (w miejsce "numer ID"), który ukaże nam się w grze po wcześniejszym zaznaczeniu tej opcji w ustawieniach gry ("Pokazuj numery ID").

Następnie w OPCJACH, klikasz na zakładkę DŹWIĘK I GRAFIKA (czy jakoś tak), odznaczasz opcję buforowania skórki i zaznaczasz "zawsze odświeżaj skórkę po zatwierdzeniu" czy coś w tym stylu. Powinno działać :wink:

[ Dodano: 2007-01-12, 16:30 ]
O właśnie - facepack zapisujesz w folderze [FM]/data/db/graphics/pictures/players/normal
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Tymek » 2007-01-12, 18:12

Dzieki wielkie, jestem Ci dozgonnie wdzięczny, mam nadzieję że się w tym połapie;) Dzieki jeszcze raz

Pozdrawiam


EDIT: przyznaje sie bez bicia mam pirata, i po zainstalowaniu łatki transfery mam podwójne. Pytanie jak temu zadziałać? Próbowałem z miniCD , ale jak zrobie na Daemonie obraz płyty to pisze "prosze włożyć orginalny dysk" co robić? Załadować ten miniCD na Alkoholu? Pozdrawiam
Obrazek
Tymek
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 1589
Wiek: 35
Dołączył(a): 2005-10-19, 09:36
Lokalizacja: Limanowa/Toruń
Online: 0s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez asA » 2007-01-26, 16:58

mam football manager 07 po polsku,nie wiem jednak jak zagrac mecz-moze mi ktos powiedziec cos o tej grze,wybieram druzyne(troche dziwne e to jest trzeb awybrac jakies panstawa ktore chcialbys trenowac itd.),
ktos mi powiedzial ze na lweym dolnym roku pileczke klikniesz i grasz mecz,ale nie moge-klikam to informacje piszą jakies z tygodnia co ciekawego bylo
http://gry.gazeta.pl/pilkarzyki/0,63865,2076220.html
wejdz tu i wpisze w miejsce gdzie pisze żeby wpisac kod dostępu 6801004129 i dołącz,
i witaj w lidze ,zapraszam serdecznie
asA
Bawarczyk
 
Posty: 296
Dołączył(a): 2006-04-30, 10:35
Online: 0s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Grzechoo » 2007-01-26, 18:13

Kontynuujesz, kontynuujesz, aż w miejscu, gdzie masz właśnie przycisk "Kontynuuj" pojawi się "Graj mecz".

Swoją drogą powinieneś mieć to w instrukcji dołączonej do każdego egzemplarza oryginalnej gry... :>
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez asA » 2007-01-26, 19:11

ta gra jest pozyczona od kolegi ktory wyjechal na ferie i nie gra-orginalna,a jak wyjechal to nie mam mozliwosci wziecia instrukcji ,
lipny ten manager-koleczka biegają,a mozna zamiast ciagle kontynuowac cos zrobic aby bylo to szybciej,bo szkoda na to czasu,
a co do managerow-to jest moze nowa liga polska manager?jak tak to skad ja mozna miec(komputer swiat gry jest?moze internet?)
http://gry.gazeta.pl/pilkarzyki/0,63865,2076220.html
wejdz tu i wpisze w miejsce gdzie pisze żeby wpisac kod dostępu 6801004129 i dołącz,
i witaj w lidze ,zapraszam serdecznie
asA
Bawarczyk
 
Posty: 296
Dołączył(a): 2006-04-30, 10:35
Online: 0s

Re: FM , CM czyli managery

Postprzez Grzechoo » 2007-01-26, 19:33

Gra oryginalna jest przeznaczona do użytko osobistego na jednym komputerze :wink: Ewentualnie można robić kopie zapasowe, również do prywatnego użytku.

Jeśli chodzi o twoje zarzuty w stronę Football Managera - kwestia gustu :wink: Zdaniem wielu, a zapewne nawet miażdżącej przewagi fanów tej serii - żadna gra typu manager piłkarski nie umywa się nawet do FMa. Więc obiektywnie patrząc - lepszej gry menedżerskiej nie znajdziesz :wink:
***
Dzie ten bajen
Grzechoo
Bawarczyk
Avatar użytkownika
 
Posty: 5720
Wiek: 34
Dołączył(a): 2005-05-27, 17:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Online: 50m 18s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Świat Gier

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 329 gości

cron